Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

solange63

Uczestnik
 • Posty

  7969
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  31

Reputacja

175 Dobry doradca

O solange63

 • Ranga
  Kiedyś chciałam latać... dziś wystarczy mi, że leżę

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  681
 1. Kryzys budowlany apogeum... Jutro mija czas przyłącza prądu. Mąż pojechał do energetyki zapytać czy jutro łaskawie się zjawią... Nie zjawią się bo MAJĄ NASZĄ UMOWĘ, ALE NIKT NIE WPROWADZIŁ JEJ DO SYSTEMU!!! Dalej jest tylko lepiej... PAN Z ENERGETYKI POWIEDZIAŁ, ŻE MAMY PRZYJECHAĆ JUTRO, BO OBECNĄ UMOWĘ TRZEBA ANULOWAĆ I PODPISAĆ NOWĄ. Termin "przyspieszony" na listopad... no tu się karważ jego mać nie da nie przeklinać
 2. Nie zapłacę. Niech sobie przyjedzie i zabierze zabawki.
 3. Nadeszła ta chwila... wcurw budowlany. Jak wiecie lub nie, poszłam do pracy. Dziś po powrocie do domu dowiedziałam się od męża, że był hydraulik i zamontował stację uzdatniania wody i piec. Wziął i sobie zamontował, bez uzgadniania czegokolwiek. Już nic mnie chyba nie zaskoczy... czy ja się przeniosłam w czasie do głębokiego PRLu, gdzie były ze dwa piece do wyboru?! Wisi w mojej kotłowni wieśman Vitodens 100-W B1HC, zakres mocy 6,5-26 kW
 4. ale jak się rozrośnie, to będzie ciężko przesadzić. No i drugie primo, mniejsze szanse, że się w nowym miejscu przyjmie.
 5. Było z jaskini nie wychodzić
 6. Myślałam jeszcze o bramie. Jeśli nie chcesz pozbywać się drzew (i słusznie), a brama dwuskrzydłowa zajmuje za dużo miejsca, to proponuję harmonijkę
 7. Ja! To ja! To o mnie mowa. Ja jestem jego fejsbukową pierdołą
 8. Dlaczego chcesz tak bardzo odsunąć się od wjazdu? Wysoki koszt długiego podjazdu. Wkurzające odśnieżanie zimą. No i jaki masz projekt; ułożenie okien i pomieszczeń wzgledem stron świata?
 9. Mam komin. Ewentualnie mogłabym zamurować... Chociaż pomijając wentylację korytarza i "kotłowni", wyjdzie mi wtedy piękne 5 wyciągów i 5 nawiewów Odpada. Wysoki poziom wód. Za dużo zabawy, w dodatku kosztogenne.
 10. Niezwiązana na stałe. Stwierdzenie "na stałe" jest kluczowe, przynajmniej w wymiarze podatkowym No dobrze, my tu gadu gadu o szklarence, a czas wracać na budowę. Rozpoczynam walkę z wentylacją mechaniczną. Mój wstępny szkic. Proszę mądrzejszych kolegów o ustosunkowanie się i rozwianie kilku wątpliwości. Na początek legenda: niebieski- wywiew żółty- nawiew zielony- grawitacyjna Zastanawiam się nad korytarzem (kremowy). Nie planujemy wiatrołapu. Mam ciepłe drzwi wejściowe. Czy potrzebny jest w ogóle anemostat wyciągowy w tym miejscu? Kolejne pytanie dotyczy położenia centrali. Skłaniam się do pozycji nr1. Możliwe jest też podłączenie w punkcie nr2, które lepsze? Wiem, że kotłownia, wstępnie oznaczona wentylacją grawitacyjną może też być podłączona do WM. Czy jest to zasadne?
 11. Tak się składa, że mój wujek wymienia okna, więc dostęp do materiału dość szeroki Drzwi mam rozbiórkowe balkonowe 110 cm. Już się do nich z taczką przymierzałam; przejdzie Oprócz okien, mam też nieograniczony dostęp do kamieni polnych (ograniczony tylko siłą mojego zbierania ). Wymyśliłam sobie, że wykopiemy "ramkę", którą uzupełnimy kamieniami, na to pójdą duże płyty chodnikowe. Okna wstawimy w ramę z drewna i postawimy na chodniczku. Oczywiście będzie to konstrukcja niezwiązana z podłożem, czyli niespełniająca wymogów podatkowych
 12. Szklaną folię Idea jest taka, żeby boki były ze starych okien, dach folia.
 13. Nie, to wcale nie jest tak. Już przywykłam do myśli, że nie ma ogrodu bez odrobiny wysiłku. Mało tego! Kupiłam okna i będziemy stawiać szklarnię Będą pomidory, ogórki, papryka, dynia. Obowiązkowo maliny i truskawki. W przyszłym roku planuję ogród warzywny z prawdziwego zdarzenia, czyli taki, który pokryje zapotrzebowanie mojej rodziny przez większość sezonu. P.S. Piękny okaz. Twój ogród zawsze budził mój podziw.
 14. Podepnę się pod temat. Zainteresowałam się ostatnio miskantem olbrzymim (Miscanthus x giganteus). Znalazłam w sieci sprzeczne informacje odnośnie jego ekspansywności. Jedni piszą, że jest gorszy od perzu, inni dementują. Jak to jest naprawdę? Chciałabym wsadzić sadzonki miskanta 5 metrów od budynku, żeby szybko osłonić się od wzroku wścibskiej sąsiadki. Czy to dobry pomysł, a moze jakieś inne rośliny się do tego nadadzą?
 15. Taki tłok w tym moim dzienniku... normalnie ludzie prześcigają się w odpowiedziach Kolejny temat: styropian na podłogę. Ma być 15 cm. Polecicie jakąś dobrą firemkę? Z dobrym stosunkiem ceny do jakości?