Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Do administratora Forum

Zaloguj się, aby obserwować  
Tutaj prosimy wpisywać wszelkie pochwały i negatywne opinie na temat funkcjonowania Forum.BudujemyDom.pl

158 tematów w tym forum

• 199 odpowiedzi
    • 28 435 wyświetleń
    • 864 odpowiedzi
    • 606 174 wyświetleń
    • 44 odpowiedzi
    • 1 352 wyświetleń
    • 132 odpowiedzi
    • 12 541 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 2 016 wyświetleń
    • 158 odpowiedzi
    • 4 627 wyświetleń
    • 60 odpowiedzi
    • 6 407 wyświetleń
  1. Porozmawiajmy 1 2 3 4

• 158 odpowiedzi
    • 6 337 wyświetleń
  2. PŁYTKI ZA PUNKTY

• 12 odpowiedzi
    • 3 940 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 4 269 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 2 198 wyświetleń
    • 25 odpowiedzi
    • 2 353 wyświetleń
  3. Książka reklamacji 1 2

• 89 odpowiedzi
    • 18 821 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 5 121 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 5 268 wyświetleń
  4. mhtyl zbanowany 1 2 3

• 115 odpowiedzi
    • 15 793 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 5 530 wyświetleń
  5. Kolory Forum

• 5 odpowiedzi
    • 6 140 wyświetleń
  6. Jak tworzy się tematy rozpoczynane przez POMOCNIKA?

• 7 odpowiedzi
    • 5 953 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 7 317 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 6 369 wyświetleń
  7. Bosz, co tu się znowu odpiernicza?

• 42 odpowiedzi
    • 7 199 wyświetleń
  8. Znikające tematy

• 15 odpowiedzi
    • 6 291 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 3 574 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 5 953 wyświetleń
  9. Kto pisze nie na temat? 1 2 3

• 111 odpowiedzi
    • 18 790 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 6 632 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 8 182 wyświetleń
  10. Co to jest Forum Ekspertów i jak działa?

• 8 odpowiedzi
    • 6 203 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 10 212 wyświetleń
    • 430 odpowiedzi
    • 40 632 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 7 565 wyświetleń
  11. Nazywamy kolory Forum

• 21 odpowiedzi
    • 6 606 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 6 349 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6 334 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 21 651 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 6 810 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 11 208 wyświetleń
  12. Sprząta dalej, czy już posprzątał?

• 37 odpowiedzi
    • 7 906 wyświetleń
  13. Likwidacja konta :) 1 2

• 69 odpowiedzi
    • 16 328 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 8 450 wyświetleń
  14. Blogi budowlane

• 11 odpowiedzi
    • 7 607 wyświetleń
  15. Forum wolno działa 1 2 3

• 122 odpowiedzi
    • 62 125 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 7 499 wyświetleń
  16. Znikneły napisane posty 1 2

• 73 odpowiedzi
    • 23 356 wyświetleń
  17. Czy wypowiedzi ekspertów to spam?

• 11 odpowiedzi
    • 7 986 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 13 400 wyświetleń
  18. Problem z ankietą

• 2 odpowiedzi
    • 8 774 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 8 645 wyświetleń
  19. Trzymajmy się meritum

• 7 odpowiedzi
    • 8 383 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Kto jest dostępny   0 użytkowników, 0 anonimowych, 246 gości (Zobacz pełną listę)

