Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Sławomir

Uczestnik
 • Posty

  640
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  3

Sławomir last won the day on lipca 27 2015

Sławomir had the most liked content!

Reputacja

21 Neutralny

O Sławomir

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  195
 1. Co zmienić aby poprawić wentylację

  A dlaczego nie trzy kanały? Kanał z wentylatorem gdy (silnik nie pracuje) działa jak zwykły grawitacyjny więc po co drugi? W łazience na poddaszu (krótki kanał) najlepiej funkcjonuje wentylacja hybrydowa z dopływem przez otwory w drzwiach.
 2. Te niezdrowe podciśnienie to na co szkodzi, a kominek wolno stojący to jak wygląda? Jeśli na prąd to nie ma kłopotu - a opalany drewnem to wymaga komina i dopływu powietrza z zewnątrz (taką rurą pod dywanem).
 3. po wylaniu stropu wystające zbrojenie

  Współczuję wykonawcom - tłumaczenie laikowi podstawowych rzeczy to trudna sprawa. Myślisz, że wieżowce do od razu odlewają na całą wysokość? Jak masz obiekcje, zatrudnij inspektora nadzoru inwestorskiego a jak to za mało to i nadinspektora.
 4. To tak jak np. z zegarkami - kupisz za 50 zł, 500 zł i 5 000zł , a wszystkie pokazują aktualną godzinę
 5. Jak przepisać działkę 3000-4000 m?

  A nie prościej będzie pobudować się na ojcowiźnie? Z podziałem i przekazaniem może nie być problemu, ale budowa na wydzielonej działce może być niemożliwa np. ze względu na wymóg odrolnienia, ustalenia w MPZP, czy brak "dobrego sąsiedztwa". Do zabudowy siedliskowej rolnik z wykształcenia musi być też rolnikiem rzeczywistym - mieć min. 1ha ziemi
 6. A tak konkretnie to o co pytasz? Nie chcesz komina - nie rób, nie chcesz gazu - nie zakładaj, chcesz być niezależny - zainstaluj solary, fotowoltaikę a może i geotermię i będzie OK.
 7. To nie ściana krzywa tylko pewnie nieumiejętne mocowanie. Płyty na klej kładzie się pod sznurek inaczej nie ustalisz płaszczyzny ściany. Zdaniem "budowlańca" to od jakiej szerokości szczeliny zalęga się robactwo? Jeśli ściana jest rzeczywiście nierówna, to płyty mocuje się na pasach (klejone paski płyty) wyznaczających płaszczyznę pokrycia.
 8. Wydaje mi się, że wpis odnosił się do wypowiedzi Szwajcara
 9. Jaka pompe i co do niej

  Zanim się o coś zapyta warto przynajmniej zapoznać się z podstawowymi zasadami funkcjonowania instalacji wodociągowej zasilanej z własnej studni, bo postawione pytania świadczą od braku minimum wiedzy na ten temat.
 10. Te deski to kładzione będą luzem, klejone, czy przybite do legarów? Drewno lite zawsze ulegnie odkształceniu - czym większy wymiar deski tym większa deformacja. W sklepach dobrze radzą - deski warstwowe gwarantują stabilność pokrycia.
 11. Żeliwo ma masę właściwą około trzy razy większą niż beton, takie same wymiary uzyskasz więc gdy zbrojenie zrobisz ze złota .
 12. wykonczenie garazu

  Niezależnie od rodzaju płyt i tak zgniją, jeśli nie zapewnisz skutecznej wentylacji wnętrza. Swoją drogą ogrzewanie wolno stojącego garażu to poroniony pomysł - przyspiesza tylko korozje samochodu i generuje zbędne koszty, a żadnych korzyści.
 13. wykonczenie garazu

  A ten garaż to będzie ogrzewany? Jeśli nie to ocieplanie nie ma sensu. Co do płyt - gładsza jest MFP, ale nieco mniej odporna od OSB - a może panele boazeryjne z PCV?
 14. Instalacja pod kocioł na pellet 90% podłogówki

  Pomysł jeden - zatrudnij fachowca bo twoje propozycje modyfikacji są bez sensu. Nie rozumiesz że przez drabinki musi stale (prawie) przepływać woda, a kocioł latem pracuje 2 - 3 razy na dobę - no chyba że non-stop korzystasz z ciepłej wody. Generalnie cała instalacja nadaje się do przeprojektowania m. in. zamknięcie układu poprzez wymiennik ciepła.
 15. Instalacja pod kocioł na pellet 90% podłogówki

  Masz nierealne wymagania - latem zasobnik ładowany jest okresowo i w przerwach kocioł nie pracuje. Grzejniki łazienkowe wymagają z kolei stałego zasilania i cyrkulacji wody obiegowej. Można się bawić w potraktowanie zasobnika jako źródła ciepła dla grzejników wstawiając je w obieg CWU, ale ani to higieniczne ani ekonomiczne. Swoją drogą to ten kocioł pracuje bez zabezpieczenia przed przegrzaniem w obiegu zamkniętym? Chyba że jest wmontowany w kocioł układ schładzający.
×