Skocz do zawartości

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Uczestnik
  • Posty

    3 296
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    113

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

  1. Przyczyn może być kilka : - niska paroprzepuszczalność FWK - nadmierna wilgotność wewnątrz domu - niedostateczna wentylacja nad FWK - to najczęściej występujący błąd.
  2. Jeśli to wielka płyta, to pierwotny tynk cienkowarstwowy kładziony był na niedokładnie oczyszczony beton z preparatu separacyjnego i łatwo odpada. Profesjonalna naprawa wymaga usunięcia starego tynku, oczyszczenia betonu, nałożenia warstwy sczepnej oraz gładzi i farby.
  3. Wystarczy zmienić ustawienia ciśnienia na zaworu upływowym by-passu. Przy okazji - warto wymienić odpowietrznik ręczny na automatyczny.
  4. Piony 110 mm i mogą być, natomiast odprowadzenie w poziomie na zewnątrz (zwłaszcza w zabetonowanej podłodze ) zrobić z160 mm bo tyle mają zwykle dojścia do przykanalika.
  5. Jeśli w przepisach miejscowych nie ma zakazu opalania paliwem stałym , to wystarczy w projekcie nanieść odpowiednie poprawki wydzielając kotłownię i dobudowując komin.
  6. Krokwie przedłuża się przynajmniej o grubość ocieplenia choć można orynnowanie umieścić w gzymsie na izolacji termicznej z odpowiednio ukształtowaną obróbką blacharską.
  7. Listwa ma wiele otworów do zamocowania i można je zamiennie wykorzystać. Istotna jet również grubość materiału listwy - zbyt cienki będzie się deformował na zaczepienia szafek. Natomiast standardowy sposób zawieszenia to wykorzystanie kołków do szybkiego montażu - wystarczy osadzić jeden przez listwę, wypoziomować ją i nawiercać przez kolejne otwory wstawiając kołki i wkręty.
  8. Beton jak wiąże to się kurczy i te rysy niczym nie grożą.
  9. W wydziale architektury urzędu gminy/miasta powinny być kopie projektu budowlanego na podstawie którego wydano pozwolenie na budowę. Jednak jak to praktycznie zrobiono to wymaga przeprowadzenia ekspertyzy.
  10. Decydujące są zapisy w akcie notarialnym nabycia nieruchomości, i praw z wym związanych (wpisane w KW nieruchomości obciążonych). Treść tego zapisu powinna również obejmować możliwość przeprowadzenia mediów - jeśli tego nie ma to wszystko zależy od dobrej woli właścicieli tych gruntów.
  11. Styropian i OSB wystarczy, choć stabilność takiego podkładu niepewna i potencjalnie może stać się siedliskiem dla gryzoni. Natomiast strych musi być wentylowany np. poprzez zapewnienie przewiewu przez kratki w ścianach szczytowych lub kominek wywiewny.
  12. Wystarczy zamknąć zasilanie wężownicy z kotła i uruchomić c.o. .Jeśli nie będzie wzrostu ciśnienia, to diagnoza montera jest słuszna.
  13. Bez wiedzy o przewodności cieplnej betonu komórkowego (są różne odmiany) jak i parametrów styropianu nie można tego dokładnie wyliczyć. Orientacyjnie można przyjąć lambdę dla siporeksu ok. 0,25 W/m K, a siporeksu ok. 0,037 W/m K. To przy łącznej grubości siporeksu 0,48 m daje opór cieplny na poziomie 1,92 K m2/W a styropianu 0,13 m, co daje opór cieplny 3,5 K m2/W czyli łącznie 5,42 K m2/W zatem współczynnik przewodności muru U wyniesie 1: 5.42 = ok. 0,18 W/m2 K
  14. Problem zgłosić u zarządcy bo przyczyna może być poza grzejnikiem, choć najprawdopodobniej jest to wina zawory termostycznego.
  15. Wystarczy zagruntować naprawione miejsca i całość pomalować. Zbyt gruba warstwa gruntu tylko zaszkodzi.
  16. W otwartym zaworze od bidetu woda miesza się wypływa w innej baterii jako zmieszana zimna lub gorąca w zależności od ustawienia tego zaworu..Zawór bidetu musi być zawsze zamknięty, gdy nie korzysta się z tego przyboru, bo wąż do natrysku nie jest przystosowany do trwałego ciśnienia i kiedyś może pęknąć i zalać mieszkanie .
  17. Co do zasady - poziom "zero" trzeba wynieść przynajmniej 30 cm ponad poziom otaczającego terenu , a w tym przypadku znacznie więcej, gdyż planowana lokalizacja znajduje się w zagłębieniu
  18. Konstrukcja dachy nietypowa bez skośnych drewnianych krokwi, które zastępują belki stalowe jako podpory , na których spoczywają drewniane wsporniki pod poszycie z płyt OSB. W takich warunkach nie ma możliwości utworzenia pustki wentylacyjnej, gdyż przepływ powietrza uniemożliwiają właśnie te elementy. Trudno więc znaleźć skuteczne rozwiązanie bez ingerencji w pokrycie dachowe lub dość ryzykowne pod względem skuteczności będzie wycięcie/nawiercenie tych belek i zamocowanie poniżej folii paroprzepuszczalnej zamocowanej do ich boków, która osłoni wełnę od zewnątrz i ewentualne wstawienie kominków wentylacyjnych w kalenicy przechodzących przez płytę.. Alternatywnie można jeszcze odsunąć się od opłytowania tworząc niezależny ruszt z ociepleniem ale zmniejszy to wysokość i powierzchnię tego poddasza.
  19. Opis oznaczeń znajduje się w legendzie na mapie - załączniku do MPZP, jak również w treści tego dokumentu, natomiast z treści zaświadczenia nie wynika jednoznacznie sposób zagospodarowania tego terenu – zwłaszcza w zakresie zabudowy podstawowej. Być może jest to np duża działka ( do podziału) obejmująca teren o różnym przeznaczeniu (vide mapa z MPZP)
  20. Tak aby zimą skrzydło szczelnie przylegało do ramy (zaczep w tej pozycji)
  21. Otwór w stropie wymaga wzmocnienia, a najprostszym rozwiązaniem będzie wstawienie stalowych podciągów na granicy wycinanego otworu np. poprzez wstawienie kątowników w szczeliny nacięte po obu stronach stropu i skręcenie ich śrubami. Podciąg powinien opierać się na belce i ścianie. Co prawda jest to tylko płyta wypełniająca między belkami, ale nie wiadomo jak była zbrojona i przy rozkuwaniu może się obłamać.
  22. W MPZP zaznaczane są strefy ograniczonej zabudowy wzdłuż linii energetycznych, ale nie oznacza to , że nic w tej strefie nie można postawić . W zależności od rodzaju obiektu np. jego wysokości dopuszczalne jest zbliżenie do sieci wynikające z odrębnych przepisów.
  23. TO zależy od wymagań architektonicznych domów stawianym w strefie MN zawartych w MPZP - w praktyce problemem raczej była by sytuacja odwrotna
  24. Wyrównać można przez zeszlifowanie, ale pytanie : gdzie jest izolacja przeciwwodna na murze pod oknem?
×
×
  • Utwórz nowe...