Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jani_63

Uczestnik
 • Posty

  9936
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  125

Jani_63 last won the day on listopada 8

Jani_63 had the most liked content!

Reputacja

712 Doskonały doradca

O Jani_63

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  4422

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ależ są, oczywiście że są... przyjmując że proces dyfuzji pary wodnej jest procesem "oddychania" przegrody zewnętrznej. Tyle że jest to proces wolnozmnienny niemający wpływu na wentylację domu.
 2. Jani_63

  Wycena

  Znajdzie i sprzeda obcemu za duże mniejsze pieniądze. Absurdalna cena jest po to żeby Twojego brata zgno... pogrążyć w czarnych myślach. Jak znam życie na rzeczoznawcę się siostrunia nie zgodzi, bo nie o to w tym wszystkim idzie.
 3. Jani_63

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  W przypadku kabli nie tylko po kradzieży złodzieje o nie nie dbają - w trakcie również. A że dodatkowo jeszcze przewrócą kilkaset metrów słupów to już szczegół. Ale twój argument jest nietrafiony. O mienie zdobyczne dba się tak jak nakazują okoliczności, np. super samochodów, artefaktów czy dzieł sztuki też nikt nie przerzuca widłami. Wiem, wiem - zboża czy paliwa też nie, ale to już inna bajka.
 4. Ta złożona i specyficzna technologia na skalę masową została udostępniona jeszcze przed pierwszą wojną światową i dziś jest wykorzystywana w każdym gospodarstwie domowym pod nazwą "lodówka". Pewnie że urządzenie o jakimś tam stopniu skomplikowania wymaga do uruchomienia/obsługi pewnej wiedzy, ale nie róbcie z tego wiedzy tajemnej dostępnej tylko grupie namaszczonych wybrańców.
 5. Tyle że lepiej wcale nie znaczy dobrze. Dodałbym jeszcze jeden czynnik mający prawdopodobnie wpływ na tą naszą świadomość - bycie trendy,cool, Eko czy jak tam zwał. Niestety za modą podąża nieustanny wzrost cen/opłat, co ma niby podkreślić jej innowacyjność. Ale mam dziwne przeczucie graniczące z pewnością że podwyżki są sztucznie zawyżane i nie mają nic wspólnego z prawdziwymi kosztami wdrażania tej "innowacyjności". Wygoda, przede wszystkim wygoda - to jest to.
 6. Na pewno w jakimś procencie tak, ale nie przypuszczam żeby tak wysokie wskaźniki jakie podałeś były wynikiem tylko tego programu. Bardziej bym stawiał na większą świadomość społeczeństwa, wzrost zamożności a co za tym idzie dążenie do większej wygody w użytkowaniu systemów grzewczych. Nie bez znaczenia jest też fakt że konkurencyjność cenowa węgla zanika. Mało kto, szczególnie w domach nowo budowanych chce tracić powierzchnię pod magazyn opału lub targać miechy z węglem co kilka dni.
 7. Tyle że wcześniej pisałeś: a z tekstu wynika że wentylacja nie pomaga w usuwaniu wilgoci, co wzbudziło poważne zdziwienie. Teraz piszesz o "oddychaniu" ściany lub jak kto woli w oddawaniu przez nią wilgoci w różnych warunkach - ni przypiął ni wypiął. @ravhtc, sorry OT.
 8. No właśnie. Nie wiemy: - jak duża jest ta działka, - ile samochodów tam parkuje, - jakiego typu są to samochody (osobowe, ciężarowe), - czy miejsca postojowe zostały wydzielone, - czy powierzchnia biologicznie czynna została zachowana? W sumie nic nie wiemy, po za tym że samochody tam parkują, a pytający nazwał ten teren bazą.
 9. Ten parking to chyba nie na klepisku, a więc jakieś ruchy na tej działce musiały zostać wykonane.
 10. Wygląda to dojść czysto. Fakt że ściany łączone pianą, ale i ekipa widać że nie z łapanki.
 11. Możesz rozwinąć tą myśl. Szczególnie to "nie".
 12. Jani_63

  Instalacja fotowoltaiczna garść pytań

  A może spadły z TIR'a... kogo to? Ważne że zostały pozyskane nielegalnie na szkodę właściciela(i) o wartości ponad 3,5 mln euro. Jedyne ale to... to że artykuł pochodzi z przed roku. Ale raczej wątpię ze proceder przestał istnieć.
 13. A co pan Aceton na to? Jak przyjdzie nam ludziom, bo raczej nie nam osobiście jeździć wolami, to i populacja będzie mniejsza i ludzie mogą trochę inaczej wyglądać. Tak więc metanem był się nie przejmował.
 14. Jani_63

  Kolor sufitu pytanie do estetów

  Taka rama/opaska z jasnego drewna zmienia trochę perspektywę. W tym układzie mam wrażenie że pominięcie skosów byłoby nie na miejscu. Tak jak u Ciebie, jeśli już ma być to czarne, to i sufit i skosy... takie odnoszę wrażenie tym bardziej jak rozumiem fragment ściany pod skosem też jest w drewnie.
 15. Jani_63

  Kolor sufitu pytanie do estetów

  Raczej sam sufit - skosy białe.
×