Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3 120
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  99

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on stycznia 12

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

416 Doskonały doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

49 033 wyświetleń profilu
 1. Zależy od wymaganej estetyki i własności starego tynku. np. konieczność zagruntowania. . Naprawa przez szpachlowanie może nie zapewnić dostatecznego wyrównania również po nałożeniu gładzi. Jeśli ściana jest krzywa (np. falista, nie trzyma pionu) lepiej przykleić płyty g-k po punktowym usunięciu starego tynku.
 2. Tynk nie przyczepił się do podłoża i popękał w wyniku naprężeń skurczowych prawdopodobnie w wyniku zbyt szybkiego wysychania (wysoka temp.., suche podłoże). Niestety bez skuwania nie da się tego porządnie naprawić lub zdecydować się na montaż g-k na stelażu albo metodą na kle,j po skuciu pasmowym odstającego tynku.
 3. Jeśli geodeta tak wytyczył to nie będzie problemu - przepisy pozwalają (niekiedy) nawet na budowę w granicy.
 4. Standardem wentylacji na poddaszu jest zamontowanie wentylacji hybrydowej (z wentylatorem o małej mocy sterowanym elektronicznie) i pośrednią wymianą powietrza w układzie np. wlot w pokojach wylot w łazience. Oczywiście trzeba zapewnić przepływ np. poprzez podcięcie drzwi między pomieszczeniami.
 5. Ilość dostarczanego powietrza reguluje nawiewnik, zatem na wylocie wystarczy zapewnić stały przepływ nie mniejszy niż nominalny nawiewnika ( pozycji otwartej) ale zależy to też ciągu w kanale went. . Przy pośredniej wentylacji wystarczy podciąć drzwi lub wstawić tuleje wentylacyjne. - opcjonalnie zamontować wentylator systemu hybrydowego.
 6. Instalacja z pewnością wymaga zamontowania zbiornika buforującego, który pozwoli na akumulację ciepła (z PV i przy niższej taryfie sieciowej), a konfiguracja takiego układu zależy od ustalenia parametrów grzewczych i możliwości obciążenia sieci elektroenergetycznej.
 7. Ze zdjęć trudno wywnioskować jaka jest konstrukcja balkonu i bazą do dalszych działań powinna być dokumentacja techniczna płyty balkonowej lub przeprowadzona ekspertyza. Należy raczej liczyć się z koniecznością zerwania warstwy wierzchniej i wylania jej na nowo z uwzględnieniem hydroizolacji wyprowadzonej na ścianę domu.
 8. cement/ piasek 1 :4 plus plastyfikator.
 9. Szczegółowe informacje o warunkach zabudowy zamieszczone są w MPZP - dostępnym w urzędzie gminy lub na stronie internetowej dla danej miejscowości/obszaru.
 10. Instalator pompy oceni, co z tym przewodem zrobić.
 11. Wiatroizolację montuje się od strony zewnętrznej ściany, a od środka folię paroszczelną.
 12. Gminy ustalają min. powierzchnię pod zabudowę i od sprawdzenie tego należy zacząć.
 13. Solanka służy do regeneracji złoża jono-wymianialnego, a do kanalizacji odprowadzane są popłuczyny jonów wapnia i magnezu. Można spytać bakterii czy im to szkodzi.
 14. O sposobie odprowadzenia ścieków decydują lokalne przepisy , zatem trzeba pytać w gminie, czy budowa oczyszczalni jest dopuszczalna. Jeśli będzie to możliwe to składa się w starostwie zgłoszenie takiej inwestycji z odpowiednimi dokumentami.
 15. Pytanie dotyczyło wskaźnika powierzchni zabudowy , a nie intensywności zabudowy - to dwa różne pojęcia. Podane wartości to są po prostu ułamki i w zasadzie powinny być podawane w procentach , bo w takich jednostkach najczęściej określane są wymagania w MPZP. - w przykładowym wyliczeniu to będzie 2%.
×
×
 • Utwórz nowe...