Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 988
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  94

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 1. Zasadnicza sprawa - czy przepisu lokalne na jego budowę pozwalają.
 2. Temperaturę w instalacji ustala temp. z kotła i jeśli jest za niska, to w żaden sposób nie można jej regulacyjnie podwyższyć. Wystarczy zwiększyć powierzchnię grzejników i będzie cieplej. np. wymienić dwu- na trzy-płytowe.
 3. Płyta konstrukcyjna jest jedna i osłania wewnętrzną warstwę wełny. Pewnie chodzi o dodatkowe ocieplenie na zewnątrz i tam wystarczy wiatroizolacja po elewacją.
 4. Wykonawca chce wiedzieć gdzie zlokalizować przyłącze względem budynku. Nie jest to wymóg konieczny, ale jakieś wstępne ustalenia lokalizacji domu i wjazdu będą konieczne.
 5. W tym przypadku MPZP jest prawem nadrzędnym i tylko zmiana jego zapisów pozwoli na inna lokalizację budynków.
 6. Wszystko zależy od ustaleń zawartych w umowie. Schody wewnątrz - lokalowe można traktować jako wyposażenie i właściciel (podobnie jak jak np. dobór wanny) zrobi to według własnej gustu. Co do wejścia na piętro podczas odbioru - developer powinien zadbać o możliwość wejścia, ale nie przewidział problemów z komunikacją po drabinie. Może inspekcja zdalna z użyciem kamery i monitora?
 7. Art. dotyczy przepisów z 2014 i jest OK.. Obecnie nadal interpretacja przepisów nie jest jednoznaczna, ale np. wiaty garażowe są ujęte w ograniczeniach odległości zabudowy od granicy. Przywołane PB niczego w tym zakresie nie wyjaśnia..
 8. 1. Zmierzyć wilgotność powietrza w pokoju (wilgotnościomierz za kilkadziesiąt zł) 2. Sprawdzić wilgotność muru (próbka z odwiertu) 3. Folia kubełkowa to nie izolacja
 9. Układ prawidłowy choć niepotrzebnie rozbudowany, a jego funkcjonowanie będzie uzależnione od charakterystyki zaworu trójdrożnego i skojarzenia z układem elektrycznym sterującym pracą pompy.
 10. Zależy od poziomu posadowienia obecnego podłoża. Jeśli wymaga podwyższenia powyższy układ warstw może być. wg projektu)., a przy wyniesionej płycie fundamentowej wystarczy wyrównanie i docelowa posadzka.
 11. Samo ocieplenie bez ogrzewania i wentylacji grzyba nie zlikwiduje, a zawilgocenie może może powodować również brak hydroizolacji od gruntu.
 12. Niestety, to gmina decyduje o warunkach zabudowy terenu - w tym i dróg - i albo działa na podstawie MPZP albo wg własnego uznania (gdy nie ma uchwały o MPZP). .
 13. Na planowane zmiany potrzebny będzie projekt , a obiekt wygląda na zabytkowy, wiec najpierw trzeba pytać w starostwie, co będą chcieli. .
 14. Gruntowanie zalecane, a rodzaj preparatu wg zaleceń producenta gładzi.
 15. Niezależnie od dostępu do drogi, do zabudowy nadaje się tylko 9 arów - resztę można sprzedać ale nikt tam nic nie wybuduje .
 16. Ceresit nie jest na taką okazję, - wysoki koszt i trudno go w kilka minut ułożyć. Wystarczy zwykły beton gr, 4 - 6 cm i ewentualne masa uszczelniająca np, bitumiczna lub cementowa na złączach kręgów i wylewki. Jeśli to napływ wody powierzchniowej (np. kałuże przy studni), to wokół studni można zrobić ochronną skarpę .
 17. Poważnego remontu wymaga cały zespół garaży i od ich statusu prawnego zależy możliwa forma prowadzonych prac.
 18. Układ sterowania elektrycznego z pewnością powinien znaleźć się w domu, a o uszczelnieniu studni można pomyśleć po jej samoczynnym osuszeniu. Samo zabetonowania dna może nie poskutkować, a zbierająca się tam woda - jeśli nie wpływa do rury osłonowej - nie stwarza zagrożenia.
 19. Co do zasady - podłoga balkonu powinna być niżej niż w pomieszczeniu, gdyż np. woda z topniejącego śniegu może wnikać przez nieszczelności okna do środka, dlatego jest ten próg.
 20. ....... oraz ustalić obliczeniowe parametry zasilania czynnikiem grzewczym (temp. na wejściu i powrocie).
 21. Po to by zmniejszyć dynamikę spływu wody do rynien i zsuwania się śniegu.
 22. Ogrodzenie lub inne zabezpieczenie jest wymagane na czas budowy - później wg uznania, chyba ,ze MPZP lub WZiZT nakładają taki obowiązek. uwzględniony w projekcie zagospodarowania działki.
 23. Jeśli dotychczasowe pozwolenie na budowę jest ważne (wpisy w dzienniku budowy) to oczywiście nie trzeba dostosowywać okien i innych elementów do obecnie obowiązujących wymagań - ważna jest zgodność z projektem.
×
×
 • Utwórz nowe...