Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

przemty

Uczestnik
 • Posty

  478
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

O przemty

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  78
 1. Czyli nie ma za i przeciw jednemu jak i drugiemu rozwiązaniu i co wybiorę to obie metody są OK ?
 2. Zastanawiam się nad wykończeniem komina, względy estetyczne pomijamy bo to już kwestia gustu... Czy lepiej komin ciągnąć do końca pustakami systemowymi a następnie je wykończyć styropianem i tynkiem czy lepiej górną część wykonać z klinkieru ?
 3. Przecież pyta o te szczeliny po bokach okna widoczne na zdjęciach...
 4. Przyłącze elektryczne

  Wzbogacony takim zasobem wiedzy wiem już o czym dyskutować z ekipą i co brać a co nie.
 5. Przyłącze elektryczne

  A to dają inne kable niż miedziane? Tak, firma zewnętrzna która wygrała przetarg na wykonanie przyłącza do działki
 6. Przyłącze elektryczne

  Metrów będzie ok 40. No właśnie coś kiedyś wspominali o rozdzielni aby instalacja była "gotowa". Dopytam jeszcze o to o czym piszesz.
 7. A co mi tam, zmienię cały dach A tak na poważnie, projekt był pod dachówkę więc większość powyższych dywagacji, choć ważnych to nie na temat.
 8. Przyłącze elektryczne

  Mam ekipę, która jest chętna na wykonanie połączenia skrzynka - budynek ( odrazu mogą to zrobić jak będą przebijać się od słupa do skrzynki czyli przy wykonaniu przyłącza do działki) i podają cenę na gotowo 35 zł/m. Dobra to cena?
 9. Instalacja odgromowa

  Ekipa budowlana w postaci pierścienia. Wyjścia z ziemi czyli wystająca bednarka w narożnikach.
 10. Instalacja odgromowa

  Ponieważ zbliżamy się powoli do wykonania dachu to mam pytanie o instalację odgromową. Na etapie zasypywania fundamentów położono otok z bednarki i wypuszczono w narożnikach wyjścia. Więc teraz trzeba to połączyć z dachem i stąd pytanie: czy instalację odgromową musi rozprowadzić po dachu elektryk z uprawnieniami czy może to zrobić ekipa od dachu a elektryk musi odebrać instalację?
 11. Koszt ogrzewania

  Mam takie pytanie do praktyków. Dom powiedzmy do 130 m2, same grzejniki. Ile może wynieść roczny koszt gazu do ogrzewania+cwu+gotowanie. Tak wiem te dwa ostatnie punkty są zmienne dla każdego ale chodzi mi o średnią... A pytanie jest z powodu dyskusji jaką miałem dziś i odpowiedzi jaką usłyszałem. Dom parterowy, wykonany standardowo bez jakiejś energooszczedności i innych bajerów, powierzchnia jakieś do 90 m2 i właściciel twierdzi, że za rok wydaje 1300 na gaz i w zimie nie oszczędza na ogrzewaniu. Jak dla mnie to albo jedzie z ogrzewaniem po bandzie albo nie jest świadom ile płaci...
 12. Tablica elektryczna.

  W sumie to rozdzielnia zostanie niemal w tym samym miejscu a jedynie scianę działową chcę przestawić i wówczas to miejsce zamiast w wiatrołapie będzie już kotłowni. Czyli nie ma tematu
 13. Pytanie praktycznie. W projekcie tablica rozdzielcza jest obok wejścia w wiatrołapie. Czy bezwzględnie musi ona tam być czy można ją przenieść do kotłowni czyli powiedzmy metr od bazowego położenia ?
 14. Witam. Czy do wykonania przyłącza elektrycznego od skrzynki w granicy działki do domu należy wykonać najpierw projekt czy tylko uprawniona ekipa ma to wykonać, geodeta nanieśc na mapy?
 15. Koszt budowy domu 2017

  A ja Ci powiem,że 600 to i za mało. Stawiam koło miliona...
×