Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Eksperci Polbruk - kostka brukowa

Eksperci Polbruk - kostka brukowa

POLBRUK - największy, obecny na polskim rynku od 25 lat, producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce. Oferta POLBRUK, to szeroki wybór kostek brukowych, produktów ekologicznych, betonowych wyrobów drogowych oraz innych elementów małej architektury. Aranżacja przestrzeni to dopełnienie designerskich budowli w rozwijających się aglomeracjach. Więcej o firmie POLBRUK

16 tematów w tym forum

• 4 odpowiedzi
    • 719 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1,6k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 1,9k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3,3k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 14,7k wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 17,7k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5k wyświetleń
  1. Kosztorys podjazdu

• 2 odpowiedzi
    • 4,6k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 4,5k wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 6,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 10,3k wyświetleń
  2. ścieżka do domu

• 22 odpowiedzi
    • 10,6k wyświetleń
  3. Aranżacja wjazdu 1 2

• 53 odpowiedzi
    • 18,4k wyświetleń
    • 62 odpowiedzi
    • 70,3k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 39,2k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam posiadam na sprzedaż ksztaltki viega sanpress dvgw. Ksztaltki nadają się do wody pitnej bądź do ogrzewania   Fi 35   90 stopni jednokielichowe 6x   45 stopni jednokielichowe 5x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 24x 45 stopni jednokielichowe 2x 45 stopni dwukielichowe 13x Mufa 5x Trójnik 28/22/28.   3x Fi 22 90 stopni dwukielichowe 15x 90 stopni jednokielichowe 9x Trójnik 22/22/22.  10x  Redukcja miedziana viega 42/35 2x  Przejście 1 1/4 gz / 35 3x   Temponox system tylko i wyłącznie do centralnego ogrzewania  Fi 35 90 stopni dwukielichowe 10x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 2x Fi 22 90 stopni jednokielichowe 10x 90 stopni dwukielichowe 6x Zawór zasilający termostatyczny kątowy 7x Zawór powrotny kątowy 8x Zawór powrotny prosty 6x Cena za ksztaltki 35 zł sztuka  Cena za zawór 50zl sztuka   
    • Skoro działka ma 26 m szerokości, a minimalna wymagana szerokość działki to 21,54 m to się zmieści bez kłopotu. O ile nie ma na działce czegoś, co wymuszałoby przesunięcie (słupy, infrastruktura podziemna). Jednak trzeba koniecznie sprawdzić plan zagospodarowania lub decyzje o warunkach zabudowy, czy dom może mieć taką szerokość elewacji, wielkość, typ dachu itd. Ponadto będzie tam wyznaczona nieprzekraczalna linia zabudowy, a to ona określa minimalną odległość frontu domu od granicy działki.  Inna rzecz, że ja bym raczej nie przysuwał tego domu na 4 m od prawej strony. Widok z pokoi (10, 11, 13 na rzucie) będzie od razu na płot.
    • Słusznie! Niestety, taką "mądrość etapu" serwuje nam pani minister. Co prawda, po zmniejszeniu zużycia opału o połowę, nawet tyle nie wyjdzie... 
    • Witam . Planuje budowę domu . I mam pytanie czy nie będzie problemu z ustawieniem (wiadomo front , drzwi wejściowe i garażowe w stronę drogi itp) wymiary działki 26szeroka 45 długa  powierzchnia 1323m2. Planuje (jak już będzie pewne że mogę go tam postawić ) to jak najbliżej czyli 6m od wjazdu i 4 m od prawej strony  żeby z lewej strony  mieć jak najwięcej miejsca  i z tyłu . W załączniku zdjęcia .
    • Proszę się nie gniewać, dodatkowe wpisy powstały z troski, żeby uwidocznić niedogodności tej wygody.   Czasy niestety są teraz kiepskie na jakikolwiek rozsądny wybór.
    • A ja uważam, że wtedy da się przeżyć, ale o komforcie nie mówmy.   Podobnie jak za bajki z mchu i paproci uważam opowieści pani minister A. Moskwy o tym, że obniżyła w domu temperaturę do 17 stopni.  Tak można żyć w warunkach wojennych, a nie tworzyć rzeczywistość. Albo mieszka się wtedy w lokalu służbowym, a obniżona temperatura w domu robi za propagandę. Albo ktoś ma ruski termometr.   Nasza służba zdrowia po miesiącu takich temperatur w domach może paść ostatecznie.    
