Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

MrTomo

Uczestnik
 • Posty

  5 475
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  38

MrTomo last won the day on lutego 26 2020

MrTomo had the most liked content!

Reputacja

250 Dobry doradca

O MrTomo

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  999

Ostatnio na profilu byli

17 381 wyświetleń profilu
 1. Nie znam tych farb. Ja malowałem Bondex-em satin finish. Od strony nasłonecznionej wytrzymała 5 lat i deski nadawały się do powtórnego malowania. Od strony północno-wschodniej 7 lat. Farba się nie złuszczyła. Wystarczyło przemyć dechy i ponownie pomalować
 2. Doszły. Dziękuję. Proszę o kolejne - bieżące.
 3. Ja poproszę o wysyłkę co miesiąc miesięczników Budujemy Dom Młody Technik aż do wyczerpania punktów. Po wyczerpaniu punktów proszę o usunięcie konta. Dziękuję.
 4. Sam zdębiałem. Nie żeby zaskoczyło mnie że piec wytrzymał (w końcu fachowa naprawa była..) ale dlatego że ten wpis był w 2013 roku. Dałbym sobie rękę uciąć, że maksymalnie 5 lat temu to było. Jak ten czas zasuwa.
 5. In memorian Kocioł dotrwał w zdrowiu do dnia dzisiejszego. Może wytrwałby jeszcze i rok albo dwa albo i pięć lat... ale przyszłym tygodniu zastąpi go nowy. Ten swoje już zrobił.
 6. Ja kupiłbym szpilki gwintowane, fi 10. Nawierciłbym beton, do niego szpilkę na kotwie chemicznej, przewierciłbym belki i od góry podkładka płaska + sprężysta i nakrętka. W belce można też wyfrezować wgłębienie, żeby się schowała nakrętka. Można też potem zamaskować nawet zupełnie ten otwór.
 7. Prędzej 1500-2000 litrów lub więcej. Jak duży ten dom? Raczej x2 (no może x 1,5)
 8. Tak. Napisałem odwrotnie. Dokładnie średnio twarda 4-7dh Zakupiłem filtry wstępne i RO8 Jestem na etapie podłaczania filtrów wstępnych. Trzeba trochę przerabiać zasilanie wody, kilka śrubunków, trójników i zaworów i dodatkowe ponad 300 nie moje :-)
 9. Z tego co przeglądam są takie wynalazki lub filtry samoczyszczące sporo tego . Za tym chcę dać coś takiego:
 10. Tak. Po 10 latach doczekałem się kanalizacji (działającej) i doprowadzenia przyłącza wody - bez wody. Kiedy będzie woda- nie wiem. Wodę mam dobrą ale nie piję nieprzegotowanej. A chciałbym pić wodę "prosto z kranu" Ze strumieni górskich piję bez obaw, ale ten zbiornik po drodze to podejrzewam wylęgarnia różnych drobnoustrojów. Pomijam, że po dużych ulewach woda jest lekko "zamulona" i dopiero po dłuższym czasie się "normalizuje". Niestety źródła podziemne nie są dość wydajne, a ludzi do tej wody to będzie z kilkanaście rodzin. Dlatego myślę, że na
 11. Jest kilka ujęć podziemnych i jedno źródło powierzchniowe
×
×
 • Utwórz nowe...