Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 288
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  81

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on września 3

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

334 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

40 392 wyświetleń profilu
 1. Podłączenie nie sprawi problemu byle zachować odpowiedni spadek (min. 2 %)
 2. Do zgłoszenia urząd może wymagać dołączenia uproszczonego projektu - z reguły zatwierdzonego przez uprawnionego projektanta, zatem amatorskie rozwiązania mogą nie zostać zaakceptowane.
 3. Bezpieczne odkopanie fundamentów przeprowadza się odcinkami długości 2 - 3m (odkopanie, ułożenie drenażu, zasypanie) chyba że ekspertyza stabilności gruntu pozwala na pracę na dłuższych odcinkach.
 4. Kuchenka chyba nie jest przyspawana do podłogi i można ją odpowiednio przestawić - oczywiście pozostaje kwestia pożądanej aranżacji wnętrza. Wyciąg nadkuchenny jest jak najbardziej wskazany, a efektywność jego pracy zależy od parametrów wentylatora i nawet przy długim odprowadzeniu będzie to lepsze niż pochłaniacz. Pozostaje jeszcze kwestia zapewnienia dostatecznego nawiewu - w przeciwnym razie wyciąg będzie tylko "mielił" powietrze. PS Klapka równie dobrze może być w wyciągu - typowe wyposażenie.
 5. Orientacyjnie przyjmuje się przekrój w okapie odpowiadający 2 promilom powierzchni połaci i 0,5 promila (jednostronnie ) w kalenicy. W praktyce - 2 - 3 cm szczelina na całej długości. Otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych tworzone są na poddaszu nieużytkowym odprowadzając wilgoć przenikającą przez ocieplenie stropu.
 6. Wykonawca zapomniał nałożyć hydroizolację podpłytkową z tzw. płynnej folii, co w przypadku podłoży gipsowych w pomieszczeniach typu łazienka, kuchnia jest konieczne. Nie ma znaczenia "kolor" płyty g-k - wszystkie tracą wytrzymałość przy długotrwałym zawilgoceniu.
 7. Izolacja z wełny umieszczona przed przegrodą o dużym oporze dyfuzyjnym (ściana z cegły) wymaga zapewnienia odstępu i wentylacji tej przestrzeni np. otwory zewnętrzne. Lepiej więc ocieplenie zrobić na zewnątrz lub od środka ze styropianu bądź bloczków termoizolacyjnych.
 8. PB określa jedynie ważność zgłoszenia do rozpoczęcia robót na 3 lata, zatem zakończenie budowy jest bezterminowe.
 9. Problem powoduje prawdopodobnie brak zamknięcia wodnego w syfonie – woda odparowuje przy rzadkim użytkowaniu lub jest wysysana w wyniku źle poprowadzonej kanalizacji. Sprawdzić po zalaniu syfonu – jeśli zapach nie znika szukać innej przyczyny w inst. kanalizacyjnej np. w wyniku remontu w sąsiednich mieszkaniach.
 10. Pas drogowy należy do ZDK i nic tam nie można robić bez ustaleń z zarządcą. W razie problemów, sprawa do rozwiązania między sąsiadami w formie np. służebności gruntowej, czy wydzielenie wspólnej działki pozwalającej na rozjazd.
 11. Obiekt taki można klasyfikować jako wiatę, na postawienie której niepotrzebne jest pozwolenie, ani zgłoszenie . (PB art. 29 ust.1 pkt 2 c)
×
×
 • Utwórz nowe...