Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

przemty

Uczestnik
 • Posty

  429
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  88
 1. Dziś byłem u projektanta i przy pytaniu o uziom fundamentowy i jednoczesne wyprowadzenie z niego odgromówki i wyjścia na szynę wyrównującą to powiedział mi, że żaden elektryk tak mi nie zgodzi się zrobić. Prawdą jest, że jak odgromówka jest wpięta w uziom fundamentowy to wyjścia na szynę nie można tam podłączać?
 2. Ja cię nie męczę, jedynie doceniam Twoją wiedzę W takim razie czekam do jutra...
 3. Idźmy dalej - skoro jak to nazywasz " większość paprochów" nie ma pojęcia o uziomach to może warto wziąć kogoś, kto zajmuje się instalacjami odgromowymi do ułożenia uziomu ? Dobrze rozumiem, że przy uziomie robi się też wewnętrzne wyprowadzenie z niego do GSW ?
 4. Ja nie chcę nic zmieniać. Jedynie w projekcie nie mam nigdzie pokazane, że ma być uziom fundamentowy. Jedynie opis dopuszcza kilka rozwiązań. Dlatego pytam czy przy adaptacji projektu muszę nanieść uziom na projekt - jako jedno z tych rozwiązań?.
 5. Odnośnie wiedzy technicznej o uziomie to wszystko jest OK. Natomiast podstawowe pytanie jeżeli w projekcie mam podane, że instalację odgromową można wykonać jako otokową, fundamentową lub pionową to rozumiem, że należy to określić przy adaptacji projektu już a nie póżniej ?. No i samo wykonanie, uziom musi układać elektryk?
 6. Nowy dzień, nowe pytania. Co z poniższego nie trzeba mieć w projekcie i można zmienić na etapie budowy: - lokalizacja włączników, gniazd elektrycznych, lamp - sieć wodociągowo-kanalizacyjna w budynku - instalacja CO - rodzaj i rozmieszczenie grzejników, wprowadzenie np podpodłogówki? I dodatkowe pytanie - instalacja odgromowa jako opaska czy uziom fundamentowy ?
 7. Dołączę do tematu bo trochę czasu minęło od ostatnich odpowiedzi. Jak każdy chcę postawić na działce na czas budowy "coś" do trzymania narzędzi itd. Nie jest odkryciem, że najprostsze to postawienie blaszaka. Teraz standardowe pytanie - jak zrobić to legalnie i jakie musze spełnić warunki aby jego lokalizacja była zgodna z przepisami? Ewentualnie co innego mogę postawić bez informowania o tym urzędu (tak wiem, wszystko ale nie o to chodzi )? A szopka z desek w stylu swawojki" ale 2x3 razy większa wymaga zgłoszeń itd.?
 8. No też to jest jakaś opcja. Dzięki.
 9. Co projektant - powiedział mi, że wszystko mi zrobi, co będę chciał i będzie zgodne z przepisami ale, musze pamiętać, żę pewne rzeczy wchodzą w podstawowa adaptację i są one w cenie jaką mam z nim uzgodnioną a inne są już extra płatne... i schody to już jest ta extra liga... Dlatego zapytałem, bo jeżęli nie musiałbym za coś płacić to przy budowie te pieniądze na pewno znajdą lepszą lokalizację...
 10. No właśnie jednemu robił to architekt a drugi twierdzi, że zrobił to na etapie budowy. Dlatego zapytałem szersze grono bo miałem tylko te dwa zdania odnośnie schodów czyli 50/50
 11. Ale ja się nie pytałem czy się to da zrobić tylko czy zmianę trzeba nanosić na etapie adaptacji czy można to zrobić na etapie budowy !!!
 12. Na załączonym zdjęciu domu jaki chce stawiać widać, że mieści się tam 8 stopni na bieg.
 13. No dobra, mniej więcej temat staje się dla mnie coraz bardziej jasny. Jak wiadomo najbardziej legalnym rozwiązaniem jest podciągniecie prądu budowlanego. Nielegalnym jest "pomoc sąsiedzka". Ale zastanawiam się jak wygląda sprawa budowy domu przy wykorzystaniu prądu z agregatu. Jest to legalne? I ogólnie czy wogóle są przypadki, ze ktoś sprawdza budowy skąd jest brany prąd?
 14. Jak płacę jeszcze za 15 kW? Bo nie rozumiem o co chodzi...