Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jani_63

Uczestnik
 • Posty

  9709
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  118

Jani_63 last won the day on lutego 20

Jani_63 had the most liked content!

Reputacja

680 Doskonały doradca

O Jani_63

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  4121
 1. Aranżacja wjazdu

  Plastik ma jeden plus - wtapia się w otoczenie i prawie go nie widać. Ale czy lepszy czy gorszy od betonu... wstrzymam się dyplomatycznie od głosu
 2. Jeśli od środka izolacja wełną pod płyty G-K która przesuwa punkt "0' dla pary wodnej do wewnątrz, to osobiście dołożyłbym jeszcze folię paroszczelną.
 3. TERMOPOMPA - nowość ?

  Ciebie naprawdę martwią te bakterie w układzie CO? Będziesz pił tą wodę czy jak??? A na poważnie Ależ są - dokładnie takie same.Po drugiej stronie wymiennika, zachodzą dokładnie takie same "procesy" jak w kotłach z grzałką. Chemicznie po stronie obiegu pierwotnego też zachodzi proces odkamienienia, tyle że ze względu na małą objętość zładu jest pomijalny bez wpływu na stan urządzenia. No i ten nowy piec zainstaluj w obiegu zamkniętym. Dołóż do układu wymiennik płytowy, wężownicę, drugą pompę obiegową i co tam jeszcze sobie umyślisz. Będziesz się cieszył zestawem co do zasady działania bardzo zbliżonym do Termopompy, o znacznie większej trwałości niż sam kocioł elektryczny..., a za pozostałe grajcary zabierz żonę na wypasione wakacje
 4. TERMOPOMPA - nowość ?

  Taaa... Bo jeden pisze o żyletkach... a to przecież grzałka nieprzepływowa. A to cudo T69 jest niczym innym jak ogrzewaczem przepływowym. A takie urządzenia są dostępne na rynku za kwotę 10-krotnie niższą - lekko licząc. Druga sprawa to pseudo oszczędność w zużyciu energii. Układy grzewcze prądowe przetwarzają energię elektryczną na energię cieplną w stosunku 1=1. Niby czemu z grzałką miałoby być inaczej? Mówienie o sprawności grzałki na poziomie 20% ze względu na straty oporowe to już nawet nie marketing tylko bełkot. Bo właśnie ten opór jest przyczyną grzania, które to ciepło jest przekazywanie do medium jakim jest woda w układzie CO. Więc jeśli Twój piec elektryczny żre 12kWh to kocioł T69 będzie żarł dokładnie tyle samo.
 5. TERMOPOMPA - nowość ?

  Przeczytaj komentarze pod tym filmem. Jak dla mnie trochę bełkot pseudonaukowy/marketingowy konstruktora. Zmylił mnie tytuł, bo na początku myślałem że chodzi o pompę kawitacyjną, ale z kolei sprawność tego układu jest zbyt mała jak na grzanie pompą kawitacyjną. A wyliczenia zużycia energii w stosunku do PCi to już czysty marketing.
 6. Aranżacja wjazdu

  Plusem drugiego jest fakt całkowitego schowania samochodów od ulicy (przy wyższej roślinności), ale... pierwszy wariant mi się zdecydowanie bardziej podoba.
 7. Gdzie jest ta sprawność rekuperatora?

  Policzyłeś to zgodnie ze swoją wiedzą - to fakt. Tyle że ta wiedza jest mniejsza niż znikoma... przynajmniej jeśli idzie rekuperację.
 8. No nie wiem. TB by od razu zrobiłby wykład powołując się na wyniki własnych badań, ale ja skromnie się powołam na opracowanie naukowe Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej które stwierdza: "Otrzymane wyniki wykazują, że optymalna szerokość szczeliny gazowej szyby zespolonej wypełnionej powietrzem wyniosła 21 mm, argonem 19 mm, kryptonem 12 mm, a ksenonem 9 mm." Sprawa dotyczy całosezonowych strat ciepła na wskutek przenikania, i chyba dlatego producenci izolacji refleksyjnych zalecają dystans do przegrody ciepłej 20mm +. @MrTomo, fakt że szyba to nie gruba warstwa wełny, która sama jest skutecznym izolatorem, ale zmniejszenie szczeliny prawie dwukrotnie do 12mm to... to jak nie można inaczej musi być dobrze
 9. W funkcji tylko folii paroizolacyjnej - nie. Ale jeśli chcesz uzyskać dodatkowy ekran odbijający promieniowanie cieplne (niech ta folia pracuje lepiej za te pieniądze ) to jak najbardziej - tak. Tym bardziej że dystans/pustka powietrzna potrzebna żeby izolacja refleksyjna zadziałała to 20mm +. Ruszt krzyżowy/dwupoziomowy to 27-30mm, więc do dzieła. @bajbaga eksploatował osobiście izolację refleksyjną jako jedyną izolacje termiczną, i z tego co pamiętam sprawdziła się. U Ciebie będzie to wspomaganie "tradycyjnej' izolacji termicznej, więc praktycznie niczym nie ryzykujesz... no może poza ekranowaniem sygnału GSM. Ale też podsłuch tego co wyrabiasz na w sypialni przez satelity szpiegowskie także będzie utrudniony
 10. Szum może generować sam przepływ powietrza bez względu na to czy są to kanały nawiewne czy wywiewne. Izolowanie kanałów i pilnowanie odpowiedniej szybkości przepływu powietrza zapobiegnie przenoszeniu jakichkolwiek dzięków na zewnątrz, np. na obudowę z płyt G-K która może zadziałać jak skrzynka rezonansowa.
 11. To jakaś hybryda, choć chyba bardziej by pasowało określenie "proteza". Bo przecież nie będzie to płyta fundamentowa, ale będzie masywna zimna podłoga na gruncie (10cm styro). EPS 200 jako izolację płyty, ale płyty fundamentowej jako elementu nośnego stosuje Legalett przy domach szkieletowych, tyle że trochę innej grubości.
 12. Tym wpisem utwierdziłeś mnie, a może i innych o swoim poziomie intelektualnym. Dotychczasowe wycieczki osobiste z Twojej strony zwalałem na młody wiek i niedojrzałość emocjonalną. Ale teraz...
 13. Piszesz coś o podstawówkach, wysyłasz innych do przedszkola, a sam masz kłopoty z czytaniem. Na naukę podobno nigdy nie jest za późno, ale ja się tego nie podejmuję skoro placówka do której uczęszczałeś zawiodła. Pochwal się jeszcze tylko na jakie napięcie masz ten swój wentylator DC z którym się tak obnosisz. @marcinx00 planuje kupić/kupił EBM R3G190-RG19-20 Jest to wentylator AC komutowany elektronicznie typ EC wyposażony w motor M3G055-CF. Jeśli o mnie idzie, to możesz u siebie zastosować wentylator pędzony silnikiem Kohei Minato. Mnie nic do tego.
×