Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

PeZet

Uczestnik
 • Posty

  6592
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  62

PeZet last won the day on czerwca 18

PeZet had the most liked content!

Reputacja

355 Dobry doradca

O PeZet

 • Ranga
  __________Piotr___________
 • Urodziny 26.06.1969

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  807

Ostatnio na profilu byli

16949 wyświetleń profilu
 1. Misa powstanie Tobie sama po iluś tam ogniskach - będziesz wybierała popiół i powstanie misa, bo popiół pójdzie na kompost i zawsze zgarniesz z ziemią. ja mam regularną wypasioną misę, choć na początku układałem kamienie w pierścień. Nie kupuj misy, szkoda pieniędzy. Chyba że lubisz krasnale ogrodowe, wówczas misa będzie jak znalazł, bo misa to idealne towarzystwo dla krasnali ogrodowych.
 2. PeZet

  Dziennik PeZeta

  Dziś, choć zdjęcie z onegdaj.
 3. PeZet

  Dziennik PeZeta

  Po deszczu. Latem, lubię chodzić boso po ogrodzie. Nago.
 4. Pozdrowienia, Solange63.
 5. A to się rozpisali, jadę i jadę i końca nie widać... Baszka, ja nie wiem o jakie 98 cm chodzi. Ale czytam ,że to złośliwa bestia coś przemawia... No więc okej, nie przesuwaj. Krzaczora 0- git, tak od strony twojej, nie od drogi i dlaczego blusz? Ostatnio WIDZIAŁEM stąd o tym piszę pieknie zarośniętąbramę - zakrzaczoną różami i czym innym bujnie nad murek krzaki sterczały,. COs bujnego, coś pięknego. Pomyślałem, że to jest twoja szansa. W sumie, nic nie ruszaj, obsadzisz krzakami i teżbędzie dobrze. Bo w zieleninie zawsze jest fajnie. Olej temat. Zamknij. Posadź krzaki i szlus. Serio. :)
 6. Wiadomo, że brama otwiera się do środka. Chodzi o to, żeby móc zrobić z tym kątkiem coś estetycznego. Nie tylko funkcjonalnego. Trochę to co innego, nie sądzisz? Baszka, na razie zaprawa jest na tyle miękka, że nic kuć nie trzeba. Wystarczy poruszać słupkiem i pójdzie. Wykruszy się.
 7. Nie. Przesunięcie skrzynki nic nie załatwi. Nie pochowasz tych rzeczy, nie obudujesz. Nie zakrzaczysz. Słupek trzeba przesunąć, żeby z tyłu było miejsce na różne ruchy - obudowę, krzaki...
 8. Póki beton jest miękki, ja bym - z bólem serca to piszę - wyrwał ten słupek co jest przy skrzynce i kazał osadzić go tak, by w bramie po otwarciu nie było skrzynki. Ostatni moment na takie działanie. Za parę dni będzie już pozamiatane. Te barany chyba myślały, że ktoś będzie skrzynkę przestawiał. Baszka, przestaw słupek, a wtedy za skrzynką obok słupka powołasz ładny krzaczor, który pięknie pójdzie w górę, zasłoni gównianą skrzynkę, zasłoni słupek. Obudujesz. światła bramy nie potrzeba na szerokość amerykańskiego tira. Co więcej: jeśli zostawisz ten cholerny słupek tak, jak stoi on teraz, to nic z tym nie zrobisz, bo skrzydło jak się będzie otwierać, to nie pozwoli by za słupkiem coś rosło. Tak jak jest teraz, jest kiepsko bo nic z tym nie zrobisz - nawet nie zasłonisz.
 9. Rok temu samorobnie zrobiłem pokrycie dachu blachą. Również walczyłem z montowaniem rynien. Powiem wam, że wygrałem tę bitwę, wszystko jest jak trzeba. A z uwag dotyczących montażu haków i rynien, wnioski mam następujące: 1. Piszą, że krawędź rynny ma znaleźć się poniżej lini pokrycia dachu - żeby sunący z dachu śnieg minął rynnę, a nie wpadał do niej. Kłopot tu jest taki, że rynnę montujemy ze spadkiem, w efekcie rynna z jednego krańca jest wyżej, a z drugiego niżej - nawet o 3 cm! trzeba to uwzględnić szykując deskę okapową - musi być wystarczająco szeroka. U mnie rynna w jednym miejscu wystaje krawędzią ponad połać i - jakoś wszystko gra. 2. Skropliny spod połaci. Jeśli pas nadrynnowy poprowadzisz pod dotychczasowym pokryciem, to skropliny wciekną do rynny. Jak zaczniesz dłubać sam, praktycznie, szybko zorientujesz się, że te prace nie są skomplikowane i wszystkiego można się nauczyć. Bez trudu rozkminisz. 3. Główna zasada: rozpoznanie bojem. teoria i rysunki to jedno, a w praktyce - wszystko jakoś idzie. ...A nie można ... nauczyć się? ================== Jeśli ktoś jest ciekaw - link do mojego dziennika z montażu pokrycia. Dyskusje, pomoc kolegów z forum - bezcenna... https://forum.budujemydom.pl/topic/11215-dziennik-pezeta/?do=findComment&comment=546903
 10. Żywy, zdrowy jeż, który czai, że przez jezdnię trzeba raczej szybciej niż wolniej... - faktycznie podejrzane. Być może wyrwałaś go z jego środowiska. Sugeruję, żeby go odwieźć tam skąd go zabrałaś, o ile to możliwe.
 11. ja się do niczego nie mogę z Cm czepić - mało tego: zaklajstropwałem resztkami dziurę na elewacji, gdzie rurka pex wychodzi - do kranika. Ta rurka ciągle jest ruszana w te i we wte, bo wąż, wiesz, podlewanie. I o ile kiedys czym bym nie zapaćkał, to pękało, tak ten szuwaks jest tak elastyczny, że nie pęka. Powiem więcej: jak kleiłem płytki, to upaćkane klejem nogi ciężko było zmyć, bo klej po wyschnięciu nie pękał na skórze, choćby nie wiem co robił. Z inyymi klejami sądzę - jest podobnie. Jest podobnie. Jest podobnie. To chyba kwestia niewiemczego co kto kupi.
 12. PeZet

