Skocz do zawartości

sebastianm

Uczestnik
  • Posty

    28
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

sebastianm's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. Chciałbym poradzić się jeszcze odnośnie dachu. Na całość położyłem membranę dachową. Na to miały iść kontrłaty, laty oraz blachodachówka. Niestety nie zdążyłem przykręcić kontrłat i trafiłem na mocne wichury. Generalnie w wielu miejscach membranę naderwało. Membrana raczej nie nadaje się, żeby ją zostawić bo musiałaby być w wielu miejscach naprawiana. Pomyślałem sobie, żeby wykonać pełne deskowanie i na to dać nową membranę ( dachu nie będę w stanie wykonać z dnia na dzień bo będę to robił głównie po pracy, chciałbym uniknąć sytuacji gdzie położę nową membranę i podczas montażu blachodachówki mi ją gdzieś znowu pozrywa). Wydaje mi się że na deskowaniu byłaby na to mniejsza szansa. Co o tym sądzicie ? Ma to sens ? I ewentualnie gdyby deskowanie miało sens to zrywać starą membranę czy deski położyć na nią ?
  2. Cześć. Mam prośbę, abyście doradzili mi jakbyście zrobili dach w takim budynku. W większości domów krokiew wychodzi poza obrys ścian, więc nie ma z tym problemu, aby przykręcić deskę czołową i do niej rynny czy wypuścić membran dachową . Tutaj dach ma wyglądać mniej więcej jak w linku niżej. Natomiast na ściany będzie jeszcze szło około 10cm elewacji. Czy jest na taki dach jakiś specjalny patent w jaki sposób się go wykonuje ? Będzie na nim montowana blachodachówka budmat como. Oraz w projekcie jest, że łata oraz kontrłata ma mieć 3x3cm. Nie uważacie że trochę mało ? Dziękuję za wszystkie pomysły. https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-sadzie-4-e-oze-m80e26c69c69bf
  3. Pojawiło mi się kolejne pytanie. Ściany boczne fundamentu zrobione są z XPS 7cm. I obok nich jest materiał 3cm. To będzie EPS który idzie też pod wylewkę i deskę podłogową? tak samo jak i opaska przeciwysadzinowa
  4. Chciałbym jeszcze zapytać co oznaczają w projekcie zbrojenia płyty wartości w nawiasach np. (2+2)Ø12 oraz oznaczenie 53#10co20cm ?
  5. Dziękuję za odpowiedź. Czy to normalne, żeby szkielet wystawał poza płytę fundamentową, aż o 7cm?
  6. Dzień dobry. Zamówiłem projekt "gotowca" domu szkieletowego. Chciałem, aby geodeta wyznaczył mi dom na działce natomiast twierdzi on, że nie ma wszystkich potrzebnych wymiarów. Architekt który adaptuje projekt twierdzi znowu, że wymiary w projekcie wszystkie są. Osie budynku są dziwnie zaznaczone bo jedna przechodzi przez okna a druga przez koniec ściany. Oraz nie mam konkretnego wymiaru fundamentu ( są wymiary zbrojenia oraz są wymiary całego domu ale to wraz z elewacją). Geodeta twierdzi, że ani po osiach nie jest w stanie wyznaczyć bo są dziwne, ani po wymiarach zbrojenia. I teraz pytanie do Was co o tym sądzicie? Kto według Was ma racje ? Poniżej zamieszczam rysunki fundamentu oraz rysunek tych osi budynku. Dodatkowo dziwnie zaznaczone jest osadzenie szkieletu na płycie ( mam wrażenie jakby tylko połową szerokości szkielet opierał się na płycie, albo coś źle rozumiem). Z góry dziękuję Wam za poświęcony czas i odpowiedź.
  7. Dziękuję za odpowiedź. Czy powinienem złożyć do urzędu jakieś konkretne pismo ? Tak, aby przed złożeniem dokumentów z pozwoleniem na budowę być pewnym, że będę mógł budować bez warunków przyłącza wodociągu.
  8. Dzień dobry. W miejscowości w której planuję budowę jest wodociąg. Nie miałem zamiaru się do niego w ogóle podłączać, ponieważ chce zasilać dom ze studni głębinowej. Czy gmina może wymuszać na mnie podłączenie się do tej sieci ? Żeby zrobić przyłącze to miałbym do tego jakieś 400m .. W załączniku kawałem MPZP.
  9. Cześć. Zacznę od tego, że mam świadomość, iż mój pomysł jest dziwny. Ale do rzeczy. Kupiłem działkę budowlaną z zamiarem postawienia na nim domu (70m2 na zgłoszenia). Planuję też zbudować na nim garaż (35m2). Obecnie wynajmuję mieszkanie za które płacę co miesiąc 2700-2800zł (32m2 z małym ogrodem). Przyszło mi na myśl, aby zacząć na działce od budowy garażu i w nim po prostu zamieszkać. Chciałbym zapytać się jak można rozwiązać to prawnie bo z tego co wiem to w garażu legalnie mieszkać nie można. Chciałbym teraz wykorzystać ten budynek do mieszkania, a potem żeby służył jako zwykły garaż. Z zalet - nie musiałbym dojeżdżać codziennie na budowę, nie musiałbym wynajmować toitoi na czas budowy, nie martwiłbym się o pozostawione narzędzia czy zakupione materiały budowlane oraz mógłbym się cieszyć urokami zakupionej działki . Metraż nie robi mi problemu bo mieszkam teraz w 32m2.. w optymistycznej wersji budowa domu potrwa ok 7-9 miesięcy ale wiadomo, że zawsze się coś przeciągnie itp. Licząc więc nawet te 12 miesięcy to na dalszy wynajem mieszkania wydam 33600 zakładając, że czynsz nie wzrośnie, a jest na to spora szansa za te pieniądze równie dobrze mógłbym postawić już ten garaż i tam mieszkać (dodam, że wszystkie prace wykonam sam wraz z pomocą kilku osób, a dodatkowo meble i rzeczy do łazienki jak wc, kabina prysznicowa, pralka lodówka itp już mam - więc chodzi głównie o koszt kupienia drewna na ściany szkieletowe ocieplenia, dachu itp). Czy macie może jakieś pomysły jak rozwiązać to prawnie ? Ewentualnie jaka kara grozi za zamieszkanie w garażu nie mówiąc o tym nikomu.
  10. Dziękuję za informację. Obdzwonilem wcześniej starostra gminy itp i w sumie właśnie taką odpowiedź otrzymałem. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam
  11. Działka jest sprzedawana jako budowlana. W mpzp jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną lub wielorodzinną. Nie wiem czy dobrze rozumiem. Jeśli właściciel odrolnił działkę 2 lata temu a płaci się opłatę 10% za odrolnienie przez 10 lat to kupując działkę przejmuję również tą opłatę? Lub druga opcja jeśli działka była działką rolną a mpzp zostało zmienione na przeznaczenie pod zabudowę jednorodzinną to po kupnie działki ja sam mam ją odrolnić czy ona z automatu ( przez mpzp) staje się działką budowlaną zwolnioną z opłat za odrolnienie?
  12. Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie działki 42/27. W systemie informacji przestrzennej zaznaczone jest jakby część działki należała do drogi (białe pole obok pomarańczowego). Czy to normalne czy o co z tym chodzi? Podoba mi się ta działka natomiast nie chciałbym wpakować się w sytuację, że kiedyś część działki zostanie wywłaszczona na drogę albo będą z tym związane jakieś inne problemu. W załącznikach dodaję również opis drogi zaznaczonej na biało.
×
×
  • Utwórz nowe...