Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kdd

Uczestnik
 • Posty

  551
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  4

kdd last won the day on października 6 2014

kdd had the most liked content!

Reputacja

11 Neutralny

O kdd

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  156

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Firma CREATON przestała się do mnie odzywać jakimkolwiek kanałem. Mam obawy czy wogóle dostanę te brakujące dachówki. Najgorsze że w starciu z taką firmą człowiek jest kompletnie bezradny. Jak nie będą chcieli to nie dostarczą i tyle. Ręce opadają. Jednym słowem firma ma klientów w d...e.
 2. Dziś dostałem potwierdzenie od firmy która zamawiała dla mnie dachówkę, że musieli dokonać przedpłaty 100% wartości dachówki przed zamówieniem czyli 30 kwietnia. Dobrze że ja nie zapłaciłem 100% za materiały na dach.
 3. Dzwoniłem do kilku autoryzowanych przedstawicieli Creatona w okolicy i wszyscy mi mówią że z tej firmy można kupić cokolwiek tylko na zamówienie. Nie mają nic na składach. W takim razie wykonywanie dachu z dachówek Creatona jest ryzykowne bo jak coś zabraknie nie kupisz. Bajbaga - tylko z dachem mam taki problem. Cała reszta odbywa się "normalnie". Jestem tym bardziej zawiedziony że to już 2 dom który buduję i na poprzednim też leżał Creaton/Euronit. Z tamtej dachówki byłem zadowolony i dlatego zdecydowałem się na tą samą firmę. Żeby było śmieszniej na profilu FB mają informację że odpowiadają w przeciągu kilku minut. U mnie na informację jaką napisałem do CREATONA w poniedziałek o 18.43 i dodatkowe pytanie wczoraj do tej pory nikt nie odpowiedział. Pogratulować PR Swoją drogą mając taki serwis i obsługę klienta jak oni mogą jeszcze cokolwiek sprzedawać? Mój sąsiad początkowo zachwycony moją dachówką już się wycofał z zakupu po moich perypetiach.
 4. CREATON przestał się odzywać, nie wiem co się będzie działo i jak sprawa się zakończy. Brak reakcji z ich strony utwierdza mnie że klienta mają w poważaniu.
 5. Opiszę moją (nie zakończoną jeszcze) historię zamówienia pewnej dachówki z firmy CREATON/EURONIT. Wybrałem dachówkę z oferty tej firmy KAPSTAD - ładna, płaska, betonowa, czarna. Spełniała moje wszystkie oczekiwania. Zamówienie poszło w samym końcu kwietnia (przed długim weekendem) gdyż czas oczekiwania określony przez producenta we wcześniejszych rozmowach wynosił ok 14 dni. Towar zamawiany przez lokalną hurtownię w północnej Wielkopolsce. Wówczas poszła też zaliczka w wysokości 2/3 wartości dachówki. W dniu 8 maja otrzymałem telefon prosto od przedstawiciela CREATONA że dachówki czarnej nie ma teraz, będzie w sierpniu. Czy czekam czy zamawiam inny kolor. Po weryfikacji dostępnych opcji wybrałem kolor grafitowy. Otrzymałem informację że przeciągu tygodnia dachówka powinna dojechać na budowę. W dniu 9 maja kolejny telefon z CREATONA z informacją, że dachówka może i jest ale nie ma do niej dachówek skrajnych i będą za miesiąc. Wkurzyłem się bo dzień wcześniej nie było takiej informacji w stosunku do tego koloru. Poza tym okazało się że CREATON zaczął liczyć termin zamówienia od 8 maja tj. od dnia kiedy po telefonie przedstawiciela zdecydowałem się zmienić kolor. Termin dostawy w związku z tym się przesunął znów o kilka dni. Dachówka dojechała 23 maja z opcją dostawy dachówek brzegowych po miesiącu czyli ok połowy czerwca. Okazało się na miejscu że nie dojechały też 2 skrajne gąsiory. Aby móc ułożyć dach na szybko ściągaliśmy z Poznania choć 2 skrajne dachówki w dowolnym kolorze żeby móc wszystko rozmierzyć. Najpierw dojechały 2 prawe po 2 dniach dojechała 1 lewa. To co przyjechało 23 maja zostało położone z perypetiami związanymi z brakiem skrajnych dachówek do 31 maja. W tym terminie natychmiast zgłaszaliśmy do producenta informację, że zamiast wstępnie zamówionych 32 dachówek brzegowych lewych i 32 prawych będzie potrzeba po 39. Dziś