Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Przemo5936

Uczestnik
 • Posty

  143
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Przemo5936

 • Ranga
  Początkujący
 1. Skropliny wody w wentylacji

  Aha o to chodzi. Powinno być dobrze. Rury podwiesiłem pod odeskowanie dachu takze nie powinny się zwiesić. Rury idą do kominka pod kątem ok 37 stopni. Na Dno wentylacji poukładałem warstwy reczniczków papierowych ułatwi mi to zaobserwować skropliny. jeśli przy większych mrozach będą suche znaczy że będzie ok a jeśli będą mokre to główkowanie rozpocznie się od nowa.( Mam nadzięję że nie będzie to konieczne :-) )
 2. Skropliny wody w wentylacji

  co znaczy syfonów?
 3. Skropliny wody w wentylacji

  Wracam do tematu gdyż zrobiłem połączenie wentylacji która kończyła się w stropie z kominkiem dachowym z rury wentylacyjnej oceplanej jak tutaj https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwia9fGY-MLXAhUI7BQKHX1dDN4QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.contakt.pl%2Frura-termoflex-150mm10metrw-250c-p-4482.html&psig=AOvVaw2j0Yqw-aD7yGahu6nmAIPY&ust=1510916264457658 Jak narazie brak skroplin w wentylacji czekam dużych mrozów wtedy wszystko się wyjaśni i potwierdzi na 100 %
 4. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Oczywiście rozumiem. Ale ja z tematem nawiewników zapoznawałem się ponad rok czasu. Zapoznaj się z testami nawiewników są fajne filmy nie pamietam pod jaką nazwą one były na youtube Konkretnie są w nich ciekawe informacje na temat który Cię interesuje. Jeśli chodzi o nawiewniki ciśnieniowe one puszczają cały czas powietrze w zależności od tego jak je ustawisz krąży cały czas po domu nawet jeśli powietrze w budynku ma prawidłową wilgotność co za tym idzie wychładza powoli dom mimo że nie ma potrzeby dużego wietrzenia.(chyba że je ręcznie zamkniesz). Nawiewniki higrosterowalne mają w sobie taśme poliamidową która oddziałuje na wilgoć czyli czym większa wilgotność w mieszkaniu tym wiekszy zapewnia przepływ świeżego powietrza jeśli powietrze jest prawidłowe ogranicza dopływ powietrza stopniowo do przepływu minimalnego co ogranicza wychładzanie bez potrzeby pomieszczeń. Wszystko odbywa się bez Twojego udziału w pełni automatycznie. Niektóre typy nawiewników higrosterowalnych mają blokade minimalnego przepływu wtedy możesz ustawić nawet jaki może być minimalny przepływ. Dlatego twierdze ze higrosterowalne będą znacznie lepsze wygodniejsze dla Ciebie i bardziej energooszczędne. Chociaż faktem jest że nawiewnik ciśnieniowy kupisz za ok 50-100 zł a higrosterowalny ok. 130-200. Rożnica jakaś jest ale chyba warta zainwestowania. Na allegro są nawiewniki higrosterowalne dobrych firm np. aereco czy ventair już za ok 130 zł. Rzuciłem okiem na artykuł który podałeś. Jako plus nawiewników ciśnieniowych jest podany fakt że powietrze krąży ciągle czyli to co pisałem wcześniej powietrze jest ciągle wymieniane na świeże. Higrosterowalny zaczyna wymieniać powietrze bardziej jak klimat w budynku zacznie robić się mniej przyjazny ale jest bardziej energooszczędny według mnie. ( NAWIEWNIKI HIGROSTEROWALNE PRZY NISKIEJ WILGOTNOŚCI NIE ZAMYKAJĄ SIĘ CAŁKOWICIE LECZ OGRANICZAJĄ PRZEPŁYW DO MINIMALNEGO STRUMIENIA POWIETRZA) Według mnie ważne jest czym będziesz lub czym ogrzewasz dom czy np. pelletem czy drewnem. Jeśli drewnem to jeśli ciśnieniowy nawiewnik wychłodzi troche pomieszczenie to ogrzejesz dopiero jak wstaniesz rano i rozpalisz w piecu tutaj chyba lepiej higrosterowalny jeśli pelletem który sam będzie dogrzewał świeże powietrze to lepiej ciśnieniowy. Ja na początku tygodnia bede montował nawiewniki ciśnieniowe u siebie ja opalam drewnem dlatego po kilku dniach obserwacji ewentualnie będe mógł służyć swoimi obserwacjami jak przez noc wyziebią mi nawiewniki dom. Na co trzeba będzie wziąć poprawkę z uwagi na to że nie ma jeszcze jakichś dużych mrozów.
 5. Co zmienić aby poprawić wentylację

