Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Baszka

Uczestnik
 • Posty

  5929
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  14

Baszka last won the day on marca 8

Baszka had the most liked content!

Reputacja

73 Neutralny

O Baszka

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1498
 1. mój wymarzony domek

  Dziękuję Animusie .
 2. mój wymarzony domek

  Z wodą u mnie jest mniej więcej tak jak z rozumem ludzkości. Niby u każdego jest, a nie każdy może skorzystać. Zachciało się wykąpać w swojej wannie. I jeszcze zamarzyłam o praniu. Pomaszerowałam do kotłowni i zaczął się cyrk. Jak włączyłam pompę, woda zaczęła wyciekać spod filtra. W pewnym momencie ciśnienie tak wzrosło, że manometr wskazywał 8 . Wyłączyłam ustrojstwo, ale niewiele to dało.Woda pod ciśnieniem zalewała też gniazdko, do którego jest włączona pompa. Uznałam jednak, że wtyczka we wnętrzu lepiej chroni, więc jej nie wyjęłam. Woda leciała nadal. Po chwili zaczęła wyciekać z zaworu bezpieczeństwa pod zbiornikiem wody. Zadzwoniłam do instalatora, niestety bezskutecznie, mój telefon został zablokowany. Pojechałam więc do pracownika firmy, który mi montował to cudo. Przypadkiem wiem, gdzie mieszka. Od razu podjechaliśmy. Okazało się, że coś z uszczelką, ale ten gość nie miał ze sobą nic poza dwoma kluczami. Mimo, że byłam z powrotem szybko, woda była już w garażu pod bramą. On opanowywał uszczelkę, ja wodę z podłogi. Zebrałam wiadro, więc nie ma co dramatyzować. Teoretycznie jutro ma być właściciel firmy, czyli główny instalator. Ma podłączyć tę pompę tak, bym nie musiała biegać jej wyłączać. Może też uprzejmie skończy podłączenia instalacji. W związku z tą planowaną wizytą mam parę pytań. "Siedzieliśmy" w mojej kotłowni już rok temu. Przeczytałam tamte zapiski bardzo uważnie, ale pytania nie zniknęły, wręcz doszły nowe. Numeruję je w kolejności wstawianych zdjęć. Zatem: 1. widoczny na pierwszym zdjęciu hydrofor ma pojemność 60 l. Czy dobrze zrozumiałam, że powinien być większy, by pompa stale nie pracowała? 2. tu widać zawór, z którego ciekło. Dlaczego ciekło? Fachman , który mnie ratował przed zalaniem stwierdził, że ten wyciek nie ma nic wspólnego z tym spod filtra ( filtr na zdjęciu nr 3), że to niezależne obiegi. Skoro tak, to skąd ten wyciek? 3.Na fotce nr 3 widać mój filtr. To miejsce, w którym mogę zakręcić dopływ wody do domu. Niestety nie jestem w stanie sama tego zrobić. Te zawory ani drgną , bestie jedne. Czy jest jakieś rozwiązanie, bym mogła to robić w razie potrzeby osobiście? W mieszkaniu miałam taką "wajchę, którą bez problemu przekręcałam odcinając dopływ wody. 4. Rok temu bodajże Janusz z Animusem zwrócili uwagę na brak zaworu antyskażeniowego , czy jakoś tak, klasy EA. Instalator stwierdził, że takie rozwiązania się stosuje w budynkach publicznych i że też mam zawory uniemożliwiające cofanie wody. I wskazał to , co widać na zdjęciu nr 4. Poniżej, czego już nie widać jest taki kolejny. Czy mówi prawdę? Pytanie bez zdjęcia. Mam cyrkulację , przynajmniej teoretycznie. W kuchni i w łazienkach są włączniki, by włączać ciepłą wodę w razie potrzeby. Kto to powinien podłączyć?
 3. mój wymarzony domek

  Napiszę krótko. Cywilizacja do mnie wraca. Mam wodę. Wprawdzie chcąc z niej korzystać muszę ganiać do kotłowni i póki co nie mam ciepłej, ale to drobiazg. Więcej napiszę jutro.
 4. mój wymarzony domek

  Właśnie wróciłam , odebrałam i odpisałam .
 5. mój wymarzony domek

  Zadzwonił instalator. Jutro mają wykopać pompę i wpiąć jakąś inną. Ta moja ma pójść gdzieś do sprawdzenia. Mam nadzieję, że od jutra szaleję z wodą w roli głównej oczywiście. Dziś wpadł mąż koleżanki i zobaczył ów słynny kondensator. W jego opinii tam jest wszystko ok. Tyle, że zwrócił uwagę na bałagan wśród kabelków. Retro niech nie patrzy, bo palpitacji dostanie. Przypomniałam sobie , że pompa ma łączony kabel, może to jest słabe ogniwo ? Animusie, czy furtka , którą narysowałeś jest z boku? Znów mi przewrotna myśl przeleciała przez głowę, że skoro skrzydło ma mieć 1m, to może obyłabym się bez furtki? Tylko wtedy musiałabym zawsze z pilotem pod pachą biegać do lasu.
 6. mój wymarzony domek

