Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 656
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  84

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on sierpnia 20

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

369 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

43 740 wyświetleń profilu
 1. Warunki zabudowy wydane są prawdopodobnie dla zabudowy siedliskowej i tylko rolnik może tam cokolwiek postawić. Na budowę obiektów niezwiązanych bezpośrednio z działalnością rolniczą trzeba odrolnić grunty - przy tej klasie ziemi mało prawdopodobne (potencjalnie możliwa tzw. agroturystyka po uzyskaniu nowych WZiZT).
 2. System ochrony p. porazeniowej przez tzw zerowanie był powszwechnie stosowany do lat 90 - tych. Skuteczność srednia wymaga zachowania ciągłości przewodu neutralnego (nie wolno instalować na nim bezpieczników) . System legalny choć wymaga przeróbki w razie zastosowania wyłączników różnicowo-prądowych.
 3. Taniej z pewnością nie będzie (dużo wyższa cena gazu) , ale instatacyjne straty ciepła będa takie same jak przy opalaniu węglem na co wpływa przebieg i ocieplenie rur.
 4. Przenikanie wilgoci odbywa się nie w pionie a w poziomie = za ściaą wewnętrzną jest prawdopodobnie wilgotny grunt. W tej sytuacji jedyna możliwość to izolacja cełej powierzchni ścian do poziomu "O" z uzyciem zapraw wodoszczlnych przystosowanyuch do zatrzymania tzw. naporu negatywnego i utworzenie bariery przwciwilgociowej ponad poziomem gruntu (np. metodą iniekcji)
 5. Np. przyjęcie MPZP, który nie przewiduje zabudowy tej działki bo będzie np. droga
 6. Samo odrolnienie nie decyduje o możliwości budowy, jest tylko jednym z warunków uzyskania WZiZT dla planowwanego obiektu i po spełnieniu innych warunków. Opłaty wnoszone są po zmianie sposobu uzytkowania gruntów rolnych - w praktyce po uzyskaniu pozwolenia na budowę/zgłoszeniu , ale w tak odległym czasie przepisy mogą się zmienić.
 7. Wygląda na to, że już ktoś to próbował naprawić (widać siatę). Jesli to blok z wielkiej płyty to prawdopodobnie z czasem reszta tynku również odpadnie. Radykalna naprawa wymaga usunięcia całego tynku, uszorstknienie podłoża (np. płytkie nacięcia szlifierką), nałożenie podkładu z z zaprawy sczepnej, tynk cienkowarstwowy i ewentualnie gładź.
 8. Z gładziami i farbami zdarzają się różne dziwne rzeczy trudne do wyjaśnienia. Plamy mogą być spowodowane zanieczyszceniem samej gładzi (przebarwienie) jak i miejscową wilgocią podłoża. Jeśli zwykłe farby tego nie zamaskują można spróbować nałożyć tzw. farbę izolującą (kryjącą plamy). .
 9. "Cienkie" rozwiązanie to płyta cementowo-włóknowa , ale wymaga osadzenia słupka np. z kształtownika aluminiowego zamocowanego w podłodze i suficie (można kotwę przepuścić przez sufit podwieszany). PS. Ewentualnie szyna pod sufitem do przeciwległej ściany.
 10. Takie nachylenie rury nie powinno mieć wpływu na zasysanie wody przez pompę. Przyczyna moze być np niedostateczne zalanie pompy.
 11. Jeśli niezgodny z MPZP to legalizacja praktycznie niemożliwa, niemniej na podstawie tych informacji trudno ocenić jaki faktycznie jest jego stan prawny.
 12. Lokalizację budynku określa wydane WZ na tą działkę.
 13. Odkuć tynk wewnątrz do poziomu papy, zaizolować fragment ściany emulsją asfaltowo-kauczukową, ułozyć folię na podłodze z wywinięciem do poziomu podkładu podłogowego, położyć styropian (wypełniając ewentualnie uskok po tynku paskiem styropianu) wylać jastrych podłogowy oddylatoany o ścian.
 14. Jesli domy postawinew były zgodnie z projektem, to schody mogą stykać się z sąsiednim budynkiem tak jak i inne elementy domów, a zabezpieczenie ściany przed przenikaniem wody należy do jej wlaściciela.
 15. To zależy od warunków hydrogeologicznych - struktury i głębokości warstwy wodonośnej.
×
×
 • Utwórz nowe...