Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Fafikdog

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Fafikdog

 • Ranga
  Początkujący
 1. To "coś" to drążek do podciągania - obciążenie ~100kg. Mocowanie do sufitu ośmioma śrubami - kołki 12mm, do ściany 4 śruby - kołki 12 mm. Jaka jest ta pusta przestrzeń nie mam pojęcia. Blok/dom czteropiętrowy z lat 50tych.
 2. Czy zadziała połączenie kotwy chemicznej i kołka rozporowego (śr. 12mm)? Chodzi o zamontowanie czegoś w miejscu (sufit), gdzie jest trochę pustej przestrzeni - prawdopodobnie pustaki.
 3. Dokładność nie jest wymagana co do milimetra, tak żeby instalacja biegła w miarę przy ścianie. Do PP nie mam sprzętu. I jeszcze jedna prośba o radę: jak dokręcać kolanko w rogu pomieszczenia? Jeżeli rura ma biec przy ścianie to przecież nie ma miejsca na kręcenie kolankiem, które jest dużo większe niż średnica rury...
 4. W załączniku przykład instalacji, która musi zostać stworzona (wymiary przykładowe). Biorąc pod uwagę, że instalacja ma wyglądać jak na obrazku czyli: odcinek poziomy długość po zmontowaniu 400mm, pionowy 1800mm i kolejny poziomy 400mm (wymiary mierzone po zewnętrznej krawędzi rur - wymiar/długość maksymalna), jak należy dobrać długości rur gwintowanych w marketach? Mierzyć odcinek rury w markecie z gwintem, bez gwintu, z jego częscią tak, żeby po skręceniu uzyskać wymiary jak na obrazku? Do tego dochodzi długość kolanka. Jak to wszystko poprawnie policzyć/dopasować?
 5. Nie, sufit podwieszony w ~45 letnim domu 4 piętrowym.
 6. Był taki pomysł, ale akryl na łączeniach płyt ze ścianami również momentami popękał... Chyba, że zbyt szybko po nałożeniu został pomalowany.
 7. Sufit podwieszany, płyty GK, łączenia wypełnione masą szpachlową Śmig C5 do płyt GK bez taśmy. Po szlifowaniu wszystko OK, po gruntowaniu i malowaniu pęknięcia w trzech miejscach na suficie w miejscach łączeń płyt GK. Co radzicie, jak to wypełnić, zamaskować, zlikwidować?
 8. Chodzi o to, żeby "objechać" temat płytami GK... odnośnie grubości plcaków: grubość 2-3 cm to jest różnica 1 cm i tutaj mam obawy czy stelaż spasuje...
 9. Więc tak: - ściana od podłogi do ~1,2m gołe pustaki/cegły - od 1,2m w zwyż tynk Problem w tym, że otwór po drzwiach znajduje się w obrysie pierwszej płyty, a właściwie na łączeniu płyt (mała kuchnia, 2 płyty na długość na całą scianę)...
 10. Mam do położenia na całej ścianie płyty GK, ale w ścianie tej znajduje się również otwór po drzwiach, który trzeba zakryć. Gdyby był tylko otwór to na stelażu można zamontować płyty i spokój, niestety klejąc płyty na całej ścianie mam problem: klej odsuwa płyty od ściany (robi dystans pomiędzy płytą, a ścianą) więc nie mam pojęcia jak określić ile powinien wystawać stelarz z profili, aby był tak daleko jak płyty z klejem na ścianie. Pomożecie?
 11. Ile najmniej można obniżyć sufit (płyta GK + wieszaki ES), aby zmieściły się halogeny (najprawdopodobniej LED)?
 12. @uroboros W pokoju będą panele, a w przedpokoju kafelki więc listwa progowa jest wymagana. Standardowe = nie robione na zamówienie tylko dostępne od ręki w markecie.
 13. Montaż ościeżnicy wewnętrznej, z tego co wyczytałem w internetach: - gładź - montaż paneli podłogowych - montaż ościeżnicy - malowanie (tutaj można dyskutować, ale nie o to chodzi) Pytanie (1) jest inne: skąd mam wiedzieć dokąd położyć panele (próg, łączenie z kolejnym pomieszczeniem), gdy nie ma jeszcze ościeżnicy? Czy środek miejsca na ościeżnicę (czerwona kreska na załączonym rysunku) będzię OK? Pytanie 2: czy na tak nietypowy układ (prostopadłe ściany) jak na załączonym rysunku da się kupić/zamontować standardowe ościeżnice?
×
×
 • Utwórz nowe...