Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 435
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  82

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on lutego 28

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

349 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

41 947 wyświetleń profilu
 1. Przy zamkniętej głowicy nie powinno być przepływu zatem i buczenia. Przyczyną może być uszkodzony zawór termostatyczny (np. luźna uszczelka) lub zanieczyszczenie pod grzybkiem.Przy zakręconej głowicy grzejnik powinien być zimny (sprawdzić tuż za podłączeniem). Naprawa w takim przypadku wymaga interwencji hydraulika ze spółdzielni (zamknięcie obiegu, spuszczenie wody z instalacji).
 2. Jeśli wpis w KW dotyczy niepodzielonej działki, to zapis w III księdze przejdzie na wydzielona nieruchomość, chyba, że złożony zostanie wniosek przez osoby uprawnione o jego wykreślenie dla wydzielonej działki. Szczegóły procedury powinien wskazać notariusz.
 3. Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym. Inwestorowi pewnie chodziło o ochronę cieplną -(mostek termiczny pod progiem). Bazowe podłoże musi być stabilne np. z betonu, a montaż szyn może opierać się np. na systemowych ciepłochronnych profilach montażowych lub wielopunktowym podparciu z wypełnieniem materiałem termoizolacyjnym - zgodnie z zaleceniami producenta okien.
 4. Prawdopodobnie już niczym - zniszczona została struktura powłoki dekoracyjnej (folii) i przywrócenie poprzedniego wyglądu wymagać będzie pewnie foliowania renowacyjnego.
 5. Bloczki betonowe murowane na zaprawę, hydroizolacja z papy i podwaliny z drewna.
 6. Takie wyliczenia przeprowadza gmina biorąc pod uwagę m. in. okres dzierżawy i wysokość opłat, ewentualne rabaty. Trzeba złożyć wniosek o przekształcenia prawa własności, a urząd przedstawi warunki.
 7. Nieszczelność prawdopodobnie na połączeniu miski ze spłuczka co wymaga zdjęcia misy i sprawdzenia stanu i uszczelek. Ślady ewentualnych przecieków mogą być widoczne jako np. skrystalizowane zacieki.
 8. Papierem ściernym lub siatką mocowaną na pacy.
 9. Warunki zabudowy określają wymagania m.in. co do infrastruktury technicznej i odejście od tych ustaleń wymaga wystąpienia o zmianę WZIZT.
 10. Piecyk przepływowy więc skoki temp. nieuniknione. Bezwładność cieplna przy cyklicznym włączaniu może powodować chwilowy przegrzew, a stabilna temp. uzyskuje się przy dłuższym poborze. Oczywiście nie można wykluczyć usterki samym piecyku lub niekorzystnej regulacji przepływ - temp.
 11. Choćby tylko ze względów porządkowych (np. usunięcia gruzu), zamiar prowadzenia tych praca trzeba uzgodnić z administratorem budynku. Nie wiadomo też jaki jest tytuł do dysponowania lokalem i np.w mieszkaniu komunalnym wymaga jest zgoda właściciela. Potrzeba może być również opinia eksperta budowlanego, jeśli ich wyburzenie może mieć wpływ na inne elementy budynku.
 12. Prawdopodobnie zła wentylacja nie jest przyczyną - krystalizacja pojawia się przy znacznym zawilgoceniu w przekroju ściany i należy podejrzewać przenikanie wody przez płytę balkonowa. Ocieplenie od dołu tworzy "zbiornik" pod balkonem gdzie gromadzi się woda przenikająca przez jego podłogę . Ustalenie przyczyny wymaga np. nawiercenia balkonu od spodu i sprawdzenie zawilgocenia.
×
×
 • Utwórz nowe...