Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Przemo5936

Młoda trawa a zima

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie zieleni przed domem. Wyrównałem grunt przed budynkiem a że będe kostkę i ogrodzenie robił w przyszłym roku ok lata zasiałem trawę żeby nie nosić piachu do domu. trawka ładnie wzeszła pytanie czy przezimuje czy będzie za delikatna aby przetrwać mróz.?

DSC01446.jpg

przecież to rodzime gatunki, od tysięcy lat genetycznie zaprawione w zimach icon_smile.gif
Niektóre firmy ogrodnicze sieją klientom nawet teraz trawniki.

Trawę wysiewa się wiosną (kwiecień, maj), albo jesienią (wrzesień, październik). Można mieć pecha, że w październiku chwyci mróz i zmrozi młodą trawę, ale nie zdarza się to często. Ja parę dni temu posiałem trawnik i też mam nadzieję, że jakoś wytrzyma zimę.

Ja zasiałem na początku września. już raz delikatnie ją skróciłem kosiarką i jeszcze bym chciał w połowie pazdziernika jeszcze troszke przyciać na ok 6 cm.

Wrzesień to doskonały czas na wysiewanie nasion traw. Bez problemu zdążą wykiełkować i odpowiednio podrosnąć, aby w dobrej kondycji przetrwać zimę! Tak jak napisała Elfir, wiele firm zakłada trawniki właśnie teraz, a ja sam widziałem kiełkujące trawy w zeszłym roku na początku listopada.

Późnoletnie i jesienne zakładanie trawnika praktycznie niczym nie różni się od wiosennego, ale dla chętnych podaję tekst do poczytania: Wrześniowe zakładanie trawnika - załóż trawnik na jesieni

Na ile cm najlepiej przyciac trawe przed zimą żeby nie była za mała i nie przemarzała i nie za dużą żeby sie nie przelamywała i nie gniła. ? W każdym artykule jaki czytałem była podana inna wersja i sam juz jestem w kropce na ile mam ja przyciąć.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować