Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Sławomir

Uczestnik
 • Posty

  629
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  3

Reputacja

20 Neutralny

O Sławomir

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  186
 1. Żeliwo ma masę właściwą około trzy razy większą niż beton, takie same wymiary uzyskasz więc gdy zbrojenie zrobisz ze złota .
 2. Niezależnie od rodzaju płyt i tak zgniją, jeśli nie zapewnisz skutecznej wentylacji wnętrza. Swoją drogą ogrzewanie wolno stojącego garażu to poroniony pomysł - przyspiesza tylko korozje samochodu i generuje zbędne koszty, a żadnych korzyści.
 3. A ten garaż to będzie ogrzewany? Jeśli nie to ocieplanie nie ma sensu. Co do płyt - gładsza jest MFP, ale nieco mniej odporna od OSB - a może panele boazeryjne z PCV?
 4. Pomysł jeden - zatrudnij fachowca bo twoje propozycje modyfikacji są bez sensu. Nie rozumiesz że przez drabinki musi stale (prawie) przepływać woda, a kocioł latem pracuje 2 - 3 razy na dobę - no chyba że non-stop korzystasz z ciepłej wody. Generalnie cała instalacja nadaje się do przeprojektowania m. in. zamknięcie układu poprzez wymiennik ciepła.
 5. Masz nierealne wymagania - latem zasobnik ładowany jest okresowo i w przerwach kocioł nie pracuje. Grzejniki łazienkowe wymagają z kolei stałego zasilania i cyrkulacji wody obiegowej. Można się bawić w potraktowanie zasobnika jako źródła ciepła dla grzejników wstawiając je w obieg CWU, ale ani to higieniczne ani ekonomiczne. Swoją drogą to ten kocioł pracuje bez zabezpieczenia przed przegrzaniem w obiegu zamkniętym? Chyba że jest wmontowany w kocioł układ schładzający.
 6. Diagnostykę zacznij od sprawdzenia funkcjonowania drenażu (intensywność odprowadzenia wody do studni) - po tylu latach mógł ulec zamuleniu. Warto też przy budynku wykopać studzienki rewizyjne, co pozwoli na kontrolowania poziomu wody wokół domu.
 7. https://www.google.pl/search?q=miernik+wiltności+drewna&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=G5aRWOeoCaTe8geg05uoCA#q=miernik+wilgotności+drewna
 8. Jeśli był kominek to był i nawiew. Można podłączyć wyciąg nadkuchenny do istniejącego kanału spalinowego, ale trzeba sprawdzić u zarządcy czy to nie jest komin typu LAS (powietrzno-spalinowy) bo wtedy będzie problem. Z montowanie to : otwór w ściance kanału, osadzona rozetka, rura sztywna z kolankami lub spiro o odpowiedniej średnicy.
 9. Możesz tak zrobić tyle, że instalacja nie będzie prawidłowo działać. Obiegi podłogowe i grzejnikowe trzeba rozdzielić instalują m. in. dodatkową pompę, zawór mieszający.
 10. Językiem techniki jest rysunek, a nie literackie opisy niewnoszące istotnych informacji. Piszesz o drenażu - czy i gdzie odprowadza jest z niego woda, na jakie głębokości ułożono rury itd. Prawidłowo wykonany drenaż tworzy depresję wokół domu nie dopuszczając do zalewania piwnic, a izolacja w zasadzie chroni jedynie przed zawilgoceniu ścian przez kapilarną wodę zawieszoną. Podstawa to obniżenie poziomu wody gruntowej poniżej fundamentu a jak to zrobić będzie zależeć od konkretnych warunków wodno-gruntowych.
 11. Zdecyduj się czy tylko ściana jest wilgotna czy w piwnicy - jak piszesz - zbiera się 10 cm wody. Na tylko wilgotną ścianę pomoże przyklejenie papy podkładowej poliestrowej lepikiem na zimno, a przy przeciekach konieczny będzie drenaż.
 12. Na stropie to co najmniej 25 cm wełny ułożonej na folii paroizolacyjnej, a ocieplenie pionowe układa się na ściankach kolankowych poddasza a nie nad sufitem podwieszanym. Oczywiście ściany domy są ocieplone od zewnątrz?
 13. Wykonawca pewnie wie co robi a za prawidłowość procesu odpowiada kierownik budowy - raczej nie zaryzykuje kryminału w razie katastrofy budowlanej. Dodatki do betonu, ciepło hydratacji, szybkość wiązania pozwalają na betonowanie w niskich temperatur przy przestrzeganiu określonych wymogów technologicznych.
 14. O funkcji jaką spełnia wyczystka przekonasz się gdy kominiarz przeciści komin.
 15. Wentyluje się pod elewacją okładzinową (płyty, klinkier) a nie POD OCIEPLENIEM.