tj. w poniedziałek 19 czerwca dostałem telefon że dojechały pozostałe dachówki. Ucieszyłem się bo mam już okna, elektrykę i tynkarze wchodzą w poniedziałek 26 czerwca. Poza tym chciałbym wreszcie skończyć dach. Co się okazało? Że dojechały nie 39 każdego boku a tylko wstępnie zamówione 32 dodatkowo bez gąsiorów skrajnych. Na razie informacja jest taka że nie wiadomo kiedy cokolwiek dojedzie. Wykonawca na dach nie wejdzie jak nie będzie wszystkiego, a ja stoję z niedokończonym dachem. Przestrzegam wszystkich przed tym producentem. Niepoważni ludzie, nie wiedzą jak obsługiwać klienta, zero zainteresowania klientem. Informacje są "wyszarpywane" ze źródła. Totalny bałagan i brak orientacji w tym co się dzieje w tej firmie. hasło tej firmy brzmi "SZTUKA KREOWANIA DACHU" ja proponuję zmienić je na "SZTUKA KREOWANIA PROBLEMÓW NA DACHU". Opiszę oczywiście jak sytuacja się zakończyła choć nie wiem teraz kiedy to nastąpi. Mam nadzieję, że firma CREATON nie będzie musiała wymieniać na swój koszt folii dachowej która będzie odsłonięta dłużej niż zalecenia producenta.
 6. skoro jesteś "fachowcem" który na forum nie dzieli się swoją wiedzą (co oczywiście rozumiem, bo wartość intelektualna jest również w mojej dziedzinie ważna) to co tutaj robisz? żeby mówić ludziom że robią źle i lepiej niech nie robią? daruj sobie ja szukam odpowiedzi wśród fachowców w swojej okolicy i nie tylko ale mam kilka różnych wersji więc sam nie wiem co o tym myśleć, a wziąć jakiegoś i potem targać się po sądach bo zrobione źle mnie nie interesuje jednak przekonuję się że forum nie jest dla kogoś kto szuka rozwiązania bo co najwyżej można się dowiedzieć że coś jest do D, ale nie znajdzie sie tu sensownego rozwiązania no bo kto chce się dzielić wiedzą
 7. nie ma tego na rysunku bo nie o to pytałem, ale nie mam piwnicy i aktualnie wnętrze fundamentów jest zasypane piachem i na równi ze ścianą fundamentową oraz pionową izolacją termiczną fundamentów jest wylany chudziak, na to przychodzi 20 cm styropianu jako izolacja pozioma wylewek w domu, izolacja pionowa ściany fundamentowej wewnętrzna łączyć się będzie z izolacją poziomą podłogi na gruncie
 8. znaczy chudziaka na gruncie, czy poziomu "zero"?
 9. oczywiście że do izolacji termicznej, a do czegóż by innego, ale to nie temat izolacji fundamentów od wewnątrz
 10. a niestety nie dostałem propozycji na zasadzie "doradzę, dam gwarancję na rozwiązanie pod warunkiem wykonania zgodnie z projektem, za kwotę xxx", albo jakiejkolwiek innej odpłatnej porady jeżeli aktywność fachowca na forum ma przejawiać się w kluczeniu i porównywaniu budowy do obiadu to może lepiej niech się nie wypowiada
 11. i tyle jest pożytku z pseudofachowców z forum
 12. a może zamiast kluczyć, posiłkować się menu obiadowym napisałbyś, albo lepiej narysował jak to dokładnie ma wyglądać? nie można tak po prostu? albo się znasz i coś podpowiesz albo przestań się wypowiadać izolacja pozioma z folii zapewne łączona jakimś klejem czy jakąś taśmą, chudziak jest W8 więc sam w sobie szczelny
 13. Wszystkie izolacje robię z folii do izolacji fundamentów 1mm, pod ściany będą 2 warstwy, folii nie przykleję. Ten specyfik który zapodałem gdzieś wyżej ma dobre właściwości izolacyjne poza tym 2 warstwy XPS szczególnie ta na szczelinę powinny dać radę. Ciekaw jestem głosu osób które u siebie mają taką sytuację, a nie wierzę że nie ma takich, bo jak oglądam zdjęcia z budowy tarasów to mnóstwo ludzi musiało mieć ten dylemat co ja.
 14. spadek tarasu i przepuszczalne wypełnienie to dla mnie oczywista oczywistość więc nawet o tym nie wspomniałem, rozumiem że mój pomysł z izolacją na ścianie, naklejeniem XPS na równi z izolacją fundamentów, dodatkowo warstwa ok 3 cm XPS na łączeniu płyt XPS poniżej i ponad izolacją poziomą ścian nośnych oraz wykończenie tego na pozostałych ścianach tynkiem żywicznym to nie jest zły pomysł?
×
×
 • Utwórz nowe...