Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

MrTomo

Uczestnik
 • Posty

  4 776
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  30

Wszystko napisane przez MrTomo

 1. Dokładnie tak. U mnie siedziały za elewacją. Dostały z "gaśnicy" i chwilowo mam spokój
 2. Nie śpiesz się. Spokojnie. Zbierz kilka ofert konkretnie wycenionych.
 3. To zależy od rodzaju podłoża. U mnie jest ziemia, sporo w niej kamieni ale poniżej 10-20cm w głąb. Na wierchu tworzyło się błoto do głębokości około 10-15cm. Auta pływały. U mnie dojazd 40m. Wykorytowałem 15cm na szerokość 2,60m i dałem w kolejności: dren 80mm (owinałem wkoło geowłókniną ogrodową), geowłóknina (dedykowana do podjazdów) 10 ton piachu podsypkowego z grubym żwirem, 15 ton kamienia łamanego 32-64 15 ton klińca szarego 16-32 Razem z koparką wyszło mi niecałe 3000zł. Nie ubijałem, po prostu jeżdżę dwoma samochodami i mam spokój.
 4. Znowu atakują forum W Święta było to samo
 5. Wedlug mnie rozmieszczenie na ostatnim obrazku jest poprawne o ile nie mieszasz wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej. Nic nie piszesz o kuchni, jakiego typu piec ani o rodzaju ogrzewania co i cwu.
 6. To daje w przybliżeniu wymianę 0,5 krotności - czyli wystarczająco :-) Można ale wg. mnie nie trzeba. Spotkałem się w pomieszczeniach brudnych. W pokojach nie spotkałem. A w salonie czyli największym pokoju, gdzie zwykle przebywa więcej osób, warto dać wg. mnie dwa kanały nawiewne po minimum 30m3. Sensowne A jaki przekrój ma ten komin? To tyle ode mnie koledzy i redakcja na pewno dorzucą więcej pomocnych informacji :-)
 7. Możesz je przykryć, możesz zaizolować oddzielnie. Nie musi być idealnie równo. Wyciągów z łazienki nie odejmuj. Już lepiej dodać gdzieś nawiew. Jeśli wyszło Ci suma nawiewów 190m3 i wyciągów 200m3 to takie zrównoważenie jest wstępnie bardzo dobre. Zostają jeszcze długości kanałów i ich opory. Nie możesz tak zrobić jeśli nie masz w kominie oddzielnych kanałów
 8. Te "rurki" fi 160mm w jakim celu? Przepusty? Chcesz dawać anemostaty 150mm? Policzył to ktoś? Kanały wentylacyjne będziesz prowadził w wylewce? Zacznij od dokładnego policzenia ile m3 nawiewów i wywiewów potrzebujesz. Z pomieszczeń brudnych wywiewy kuchnia licz 50-70 m3/h , 50 m3/h z łazienki, 30 m3/h z WC, 15m3/h z pomocniczego pomieszczenia bez okna (garderoba) Nawiewy licz pokoje 30m3/h, sypialnie 20m3/h dla 1 osoby Potem podlicz, zrób bilans - ile masz wywiać i ile nawiać. Zobacz czego jest więcej, gdzie ewentualnie dołożyć i czego żeby było zrównoważone. Dobierz średnice przewodów (kanałów) W salonie masz zaznaczony na planie wywiew, powinien być nawiew. Nie możesz łączyć wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, pamiętaj o tym. Czyli kotłownia i garaż muszą być odcięte szczelnie. To tyle z grubsza.
 9. Nie spokojne :-) O uroboros mnie wyprzedził :-) Tak więc spokojnie, spokojnie
 10. chyba nie całą? Trzeba przejrzeć stan papy i naprawić uszkodzenia. Chyba, że tak zdziobane, że nadaje się tylko do zerwania i położenia nowej? Z samego opisu trudno coś zaproponować
 11. Tak, papa musi być szczelna. To podstawowa i najważniejsza izolacja dachu. Czy po roku papa straciła szczelność? Co to za papa?
 12. Ciekawe. W takim razie mam pytania dodatkowe: 1. Czy płytę osb czymś gruntować (tam, gdzie nie będzie rurek i folii) 2. Jaka jest minimalna dopuszczalna grubość wylewki ponad rurki ogrzewania podłogowego?
 13. A korek 4mm, wygluszenie 20 dB a 20mm korka akustycznego to 40-50dB mniej
 14. mechanik który wymieniał mi tarcze hamulcowe też mówił, że wszystko zdziadziało i warte są tylko nieliczne produkty. Chyba jakaś tendencja do dziadzienia nadeszła
 15. Zakończyłem realizację tego projektu. Wrzucam kilka fotek dla porządku Tak wyszło, klika detali można by poprawić, ale na razie tak zostaje :-)
 16. Tak Dlatego chyba wypłytkuję wszystko inne a samą klapę wykończę inaczej.
 17. Mam styk dwóch podłóg Wylewka, na której będą płytki i 2,5m2 zakończonych płytą osb 25-28mm, w której będzie jeszcze wycięty otwór około 70x90cm. Otwór zakończony klapą. Gdyby nie ten otwór, dałbym po całości płytki, a tak nie wiem ile przewidzieć przestrzeni na wykończenie. To bedzie w korytarzu. Zastanawiam się nad przyklejeniem paneli, albo paneli winylowych. Pod te drugie potrzebuję zostawić 5mm, pod zwykle panele okolo 10mm. Utknąłem w tym punkcie. Może na ta płytę osb tez wylać jakąś cienkowarstwową wylewkę i pomimo tego otworu wypłytkować całość? Samej klapy wolałbym nie oklejać płytkami, bo będzie ciężka. ??? Jakieś pomysły?
 18. Spisałem co mi przyszło do głowy tutaj garsc-porad
×
×
 • Utwórz nowe...