Skocz do zawartości

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Uczestnik
 • Posty

  3 296
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  113

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje last won the day on listopada 21 2023

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje had the most liked content!

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

54 101 wyświetleń profilu

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje's Achievements

Ostoja forum

Ostoja forum (4/4)

441

Reputacja

 1. Przyczyn może być kilka : - niska paroprzepuszczalność FWK - nadmierna wilgotność wewnątrz domu - niedostateczna wentylacja nad FWK - to najczęściej występujący błąd.
 2. Jeśli to wielka płyta, to pierwotny tynk cienkowarstwowy kładziony był na niedokładnie oczyszczony beton z preparatu separacyjnego i łatwo odpada. Profesjonalna naprawa wymaga usunięcia starego tynku, oczyszczenia betonu, nałożenia warstwy sczepnej oraz gładzi i farby.
 3. Wystarczy zmienić ustawienia ciśnienia na zaworu upływowym by-passu. Przy okazji - warto wymienić odpowietrznik ręczny na automatyczny.
 4. Piony 110 mm i mogą być, natomiast odprowadzenie w poziomie na zewnątrz (zwłaszcza w zabetonowanej podłodze ) zrobić z160 mm bo tyle mają zwykle dojścia do przykanalika.
 5. Jeśli w przepisach miejscowych nie ma zakazu opalania paliwem stałym , to wystarczy w projekcie nanieść odpowiednie poprawki wydzielając kotłownię i dobudowując komin.
 6. Krokwie przedłuża się przynajmniej o grubość ocieplenia choć można orynnowanie umieścić w gzymsie na izolacji termicznej z odpowiednio ukształtowaną obróbką blacharską.
 7. Listwa ma wiele otworów do zamocowania i można je zamiennie wykorzystać. Istotna jet również grubość materiału listwy - zbyt cienki będzie się deformował na zaczepienia szafek. Natomiast standardowy sposób zawieszenia to wykorzystanie kołków do szybkiego montażu - wystarczy osadzić jeden przez listwę, wypoziomować ją i nawiercać przez kolejne otwory wstawiając kołki i wkręty.
 8. Beton jak wiąże to się kurczy i te rysy niczym nie grożą.
 9. W wydziale architektury urzędu gminy/miasta powinny być kopie projektu budowlanego na podstawie którego wydano pozwolenie na budowę. Jednak jak to praktycznie zrobiono to wymaga przeprowadzenia ekspertyzy.
 10. Decydujące są zapisy w akcie notarialnym nabycia nieruchomości, i praw z wym związanych (wpisane w KW nieruchomości obciążonych). Treść tego zapisu powinna również obejmować możliwość przeprowadzenia mediów - jeśli tego nie ma to wszystko zależy od dobrej woli właścicieli tych gruntów.
 11. Styropian i OSB wystarczy, choć stabilność takiego podkładu niepewna i potencjalnie może stać się siedliskiem dla gryzoni. Natomiast strych musi być wentylowany np. poprzez zapewnienie przewiewu przez kratki w ścianach szczytowych lub kominek wywiewny.
 12. Wystarczy zamknąć zasilanie wężownicy z kotła i uruchomić c.o. .Jeśli nie będzie wzrostu ciśnienia, to diagnoza montera jest słuszna.
 13. Bez wiedzy o przewodności cieplnej betonu komórkowego (są różne odmiany) jak i parametrów styropianu nie można tego dokładnie wyliczyć. Orientacyjnie można przyjąć lambdę dla siporeksu ok. 0,25 W/m K, a siporeksu ok. 0,037 W/m K. To przy łącznej grubości siporeksu 0,48 m daje opór cieplny na poziomie 1,92 K m2/W a styropianu 0,13 m, co daje opór cieplny 3,5 K m2/W czyli łącznie 5,42 K m2/W zatem współczynnik przewodności muru U wyniesie 1: 5.42 = ok. 0,18 W/m2 K
 14. Problem zgłosić u zarządcy bo przyczyna może być poza grzejnikiem, choć najprawdopodobniej jest to wina zawory termostycznego.
×
×
 • Utwórz nowe...