Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

przemty

Uczestnik
 • Posty

  453
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  128
 1. I to jest odpowiedź rozwiewająca wszelkie wątpliwości w temacie.
 2. Czyli jak rozumiem mogę ją mieć pod kominkiem i nie muszę na etapie zakładania rury pod pierwszą wylewkę jej dawać ?
 3. To w którym miejscu ma byc przepustnica?
 4. Kominek jest na środku budynku, kanał nawiewny będzie od strony południowej wypuszczony przez fundament nad gruntem. Czy ma to znaczenie w kwestii eksploatacji tzn usytuowanie od południa? I druga sprawa, w którym miejscu daje się przepustnicę, można pod samym kominkiem ? Bo na schematach jest zawsze pokazana tak jakby była na środku salonu z wystającą rączką do regulacji?
 5. Wedlug projektu kanalizacja ma wyjść z domu 30 cm poniżej dolnego poziomu ław
 6. OK, a korzystając z okazji - instalacje kanalizacyjną robić przy fundamentach czy można później?
 7. Ponieważ będą wylewane za niedługo fundamenty i trzeba ustalić ich górną wysokość - do poziomu układani styropianu - to muszę określić się już z grubością izolacji na podłodze. Projekt zakłada 15 cm EPS 100, majster twierdzi, że 10 cm wystarczy bo grubsze to już wyrzucanie pieniędzy w błoto. W którą stronę iść? I druga sprawa tyczy się też ocieplenia fundamentów. Projekt zakłada 18 cm - majster chce dawać 10 cm. Iść na krakowski targ i dać 15 cm ( o ile taka grubość jest) ? Dodam, żę poziom zero jest 60 cm ponad obecny poziom gruntu. Projekt zakłada jeszcze częściowe obsypanie fundamentów.
 8. U mnie ma być po cześci opcja economy i nie będzie deskowania A karpiówka to mi już wogóle nie podoba się... Dobra ale nie uciekajmy do sedna tematu - bo decyzji już nie zmienię...
 9. Może to moje odczucie ale wydaje mi się, że przez dachówkę jak nie zrobisz pełnego deskowania jednak trochę "podwiewa". A orientacja domu w terenie będzie tak, że skosy dachu (dwuspadowy) będą akurat od dwóch stron z których najczęściej wieje a więc północ-południe. I dlatego mam obawy co do dachówki. Blacha jednak jaka by nie była o niej opinia wydaje mi się bardziej szczelniejsza.
 10. W sumie dobre pytanie i nie wiem jak ci uzasadnić wybór blachodachówki. Po prostu ma być blachodachówka. Ktoś kiedyś mnie zapytał tak jak Ty: dlaczego nie bierzesz pod uwagę gontu I w sumie to samo mu odpowiedziałem.
 11. Podpowiedzcie jaką blachodachówkę wybrać. Wstępne rozeznanie mam zrobione, kolor ustalony, wzór ustalony. Raczej skłaniamy się do blachodachówki modułowej. I tak do wyboru mamy: - Bud Mat Wenecja XMatt - ewentualnie DMatt - Ruuki Finnera - Plannja Flex - Bratex Scandinavia - Blachprofil Zet Look/Roof Którą z powyższych polecacie mając na uwadze gwrancję, łatwość i szybkośc montażu, zakup całego "osprzętu" do dachu itd. ? Która z nich jest faktycznie matowa a która nie? A może blachodachówka modułowa to zły wybór i lepiej brać dostępną w arkuszach ?
 12. Rozpoczęcie prac budowlanych

  Czyli projektanta z biura projektowego w którym kupiłem gotowy projekt. Już jasne. Ja cały czas myślałem, że trzeba powiadomić osobę która robiła adaptację.
 13. Rozpoczęcie prac budowlanych

  Ale którego projektu: budowlanego czy budynku ?
 14. Rozpoczęcie prac budowlanych

  Panowie bo teraz już zgłupiałem. Nie wnikajmy teraz czy trzeba zawiadamiać projektanta czy nie trzeba. Ale powiedzcie mi taką rzecz - projekt kupiony przez internet i adaptowany przez lokalnego projektanta. Przy założeniu, że zawiadamiam projektanta to znaczy którego - tego co się podpisał na kupionym przez internet projekcie czy tym co się podpisał na projekcie składanym do urzędu ( a więc lokalny projektant)?