Skocz do zawartości

Dariusz Szcześniak

Uczestnik
 • Posty

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Dariusz Szcześniak's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Archeton sprzedając projekt zezwala na dokonanie w nim zmian adaptacyjnych. Za ok.400 zł (był to rok 2002)zmiany te naniesiono na projekt. W projekcie piwnica jest pod połowa domu, ja mam pod całym,z czego jestem bardzo zadowolony. Zmieniłem tez jej układ:sa to 4 pomieszczenia (odbicie parteru)i korytarz.Powiększyłem kuchnię rezygnując ze spiżarni, tym samym przesunięty został główny komin. Ścianę działową między salonem a sypialnią przesunąłem kosztem salonu. Drzwi z kuchni do salonu "odsunąłem" od okna. Łazienkę na piętrze "przeniosłem" nad łazienkę na parterze. Zrezygnowałem z balkonu. Powiększyłem taras.Poszerzyłem wiatrołap, zmieniając w ten sposób także dach: jest jedna płaszczyzną, powierzchnię nad wiatrołapem wykorzystuję jako schowek.Zrobiłem przejście z garażu do piwnicy , garaż też poszerzyłem, zrobiłem w nim kanał,a powierzchnię nad garażem wykorzystuję jako składzik na drewno itp.. Zrezygnowałem ze świetlika w dachu. Podniosłem ściankę kolankową na wysokośc metra, zwiększając tym samym powierzchnie pomieszczeń na poddaszu, zmieniła się też konstrukcja dachowa. ......Sam jestem zdziwiony, że aż tyle tego jest. Jestem zadowolony, ale np.przydałby sie większy korytarz, jakiś hol. Widziałem też Kraby z tarasem na garażu oraz z pokojem nad garażem( w wersjach bez piwnicy), z łazienką na parterze zamienioną z garderobą. Ogólnie przyjazny domek, taki normalny, bez udziwnień,duże możliwości daje odpowiednie zagospodarowanie tarasu,jest on ozdobą domku ale trzeba się do tego przyłożyc. Pozdrawiam PS. Zdjęcia z różnymi Krabami można obejrzec na stronie archetonu w klanach albo w zdjęciach konkursowych. Proszę sprawdzic.
 2. Mieszkam sobie w Krabie3 (podpiwniczony) drugi rok. Zmian adaptacyjnych dokonałem sporo, ai jeszcze coś by się zmieniło. Choc nie powiem chwalę sobie ten domek.
 3. Mam dom z betonu komórkowego, trójwarstwowy mur z wełną mineralną w środku. Podpiwniczony. Jest za ciepły. Od strony wschodniej w oknach rolety wewnętrzne, z tej właśnie strony pomieszczenia nagrzewają się niemiłosiernie. Co zrobic? Klimatyzator? Izolacja styropianem? Rolety zewnętrzne?
 4. Sprzedam kamień polny,także ciosany. Woj. kujawsko- -pomorskie.
 5. Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego nt.wkładów kominowych(firmy,typy,montaż,ceny,co najlepiej sprawdza się w praktyce,itp.). Komin murowany,(niestety już stoi),ogrzewanie paliwem stałym.
 6. Spróbuję zrobić to wiosną, gdy nasadzę roślinek. Obecnie jest to skarpa śnieżna, pewnie jakiś czas tak pozostanie,ale będę pamiętać.
 7. Znajomi starą oborę przerobili na "hotel" agroturystyczny,wygląda dobrze,problemów w użytkowaniu nie ma,goście nie narzekają,tak więc powodzenia!
 8. Działkę przed zagospodarowaniem dobrze jest z rok poobserwować by dobrze ją poznać-w różnych porach roku itp. Wskazane byłoby też pogadać z sąsiadami-jak np.wygląda u nich ew.problem pojawiania sie wody w piwnicy.Można też odpowiednio wcześnie wykopać głęboki dół i obserwować czy woda pojawia się czy nie.Ale to wszystko jest do zrobienia przed budowa domu,w Twoim przypadku pozostaje drenaż lub pompka do czasu zrobienia drenażu...*
 9. Zajrzyj do "Budujemy Dom" nr 7-8/2003 . Są tam artykuły,które z pewnością Tobie pomogą.
 10. Dzięki za wszystkie pomysły! Ostatecznie wzmocniłem skarpę kamieniami o nieregularnych kształtach-efekt niezły. Wiosną nasadzi sie roślinek skalnych i płożących iglaków,mam nadzieję,że to sie sprawdzi i będzie i efektownie i praktycznie.
 11. U mnie na działce operator koparki stosował różdżkę w celu wykrycia - tak mówił- ewentualnych nie zaznaczonych (były takie!)na mapkach przewodów elektrycznych, rur itp. Kasy dodatkowej za to nie brał.
 12. Taras jest wyżej o 20 cm. Architektowi dam na razie spokój,czekam na pomysły.
 13. Jak zagospodarować skarpę ziemi przy tarasie? Skarpa ma wysokość 1,50 metra, spadek 45 stopni,szerokość w szczycie 1 metr,otacza 3 ściany tarasu.
 14. To moja odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.
 15. Zawsze to jakieś urozmaicenie,ale podobają mi się tylko jeśli są uzupełnione roślinnością.Jest to też pomysł na skarpy,widziałem je wykorzystane jako fundament pod ogrodzenie z siatki.
×
×
 • Utwórz nowe...