  To widać bardzo mało czytałeś skoro nie masz pojęcia.
 6. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Ja bym obstawiał na higrosterowalne zwlaszcza ze jak kolega kilka postów wyżej napisał że ma kilka lat i nic sie nie dzieje po za tym sa bezobsługowe. Czym jest U? współczynnikiem ciepła? Okna mam 3 szybowe.
 7. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Jak sie ma to do siebie ta wilgotność względna do skraplania ? Chodzi mi konkretnie o to kiedy zaczyna sie skraplać jak do jakiej temp zostanie schlodzona w przypadku szyb okiennych. Albo inaczej jaką wilgotność względną należy mieć w domu zimą aby nie mieć problemu mokrych całych szyb od środka domu?
 8. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Proszę mnie poprawić jeśli żle to rozumiem. Czyli np powietrze które jest u mnie w domu ma przy temperaturze 22 stopnie 63% wilgotności to np powietrze z zewnątrz ogrzane do tej samej temperatury może mieć wilgotność 40%?
 9. Co zmienić aby poprawić wentylację

  u mnie w domu w ostatnią zimę wilgotność była podobna ok 65% i całe okna były mokre rano. Czy po montażu nawiewników ta wilgotność może się obniżyc ? I zapobiec skraplaniu pary na oknach?
 10. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Budynek jest nowy 2 lata ma. 2 kanały wentylacyjne skończone 2 miesiące temu także jeszcze pachną nowością
 11. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Dzieki za informację zaraz przejrze strone aereco może wstawiłbym kratki wywiewne z tym systemem skoro nie mam takich nawiewników.
 12. Co zmienić aby poprawić wentylację

  automatyczne ciśnieniowe ventair trd II jakoś tak. Chciałem zamówić właśnie też higrosterowalne ale wyczytałem w internecie o ich awaryjności ( brak poparcia dowodami co prawda)ale że są one w miarę nowością zdecydowałem się na te gdyż cena higrosterowalnych jest sporo wyższa dlatego wstrzymałem się z tymi i kupiłem ciśnieniowe z uwagi na to że w przyszłym roku jeśli będe niezadowolony z pracy tych to pojdą onę do okien w piwnicy a na góre zamówie higrosterowalne. Jak długo Pan używa tych nawiewników.?
 13. Co zmienić aby poprawić wentylację

  Dostałem już zamówione nawiewniki okienne czekam na fachowca który mi je zamontuje ma to zrobić pod koniec tego tygodnia. Ale nasuwa mi się na myśl pytanie. Mianowicie posiadam w domu stacje pogody z jednym czujnikiem na zewnątrz. Wilgotność w mieszkaniu wyświetla mi 63%(nowy dom mieszkam 1rok 5 miesiecy) na zawnatrz przy tej deszczowej pogodzie jaką teraz mamy pokazuje 83-87%. Czy przez nawiewniki nię będe wpuszczał do domu bardziej zawilgoconego powietrza? Czy te wilgotne powietrze po ogrzaniu robi się mniej wilgotne. Będe wdzięczny jak ktoś mądry w tej kwesti mi to jakoś mądrze wytłumaczy
 14. Właśnie dlatego pytam czy nowy budynek bo też mi to przeszło przez myśl. Głównie zimą jak jest duża różnica temperatur miedzy temp wewnętrzną a zewnętrzną w nowym budynku(zazwyczaj w nowym w starych też się zdarza jak jest wilgoć) zazwyczaj z nocy widać nad ranem jak woda skrapla się na szybach od środka. Zwróć uwagę na te okno z rana czy nie ma na nim skroplonej wody. Woda ta zbiera się w dość znacznych ilościach w zależności od zawilgocenia powietrza w domu i spływa kapie na posadzkę przy oknie. Stąd może być to zawilgocenie się posadzki. W innych pomieszczeniach mogą być z rana mokre parapety. Obserwuj z rana parapety w innych pomieszczeniach i okno tarasowe. Wykluczy nam to jeden możliwy powód wolgoci posadzki.
 15. Spadek na zewnatrz jest zrobiony na okno? Taras zadaszony czy nie? Budynek nowy?
×