Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3 024
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  95

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on listopada 23

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

407 Doskonały doradca

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

47 548 wyświetleń profilu
 1. Orientacyjna jednostkowa moc grzewcza to ok. 50 W/m2 przy dość wysokich temp. zewnętrznych (powyżej 0 st C) czyli dość duża, ale zależy jaki udział w zużyciu gazu ma podgrzanie c.w.u. Uwaga. Wyliczenia dla gazu wysokometanowego : w Wielkopolsce są instalacja na gaz niskometanowy i wtedy moc jednostkowa będzie znacznie mniejsza.
 2. Wyrównanie to na ile cm? Zwykle wyprowadzenie płaszczyzny miejscowo do 2 - 3 cm dowolną zaprawą . nie stwarza zagrożenia dla stropu.
 3. Wystarczy sprawdzić/przeregulować/ wymienić zawór (nie głowicę termostatyczną) w pierwszym grzejniku. Coś tłumi przepływ - najczęściej w przelocie wstępnej regulacji tego zaworu.
 4. To zależy od rodzaju gruntu i przewidywanych obciążeń - pomysł raczej "księżycowy" dla podłóg użytkowych wewnątrz domu.
 5. Ściany są ewidentnie zawilgocone i przede wszystkim trzeba ustalić czy nadal jest gdzieś przeciek, czy mur nie zdążył wyschnąć.
 6. Podgrzanie wody o 30st C i przepływie 1litra /min wymaga mocy ok. 2 kW - w miarę wystarczający przepływ to 5 - 6 litr/min czyli potrzeba 10 - 12 kW
 7. Farba dowolna . Istotny jest rodzaj podłoża (tynku), które zawilgocone -jeśli zamarznie - to będzie się kruszyć razem z farbą.
 8. To zależy od jej wielkości rodzaju gleby i ustaleń planistycznych gminy.
 9. Zmiana co nieistotna, ale nowa lokalizacja oczyszczalni wymaga naniesienia na plan zagospodarowania działki (jeśli nie koliduje to z przepisami i nie zmienia braku oddziaływania na sąsiednie posesje).
 10. Przyklejać można przy niewielkim mrozie jeśli dom jest ogrzewany bo ciepło przenika przez mur i podgrzewa zaprawę klejowa choć zabieg może być ryzykowny, jeśli ściana jest mocno zmrożona. Oczywiście wtapianie siatki tylko przy temperaturach dodatnich.
 11. Zjawisko normalne - na zimnej części stropu (bez wełny) od spodu wykrapla się woda. Po to jest folia aby chronić ocieplenie przed zawilgoceniem .
 12. Czy murarz buduje dla siebie czy inwestora? Jeśli mu łatwiej to jego sprawa , a o materiale decyduje projektant i ewentualnie kierownik budowy.
 13. Przy zastosowaniu kątowych złączy ciesielskich można można zaciosy pominąć.
 14. Do funkcjonowania pompy ciepła potrzebne są dwie studnie - w jednej woda szybko się ochłodzi i zero efektywności (brak napływu cieplejszej wody). .
×
×
 • Utwórz nowe...