Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

kdd

Uczestnik
 • Posty

  532
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  4

Reputacja

11 Neutralny

O kdd

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  151
 1. Wiem że program do haseł KeePass wywala błąd po odpaleniu i próbie wpisania "ą" - nie da się napisać nic innego oprócz "a", program Xara Designer nie pozwala wpisać "ć" - zamiast tego wpisuje znak Copyright. Różne takie rzeczy się instalują. Jedyne co cię uchroni to uważne czytanie wszystkich ekranów podczas instalacji.
 2. mi to jeszcze wygląda na jakiś próbnik kolorów, używasz jakichś programów graficznych? możesz przesuwać tymi liniami i wówczas podaje ci inne kolory w tym okienku?
 3. zamknij Chrome, Skype i wszystkie programy i sprawdź czy w notatniku ź działa poprawnie A ten znak zapytania niebieski na dole? Co to? Da się kliknąć i coś wyczytać?
 4. Widzę tutaj przeglądarkę Chrome. Są tam zainstalowane jakieś wtyczki. Stawiam na to że jedna z wtyczek lub dodatków poprzez tą kombinację klawiszy wywołuje jakąś funkcję. Zakładam że problem dotyczy tylko przeglądarki. Jeżeli dotyczy wszystkich programów to ta kombinacja wywołuje jakąś funkcję WIN10. Sprawdź sobie w notatniku lub WORD czy tam litera ź poprawnie się "klika" w kombinacji ALT+x.
 5. To tylko kominek, a nie wentylacja więc dajcie spokój z przepisami. Wolę raczej usłyszeć czy takie, a nie tradycyjne poziome ustawienie rury nie wpłynie negatywnie na ciąg w palenisku. Wentylacja wiadomo jest wspomagana, a tutaj nie będzie żadnego wspomagania. Piec umieszczony w piwnicy zasysa powietrze z pomieszczenia, a tutaj będzie rura ok 8 metrów poprowadzona pod ziemią na głębokości ok 1 m z dwoma kolankami 90 stopni. Znalazłem ciekawy wpis na blogu o kominkach: http://blog.kominki-batura.pl/bez-powietrza-nie-ma-zycia/
 6. O jaka się dyskusja wywiązała. Dzięki za wypowiedzi. Dla jasności zakładam wyprowadzenie czerpni nie wyżej aniżeli na poziom podłogi w domu a więc ok 30-50 cm ponad grunt co spowoduje że moja "czerpnia powietrza do kominka" będzie znajdowała się nadal poniżej poziomu palenska. Moją koncepcję doskonale ilustruje obrazek z #4. Zakładam więc że takie ustawienie nie powinno zakłócać obiegu powietrza. W poprzednim domu miałem rurę wystawioną przez ścianę blisko kominka, a całość była poprowadzona poziomo wprost z paleniska w warstwie ocieplenia podłogi. Rura miała ok 1,5m, a jej długość i położenie nie wpływały znacząco na wychłodzenie salonu. Teraz będzie inaczej.
 7. Witam, mam pytanie czy mogę poprowadzić rurę do paleniska kominka pod chudziakiem w warstwie piasku i wystawić ją poza obrys domu przechodząc przez fundament? Takie rozwiązanie spowoduje, że nie będę musiał zmniejszać izolacji w podłodze w salonie, a planuję mieć 20cm styro pod posadzką. Jest to dla mnie istotne gdyż kominek stoi na środku pomieszczenia i muszę prowadzić rurę przez cały salon co osłabi izolację podłogi na sporej powierzchni. Znalazłem coś takiego ale ja chciałbym rurę przeciągnąć za fundament i wyjść nią w ogrodzie ok 8-10 m od kominka. Wyjście w ogrodzie miałoby być takie jak czerpnia przy GWC
 8. W każdym razie fuszerka. Na szybko policzyłem w OZC parametry ściany z ociepleniem 10 cm wełny od środka i nie spełnia to norm budowlanych W=0,265. No dobra ale nie o tym temat. Na moje oko fuszerka do poprawki o ile nie ma błędów konstrukcyjnych które powinien ocenić fachowiec niezależny.
 9. Mi się tutaj kilka rzeczy rzuca w oczy. Nie widzę wieńca na ściance kolankowej wiec może to jest przyczyna. Druga ważna sprawa. Ściany boczne tej lukarny to będzie gigantyczny mostek cieplny. Zobaczcie jaki tam jest cienki styropian - 5 cm? Kto taką fuszerę odstawia? W którym miejscu tam jest pion? Czy ściana boczna lukarny ma pion po takim odspojeniu? Po pierwszym zdjęciu na moje oko jest ścianka przechylona w stosunku do słupka drewnianego. Tynkarz będzie ostro klął jak będzie tynkował. Jeżeli taka fuszera powstała w tym miejscu pytanie co z resztą. Jak doradza MTW ja bym wziął konstruktora do oceny całego budynku zanim zakryją niektóre rzeczy.
 10. Ja rejestrowałem auto z DE i Pani w urzędzie kazała jechać na przegląd bo nie potrafiła z dokumentów wyczytać daty produkcji auta. Ja zasugerowałem że jest data wydania świadectwa homologacji i data rejestracji w DE i nr VIN ale nic z tego. Diagnosta odczytał z dokumentów rok produkcji (data świadectwa homologacji + VIN) bo daty nie da się ustalić i nie jest do niczego potrzebna. Ot urzędasy. Komputery mają zamiast maszyny do pisania i do odklikiwania numerków z kolejki.
 11. Mogę prosić o jakąś konstruktywną wypowiedź a nie kolejną reklamę? Chciałbym wiedzieć jak długo już stoją takie budynki ocieplone pianką. Jestem inwestorem prywatnym i chciałbym wiedzieć na co mogę liczyć w długiej perspektywie.
 12. Ponawiam moje pytanie. Jak dawno zastosowano taką metodę, jak długo stoi budynek ocieplony w ten sposób? Jakieś konkrety? Reklam ci tu sporo ale konkret kolego LookyLook.
 13. Ale wìększość nie rozumie że jak mówią że dadzą 500 to już zdążyli zabrać 700.
 14. wyszło mi że nawet prawie 6 mld zł i zapłacą ją najwięksi beneficjenci programu, więc koło się zamknie
 15. szczególnie jak zostało zakupione za jedną wypłatę z 500+ to właśnie po wprowadzeniu tej opłaty będzie warte "0" złotych!!!