Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 793
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  86

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on grudnia 18 2020

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

384 Dobry doradca

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

44 846 wyświetleń profilu
 1. Ustalenie przyczyny zawilgocenia nie będzie łatwe i wymaga przealizowania na miejscu np. przebiegu instalacji, materiału ścian, możliwości przecieków zewnętrznych i ewentualnie wykonania odkrywek, badań wilgotności na różnych wysokościach.
 2. Studium nie przewiduje tam budowy domów mieszkalnych więc pewnie nie uzyska się WZ na taką inwewstycję.
 3. Standardowo elementy ramy to belki 10x10 cm natomiast krokwie zależnie od gęstości rozstawienia - w wersjji szkieletowej deski modułowe 4x15 cm co 60 cm.
 4. Formalnie można wystąpić o pozwolenie na budowę obiektu mieszkalnego i usługowego, a realizację ograniczyć do mieszkalnego trzeba jednak dokładnie przeanalizować całościowo WZ lub MPZP
 5. Do 1 ha ziemi może kupić nie rolnik , ale nie będzie mógł tam postawić zabudowy zagrodowej , którą dopuszcza MPZP.. Temat już wyczerpany
 6. Pewnie glsazurnik zamierza nałożyć fugę kątową w narozu, która zakryje niedoskonałości krawędzi płytek
 7. Od decyzji administracyjnej można się odwołać do wyższego szczebla (wojewody) a następnie do sądu administracyjnego.
 8. Ten zapis oznacza tylko tyle, że obok domu mieszkalnego lub w jego bryle można- ale nie trzeba -prowadzić również działalność usługową, a jej charakter i inne wymagania określa MPZP (do wglądu na stronie int. gminy/miasta)
 9. Przede wszystkim sprawa jest przyszłościowa i przepisy mogą się zmienić, a do czasu przejęcia gospodarstwa nie jest Pan stroną postępowania ws inwestycji. Wg aktualnego stanu prawnego bliższe informacje można uzyskać w rejonowym oddziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR).
 10. Teoretycznie dziedzicząc grunty rolne można stać się rolnikiem, a przebudowa istniejącego siedliska będzie możliwa, natomiast działalność rolniczą można ograniczyć do płacenia podatku rolnego i utrzymania gruntów w kulturze lub wydzierżawić.
 11. Pokrętłem do regulacji przepływu zmiejszyć go do zera i wtedy szklankę powinno dać sie wyjąć. Tak funkcjonuje demontaż w jesdnym z modeli. Oczywiście przy zakręconych zaworach.
 12. Ocieplenie od wewnątrz jest możliwym rozwiązaniem (choć nie optymalnym), ale wymaga zapewnienia jego ograniczonej paroprzepuszczalności - folia, styropian (vide domy szkieletowe) i ułożenia na ścianach i suficie, co zlikwiduje mostek na wieńcu. Beziwestycyjnie wilgoć zlikwiduje intensywne grzanie (najlepiej z wymuszoną cyrkulacją powietrza) i wentylacja.
 13. Nie wiadomo jaki to kominek - z płaszczem wodnym, w systemie DPG czy tylko obudowany wkład kominkowy.? Z regułu obudowy są wentylowane -wlot na dole i wylot w okapie.
 14. Warunki zabudowy określi wydane indywidualnie WZiZT, a w przypadku braku zamieszczonych tam wymagań - przepisy Prawa Budowlanego .
×
×
 • Utwórz nowe...