Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

przemty

Uczestnik
 • Posty

  621
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  47

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sprawa wygląda tak, że z tego co pamiętam to gość trafił jakimś cudem do mojego ojca który mieszka w pobliżu działki, ojciec zadzwonił z swojego numeru do mnie i tak rozmawiałem z gościem i wyraziłem wstępna zgodę po czym miał oddzwonić i umówić się na podpisanie dokumentiw. Ale to było pół roku temu więc wszystkiego już nie pamiętam.
 2. A czy moja pisemna zgoda jest wymagana do uzyskania pozwoleń czy jest to tylko dokument który przechowuje projektant ? Bo jeżeli tak to pozwolenia chyba już mają wiec chyba nie trzeba głośno mówić, że w takiej sytuacji wchodzimy w kodeks karny.
 3. No OK a jak nie pokaże i powie, że mu ją podpisałem to jest patowa sytuacja. jedyne co wówczas mogę to tylko nie wpuścić ich na działkę?
 4. No dobra czyli wychodzi na to, że projektant ma tylko zgodę ustna a nie ma pisemnej. No chyba, że podrobił podpis ale zakładajmy, że nie. Czyli jednym słowem zrobił mnie w... Bo umawialiśmy się na kontakt i podpisanie zgód a on rozpoczął i zakończył cała procedurę bez naszej pisemnej zgody. Więc choć nie jestem z natury złośliwy jak mogę chwilę utrudnić życie projektantowi bo nie lubię jak z kimś na coś umawiam się a nie dotrzymuje słowa - o ile dobrze kojarzę to projektant ma firmę wykonawczą więc przyjadą pewnie na robotę. Z tego co już wiem: - mogę wyprosić ich z działki a jak nie zejdą to wezwać Policję - żądać pokazania podpisanej zgody - żądać zadość uczynienia - w jakiej kwocie i jak to się odbywa, jakimiś dokumentami ?. Coś jeszcze? Powtórzę aby nie być źle odebranym. Nie chcę zrobić sąsiadom na złość tylko mam jakieś zasady w życiu i nie lubię jak ktoś nie dotrzymuje słowa. Nawet jak to jest obca osoba.
 5. Czy dobrze rozumiem, że zgoda na piśmie musi być tak jakby podwójna, raz na poprowadzenie kabla a druga zgoda na wejście ekipy na działkę? Czy jest to równoznaczne ? I jak to jest współwłasność z żoną to ona także musi wyrazić zgodę ?
 6. Mi nie chodzi o jakieś zadość uczynienia i tego typu sprawy. Inni sąsiedzi też nam na niejedno pozwolili prowadzić po ich działce za darmo i też nie chcę być teraz świnią i nagle samemu wymagać jakiś odszkodowań. Chodzi mi tylko o zasadę bo nie lubię jak ktoś ze mną się na coś umawia(czyli to podpisanie zgód) a później nie dotrzymuje słowa. Nie chcę sąsiadom bruździć ale jeżeli projektant nagiął trochę przepisów z tą naszą zgodą to z miłą chęcią bym mu za to odwdzięczył się dla zasady. Tylko muszę wiedzieć w 100%czy poprowadzenie kabla przez naszą działkę wymaga naszej pisemnej zgody ?. Ale to musi być na piśmie? Bo zgoda słowna była bo nie mam nic przecisku przyłączu, tylko ów Pan powiedział przez telefon, że podpiszemy zgody i więcej już nie miałem z nim kontaktu.
 7. Do sąsiedniej działki ma być wykonane przyłącze prądowe kablem, ziemią. Pół roku temu wykonawca działający dla PGE zadzwonił do nas i zapytał czy wyrazimy zgodę na poprowadzenie ziemią kabla naszą działką do sąsiedniej działki. Nie widzimy jakiś przeciwwskazań więc odpowiedź była na Tak. Pan powiedział, że w ciągu tygodnia z nami skontaktuje się, żeby podpisać zgody. Minęło 6 miesięcy i nikt się nie kontaktował aby coś podpisać aż dziś przyjechał ktoś i wyznaczył na naszej działce kołkami przebieg przyłącza. Tak jak pisałem, nie widzimy jakiś przeciwwskazań aby do sąsiedniej działki szedł prąd przez naszą działkę ale czy PGE może bez naszej pisemnej zgody tak poprowadzić przyłącz po naszej działce? Czy bez naszej pisemnej zgody jest to możliwe - bo może firma działająca w imieniu PGE zrobiła coś do czego nie miała prawa?
 8. Chcę odprowadzić wodę z rynien do studni chłonnej i w związku z tym mam pytania. Układ warstw gruntu przedstawia zdjęcie. Woda gruntowa na głębokości 2,3 m. - czy przy takim układzie gleby warto robić studnię o głębokości 2 m. - czy głębokość 2 m i średnica 60 cm wystarczy na podłączenie dwóch rynien czy dla każdej robić oddzielną ? - czy studnia chłonna wymaga zgłoszenia, pozwoleń itd. ? - jakieś wymagania co do odległości od granic itd są narzucone?
 9. Podstawowa wygoda - brak kaloryferów, które zajmują przestrzeń, utrudniają aranżację wnętrz też nie są jakiś elementem ozdobnym.
 10. Czyli od sąsiedniej działki rolnej mamy 3 m. Zabudowy w pobliżu brak. A jak temat wygląda w temacie odległości od drogi powiatowej, liczy się tylko ta odległość 3 m od granicy czy jest jakiś zapis o odległości od drogi powiatowej ? No to brzmi ciekawie, czyli mogę postawić nawet 0,5 m. od granicy z droga powiatową i nikomu nie zgłaszać faktu chęci postawienia wiaty? ?
 11. Chce postawić wiatę z przeznaczeniem na "garażowanie" w niej samochodu. Wiata typu 4 słupy i dach w uproszczeniu. Działka ma zjazd z drogi powiatowej. W jakiej odległości od: - drogi mogę postawić wiatę i od której części drogi liczy się ta odległość? - granicy z sąsiednie działką mogę postawić wiatę? Druga sprawa. Działka rolna IIIb. Dom był stawiany na zasadzie wyłączenia z działalności rolnej powierzchni do 500 m2, dokładnie to 490 m2 wyszło. Jeżeli teraz będę chciał postawić wiatę to pod taką zabudowę też trzeba wyłączać z działalności rolnej i czy na zasadach odplatnych czy też można bezpłatnie?
 12. Do suszenia ręczników nie potrzeba grzać niewiadomo jak, ja mam wpiętą drabinkę w rozdzielacz jako osobny obieg i tez będzie piec gazowy. Uważam, ze będzie to dobrze działąć - w końcu na drabince suszysz ręczniki kąpielowe a ile razy w ciągu dnia bierzesz kąpiel, że masz obawy czy wyschną pomiędzy kąpielami ręczniki ?
 13. A rozpoczęcie budowy zgłoszono do nadzoru i kierownik przejął oficjalnie budowę? Jeżeli nic nie zostało zrobione to i pozwolenie straciło swoją ważność.
 14. Nikt cię nie zmusi do ciągnięcia kabla do pralki przez cały dom, to wszystko jest tylko dla twojej wygody użytkowania. Awaria elektryczna jednego z urządzeń wówczas nie powoduje wyłączenia innych. Podłączenie w puszce to nie jest rozdzielenie obwodu.
 15. ALe pompa też raczej nie kosztuje 10000 więc inwestycja w ten sposób ogrzewania musi być dobrze skalkulowana, szczególnie przy modernizacji domu...
×
×
 • Utwórz nowe...