  Mam książkę gwarancyjną kotła. I na pierwszej stronie jest coś nagryzmolone odnośnie gwarancji. Nie wiem Rysiu, czy o to Ci chodzi. Teraz widzę, że Animus stworzył bramę. Widzę, że umieściłeś ją na granicy. Przy takim ułożeniu z furtką w linii prostej brama ma równo 3 metry. I nie mogą być skrzydła symetryczne, bo będzie problem. Ta furtka ma być prostopadle do bramy, tam gdzie drzewa. Wtedy brama będzie mieć 4 metry.
 7. mój wymarzony domek

  Co ile się go czyści? Raz w roku wystarczy? Muszę sobie wynotować z terminami wszystko to , co powinnam robić, bo mój tato kiedyś powiedział, że jestem bandytą technicznym .
 8. mój wymarzony domek

  No cóż, myślałam, że jak instalacje zostaną skończone, to zostanę gruntownie przeszkolona na okoliczność obsługi tych wszelakich ustrojstw. Ten moment jeszcze nie nastąpił, ale w piątek dostałam instrukcję kotła. W moim poprzednim locum też miałam ogrzewanie gazowe, ale tam wszystko miałam opanowane. Z czasem i ten model opanuję.
 9. mój wymarzony domek

  Uff, ależ się naszukałam. Zobaczcie, jeśli bym dała bramę przesuwną, to moja ścieżka zaczyna być dekorację. Długo mnie korciła ta przesuwna. Jednak szkoda mi drzew. Poza tym tam właśnie sobie gdzieś biegnie główny kabel zasilający do budynku. Z jego powodu musiałam zmienić lokalizację szamba i wpakować je na podjazd do garażu. Myślałam też o otwieraniu bramy za drzewami, jak Lesiu napisał. Wtedy znów ta ścieżka i w koło Wojtek ( bez aluzji do Wojtków ). Myślę, że furtka z boku, tam gdzie skrzynka prądu, będzie w porządku. To będzie mała furteczka. Retro, nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o ochronie szafy. Jaka ochrona i przed czym? Słupki do bramy będą solidne, połączone , jak mnie uczulaliście fundamentem łączącym. Z napędu nie zrezygnowałam, choć będąc wczoraj u koleżanki otwierałam bramę ręcznie i nie stanowiło to dla mnie problemu. Zobaczę , jak wycenią napęd. Teraz dwa słowa o kotle. Jak przyszło ocieplenie wyłączyłam go bezpardonowo całkowicie, bo było mi za ciepło, a nie umiałam inaczej sobie poradzić. W piątek jak był instalator , włączył go ponownie, zwrócił uwagę na niestosowność mojego sposobu regulacji i pokazał, jak powinnam to zrobić. Jeszcze sobie coś przypomniałam. Mimo poprzedniego ustawienia kotła na pracę w trybie komfort, nie było ciepło, mimo zadanej temperatury ( był to czas mrozów). Okazało się , że nie był wyczyszczony filtr pod kotłem. Jak mistrzowie instalatora uruchamiali pompę po pierwszej awarii ( zamarznięcie przy mrozach), wyczyścili go i zrobiło się ciepło. Kto w sumie powinien czyścić ten filtr? Pytam , bo w styczniu był serwisant do kotła i nie tknął tego filtra. I tak mam o nim wyrobione zdanie i już go więcej nie zobaczę, ale pytam, bo lubię wiedzieć . Na zdjęciu filtr. Posiadłam już wiedzę tajemną, że odkręca się kluczem nasadowym nr 25 zakręcając oczywiście uprzednio wodę.
 10. mój wymarzony domek

