Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

solange63

Uczestnik
 • Posty

  8165
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  38

solange63 last won the day on kwietnia 13

solange63 had the most liked content!

Reputacja

213 Dobry doradca

O solange63

 • Ranga
  Kiedyś chciałam latać... dziś wystarczy mi, że leżę

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  788
 1. Solkowy ogród. Czas start

  Gleba gliniasta, na to nawieźliśmy z 20 cm czarnej ziemi. Widoki... wąska część od tyłu działki- betonowy płot sąsiada i jego dom. długi bok od południa: do połowy długości rozpadający się dom sąsiadki. Dalej już ładnie: drzewa, pola, przebiegające sarenki. długi bok od północy: pusta działka, na której rośnie zboże. Za nią (do połowy) ładny dom ogrodzony wysokimi świerkami, dalej park maszynowy i parking samochodów dostawczych.
 2. Solkowy ogród. Czas start

  Pogooglowałam. Ponoć nie jest taki cudowny Co na żywopłot to osobny temat. Od 5 lat co roku coś wybieram i od 5 lat mam puste pole... Żywopłot to moja zmora. Chciałabym rośliny zimozielone, których nie będzie trzeba przycinać kilka razy w sezonie, dorastające do około 5 metrów. Do ogrodzenia mam 150 metrów, więc grubych tysięcy też nie chcę na to wydać
 3. Solkowy ogród. Czas start

  Pytanie do Elfir miałaś do czynienia z laurowiśnią? Zastanawiam się czy fragmentu ogrodzenia nie zasłonić tym cudem. Ponoć w zachodniej Polsce zimą nie przymarza.
 4. Solkowy ogród. Czas start

  Się czepiasz o koncept chodzi, a nie odwzorowanie 1:1
 5. Solkowy ogród. Czas start

  Kurnik nie musi być brzydki
 6. Solkowy ogród. Czas start

  No cóż... nie będę cytować kilkanaście razy. Postaram się odpowiedzieć ogólnie. Ogród warzywny i kurnik to pewniki. Wiem z czym to się wiąże i nadal jestem ZA. Jak mi się kiedyś znudzi, albo odechce to warzywniak zaoram, a kury pójdą na rosół. Piszecie o tym jakby to był dożywotni obowiązek. Jestem młoda, chce mi się. Zdecydowanie przeważa aspekt ekologiczny swoich warzyw i jaj, niż koszt utrzymania. Jak mi się odmieni, to po prostu pewnego roku nie zasadzę i tyle. Wychowałam się na wsi, mój mąż też. Oboje mamy cudowne wspomnienia z pielęgnowania swojego ogródka i wcinania marchewki prosto z ziemi. Moje dzieciaki same pytają kiedy w końcu zrobimy grządki i będziemy mieć własne warzywa. Chcę im to dać. Lepiej zajmować się ogrodem, niż gapić bezmyślnie w telewizor.
 7. Szpaler drzew - zasłona od sąsiada

  Przeto napisałam, że trzeba stosować bariery korzeniowe
 8. Szpaler drzew - zasłona od sąsiada

  Próbuj Szwajcar. Może jak użyjesz innej nazwy, żona się nie połapie To ma być lokalne rozwiązanie, czy lubisz egzotykę? Ostatnio czytałam blog o bambusach. Rosną w zastraszającym tempie. Odmiany drzewiaste należy sadzić w donicach lub stosować bariery korzeniowe. Przez pierwsze lata trzeba je okrywać na zimę, ale są już szkółki w Polsce, które rozmnażają bambusy osiągające mrozoodporność do -30 stopni.
 9. Kłopot z doborem materaca dla dziecka

  Lidia numerek przy twoim nicku wskazuje faktyczną liczbę lat, czy tylko mentalną? Poniosę jednak ten kaganek oświaty: Masz wiedzę Lideczko z poprzedniej epoki. Dokształcenie najbardziej potrzebne jest tobie.
 10. Myślę

  Redakcja nie organizuje letki?
 11. Kłopot z doborem materaca dla dziecka

  https://mamotoja.pl/robaki-w-materacach-dla-dzieci-sprawdz-czy-nie-masz-takiego-w-domu,aktualnosci-artykul,21375,r1p1.html przez grzeczność pogrubionego idiotyzmu nie skomentuję, bo admin musiałby przywalić mi bananem za niecenzuralne słownictwo.
 12. białe meble do kuchni

  Z praktycznego punktu widzenia zlew powinien być nad szafką z pojedynczym frontem. Najdłuższy blat roboczy, najwygodniej jest mieć między zlewem a płytą.
 13. Solkowy ogród. Czas start

  Jeszcze pytanie techniczne: od zachodu mamy sąsiada. Możemy mu postawić kurnik "pod nosem"? Próbowałam znaleźć jakiś przepis, ale poległam. Czy w tym wypadku 4 metry od granicy wystarczą?
 14. Jaka cena za aranżacje 100 mkw domku.

  przecież każdy Janusz i Grażyna potrafi sam sobie dobrać płytki i meble i baterie i kolory ścian...
 15. Solkowy ogród. Czas start

  Dzięki Elfir Dzieci 7 i 5 lat. Ciągłego nadzoru nie potrzebują, ale wiadomo, że jak robi się za cicho...
×