Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

przemty

Uczestnik
 • Posty

  587
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  34

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Jaki powinien być prawidłowy układ warstw izolacyjnych (i konkretnych materiałów) od góry balkonu idąc od płyty ? Za niedługo będę zalewał jastrych no i przy okazji będą robione balkony.
 2. Dołączę do tematu aby nie zakładać nowego o niemal tym samym. Murłatę mam ułożoną tak jak na poniższym rysunku czyli pomiędzy nią a zewnętrzną powierzchnią ściany jest 1 cm uskoku. Aktualnie chcę zamknąć poddasze przed ptakami i planuję przykleić na kleju w pianie do murłaty styropian 1 cm - kolor różowy. Na jesień położę ocieplenie - kolor zielony. Czy tak jak zaznaczyłem na rysunku to prawidłowo będzie ocieplono murłata ? Dodam, że dach bez deskowania, powyżej jest membrana.
 3. przemty

  Smród z Kanalizacji Pomocy

  Tylko czy ta wywiewka jest drożna - cokolwiek oznacza słowo wywiewka. Piony kanalizacyjne powinny mieć wyprowadzenie nad dach aby w przypadku spuszczania wody itd nie zasysało podciśnienie wody z syfonów tylko czerpało powietrze z zewnątrz budynku. Zacznij od tego. Ewentualnie nalezy założyć na piony napowietrzacze.
 4. przemty

  Praca, praktyki dla studenta budownictwa

  Ale podstawowa sprawa - czego chcesz się nauczyć bo po budownictwie możesz alb ganiać po budowach w gumniakach albo "siedzieć" pod krawatem za biurkiem i robić projekty. Ale tak jak napisał retrofood - zawsze każda praktyka jest najlepsza gdy zaczynasz od "zera". No ale na to potrzeba czau a ty go nie masz patrząc na termin X.2018. W tym okresie to, co najwyżej możesz dowiedzieć się jak postawić prosto ścianę...
 5. No to w końcu jest to zbędne czy potrzebne - bo już nie rozumiem ?
 6. To ile powinna mieć dylatacja? Tutaj podają 2-3 cm. https://www.budujemydom.pl/sciany-wewnetrzne/14629-10-bledow-popelnianych-podczas-budowy-scian-dzialowych
 7. przemty

  wycena adaptacji projektu

  Nie lepiej zrobić projekt indywidualny za podobne pieniądze? Możesz nawet bazować na tym gotowcu ale wprowadzić wszystko co chcesz mieć poza to... czyli masz dom skrojony pod siebie.
 8. Czym wypełnić szczelinę dylatacyjną - 2 cm - pomiędzy ścianami działowymi a sufitem monolitycznym ?
 9. Poziom zero jest według planu 0,5 m ponad powierzchnię gruntu działki. Czyli poziom izolacji jest jakieś 28 cm ponad gruntem więc chyba narażenie na wody opadowe jest znikome. Co do wód gruntowych to ciężko powiedzieć ale przy fundamentach grunt był suchy, obok sąsiad ma dom z piwnicą i nie słyszałem aby narzekał na wilgoć.
 10. Witam. Dom bez piwnicy, podłoga na gruncie. Pod ściany zrobiona izolacja przeciwwilgociowa z papy. Czy pod izolację termiczną podłogi robić izolację przeciwwilgociową a jeżeli tak to jaki materiał wybrać?
 11. Idąc tym tokiem myślenia to trudno nie zgodzić się...
 12. Temat nieaktualny, blacha poszła na dach. Zarówno handlowcy, doradcy techniczni jak i Dyrektor Generalny firmy przesłali zapewnienia, że taki ubytki powłoki powstają podczas produkcji i jakby coś się działo podlega gwarancji.
 13. Dokładnie to chodzi io pomieszczenie 4 i 6
 14. Czyli wybór raczej jest prosty - ponieważ naturalnego zabezpieczenia przed słońcem brak, sztuczne zewnętrzne pewnie powala ceną to pozostaje pierwotna opcja - połać południowa bez okien.
×