Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

przemty

Uczestnik
 • Posty

  614
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  51

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W którą stronę polecacie ułożyć panele - kierunek zielony czy niebieski ? Cała powierzchnia oznaczona kolorem czerwonym będzie wyłożona panelami. Wiem, że powinno układać się w kierunku okna tylko co zrobić jak w salonie są dwa okna...
 2. Sprawa wygląda tak, że z tego co pamiętam to gość trafił jakimś cudem do mojego ojca który mieszka w pobliżu działki, ojciec zadzwonił z swojego numeru do mnie i tak rozmawiałem z gościem i wyraziłem wstępna zgodę po czym miał oddzwonić i umówić się na podpisanie dokumentiw. Ale to było pół roku temu więc wszystkiego już nie pamiętam.
 3. A czy moja pisemna zgoda jest wymagana do uzyskania pozwoleń czy jest to tylko dokument który przechowuje projektant ? Bo jeżeli tak to pozwolenia chyba już mają wiec chyba nie trzeba głośno mówić, że w takiej sytuacji wchodzimy w kodeks karny.
 4. No OK a jak nie pokaże i powie, że mu ją podpisałem to jest patowa sytuacja. jedyne co wówczas mogę to tylko nie wpuścić ich na działkę?
 5. No dobra czyli wychodzi na to, że projektant ma tylko zgodę ustna a nie ma pisemnej. No chyba, że podrobił podpis ale zakładajmy, że nie. Czyli jednym słowem zrobił mnie w... Bo umawialiśmy się na kontakt i podpisanie zgód a on rozpoczął i zakończył cała procedurę bez naszej pisemnej zgody. Więc choć nie jestem z natury złośliwy jak mogę chwilę utrudnić życie projektantowi bo nie lubię jak z kimś na coś umawiam się a nie dotrzymuje słowa - o ile dobrze kojarzę to projektant ma firmę wykonawczą więc przyjadą pewnie na robotę. Z tego co już wiem: - mogę wyprosić ich z działki
 6. Czy dobrze rozumiem, że zgoda na piśmie musi być tak jakby podwójna, raz na poprowadzenie kabla a druga zgoda na wejście ekipy na działkę? Czy jest to równoznaczne ? I jak to jest współwłasność z żoną to ona także musi wyrazić zgodę ?
 7. Mi nie chodzi o jakieś zadość uczynienia i tego typu sprawy. Inni sąsiedzi też nam na niejedno pozwolili prowadzić po ich działce za darmo i też nie chcę być teraz świnią i nagle samemu wymagać jakiś odszkodowań. Chodzi mi tylko o zasadę bo nie lubię jak ktoś ze mną się na coś umawia(czyli to podpisanie zgód) a później nie dotrzymuje słowa. Nie chcę sąsiadom bruździć ale jeżeli projektant nagiął trochę przepisów z tą naszą zgodą to z miłą chęcią bym mu za to odwdzięczył się dla zasady. Tylko muszę wiedzieć w 100%czy poprowadzenie kabla przez naszą działkę wymaga naszej pisemnej
 8. Do sąsiedniej działki ma być wykonane przyłącze prądowe kablem, ziemią. Pół roku temu wykonawca działający dla PGE zadzwonił do nas i zapytał czy wyrazimy zgodę na poprowadzenie ziemią kabla naszą działką do sąsiedniej działki. Nie widzimy jakiś przeciwwskazań więc odpowiedź była na Tak. Pan powiedział, że w ciągu tygodnia z nami skontaktuje się, żeby podpisać zgody. Minęło 6 miesięcy i nikt się nie kontaktował aby coś podpisać aż dziś przyjechał ktoś i wyznaczył na naszej działce kołkami przebieg przyłącza. Tak jak pisałem, nie widzimy jakiś przeciwwskazań aby do sąsiedniej dzia
 9. Chcę odprowadzić wodę z rynien do studni chłonnej i w związku z tym mam pytania. Układ warstw gruntu przedstawia zdjęcie. Woda gruntowa na głębokości 2,3 m. - czy przy takim układzie gleby warto robić studnię o głębokości 2 m. - czy głębokość 2 m i średnica 60 cm wystarczy na podłączenie dwóch rynien czy dla każdej robić oddzielną ? - czy studnia chłonna wymaga zgłoszenia, pozwoleń itd. ? - jakieś wymagania co do odległości od granic itd są narzucone?
 10. Podstawowa wygoda - brak kaloryferów, które zajmują przestrzeń, utrudniają aranżację wnętrz też nie są jakiś elementem ozdobnym.
 11. Czyli od sąsiedniej działki rolnej mamy 3 m. Zabudowy w pobliżu brak. A jak temat wygląda w temacie odległości od drogi powiatowej, liczy się tylko ta odległość 3 m od granicy czy jest jakiś zapis o odległości od drogi powiatowej ? No to brzmi ciekawie, czyli mogę postawić nawet 0,5 m. od granicy z droga powiatową i nikomu nie zgłaszać faktu chęci postawienia wiaty? ?
 12. Chce postawić wiatę z przeznaczeniem na "garażowanie" w niej samochodu. Wiata typu 4 słupy i dach w uproszczeniu. Działka ma zjazd z drogi powiatowej. W jakiej odległości od: - drogi mogę postawić wiatę i od której części drogi liczy się ta odległość? - granicy z sąsiednie działką mogę postawić wiatę? Druga sprawa. Działka rolna IIIb. Dom był stawiany na zasadzie wyłączenia z działalności rolnej powierzchni do 500 m2, dokładnie to 490 m2 wyszło. Jeżeli teraz będę chciał postawić wiatę to pod taką zabudowę też trzeba wyłączać z działalności rolnej i czy na zasada
 13. Do suszenia ręczników nie potrzeba grzać niewiadomo jak, ja mam wpiętą drabinkę w rozdzielacz jako osobny obieg i tez będzie piec gazowy. Uważam, ze będzie to dobrze działąć - w końcu na drabince suszysz ręczniki kąpielowe a ile razy w ciągu dnia bierzesz kąpiel, że masz obawy czy wyschną pomiędzy kąpielami ręczniki ?
 14. A rozpoczęcie budowy zgłoszono do nadzoru i kierownik przejął oficjalnie budowę? Jeżeli nic nie zostało zrobione to i pozwolenie straciło swoją ważność.
 15. Nikt cię nie zmusi do ciągnięcia kabla do pralki przez cały dom, to wszystko jest tylko dla twojej wygody użytkowania. Awaria elektryczna jednego z urządzeń wówczas nie powoduje wyłączenia innych. Podłączenie w puszce to nie jest rozdzielenie obwodu.
×
×
 • Utwórz nowe...