Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  2 953
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  92

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje

 1. Ale trzeba również zapewnić wentylację tego pomieszczenia (mech. lub graw.)
 2. Zgodnie z zasadą "co na moim gruncie to moje" ogrodzenie należy więc do sąsiada (zgodnie z linią podziału geodezyjnego).
 3. Problem wywołuje raczej bardzo nierówne podłoże, bo pianka powinna uginać się równomiernie na całej powierzchni. Miejscowe naprawy tylko chwilowo poprawią wygląd, gdyż podłoga cały czas "chodzi".
 4. Sprawa podatków to marginalny problem -wzrost o kilkaset zł rocznie jeśli rodzice utracą status rolnika. Natomiast bez zmiany MPZP budowa mało prawdopodobna i możliwa raczej na rodziców ale to zależy od miejscowych przepisów i kłopotami z poźnijszym podziłem (min. to 0,3 ha na części rolnej).
 5. W czym problem - ocieplenie i płyty mogą "wisieć" na profilach ściennych bez dotykania podłogi, co z resztą jest wskazane.
 6. Po raz en -ty. Budować na gruncie rolnym można po jego odrolnieniu lub trzeba mieć status rolnika. Z pytania nie wynika , aby były spełnione te wymagania.
 7. Od decyzji gminy można odwołać się do SKO, a następnie do sądu administracyjnego. Gmina ma dużą swobodę w planowaniu przestrzennym i z reguły rację przyznaje się skarżącemu, jeśli zostały naruszone przepisy.
 8. Zmiany w przyłączu i lokalizacji licznika wymaga uzyskania decyzji ZE, a instalacje może zrobić uprawniony elektryk (Później odbiór i plombowanie przez ZE)
 9. Zmiany w instalacji należy uzgodnić z zarządcą sieci (gazownią).
 10. Odpadanie płytek spowodowane zostalo na skutek przdostawania się pod nie wody (zmarzanie parowanie), a samo podłoże nie wymaga naprawy. Do naprawy miejscowej wystarczy dobry klej i staranne ułożenie płytek (bez pustych przestrzeni) i ewentualne doszczelnienie fug.
 11. Żwir do stabilizacji gruntu zamiat tzw., chudego betonu, a ile go potrzeba to zależy od wymiarów budynku i szerokości ław - grubościowo to 15 - 20 cm.
 12. Problem prawdopodobnie jest bardziej złożony i powierzchniowe uszczelnienia niewiele pomogą. Przy napływie wody gruntowej w strefie parcia hydrostatycznego skutecznym zabezpieczeniem będzie jedynie utworzenie betonowej "wanny" lub ułożenie drenażu opaskowego na zewnarz lub wewnątrz domu. Oczywiście dokładniejsza diagnoza i sposób uszczelnienia wymaga poznania historii zawilgocenia, warunków w jakich sie pojawia, istniejacych izolacji itd/
 13. Jak dokładne wymiarowo (mało prawdopodobne) to można, tylko po co?
 14. Kontrłarty i łaty montażowe pod blachodachówkę, a jeśli poddasze ocieplone to trzeba odtworzyć wentylację pod dotychczasowym pokryciem z gontów (np. wylot w kalenicy).
 15. Jesli tynk ma strukturę, to bez nałożenia gładzi na całej powierchni bruzdy będa widoczne - nie da się idealnie dobrać wypełnienia i zatrzeć na połączaniu ze starym tynkiem.
 16. Dopisanie działki do KW nie zmienia statusu tych nieruchomości i pod względem budowlanym są to nadal dwie odrębne nieruchoości. Połączenie naastępuje poprzez geodezyjną zmiane numeru nieruchomości i zapis w ewidencji gruntów prowadzonej w starostwie, a zmiana wpisu KW dla połączonej działki nie wymaga notariusza, jeśli nie zmienia się właściciel.
 17. Przede wszystkim konieczne będzie geodezyjne połączenie działek, a o mozliwości zabudsiowy zdecyduje MPZP lub WZiZT - pytać w gminie.
 18. Na ułożenie szczelnej izolacji przeciwwodnej w starym domu nie ma co liczyć i jedyny sposób na uniknięcia zalewania piwnicy to utworzenie drenażu opaskowego i odprowadzenie wody do studni chłonnej. Oczywiście konieczne będzie przeprowadzenie badań geotechniczny, które pozwolą ocenić możliwość takiego odwodnienia i sposób jego wykonania.
 19. Zdarzają sie wady produkcyjne paneli i jeśli montaż został przeprowadzony prawidłowo na stabilnym podłożu, można produkt zareklamować.
 20. Na poprowadzenie rury gazowej potrzebny jest projekt wykonany przez uprawniona osobę, a jej montaż musi wykonać również uprawniony gazownik.
 21. W czym więc problem? W projekcie jest zbiornik na deszczówkę z orynnowania wystarczy po prostu wstawić.
×
×
 • Utwórz nowe...