Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 921
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  89

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 1. To problem projektanta - projekt domu opracowuje się na podstawie zapisu MPZP i musi być z nim zgodny. Zapis wyraźnie mówi o dachu dwuspadowym czyli składającym się z dwóch połaci (a nie wielu), a różne ustalenie dla innych obszarów nie mają znaczenia, jeśli plan dla obszaru z konkretna działką został przyjęty i zatwierdzony.
 2. Oczywiście dawać - chromi przed podsiąkaniem wilgoci z gruntu.
 3. Najpierw trzeba ustalić czy i co można tam budować (ustalenia w MPZP lub wystąpienie o WZiZT) bo zwolnienie od uzyskiwania pozwolenia i zgłoszenia nie oznacza, że można budować w dowolnym miejscu.
 4. Murłaty mocuje się w osi przebiegu ścian nośnych ze względu na symetryczne przenoszenie obciążeń, unikając mimośrodowego nacisku na mur i stanowią one bazę dla więźby dachowej, którą dopasowuje się do ich położenia, a nie odwrotnie.
 5. Nowego domu nie da się formalnie ogrzewać sieciowym prądem i tradycyjnymi grzałkami.ze względu na wymóg ograniczenia zużycia EP poniżej 70 kWh/m2 rok, co wymaga efektywnego ograniczenia zużycia energii przez budynek do wartości 23 kWh/m2 rok, a to raczej trudno uzyskać małym kosztem.
 6. Wystarczy położyć na podłodze (szczelnie) folię i sprawić czy wilgoć nie zbiera się pod spodem.
 7. Nawadnianie kropelkowe nie nadaje się do trawnika - to system podlewania poszczególnych roślin, a na trawnik stosuje się np. wysuwalne zraszacze.
 8. Przy pokryciu żywicznym konieczną jest dobra hydroizolacja podposadzkowm, - której tu pewnie nie mam - chroniąca przed wilgocią z gruntu.Garaż nieogrzewany, więc zimą podłoga może popękać.
 9. Generalnie decyzja dotyczy działki a nie osoby, ale urzędnicy mają różne wymagania.
 10. Piec akumulacyjny z dynamicznym rozładowaniem może być dobrym sposobem ogrzewania, trzeba jednak brać pod uwagę możliwość obciążenia instalacji elektrycznej.
 11. Wjazd na działkę to szerokość - zgodnie z przepisami - min. 2,4 m, a na własnym terenie dojazd dostosowuje się do lokalizacji parkingu, garażu. Niemniej trzeba sprawdzić w MPZP (jeśli jest) ,czy na zakończeniu ślepej drogi nie jest wymagane wydzielenie zawrotki o określonych wymiarach.
 12. Sposobu nie ma jeśli to gruntu klasy I - III (chyba, że minister się zgodzi), - trzeba było wyjść za rolnika i to pod warunkiem odpowiedniej lokalizacji działki (tzw. warunek dobrego sąsiedztwa)
 13. Woda używana do spożycia wymaga przynajmniej przegotowania. W przypadku własnego ujęcia wskazane jest ustalenie przyczyny skażenia i ewentualna dezynfekcja instalacji. Możliwe wtórne zanieczyszczenie niekałowymi bakteriami coli.
 14. Działka rolna w MPZP zatem ewentualnie może budować tylko rolnik jeśli ustalenia w MPZP i inne warunki na to pozwalają. .
 15. Wodę z drenażu odprowadza się a nie magazynuje. Stały dopływ szybko wypełni zbiornik.
 16. Przede wszystkim trzeba uzyskać warunki zabudowy/rozbudowy jeśli teren nie jest objęty MPZP. , a gdy plan jest, to trzeba sprawdzić czy planowana rozbudowana nie będzie naruszać jego ustaleń.
 17. Nic mu nie będzie. - i tak przy podłączeniu trzeba z reguły koniec odciąć.
 18. Podgrzewacz pewnie przepływowy więc cyrkulacji wstawić się nie da. Ewentualne rozwiązanie to wstawienie blisko przyborów podgrzewaczy elektrycznych w rury c.w..u.. oczywiście z zabezpieczeniem przed przegrzaniem.
 19. Równomierne zasypywanie i zagęszczanie po obu stronach w zupełności wystarczy
 20. Spadek przy odprowadzeniu wody z pralki nie jest konieczny -= w pralce działa pompa , a na dodatek spływ zapewni różnica poziomów. Pytanie = po co robić wprowadzenie odpływu do kolektora - w całym domu nie ma innych urządzeń sanitarnych?
×
×
 • Utwórz nowe...