Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

przemty

Uczestnik
 • Posty

  614
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  37

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chcę odprowadzić wodę z rynien do studni chłonnej i w związku z tym mam pytania. Układ warstw gruntu przedstawia zdjęcie. Woda gruntowa na głębokości 2,3 m. - czy przy takim układzie gleby warto robić studnię o głębokości 2 m. - czy głębokość 2 m i średnica 60 cm wystarczy na podłączenie dwóch rynien czy dla każdej robić oddzielną ? - czy studnia chłonna wymaga zgłoszenia, pozwoleń itd. ? - jakieś wymagania co do odległości od granic itd są narzucone?
 2. Podstawowa wygoda - brak kaloryferów, które zajmują przestrzeń, utrudniają aranżację wnętrz też nie są jakiś elementem ozdobnym.
 3. Czyli od sąsiedniej działki rolnej mamy 3 m. Zabudowy w pobliżu brak. A jak temat wygląda w temacie odległości od drogi powiatowej, liczy się tylko ta odległość 3 m od granicy czy jest jakiś zapis o odległości od drogi powiatowej ? No to brzmi ciekawie, czyli mogę postawić nawet 0,5 m. od granicy z droga powiatową i nikomu nie zgłaszać faktu chęci postawienia wiaty? ?
 4. Chce postawić wiatę z przeznaczeniem na "garażowanie" w niej samochodu. Wiata typu 4 słupy i dach w uproszczeniu. Działka ma zjazd z drogi powiatowej. W jakiej odległości od: - drogi mogę postawić wiatę i od której części drogi liczy się ta odległość? - granicy z sąsiednie działką mogę postawić wiatę? Druga sprawa. Działka rolna IIIb. Dom był stawiany na zasadzie wyłączenia z działalności rolnej powierzchni do 500 m2, dokładnie to 490 m2 wyszło. Jeżeli teraz będę chciał postawić wiatę to pod taką zabudowę też trzeba wyłączać z działalności rolnej i czy na zasadach odplatnych czy też można bezpłatnie?
 5. Do suszenia ręczników nie potrzeba grzać niewiadomo jak, ja mam wpiętą drabinkę w rozdzielacz jako osobny obieg i tez będzie piec gazowy. Uważam, ze będzie to dobrze działąć - w końcu na drabince suszysz ręczniki kąpielowe a ile razy w ciągu dnia bierzesz kąpiel, że masz obawy czy wyschną pomiędzy kąpielami ręczniki ?
 6. A rozpoczęcie budowy zgłoszono do nadzoru i kierownik przejął oficjalnie budowę? Jeżeli nic nie zostało zrobione to i pozwolenie straciło swoją ważność.
 7. Nikt cię nie zmusi do ciągnięcia kabla do pralki przez cały dom, to wszystko jest tylko dla twojej wygody użytkowania. Awaria elektryczna jednego z urządzeń wówczas nie powoduje wyłączenia innych. Podłączenie w puszce to nie jest rozdzielenie obwodu.
 8. ALe pompa też raczej nie kosztuje 10000 więc inwestycja w ten sposób ogrzewania musi być dobrze skalkulowana, szczególnie przy modernizacji domu...
 9. np Lodówka , nie może być na tym samym obwodzie co inne rzeczy bo wybicie bezpiecznika przez dowolne urządzenie spowoduje rozmrożenie lodówki.
 10. Jeżeli na wstępie nie masz zaufania do projektanta to lepiej zmień go już, bo pózniej będziesz doszukiwac się wszędzie jego fuszerki i ani jemu ani tobie to nie przysłuży się... Wogóle dlaczego tak czepiłaś się tej elektryki, to łączenie obwodów, to brak zaufania do projektanta-elektyka?
 11. Każdy EPS100 spełni swoje zadanie. Ja miałem w okolicznym sklepie po okazyjnej cenie Dom-styr i taki wziąłem. Lambda 0,035.
 12. Zamawia się na szafkę rozdzielczą naklejkę z opisem, który bezpiecznik jest od czego i po problemie - dzisiaj jest tyle możliwości, że głowa boli A odnośnie gniazdka i oświetlenia na jednym obwodzie. Totalny bezsens.
 13. A nie możesz teraz "zrobić" studnie a dopiero później przyłączyć się do wodociągu ? Przecież wiele wiosek nie ma wodociągów i ludzie dostają warunki zabudowy.
 14. Taśma ślizgowa nie jest do folii tylko do płyt.
 15. Układa się tak aby było szczelnie zrobione - jak masz fantazję i kasę to można i po ukosie
×
×
 • Utwórz nowe...