Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2020
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  71

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on grudnia 11 2018

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

309 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

38547 wyświetleń profilu
 1. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Warunki

  Projekt budowlany musi być zgodny z WZ, zatem jeśli określona jest zabudowa wolnostojąca to nie można tworzyć obiektu zespolonego bez zmiany WZ.
 2. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Zamoknięta płyta KG we wnęce okiennej

  Problemem może stwarzać zawilgocenie wełny termoizolacyjnej, która bardzo długo wysycha. Warto sprawdzić co dzieje się pod płytami - np. wiertłem otwornicą wyciąć krążek średnicy 4 - 5 cm i ocenić stan izolacji.
 3. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Sterownik pogodowy multimatic 700 Vaillant i zbyt duże zużycie gazu

  Nie wiadomo jaki to kocioł i czy jego regulacja jest jakoś powiązana ze sterownikiem ogrz. pod. Jeśli instalacja zapewnia komfort cieplny, to regulator pogodowy może okazać się jedynie kosztownym gadżetem.
 4. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Instalacja solarna z systemem drain back

  Napełnienie zimnego (opróżnionego) kolektora wodą spowoduje jej zamarznięcie (korek lodowy) i system nie będzie działał.
 5. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Vitodens 100-W +Vitocell 100-W pytania

  Diagnozowanie na odległość to tak jak wróżenie z fusów, ale wstępnie można podejrzewać wadę funkcjonowania kotła (elektronika, czujniki, komora spalania). Trzeba też ustalić co powoduje wyłączanie kotła - czyli stan termostatu pokojowego oraz funkcjonowanie termostatu kotłowego (obserwacja temperatury na kotle w połączeniu z intensywnością spalania - np. słuchowo ).
 6. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Rozbudowa lokalu między sąsiadami.

  Przede wszystkim trzeba uzyskać pozwolenie na budowę, a do tego konieczne są między innymi wydane przez gminę warunki zabudowy lub wypis z MPZP oraz projekt przygotowany przez uprawnionego architekta gdzie znajdą się rozwiązania techniczne takiej rozbudowy. Konieczne też będą zgody właścicieli sąsiednich posesji. Pierwsze kroki trzeba więc skierować do urzędu gminy.
 7. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Remont starego domu

  Ciężkie listwy przypodłogowe na suficie to niebezpieczny pomysł. Ich przyklejenie nie gwarantuje pewności zamocowania (mogą odpaść razem z farbą, tynkiem), a mechaniczne zamocowanie będzie bardzo pracochłonne z niepewnym efektem estetycznym. Listwy styropianowe/ z pianki poliuretanowej mogą być oklejane folią dekoracyjną imitującą naturalne drewno.
 8. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Belka złozona

  Drewno mokre zawsze może ulec deformacji, a wytwarzane siły podczas wysychania są bardzo duże. W efekcie połączenie z elementami suchymi może spowodować ich odkształcenie bądź zerwanie złączy. Bezpieczniej będzie poszukać wysuszonych belek lub zastosować inne wzmocnienie np. z kształtowników stalowych.
 9. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Kucie komina wentylacyjnego w łazience

  Takie działania trzeba skonsultować z kominiarzem np. podczas okresowej kontroli instalacji wentylacyjnej - działanie "na ślepo" może naruszyć funkcjonowanie innych kanałów .
 10. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Jaki musi być zachowany kąt paneli fotowoltaicznych?

  Orientacja ogniw wpływa na efektywność pozyskiwania energii i idealnym rozwiązaniem byłoby "podążanie" za słońcem zmieniając również kąt nachylenia. 14% procent to niewielkie nachylenie i największy zysk energetyczny wystąpi w godzinach południowych.
 11. Folie refleksyjną ewentualnie umieszcza się jako paroizolacje od strony pomieszczenia pozostawiając dystans do poszycia np. z płyt g-k. Od strony pokrycia dachu - pod deskowaniem - umieszcza się folię paroprzepuszczalną, która również pełni funkcję ochrony przed wydmuchiwaniem wełny.
 12. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  odpowietrzenie kanalizacji zdomu do szamba

  Odpowietrzenie kanalizacji wykonuje się na zbiorniku (ścieki wypychają powietrze) oraz na zakończeniiu pionu kanalizacyjnego (na dachu).
 13. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Regipsy - zabudowa poddasza

  Zabudowę płytami g-k mocuje się wyłącznie do profili stelaża, obudowując (z luzem) np. słupy lub maskuje akrylem styki płyta - drewno.
 14. Pomijając wytwarzany hałas, to uzyskany efekt będzie odwrotny od zamierzonego - zamiast chłodzenia per saldo mieszkanie będzie dodatkowo dogrzewane.
 15. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Pomocy !!! Pleśń na belkach

  Mokre drewno, brak wentylacji - trzeba to najpierw wysuszyć i dopiero wtedy nakładać impregnat.
×