  Hmm, o co mnie Buster podejrzewa. Najpierw o wjeżdżaniu do garażu. Wjeżdżam przodem, a wyjeżdżam nie zawsze, po śladzie. Czasem wykręcam w kierunku drewutni i wtedy "na ulicę" jadę już przodem. Czasem wykręcam w kierunku drogi i wówczas jadę tyłem wzdłuż posesji sąsiada, gdzie jest szeroko i mogę się ustawić przodem do jazdy. Auto mam niewielkie. Będzie mi łatwiej manewrować, jak zyskam miejsce w garażu. Korzystam z niego, jak jest mróz, tak się rozpieszczam. W związku ze specyfiką miejsca uznałam, że wjazd powinien być jak najszerszy. Po wycieczce. Ustaliliśmy , że furtka będzie z boku. Brama cofnięta, dwuskrzydłowa: 3 i 1 m. Przy czym to skrzydełko ma się otwierać pod kątem 120 stopni, na furtkę . Stanęło na 1,30 cm wysokości . O mocowaniu zawiasów, sposobem Bustera, powiedziałam. Wzór będzie prosty,bez zawijasów. Czy poprzeczne elementy bramy mogą być z 2 płaskowników? Wstępnie w okolicach świąt lub tuż po nich ma być montaż. Nie chwalę dnia przed zachodem, natomiast muszę nadmienić, że facet nawet nie wspomniał o zaliczce. Zatkało mnie.
 11. mój wymarzony domek

  Otóż nie na wprost. Skręcam do garażu prawie pod kątem 90 stopni. Retro ma rację, to nie jest komfortowe. Wydawało mi się, że wklejałam tu onegdaj zdjęcie z odległościami. Nie znalazłam go, wklejam raz jeszcze. Jeśli brama w drodze , z furtką w linii prostej, to brama tylko trzymetrowa. Jeśli furtka z boku, co nęci mnie coraz bardziej , to brama 4 m. Mierzyłam tam sobie rano i jeszcze mi wpadło do głowy, żeby najwyżej zrobić drugie skrzydło bramie, takie na 1 m. Wówczas ono przy otwarciu zasłoniłoby furtkę z boku, ale bym miała swobodny wjazd do garażu. Poza tym przy wjeździe zasłonięta furtka w niczym by nie przeszkadzała. Tak na babskie wyczucie wydaje mi się , że niesymetryczna brama dwuskrzydłowa będzie ewentualnie generować mniej problemów niż jednoskrzydłowa. Jak uważacie? Myślcie chłopaki, ja jadę do mistrza.
 12. mój wymarzony domek

  Mnie jest furtka potrzeba. Prowadzi do lasu i nad jezioro. Jak będę szła ze zwierzyńcem, nie będę zmuszona brać pęku kluczy , pilota i innych zdobyczy cywilizacji. Jeśli chodzi o słupek , to majster sugerował likwidację , nie dołożenie. Bramę będzie osadzał nie on, tylko ktoś inny, kto z nim współpracuje. Ten spawa, tamten osadza.
 13. mój wymarzony domek

  Zaraz tam nieruchawość. Byłam w mieście ( jak to brzmi) załatwiać różności. Przy okazji nadrobiłam zaległości towarzyskie i kąpielowe. Jako stary żeglarz umiem się umyć w minimum wody, ale to nie to samo. Wietrzenie też nie- to uwaga do Animusa . Widziałam się też z instalatorem. Nie było to dla mnie łatwe. Jak Taki zauważył nie bardzo się nadaję do tego typu rozmów. Bez sięgania po argumenty straszące przypomniałam tylko, że regularnie robiłam przelewy i na jaką kwotę łączną. Ma się skontaktować z elektrykiem. Zatem coś drgnęło. Dlaczego Animus podejrzewa mnie o kombinacje?Przecież to Wy tutaj doradziliście onegdaj, że jak coś powoduje zatrzymanie prac, to robić coś innego, dalej do przodu. To staram się ogarnąć bramę. Jest mi bardzo potrzebna z uwagi na Potworę. Poza tym dwa psy to już stado. I jak jeden pędzi, by obszczekać sąsiada, drugi ochoczo dołącza. Brama jest niezbędna. Nie chcę, by tańczyła, zatem ten drugi słupek do furtki raczej też. Jutro planuję wycieczkę do wykonawcy, z uwagi na wąski wjazd ma takie rozwiązanie. Zobaczę je. Najbardziej mnie korci wersja z furtą z boku, tylko nie zapominajcie, że to ma być brama jednoskrzydłowa. Zatem sformułuję pytanie tak, jak szeroką bramę udźwignie ten główny słupek? Pozostaje jeszcze kwestia siłownika. Wiem, że istotna jest waga bramy, ale chyba długość skrzydła też jest nie bez znaczenia? Wstępnie ustaliłam, że ma mieć wysokość 1,30. Może w związku z powyższym należałoby zrobić jeszcze niższą? Owszem , jak pajęczyca Tekla .
 14. mój wymarzony domek

  Muszę się skontaktować z wykonawcą bramy. Czy trzeci słupek , ten wewętrzny do furtki jest konieczny? Pytałam o to wczoraj ( post 4529 )j, ale umknęło w rozmowie o wodzie.
×