    • A kolega przypadkiem nie pomylił spadku efektywności źródła ciepła z odbijaniem ? 🤔   Tak sobie czytam te forum i postanowiłem zabrać głos mimo iż zwykle tego nie robię bo aż mnie zatrzęsło od umieszczanych tutaj „fachowych ekspertyz”. Byłem w Bielsku  na targach z ciekawości co z tą firmą się działo od czasu kiedy miałem z nimi ostatni raz kontakt bo ja mam dom zaizolowany ich bauterem. Powiem tak. Jestem mega zadowolony z oszczędności na ogrzewaniu a właściwie  to na prądzie bo pompa dużo mniej ciągnie. Nie będę się tu rozpisywał o ile bo i tak byście nie uwierzyli. Powiem tylko, że przy tych samych nastawach krzywej grzewczej w pompie ciepła bo pompą ogrzewam dom temperatura skoczyła mi z 21 na 24- 25 stopni no i zrobiło się za ciepło jak dla mnie. Musiałem zdejmować poziom krzywej i łagodzić nachylenie. Kto ma pompę ten wie o co chodzi. Na początku też się bałem to zrobić bo ta izolacja to był duży wydatek a firma nieznana i młoda no i chyba jeszcze nie do końca byli wtedy zorganizowani. Dużo o technologii odbijania ciepła czytałem i porównywałem bautera z podobnymi rzeczami na rynku ale inne firmy nie oferowały takich parametrów no i jakoś nikt inny nie potrafił mi jasno określić i wyjaśnić co to da. Zawsze odpowiedzi były jakieś dziwne i pokręcone oraz moim zdaniem mało fachowe. Miałem grube wątpliwości. W końcu po kilku tygodniach „zawracania im gitary” (dzięki  za cierpliwość bo pewnie byłem upierdliwy) odważyłem się i zawołałem ich. Przyjechali  i mi to zrobili. Dalej się bałem, że zmarnowałem kasę. Ale na trzeci dzień po izolacji temperatura w domu spadła o 12 stopni a razem z temperaturą moja szczęka na podłogę z wrażenia bo było lato i upał ponad 32 stopnie. Niby mówili, że  tak będzie ale mówić to można dużo a ja jakoś nie do końca byłem do tego przekonany. Nie żałuję wydanej na to ani jednej złotówki.  Coś wam jeszcze powiem szanowne towarzystwo forumowiczów. Będę bronił tej firmy bo to jest dobre. Namówiłem na to już kilku znajomych i też są zadowoleni. No i bauter to raczej nie żadna farba. Przypomina to taki tynk pomieszany z gipsem i jakimś kauczukiem. Jest miękkie i przyjemne w dotyku prawie jak styropian tylko nie skrzypi i się nie kruszy i ciepłe przy dotykaniu  na ścianie.   Dla mnie ktoś kto się nabija z czegoś co jest nowe, czego nie zna i nigdy nie stosował, ba pewnie nawet nie widział więc siłą rzeczy nie wie czy działa czy nie a ględzący bez sensu o jakiejś izolacji obiektów kosmicznych czy kwadratach odległości to ogólnie mówiąc zwykły „kowalski” czepiający się kolorowych kredek nie obrażając nikogo. I jeszcze jedno. U mnie w miejscowości pierwszy bauterem zrobiony został kościół wewnątrz. Tak dowiedziałem się o tej technologii. Mieszkam w okolicach Katowic. Jak ktoś ma ochotę obejrzeć to zapraszam. Pokażę nie tylko swój dom ale znajomych też. I nie, nie handluję bauterem.  Pozdrawiam. 
    • Skoro grzejniki są płytowe i z zaworami termostatycznymi to już sam wariant zasilania przy innym rodzaju grzejnika płytowego nie ma znaczenia. Pozostaje uwzględnić wielkość i moc grzejnika. A fachowiec powinien wstępnie wyregulować przepływ przez ten grzejnik po montażu.
    • Też to znam, bo od wielu lat jeżdżę do takiego domku na weekendowe wypady. A u siebie mam promiennik w nieogrzewanym garażu. I powiem tyle, że dom nie ogrzewany przez kilka tygodni to przykład skrajny. Rzeczywiście, nawet w konstrukcji szkieletowej potrzeba kilkunastu godzin, żeby przy mrozie osiągnąć normalne warunki w pomieszczeniach. Ale w poprzednim wpisie chodziło mi o normalne sytuacje, dom użytkowany i ogrzewany codziennie. Wtedy rzeczywiście da się przy ogrzewaniu promiennikowym da się nieco obniżyć temperaturę przegród i ewentualnie wyłączać ogrzewanie czasowo, zachowując przy tym komfort. Ale wtedy ściany są np. o 4°C chłodniejsze niż przy typowym ogrzewaniu. Chodzi mi o skalę tej różnicy. Do marketingowych opowieści o niższych o połowę kosztach ogrzewania ma się to nijak.
    • Tak jak wspomniałem, tynk gipsowy. Można kłaść maszynowo, ale skoro to ma być naprawa niedoskonałości, lepiej położyć ręcznie, gdyż spokojnie można kłaść warstwy po kilka centymetrów.     Od puszek się odchodzi. https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/21467-bezpuszkowa-instalacja-elektryczna-to-podstawa A skoro już są, to zadanie dla tynkarza.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...