Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

PeZet

Uczestnik
 • Posty

  6164
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  46

Reputacja

300 Dobry doradca

O PeZet

 • Ranga
  __________Piotr___________
 • Urodziny 26.06.1969

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1418

Ostatnio na profilu byli

15094 wyświetleń profilu
 1. Jedno tylko chcę (edycja: ę, ę!) napisać: wiosna czai się tu i tam. Nareszcie, bo ile można. A i jeszcze chcę (jakie chce, chcę, ę, no żesz bladź jedna litera.... czy ten słownik nie poprawia za mnie wulgaryzmów? :scratching:...) chcę napisać, że dziś pojawiło się wreeeeeeeeszcie łóżko w tym domu. Duże, do zgubienia się z jyska, kolor dziki dąb. Dziki, wrrrrał!! edit: Nie, nie poprawia. Nie wszystkie poprawia.
 2. Jack Daniels, widzę. Uczciwie podlewasz. Ja ostatnio podlewam trójkątną butelką, zapobiegliwie i aby nie zapeszyć. Tak, projekt podoba mi się, a najbardziej podoba mi się jego w miarę łagodny dach, bo... sam bym taki dziś wybrał. Wybrałem kiedyś inny, choć chciałem taki właśnie mniej nachylony brać, a wybrałem bardziej stromy kierując się względami praktycznymi: poddasze, kondygnacja. Nie narzekam, ale bardziej płaski i bez poddasza uważam dom za lepszy do życia a w budowie łatwiejszy i w ewentualnych korektach. Polityczne i jakby aktualne i na czasie podejście. Nie wiem tylko czy docenią, czy raczej wlepią jaki mandat. Gdzieś tam w kącie, przy tej kolankowej krzyż postaw, to jakby co będzie, że to twoja prywatna droga krzyżowa, bo z krzyża trzeba brać, żeby podejść.
 3. Masz dwa fortepiany, nie narzekaj. Chciałbym mieć choć jeden. Cała reszta psu na budę. Ale że drewno wam gwizdnęli, to powiem ja tobie, zadziwiłaś mnie. Nie myślałem, że to jeszcze się zdarza. Pozdrowienia. P
 4. Myślę tak jak moi przedpiszcy obaj. Daj im rok, niech nabiorą mocy urzędowej, a potem nie wywalaj, tylko wykorzystaj inaczej.
 5. To dobrze. O widłach pisałem z założeniem, że zabrzmi ironicznie, czy jakoś tak... To dobrze, że są paragrafy w obie strony. Tylko niech z nich coś wynika.
 6. Draagon, przykra sprawa, dla mnie o tyle bolesna, że sam mam psa husky i jesienią płaciłem za kury. Właściciel kurek dostał uczciwą rekompensatę i właściwie to gotów jest mnie teraz zapraszać z psem po następne kurki. Kiedy zobaczyłem co u ciebie husky narobił, w pierwszej chwili pomyślałem, że mojego chyba bym uśpił gdyby komuś kozy przetrzebił, ale potem pomyślałem, że nie wiem czy bym to zrobił, bo to w końcu mój pies. Trudna sprawa, ale myślę, że gdybym znalazł się na miejscu właściciela tego husky, który u ciebie zrobił jatkę, to rozmawiałbym o kwocie, która zrekompensuje stratę właścicielowi, czyli tobie. MTW, to nie podpada pod paragrafy, to kosztuje mandat. W najgorszym razie jest to mandat 1000zł, kiedy właściciel nie dopilnuje psa i on zrobi takie rzeczy. Taki pies i dla właściciela jest ciężarem, i dla poszkodowanego. Więc może najlepiej od razu takiego psa dopaść i widłami zatłuc licząc, że wszyscy będą kontenci.
 7. Pytanie mam, czy wciąż można wymieniać punkty na AVT kity?
 8. Jakie jeszcze maszyny sterujące dojdą? Pojawi się sterowanie siłownikiem zaworu 3D. Pojawi się też sterowanie pompą ciepła. I pewnie pojawi się jakiś pstryczek związany z rekuperatorem. Jeśli te trzy cacka, leżące na murku dożyją do pstryczka albo sterowniczka siłowniczka, natenczas wszystkie wpakuję w jedną obudowę, którą samodzielnie wydrukuję na drukarce 3D, bo wówczas już takie drukarki będą kosztowały tyle co używana nokia w kiosku. I też jeden zasilacz wtedy powołam... Chociaż, to akurat nie jest takie pewne, bo może lepsze dwa - jeden wówczas można wyłączyć, by chodziło minumum. Jakoś tak. Dużo gdybania. Być może nic więcej z tym nie zrobię, a druciarstwo zasłonię pleksą.
 9. STEROWANIE GRZAŁKAMI - fotodokumentacja Zrobiłem, zaimprowizowałem termostatyczne sterowanie grzałkami. Ustawiam temp min i temp maks. Przekaźnik załącza stycznik, a on uruchamia grzałkę 3x2kW w baniaku. Chyba jakiej obudowy potrzebuje to moje sterowanie... sterowanie pompą kominka i sterowanie już teraz również baniakiem. Dojdzie jeszcze sterowanie kablem grzejnym naczynia wyrównawczego, a potem już będę mógł kupić normalny sterownik, bo będę wiedział jakiego potrzebuję, a poza tym TEN mój rozsypie się. Hm... A może nie rozsypie się. Prowizorka, w końcu to prowizorka.
 10. Witaj, brachu. Ja też zrobiłem sam. Mury też. W kominie nie wolno robić bruzd. A jeśli nawet by było wolno, to raczej bym tobie odradzał. Sam budujesz, więc sam wiesz jak łatwo o błąd i jak wiele rzeczy jest improwizacją. Po co osłabiać mur, skoro tam i ogień będzie, i temperatura, i woda bieżąca. Unikać kłopotów, myślę, warto. Zbuduj półkę nad rurkami. Pozdrowienia.
 11. Mam ocieplone, ale, cóż, wszystko stygnie. Przykra sprawa. Nie miał zapewne manometru, który by wskazał wzrost ciśnienia.
 12. Trzeba go dutknąć by poczuć.