Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Jani_63

Uczestnik
 • Posty

  9845
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  123

Jani_63 last won the day on kwietnia 24

Jani_63 had the most liked content!

Reputacja

698 Doskonały doradca

O Jani_63

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  4352

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Odniosłem raczej wrażenie że wśród piszących w tym wątku nie trzeba niczego propagować, przynajmniej jeśli idzie o ekologiczne źródła ciepła. Z wpisów raczej by wynikało że najmniejszym profesjonalizmem wykazał autoryzowany monter. Próba wzięcia go w obronę przez przedstawiciela Viessmanna była raczej żałosna. Zaproponowane przez nich rozwiązania sprzętowe w żaden sposób nie byłyby wstanie sprostać wymogom tego konkretnego przypadku. Ot i cała prawda o profesjonalizmie w sprawie poruszanej w tym wątku. Edit Redakcja: nazwę firmy wypada napisać poprawnie.
 2. Sama prawda i tylko prawda. Przytoczone przeze mnie cytaty pochodzą z dokumentów Wiessmana https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/Inne/Cieplo_z_zimna/Viessmann_Oferta_Specjalna_Pompy_ciepla_z_montazem_2018_01.pdf/_jcr_content/renditions/original./Viessmann_Oferta_Specjalna_Pompy_ciepla_z_montazem_2018_01.pdf https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/Inne/Cieplo_z_zimna/Regulamin_Cieplo_z_Zimna.pdf/_jcr_content/renditions/original./Regulamin_Cieplo_z_Zimna.pdf Jakoś w regulaminie promocji nie widzę zastrzeżenia (gwiazdki), że stawka VAT dotyczy tylko przykręcenia kilku śrub do ściany. My tu omawiamy konkretny przypadek domu wyposażonego w instalację grzewczą do którego należałoby podłączyć pompę ciepła. Jeśli Państwo uważacie że to ta czynność wymaga projektu z uwzględnieniem zaworów wszelkiej maści wycenionego na przeszło 5000zł, to... idąc tym tokiem rozumowania projekt ustawienia lodówki w kuchni będzie niedługo kosztował 2-3kzł. Żarcik PS. Zbiornik buforowy został osobno wyceniony. W świetle złożonej przez profesjonalistę oferty, którego jak wynika z regulaminu promocji Państwo desygnowali do tego zadania, ta część waszej wypowiedzi też jest daleka od prawdy. Dotyczy podejścia do tematu i doboru z typoszeregu jednostki do konkretnego przypadku. @wojciech_pi na pewno by się długo, ba - On w ogóle by się nie cieszył z ekonomicznej pracy zaproponowanego przez Was urządzenia.., bo ta by nie miała miejsca.
 3. Niech nikogo mój wygląd nie zmyli - mnie (Nas) przy tym nie było . I oby się tylko nie okazało (na przyszłość) że słowo klucz to "starożytni". Mniejsza o nację
 4. Jani_63

  jaki ekogroszek? ..... jakość .....

