Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

MrTomo

Uczestnik
 • Posty

  5 474
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  38

MrTomo last won the day on lutego 26 2020

MrTomo had the most liked content!

Reputacja

250 Dobry doradca

O MrTomo

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  1000

Ostatnio na profilu byli

16 976 wyświetleń profilu
 1. Doszły. Dziękuję. Proszę o kolejne - bieżące.
 2. Ja poproszę o wysyłkę co miesiąc miesięczników Budujemy Dom Młody Technik aż do wyczerpania punktów. Po wyczerpaniu punktów proszę o usunięcie konta. Dziękuję.
 3. Sam zdębiałem. Nie żeby zaskoczyło mnie że piec wytrzymał (w końcu fachowa naprawa była..) ale dlatego że ten wpis był w 2013 roku. Dałbym sobie rękę uciąć, że maksymalnie 5 lat temu to było. Jak ten czas zasuwa.
 4. In memorian Kocioł dotrwał w zdrowiu do dnia dzisiejszego. Może wytrwałby jeszcze i rok albo dwa albo i pięć lat... ale przyszłym tygodniu zastąpi go nowy. Ten swoje już zrobił.
 5. Ja kupiłbym szpilki gwintowane, fi 10. Nawierciłbym beton, do niego szpilkę na kotwie chemicznej, przewierciłbym belki i od góry podkładka płaska + sprężysta i nakrętka. W belce można też wyfrezować wgłębienie, żeby się schowała nakrętka. Można też potem zamaskować nawet zupełnie ten otwór.
 6. Prędzej 1500-2000 litrów lub więcej. Jak duży ten dom? Raczej x2 (no może x 1,5)
 7. Tak. Napisałem odwrotnie. Dokładnie średnio twarda 4-7dh Zakupiłem filtry wstępne i RO8 Jestem na etapie podłaczania filtrów wstępnych. Trzeba trochę przerabiać zasilanie wody, kilka śrubunków, trójników i zaworów i dodatkowe ponad 300 nie moje :-)
 8. Z tego co przeglądam są takie wynalazki lub filtry samoczyszczące sporo tego . Za tym chcę dać coś takiego:
 9. Tak. Po 10 latach doczekałem się kanalizacji (działającej) i doprowadzenia przyłącza wody - bez wody. Kiedy będzie woda- nie wiem. Wodę mam dobrą ale nie piję nieprzegotowanej. A chciałbym pić wodę "prosto z kranu" Ze strumieni górskich piję bez obaw, ale ten zbiornik po drodze to podejrzewam wylęgarnia różnych drobnoustrojów. Pomijam, że po dużych ulewach woda jest lekko "zamulona" i dopiero po dłuższym czasie się "normalizuje". Niestety źródła podziemne nie są dość wydajne, a ludzi do tej wody to będzie z kilkanaście rodzin. Dlatego myślę, że na
 10. Jest kilka ujęć podziemnych i jedno źródło powierzchniowe
 11. Tylko ja przykładowo mam wodę górską, ale nie bezpośrednio tylko ze zbiornika (samocisnienie). Zazwyczaj jest przejrzysta, ale czasami lekko mętna. Dlatego myślę nad filtrem wstępnym przed filtrem osmozy. Ozonowanie chroni przed np. Coli. A filtr osmozy chyba nie, dlatego albo lampa uv albo ozonowanie?
×
×
 • Utwórz nowe...