Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 436
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  82

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 1. Np. wsporniki zamocowane do dołu balustrady z nałożoną siatką , blachą z otworami.
 2. Przy zamkniętej głowicy nie powinno być przepływu zatem i buczenia. Przyczyną może być uszkodzony zawór termostatyczny (np. luźna uszczelka) lub zanieczyszczenie pod grzybkiem.Przy zakręconej głowicy grzejnik powinien być zimny (sprawdzić tuż za podłączeniem). Naprawa w takim przypadku wymaga interwencji hydraulika ze spółdzielni (zamknięcie obiegu, spuszczenie wody z instalacji).
 3. Jeśli wpis w KW dotyczy niepodzielonej działki, to zapis w III księdze przejdzie na wydzielona nieruchomość, chyba, że złożony zostanie wniosek przez osoby uprawnione o jego wykreślenie dla wydzielonej działki. Szczegóły procedury powinien wskazać notariusz.
 4. Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym. Inwestorowi pewnie chodziło o ochronę cieplną -(mostek termiczny pod progiem). Bazowe podłoże musi być stabilne np. z betonu, a montaż szyn może opierać się np. na systemowych ciepłochronnych profilach montażowych lub wielopunktowym podparciu z wypełnieniem materiałem termoizolacyjnym - zgodnie z zaleceniami producenta okien.
 5. Prawdopodobnie już niczym - zniszczona została struktura powłoki dekoracyjnej (folii) i przywrócenie poprzedniego wyglądu wymagać będzie pewnie foliowania renowacyjnego.
 6. Bloczki betonowe murowane na zaprawę, hydroizolacja z papy i podwaliny z drewna.
 7. Takie wyliczenia przeprowadza gmina biorąc pod uwagę m. in. okres dzierżawy i wysokość opłat, ewentualne rabaty. Trzeba złożyć wniosek o przekształcenia prawa własności, a urząd przedstawi warunki.
 8. Nieszczelność prawdopodobnie na połączeniu miski ze spłuczka co wymaga zdjęcia misy i sprawdzenia stanu i uszczelek. Ślady ewentualnych przecieków mogą być widoczne jako np. skrystalizowane zacieki.
 9. Papierem ściernym lub siatką mocowaną na pacy.
 10. Warunki zabudowy określają wymagania m.in. co do infrastruktury technicznej i odejście od tych ustaleń wymaga wystąpienia o zmianę WZIZT.
 11. Piecyk przepływowy więc skoki temp. nieuniknione. Bezwładność cieplna przy cyklicznym włączaniu może powodować chwilowy przegrzew, a stabilna temp. uzyskuje się przy dłuższym poborze. Oczywiście nie można wykluczyć usterki samym piecyku lub niekorzystnej regulacji przepływ - temp.
 12. Choćby tylko ze względów porządkowych (np. usunięcia gruzu), zamiar prowadzenia tych praca trzeba uzgodnić z administratorem budynku. Nie wiadomo też jaki jest tytuł do dysponowania lokalem i np.w mieszkaniu komunalnym wymaga jest zgoda właściciela. Potrzeba może być również opinia eksperta budowlanego, jeśli ich wyburzenie może mieć wpływ na inne elementy budynku.
 13. Prawdopodobnie zła wentylacja nie jest przyczyną - krystalizacja pojawia się przy znacznym zawilgoceniu w przekroju ściany i należy podejrzewać przenikanie wody przez płytę balkonowa. Ocieplenie od dołu tworzy "zbiornik" pod balkonem gdzie gromadzi się woda przenikająca przez jego podłogę . Ustalenie przyczyny wymaga np. nawiercenia balkonu od spodu i sprawdzenie zawilgocenia.
 14. Instalację lepiej wykonać w układzie dwu-obwodowym z obiegiem kotłowym i grzejnikowym. Mały obieg kotłowy z naczyniem wzbiorczym i ewentualnie zbiornikiem buforowym umieszcza się w kotłowni, a z zamkniętym, ciśnieniowym obiegiem grzejnikowym łączy się poprze wymiennik płytowy. W porównaniu z wersja tradycyjną rozwiązanie to wymaga dodatkowych elementów w postaci wymiennika, drugiej pompy i naczynia ciśnieniowego (łącznie ok. 1500 zł) ale znacznie upraszcza rozprowadzenie instalacji, poprawia efektywność funkcjonowania i regulacji.
 15. Artykuł to wyjaśnia - przeniesienie to jak nowy montaż. Pozostaje jedynie do załatwienia nowa umowa z ZE, jeśli instalacja będzie współdziałać z siecią.
 16. Na wewnętrznej stronie pokrywy powinien być schemat lub w instrukcji użytkowania. Jeśli brak , to pozostaje przeanalizowanie i zmierzenie połączeń, a nie jest to proste, bo trzeba ustalić wyprowadzenie fazy rozruchowej i kondensatora. a prawdopodobnie również wyłącznika ciśnieniowego. Pozostaje jeszcze serwis.
 17. Tu chodzi o wysokość budynku - na głoszenie dopuszczalna jest budowa obiektu parterowego, zatem poddasze nie może służyć jako "ukryte" piętro niezależnie od sposobu jego użytkowania. PB art . 29 ust.1 pkt,2a
 18. To wzmocnienia usztywniające konstrukcje dachu tzw. wiatrownice, choć niektóre mogły służyć jedynie na czas montażu. Po ich zdemontowaniu dach może złożyć się po naporem wiatru.
 19. Umowa mocno uproszczona, a dotyczy zakupu "kota w worku". Pytanie kto j sporządzał, bo chroni głównie interes sprzedającego. Brak między in. warunków rozwiązania umowy i rozliczenia zadatku, doprecyzowania lokalizacji wydzielanej działki, zobowiązań sprzedającego do dołączenia dokumentów i kosztów podziału itd.
 20. Zakaz zabudowy dotyczy terenów RZ , RP czyli również tej konkretnej działki. Warunki ogólne odnoszą się natomiast do całego planowanego obszaru.
 21. Kominki użytkowane okazyjnie i grile są z reguły wyłączone zz tych ograniczeń. W MPZP określany jest sposób zasadniczego ogrzewania domu do projektu. Dogrzać w razie potrzeby można też gazem z butli , piecykiem naftowym, piecem olejowym byle odprowadzić spaliny.
 22. Belka nośna - profil zimnogięty z naspawanymi pod odpowiednim kątem blachami umożliwiającymi zamocowanie do podłogi i stropu. Do przykręcenia należy użyć kotew chemicznych i po problemie.
×
×
 • Utwórz nowe...