  Bierz taki który nie dymi.
 5. Czemu cały czas odnoszę wrażenie, że zasady doboru powietrznych pomp ciepła, które przecież są inne niż w w przypadku gruntowych. to znacznie wyższy stopień wtajemniczenia dostępny tylko dla nielicznych. Czyżby na szkoleniach organizowanych przez producentów wszystkie rodzaje PCi były wrzucone do jednego worka? Trudno mi to zrozumieć.
 6. Wtedy to cię sąsiad lubi, a rząd kocha. Bo wungiel to przecież podstawa... czystego powietrza. Szczególnie jak jego nazwa zaczyna się od "eko"
 7. Czy dowalić? - raczej nie, ale wzmocnić/poprzeć Twoją argumentację - zdecydowanie tak. A właściwie przypomnieć że w przyrodzie nic nie ginie i skoro składa się tak brzmiącą deklarację na oficjalnym dokumencie chronionym prawami autorskimi to ponosi się też odpowiedzialność za swoich autoryzowanych przedstawicieli. Tym bardziej że program/promocja "CIEPŁO Z ZIMNA" opiera się między innymi na tym punkcie. I tu spodziewałbym się szybkiego zajęcia stanowiska Viessman... bom bardzo ciekaw jak ma się jedno do drugiego.
 8. Hmm https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/Inne/Cieplo_z_zimna/Program cieplo z zimna.pdf/_jcr_content/renditions/original./Program cieplo z zimna.pdf
 9. Dokładnie to napisałem Maja wypowiedź nie wyklucza próby naprawy problemu przez sprawnego/sprytnego montażystę - choć nie jest to robota na jedno popołudnie. Uważam że to firma powinna się wić jak wyjść z tego problemu, a nie Ty. Sugerowanie im że temat odpuszczasz na wstępie to zła strategia - takie jest moje zdanie, ale ja nie jestem w Twojej skórze i kompletnie nie znam Twoich priorytetów. Zrobisz jak uważasz za słuszne. I... nie chciałbym wyjść na hejtera wszystkiego co mi pokazałeś. Przesówka HST ma u góry poszerzenia co by wskazywało na zastosowanie rolet integro. To dobry wybór dla statyki okna i niweluje mostek cieplny. Twój wykonawca jednak pozytywnie mnie zaskoczył. Widocznie nie taki diabeł straszny jak malują PS. Spróbuj napisać i przesłać zdjęcia do @finlandia - może odpowie. To bardzo dobry fachowiec i praktyk. Jego opinia powinna nakreślić Ci sposób rozwiązania tego problemu.
 10. Przy rozmowie en face z wykonawcą szybko wyprostuj przejęzyczenie - "że folii nie zamontuje się na ościeżach przed montażem", bo wyjdziesz na laika który coś tam usłyszał. Taśmy klei się do ramy okna z odpowiednim naddatkiem na rogach, a dopiero po szczelnym wypełnieniu pianą do ościeży. Ościeże przed montażem powinno być prawidłowo przygotowane. Skoro odpuszczasz ciepły montaż, a tak by wynikała z Twojego mail'a, to powinieneś zażądać zwrotu bezprawnej pobranej dopłaty do ciepłego montażu. PS. Z kwoty jaką dopłaciłeś do ciepłego montażu, jeśli dobrze zrozumiałem Twój tekst, wynikałoby że całościowy obwód okien zainstalowanych u Ciebie przekracza 600m... lub trochę mniej uwzględniając koszt ciepłych parapetów Nota bene rolety okienne jakie o Ciebie zamontowano to pewnie rolety nadstawne typu BeClever. Dużo zainwestowałeś w izolacje termiczne domu a tu taki zonk - mostek termiczny i brak sztywności szerszych okien ze względu na brak mocowania do górnej części ościeża, choć u Ciebie zdaje się szerokich okien (>2,5m) raczej mało. No chyba że się mylę i masz rolety integro. Ale wtedy Twój wykonawca bardzo by mnie pozytywnie zaskoczył... oj bardzo.
 11. Też nie wiem, ale temu co wymyślił instalację elektryczną bezpuszkową należy się porządny uścisk dłoni.
 12. Jani_63

  Chata wujka Tomka ;)

  Ale z Ciebie zołza
 13. Jani_63

  Chata wujka Tomka ;)

  Wręcz przeciwnie. Budujesz dom, tak na oko 3 - 5litrowy... błędy wykonawcze zdecydują finalne czy bardziej 3, czy bardziej 5-cio litrowy To ciepły domek. Życzę żeby koniec końcem okazał domem <3-trzy litrowym. Przy braku obliczeń to tylko gdybanie ale zaryzykuję, mimo że na oko twierdzenie, że rozstaw rurek jest za gęsty - dłuższe pętle, wyższe koszty materiału, wyższe opory hydrauliczne. Przy rozstawie rurek co 15cm i zasilaniu niskotemperaturowym, podłogówka jest wstanie oddać bez problemu >120W/m2. Przy takiej nadwyżce mocy możesz sobie pozwolić na znaczne obniżenie temperatury zasilania. Pompie ciepła robiłoby to dużą różnicę in plus, ale dla kotła gazowego niema to już tak wielkiego znaczenia. Fakt że kondensaty też nie lubią wysokich temperatur (powrót max 57oC), a praca na niższych ustawianiach to tylko lepiej dla ich sprawności, ale bez przesady. Stąd moje podejrzenie o spokój ducha instalatora. PS. Generalnego wykonawcę raczej nie polecaj
 14. Jani_63

  Chata wujka Tomka ;)

  Ciekawym, a nie żebym chciał Ci znowu zagwozdkę robić - rurki podłogówki masz ułożone w rozstawie 15cm. Instalator kierował się obliczeniami OZC, czy dla spokojności (swojej) dobrał na oko taki rozstaw rurek. I ponieważ nie jestem na bieżąco z Twoim dziennikiem - czym będziesz grzał? Tak myślę, że w fachowych rękach małe może też być piękne.
×