Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  1793
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  70

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on lutego 19

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

Reputacja

300 Dobry doradca

1 obserwujący

O Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

36597 wyświetleń profilu
 1. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Warstwy izolacji fundamentów

  Na fotografii ściana jest nad ziemią a spoiny pewnie nie zdążyły związać lub użyto niewłaściwej zaprawy np. wapiennej. Przy spoinach cementowych ich nasiąkalność jest taka sama jak bloczka i nie ocieplenie a mur musi być chroniony przed zawilgoceniem.
 2. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Brama dwuskrzydłowa

  Skrzydła mają pewnie ponad 2 m i konieczne będzie i podparcie po zamknięciu bramy. Konstrukcja dość wiotka może ulegać deformacji np. pod naporem wiatru (duża powierzchnia odeskowana).
 3. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Warstwy izolacji fundamentów

  Można się domyślać, że chodzi o izolacje ścian piwnicy? Proponowany układ warstw zupełnie bez sensu. Izolacja typu średniego to: Wyrównana (wyrapowana) powierzchnia muru gruntowanie dysperbitem Papa zgrzewalna/samoprzylepna styropian - lepiej XPS osłona z folii kubełkowej. Niezwykle ważne będzie zachowanie ciągłości izolacji - ściana, ława, podłoga, ze szczelnym łączeniem ich na zakładkę.
 4. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Balkony a problem mostków termicznych

  Trudno nazwać ocieplenie balkonu wełną mineralną jako zgodne ze sztuką budowlaną. Płyta balkonu wcześnie czy później będzie nawet nieznacznie przeciekać, a wełna stanie się doskonałym zbiornikiem oddając wilgoć na zewnątrz zależnie od aktualnego pogody - stąd te plamy.
 5. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Wentylator łazienkowy. Problem z montażem.

  Tu podłączenie nie będzie takie proste, bo wentylator trzeba "sprząc" z wyłącznikiem oświetlenia lub wstawić oddzielny wyłącznik inicjujący timer. Nie jest to zajęcie dla niedoświadczonego majsterkowicza gdyż ewentualne przełączenie można będzie zrobić np. w puszce rozdzielczej co wymaga znajomości całej instalacji.
 6. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Dach i ocieplenie dom w granicach

  Z rysunku nie wynika gdzie ten dach ma być - to chyba zabudowa szeregowa? Ewentualne prace modernizacyjne trzeba uzgodnić z sąsiadami i z pewnością nie można wystawić dachu poza granicę działki.
 7. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Panele podłogowe

  Nie bardzo wiadomo o jakie zachowanie paneli chodzi? Generalnie są to pokrycia wrażliwe na wilgoć i w nieogrzewanym domu można spodziewać się nawet wykraplania pary wodnej z powietrza. Ważna jest też izolacja podpodłogowa co jest pod deskami? W praktyce - w takich warunkach - nie jest to rozwiązanie trwałe i trzeba liczyć się z uszkodzeniami powierzchni (puchnięcie złączy, deformacja).
 8. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Ocieplenie dachy z blachy

  Z opisu wynika, że nie obejdzie się bez poważnego remontu , ale zakres prac można będzie określić po zdemontowaniu poszycia (od wewnątrz na skosach dachowych). Trudno z góry przewidzieć jakie już wystąpiły uszkodzenia więźby, jak to folia i dopiero ekspertyza pozwoli na ustalenie niezbędnej wymiany warstw dachowych.
 9. To zależy od rekomendacji przez producent konkretnej folii i grubości wykładziny.
 10. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Szpalety okienne -wykonanie

  Wykończenie ościeża robi się po zamontowaniu okna - standardowo płytą G-K lub tynkiem.
 11. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Ciemne wykwity na fudze balkonowej

  Naprawa wymaga zerwania całego pokrycia, ułożenia izolacji przeciwwilgociowej, prawidłowego przyklejenia płytek i zastosowania szerszych, elastycznych fug. Wariant B - przykrycie podłogi np. wykładziną PCW.
 12. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Budowa wjazdu na skarpie

  Takie problemy rozwiązuje projektant dostosowujący zabudowę do warunków gruntowych oraz opracowuje projekt zagospodarowania działki zgodnie z warunkami zabudowy lub MPZP.
 13. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Profil Salamander co z tą listwą

  Listwa służy do poprawienia izolacji cieplnej parapetu - na zewnątrz można dokleić styropian pod okapnikiem.
 14. Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  Ciemne wykwity na fudze balkonowej

  Fugi po prostu przeciekają i pod płytkami zbiera się woda. Niedługo pewnie zaczną odpadać (mróz, upał). Doraźnie wygląd poprawi oczyszczenie i zaimpregnowanie.
 15. W tym zakresie nie ma szczególnych przepisów dotyczących urządzeń klimatyzacyjnych i obowiązują ogólne wymagania odnośnie poziomu hałasu jak i zasad współżycia społecznego (unormowania lokalne, kodeks cywilny).
×