Skocz do zawartości

Sławomir

Uczestnik
 • Posty

  671
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  3

Sławomir last won the day on lipca 27 2015

Sławomir had the most liked content!

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  226

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Sławomir's Achievements

Aktywny

Aktywny (3/4)

24

Reputacja

 1. Wylewka nie powinna mieć mniej niż 4 cm.
 2. Według mnie sytuacja jest jasna, nie zapewniasz dostępu wystarczającej ilości powietrza do działania wentylacji grawitacyjnej i dlatego pobiera z kanału od kominka. Rozszczelnij okna w pokojach i zobaczysz, że kratka będzie działać właściwie, czyli wyciągać powietrze a nie nawiewać.
 3. Zacytowałaś odpowiedź, jest zakaz budowy.
 4. Nie, to zależy od Ciebie czy chcesz uczestniczyć w kosztach ogrodzenia.
 5. Zasadą jest, że budowa obiektów budowlanych w ramach siedliska na gruncie rolnym wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wyjątki od tej zasady ujęte są w art. 29 ustawy Prawo budowlane. Dotyczą one wyłącznie siedliska istniejącego. Zgodnie z tym przepisem pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej: „parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m; płyt do składowania obornika; szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3; naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wysokości nie większej niż 4,50 m; suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2.” Co do budowy powyższych obiektów gospodarczych nie ma żadnych ograniczeń. W przepisach prawnych nie określono ani liczby, ani powierzchni budynków, które mogą być budowane w ramach omawianego wyjątku. https://legalnabudowa.pl/siedlisko-na-dzialce-rolnej
 6. A jakbyś mieszkała w bloku i sąsiedzi z budynku na przeciwko by Ci zaglądali do okna, to byś pytała czy to zgodne z prawem? Ze zdjęcia wynika, że masz tę altanę, co najmniej kilkanaście metrów od swoich okien.
 7. Mam ten sam problem. Mała łazienka, podobny zakres prac. Dostałem ofertę na 8500 zł i 11000 zł, za robotę. Biorąc to pod uwagę za 7000 bym brał Możesz poszukać tańszego wykonawcy, ale weź pod uwagę jego poprzednie prace, bo można się przejechać i wykonawca za 4000 zepsuje Ci materiał za 5000.
 8. Tak na oko to drewniana 10x10 cm w zupełności wystarczy. Można to sprawdzić doświadczalnie - podeprzeć na cegłach w planowanym rozstawie i obciążyć po środku np, przez dwóch rosłych chłopów.
 9. A ten pan to kto - nadzór budowlany i po co potrzebna jest zgoda administracji.
 10. Pytanie teoretyczne czy praktyczne - bo albo jest MPZP albo go nie ma? Nabycie domu wiąże się z nabyciem gruntu, a tu nie ma słowa co do obszaru - wydzielone siedlisko, gospodarstwo rolne? Remont jest możliwy niezależnie od statusu budynku, ale rozbudowa czy przebudowa wymaga stosownych pozwoleń i zależy od lokalnych uwarunkowań.
 11. Rozwiązanie dobre dla samobójców - brak podestu na schodach sprawia,. że otwarcie drzwi spowoduje natychmiastowe "urwanie się" podłogi i chwila nieuwagi wystarczy aby spaść ze schodów, choć technicznie montaż drzwi to żaden problem.
 12. Mniej więcej taka sama jak założenie skarpetki na buty, a nie butów na skarpetki 😜
 13. A dlaczego ma działać jak w domu chłodniej niż na zewnątrz i wiatr może wywoływać wsteczny ciąg po otwarciu okna?
×
×
 • Utwórz nowe...