Brak zalogowanych użytkowników

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Kończę obecnie strop domu. Niebawem będę montował pręty od słupów ściany kolankowej w stropie. W planie jest dach kopertowy bez lukarny a ja chciałbym sobie zrobić możliwość przyszłościowej rozbudowy o lukarnę. Z tego co wiem dobrze jest jeśli w narożach/bokach lukarny są słupy żelbetowe. Chciałbym więc poznać technikę dobudowy takiej lukarny. Jeśli teraz wstawię w tych miejscach słupki ściany kolankowej to żeby zrobić kiedyś lukarnę wystarczyło by je tylko przedłużyć (wkleić do góry słupka pręty na klej chemiczny). Pytanie tylko czy taki łączony/dolewany po czasie słup nie jest słabszy od wylanego za jednym razem? Czy w takim razie jeśli będę robił lukarnę kiedyś to:   1. Rozkuć beton w słupku do widocznego zbrojenia i wylać go ponownie jako całość  2. Wylać obok słupka nowy cały słup lukarny, wcześniej oczywiście wwiercić się w wieniec o wkleić pręty na kotwę chemiczną  3. I pewnie wyciąć też część wieńca w miejscu lukarny? 
    • Gość rafal cgr
      mam pytanie, pompa z podlogowka , zostaje nieruszona. czy pompe od grzejnikow na pietrze moge podlaczyc do CWU, zeby caly czas grzejniki byly zasilane w ciepla wode (okolo 43 st) i regulowane jednie glowica na grzejniku
    • Bloczek się rusza tak że można go wyjąć. Takich bloczków było sporo. Na jednej ścianie nośnej składającej się z 7 bloczków było aż 5 ruchomych. Wyrzuciłem wszystkie i będę zalewał wyższy wieniec. Natomiast tam gdzie nie mogłem wyciągnąć bloczków bo miałby dużo roboty z rozbrajaniem i rozszalowywaniem to podbiłem bloczki na klinach i wcisnąłem zaprawy.          
    • Witam zacząłem grzać w domu od jakiegoś tygodnia w dniu dzisiejszym postanowiłem zmniejszyx temperaturę na kaloryferach jak udałem się do kotłowni okazuje się że z rury która znajduje się nad pompa co (pompa pracuje na.max obrotach ) wydobywa się dziwny dźwięk jakby pukanie w ta rurkę zaś gdy znów zwiększę temperaturę na kaloryferze dźwięk znika proszę o pomoc 
    • Gość Waldek
      Według mnie najlepszą opcją jest jeszcze inwestycja w dobry oczyszczacz powietrza. U nas sprawdził się Roger od Stadlera. Świetny sprzęt, ładnie wygląda a powietrze zupełnie innej jakości. W domu mniej kurzu. Polecam!
    • Witam,   W przyszłym roku planuję budowę domu i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Mam dylemat, ponieważ odziedziczyłem bardzo dużą ilość pustaka MAX zakupionego kilkanaście lat temu (10-15). Materiału jest na tyle, że pewnie jeszcze by zostało po budowie na coś innego. Jest to głównie pustak o rozmiarze 18x28x22cm, tak jak na poniższym zdjęciu:  Na paletach są również inne mniejsze rozmiary. W projekcie na ściany zewnętrzne i nośne mam wpisany pustak ceramiczny 25cm. Po rozmowie z architektem dowiedziałem się, że 25cm to jest minimum, jeśli chodzi o grubość ściań.    W związku z powyższym mam trzy pytania:   1) czy taki pustak można obrócić i murować tak, żeby grubość ściany miała 28cm (najdłuższym bokiem)?   2) Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi tak, to czy jest sens budować z MAXa, jako że mam go już za darmo? Czy lepiej próbować kombinować - sprzedać i kupić coś innego?    3) Jakie są wady i zalety tego pustaka?   Z góry dziękuję za radę!
    • Zaprawa klejowa - jak sama nazwa wskazuje - JEST DO KLEJENIA  PŁYTEK!!!   Do równania posadzek są specjalne zaprawy dedykowane do tego celu.   Poleciłbym ATLAS POSTAR 60 https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-postar-60-523-2085/   albo samopoziomujący ATLAS SAM 100, droższy https://www.atlas.com.pl/produkt/atlas-sam-100-521-466/   Atlasa polecam, bo na nim przede wszystkim pracowałem i z całą odpowiedzialnością mogę polecić!
    • My już od początku stawiamy na porządne nawiewniki okienne, właśnie żeby uniknąć problemów m.in. z wentylacją. Przeczytaliśmy o tym na https://www.mgprojekt.com.pl/blog/nawiewniki-okienne/ i jestem przekonana, że sami byśmy na to nie wpadli. Dlatego czasami warto posiedzieć na blogach budowlanych, bo można się dowiedzieć przydatnych rzeczy.
    • My postawiliśmy jednak na zakup projektu gotowego, od pracowni MG Projekt - projekt nazywa się "Kasia" - https://www.mgprojekt.com.pl/nowosci-mgprojekt/ Nie potrzebowaliśmy wprowadzać praktycznie żadnych znaczących zmian, uważam że ich projekty są naprawdę funkcjonalne. I jest ich tyle, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie
    • W końcu nadszedł ten czas, kiedy to dorosłam do posiadania roślinek w domu. Tylko pojęcia nie mam, od jakich zacząć. Co byście polecili dla osoby, która kompletnie nie ma ręki (i doświadczenia) do pielęgnacji roślin doniczkowych?
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...