Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

przemty

Uczestnik
 • Posty

  442
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  108
 1. Czyli projektanta z biura projektowego w którym kupiłem gotowy projekt. Już jasne. Ja cały czas myślałem, że trzeba powiadomić osobę która robiła adaptację.
 2. Ale którego projektu: budowlanego czy budynku ?
 3. Panowie bo teraz już zgłupiałem. Nie wnikajmy teraz czy trzeba zawiadamiać projektanta czy nie trzeba. Ale powiedzcie mi taką rzecz - projekt kupiony przez internet i adaptowany przez lokalnego projektanta. Przy założeniu, że zawiadamiam projektanta to znaczy którego - tego co się podpisał na kupionym przez internet projekcie czy tym co się podpisał na projekcie składanym do urzędu ( a więc lokalny projektant)?
 4. No dokładnie a dodatkowo za to, że ich wziąłem mi jeszcze będą płącić
 5. Ekipa porządna to i bez materiału dom postawi
 6. No to teraz już wszystko jasne. Czyli potrzeba mi tylko ekipę + kierownika budowy i ruszamy.
 7. Czyli jak dobrze rozumiem, przy projektach indywidualnych a nie typowych z katalogów
 8. No właśnie nic takiego z nikim nie uzgadniałem ani też nigdy nie napotkałem się w żadnym czytanym artykule o nadzorze projektanta. Dopiero decyzja i powyższy zapis mnie zastanowił czy abym nie powinien kogoś takiego mieć - bo może coś przeoczyłem. Ale skoro nie trzeba, to fajnie...
 9. Witam. W otrzymanej decyzji pozwolenia na budowę mam taki zapis: Czy oprócz kierownika muszę mieć jeszcze "zatrudnionego" projektanta? Czy jeżeli mowa jest o projektancie to sprawa tyczy się osoby która adaptowała projekt pod lokalne warunki ?
 10. Czarna stal to obowiązek do uziomu sztucznego czy można też ocynk?
 11. To niech uważają ci co będą kopać
 12. OK, a czy w czymś to będzie przeszkadzać jak wyprowadzę wyjścia na odgromówkę a np. wogóle jej nie założę i wyjścia zostaną zakopane w ziemi ?
 13. Dziś byłem u projektanta i przy pytaniu o uziom fundamentowy i jednoczesne wyprowadzenie z niego odgromówki i wyjścia na szynę wyrównującą to powiedział mi, że żaden elektryk tak mi nie zgodzi się zrobić. Prawdą jest, że jak odgromówka jest wpięta w uziom fundamentowy to wyjścia na szynę nie można tam podłączać?
 14. Ja cię nie męczę, jedynie doceniam Twoją wiedzę W takim razie czekam do jutra...