  Dobra wiertarko-wkrętarka

  Sieciowa wkrętarka za 110 zł w Leroyu - jest nie do zdarcia. jako wiertarka, jako wkrętarka. Niebieska.
 13. Po pierwsze link W moim dzienniku notatki z szukania kleju Gorąco Cię namawiam do przeczytania dwóch - trzech stron, zanotowałem naprawdętam cenne informacje i wywiązała się wartościowa dyskusja. Znajdziesz cenne uwagi praktyków - m.in. Stach mi dużo pomógł. Przewertowałem fora - wg mnie opinia n/t klejów wypada tak, że CM 16-17 jest najlepszy, a jeszcze nie zabija kosztami. Wg mnie płytki 60x60 są to już płytki wielkoformatowe. Uzupełniam informacje z mojegodziennika: wybrałem CM 16 albo CM 17, nie pamiętam. Brałem droższy. Różnica jest między nimi taka, że CM16 jest do płytek max 80cmx80cm, a CM17 jest do max 1mx1m. Ten klej jest wszędzie, w marketach sieciowych też i nic mu nie dolega. Po zimie, po grzaniu uważam, że każde pieniądze wydane w tym momencie co jesteś, są tego warte, bo masz spokojną głowę. Jeśli chcesz inny klej kupić, droższy, a wiesz, że wg Ciebie będzie lepszy - to go bierz, nie patyczkuj się. I pamiętaj o dylatacji przy ścianie i dylatacjach w wylewce. :) No i zadecyduj jakiej szerokości chcesz mieć fugi. Moje mają na oko jakieś 5mm, ale robione były na - nie pamiętam ile - jest zanotowane w dzienniku. Radzono mi dać mniejsze! Z obliczeń wychodziły większe. Dałem coś pośrodku. Dziś myślę na oko - na oko! - że mogłyby być mniejsze, ale gdybym miał decydować dziś, to już bym nie był pewny, czy dałbym mniejsze. Raczej nie dałbym. Powodzenia! PeZet
 14. PeZet

  Dziennik PeZeta

  Wycinasz krzaczki - super, o to przeciez chodzi, żeby mieć co wycinać. Co do wysiłku i ochrony kręgiosłupa - polecam zakładać pas kulturystyczny - kosztuje 24złote, a wiesz, że się nie przedźwigasz. Nasionka sadzę z ciekawości. To co w nasionkach, mam i w sadzonkach. mam nadzieję, że ruszą. Ale płyną w nasionach rośliny o niebieskich liściach, tu sadzonek takich nie kupię. Co do zakrzaczenia - łyse czy zakrzaczone, jedno i drugie bywa piękne. Byłem w kilku domostwach cudownie zatopionych w zieleni i są to ogrody przyjemności. Mam dosyć łysej murawy, po której trzeba zapylać z kosiarką, a w upalne dni wytrzymać się tam nie da i tylko przez okno sobie można popatrzeć. Zimą jest bez znaczenia czy krzaki, czy łyse pole. Ja sobie wymyśliłem mój ogród, mam pomysł, koncepcję mam, wiem co chcę osiągnąć, jakie przestrzenia mają tam być, powstaną rózne miejsca - zakamarki, gdzie można będzie się zaszyć tak, że nawet chałupy nie zobaczysz. Ukryję drewutnię i domek narzędziowy, grządki z roślinkami do jedzenia będą miały za za to na maks słońca. Dom schowam, na ganku jak się zasiądzie, to się będzie w czymś jakby oranżerii roślinnej - cień, bez wiatru, za to ładnie. Stawiam na liście, nie na kwiaty. Kwiaty to domena mamy, która tu szaleje na grządkach kwiatowych. Jest dobrze.
 15. PeZet

  Dziennik PeZeta

  Sadzę. Kopię i sadzę. postanowiłem ukryć dom w zieleni. Zmniejszyć powierzchnię do koszenia. Robi się gęsto. Wczoraj przyjechały w paczce wisterie sinensis, parthenocissusy tricuspidaty i parthenocissusy quinquefolie, a tu na lądowanie w ziemi wciąż czekają physocarpusy oplifolie, eonymusy fortuneje, no i hydrangea. Dobrze że przynajmniej cotinusa posadziłem. Z Chin płyną nasiona parthenocissusów o niebieskich liściach. Wczoraj posadziłem nasiona wisterii sinensis w pojemniczkach. Sprawdzę czy wyrosną. :) Stoją już cornusy masy, physocarpusy, jest kilka vaccinumek małych, na jednej nawet owoc już wisi. Czeka na realizację system nawadniania wg mojego projektu. Z Chin płynie już elektrozawór.
×