Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

MrTomo

Uczestnik
 • Posty

  5 475
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  38

Wszystko napisane przez MrTomo

 1. Nie znam tych farb. Ja malowałem Bondex-em satin finish. Od strony nasłonecznionej wytrzymała 5 lat i deski nadawały się do powtórnego malowania. Od strony północno-wschodniej 7 lat. Farba się nie złuszczyła. Wystarczyło przemyć dechy i ponownie pomalować
 2. Doszły. Dziękuję. Proszę o kolejne - bieżące.
 3. Ja poproszę o wysyłkę co miesiąc miesięczników Budujemy Dom Młody Technik aż do wyczerpania punktów. Po wyczerpaniu punktów proszę o usunięcie konta. Dziękuję.
 4. Sam zdębiałem. Nie żeby zaskoczyło mnie że piec wytrzymał (w końcu fachowa naprawa była..) ale dlatego że ten wpis był w 2013 roku. Dałbym sobie rękę uciąć, że maksymalnie 5 lat temu to było. Jak ten czas zasuwa.
 5. In memorian Kocioł dotrwał w zdrowiu do dnia dzisiejszego. Może wytrwałby jeszcze i rok albo dwa albo i pięć lat... ale przyszłym tygodniu zastąpi go nowy. Ten swoje już zrobił.
 6. Ja kupiłbym szpilki gwintowane, fi 10. Nawierciłbym beton, do niego szpilkę na kotwie chemicznej, przewierciłbym belki i od góry podkładka płaska + sprężysta i nakrętka. W belce można też wyfrezować wgłębienie, żeby się schowała nakrętka. Można też potem zamaskować nawet zupełnie ten otwór.
 7. Prędzej 1500-2000 litrów lub więcej. Jak duży ten dom? Raczej x2 (no może x 1,5)
 8. Tak. Napisałem odwrotnie. Dokładnie średnio twarda 4-7dh Zakupiłem filtry wstępne i RO8 Jestem na etapie podłaczania filtrów wstępnych. Trzeba trochę przerabiać zasilanie wody, kilka śrubunków, trójników i zaworów i dodatkowe ponad 300 nie moje :-)
 9. Z tego co przeglądam są takie wynalazki lub filtry samoczyszczące sporo tego . Za tym chcę dać coś takiego:
 10. Tak. Po 10 latach doczekałem się kanalizacji (działającej) i doprowadzenia przyłącza wody - bez wody. Kiedy będzie woda- nie wiem. Wodę mam dobrą ale nie piję nieprzegotowanej. A chciałbym pić wodę "prosto z kranu" Ze strumieni górskich piję bez obaw, ale ten zbiornik po drodze to podejrzewam wylęgarnia różnych drobnoustrojów. Pomijam, że po dużych ulewach woda jest lekko "zamulona" i dopiero po dłuższym czasie się "normalizuje". Niestety źródła podziemne nie są dość wydajne, a ludzi do tej wody to będzie z kilkanaście rodzin. Dlatego myślę, że na
 11. Jest kilka ujęć podziemnych i jedno źródło powierzchniowe
 12. Tylko ja przykładowo mam wodę górską, ale nie bezpośrednio tylko ze zbiornika (samocisnienie). Zazwyczaj jest przejrzysta, ale czasami lekko mętna. Dlatego myślę nad filtrem wstępnym przed filtrem osmozy. Ozonowanie chroni przed np. Coli. A filtr osmozy chyba nie, dlatego albo lampa uv albo ozonowanie?
 13. Tematem jednak była woda i jej filtrowanie a nie warzywa. Skupmy się na wodzie. Czy warto ją ozonować przed filtrami osmozy czy nie?
 14. No przecież o tym mówię... Tutaj chodzi głównie o mięsa, ryby. A ja myślę, że lepiej warzywa ozonować, niż myć pod bieżącą wodą. Zresztą - niech każdy robi jak uważa. A co ma z niego usuwać? Skóry nie jesz. bez komentarza Jakie i gdzie można je zobaczyć?
 15. Ciekawe, że w USA od jest dopuszczony od kilkudziesięciu lat do sterylizacji warzyw i mięsa
 16. Cyt: Nie mówię o ozonowaniu warzyw z własnego ogródka, tylko tych kupowanych w marketach, straganach.
 17. Czyli coś jak tutaj. Tutaj zastosowano podwójna warstwę gk. Zastanawiam się, moze jak już jest ten styropian to może go zostawic i tylko dołożyć te wieszaki i watę. Miejsce jest. Swoją drogą, co to za budownictwo, że sufity na 2,80m?
 18. Odświeżę temat. Na rynku coraz więcej urządzeń / filtrów odwróconej osmozy z mineralizatorami / jonizatorami. Czy zakup takiego urządzenie, gdzie co 6/12 m-cy trzeba tylko wymienić jakiś element lub zdezynfekować jakąś membranę ma sens? Czy nadaje się do każdej wody (twarda,miękka) Czy jest potrzeba przygotowania wstępnie takiej wody przez zastosowaniem np. RO7 (jakieś filtry wstępne?) Czy warto byłoby zastosować wcześniej ozonator? Najlepiej, aby na samym końcu po prostu woda wylatująca z kranu nadawała się bezpośrednio do picia, bez ko
 19. A czytać potrafisz? Przeczytaj artykuł od początku do końca. To matematyka szkoły podstawowej
 20. 10cm styropianu? Tyle wysokości mniej... Przykleić Korek. Tylko dźwięki mogą przechodzić również rurami, kominami. Może lepiej zabrać załącznik i udać się z wizytą do sąsiadów
 21. Pierwszy raz widzę to na oczy Ale nawet jeśli, to tez nie jest montowany na powrocie.
×
×
 • Utwórz nowe...