Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kanalizacja i odwodnienie

Zaloguj się, aby obserwować  
Instalacja kanalizacyjna i sanitarna. Zadaj pytanie ekspertowi.

112 tematów w tym forum

1. hydroizolacja ściany

• 0 odpowiedzi
    • 33 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 544 wyświetleń
    • 166 odpowiedzi
    • 47472 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1082 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 1241 wyświetleń
    • 40 odpowiedzi
    • 2644 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1972 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 380 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 42009 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 420 wyświetleń
    • 91 odpowiedzi
    • 9714 wyświetleń
  2. Wykończenie drenażu fundamentów

• 20 odpowiedzi
    • 1419 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 2206 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1662 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1127 wyświetleń
  3. Kanalizacja na poddaszu

• 2 odpowiedzi
    • 984 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2429 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 4252 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1061 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1312 wyświetleń
  4. Co zrobić z szambem?

• 9 odpowiedzi
    • 2163 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 1708 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1592 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1390 wyświetleń
  5. Przydomowe oczyszczalnie

• 125 odpowiedzi
    • 128647 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1330 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1742 wyświetleń
    • 49 odpowiedzi
    • 37363 wyświetleń
  6. Dylemat z drenażem

• 32 odpowiedzi
    • 7760 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2412 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 4763 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 4629 wyświetleń
    • 16 odpowiedzi
    • 4383 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4281 wyświetleń
  7. smród z oczyszczalni

• 50 odpowiedzi
    • 9310 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6350 wyświetleń
  8. Podłączenie do kanalizacji

• 9 odpowiedzi
    • 8354 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4764 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 4286 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 31648 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 5797 wyświetleń
  9. odprowadzenie wody opadowej

• 6 odpowiedzi
    • 5074 wyświetleń
  10. Preparat do oczyszczalni

• 10 odpowiedzi
    • 6934 wyświetleń
  11. Smród z ubikacji

• 8 odpowiedzi
    • 4987 wyświetleń
    • 53 odpowiedzi
    • 15447 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 16529 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 9223 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5706 wyświetleń
    • 83 odpowiedzi
    • 36789 wyświetleń
  12. Biorock

• 0 odpowiedzi
    • 4894 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Najnowsze posty

• Rozumiem - że pisać głupoty nt. zawodów jest beee, natomiast lansować rodzinny zawód jest cacy? To odnośnie architektury i konstrukcji.
    • Uff! Dzięki - już lepiej... tylko że zanim mogłem napisać to podziękowanie, przeszedłem przez pierwszy post tego tematu, bo rzuciło mnie tam z "listy" dzisiejszych postów
    •   Drogi "fizyku", co ma do tego fizyka??? Bo co, jeżeli łączenia dachów dokona się na murze granicznym to co się stanie według praw fizyki ? No wytłumacz co się stanie i według którego prawa fizyki jest ich przecież kilkadziesiąt oraz które prawo będzie miało zastosowanie w tym przypadku i jakie to niszczące siły będą oddziaływały.
    • Najważniejsze to czy dla tego terenu, znaczy tam gdzie leży twoja działka uchwalony jest MPZP?
    • Tak, mogę edytować posty. W takich sprawach (bolących zębów na przykład ) wystarczy zgłosić na PW
    • Karpiówka w łuskę jest solidniejsza. Jan
    • Witajcie, Po ostatnich intensywnych deszczach pojawił się problem ze ścianą frontową która na styku listwy startowej a końca folii kubełkowej "popiła" wodę i w efekcie wewnątrz budynku w kilku miejscach u dołu ściana zamokła i pojawił się grzyb.
      Przypuszczam że jest to spowodowane częściowo zle wykonanym uszczelnieniem styku miejsca gdzie kończy się folia kubełkowa a zaczyna listwa startowa z ociepleniem. Całośc wyglądała jak poniżej, czyli do listwy startowej był dosypany kamień (otoczak) od 3-4 cm a pod nią była juz ziemia.
      Obecnie wybrałem ziemię bezpośrednio pod listwą startową i usunąłem otoczaki w bezpośrednim sąsiedztwie listy tak aby nie dochodziły do samej góry. Sprawdziłem wykończenie styku listwy startowej oraz folii kubełkowej z izolacji fundamentów i w niektórych nadmiar folii kubełkowej jest wywinięty na zewnątrz i doklejony do listwy startowej a w niektórych jest ucięta w miejscu gdzie dochodzi do początku listwy startowej i to miejsce styku jest wypełnione pianką.
      Teraz pytanie jak to najelepiej usczelnić, wykończyc aby zabezpieczyc się przed kolejnymi deszczami ? bo obawiam się ze samo obniżenie poziomu gruntu może nie wystarczyc. Może jakaś szpachla dekarska ? To nie musi byc ładne bo tego i tak nie widać, ważne żeby było skuteczne i izolowało od wilgoci.  
    • Oklej nadproża "płytkami" ciętymi że starych, używanych, czerwonych cegieł
    • Zakomunikowałem producentowi, albo zaproponują coś sensownego (rabat, wydłużona gwarancja),albo opiszę temat na internecie wraz z podaniem nazwy producenta i modelu okien. Ja osobiście po takim wpisie nie wybrałbym ich okien. Oni zaś stwierdzili, że jest to "normalna regulacja" i zaproponowali równowartość 150zł. Nie wiem czy do nich dociera jaką siłę mają takie wpadki. Cóż ich wybór.
    • Witam wszystkich i wzywam pomocy. 
      Przeprowadzam generalny remont salonu, zbijam tynk i chcialbym zostawic jedna sciane z wyeksponowana cegla. 
      Niestety szpeci mi ja betonowe naproze nad drzwiami. Zastanawiam sie jakbym mogl je zamaskowac, ozdobic, przerobic itp. 
      zeby pasowalo. Juz sporo sie naszukalem w necie, wpisujac rozne kombinacje slow...bez skutku. 
      Moze Wy macie jakies pomysly odnosnie tego. Prosze pomozcie. Pozdrawiam
  • Doradcy redakcyjni i firmowi