Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Do administratora Forum

Zaloguj się, aby obserwować  
Tutaj prosimy wpisywać wszelkie pochwały i negatywne opinie na temat funkcjonowania Forum.BudujemyDom.pl

150 tematów w tym forum

• 280 odpowiedzi
    • 24362 wyświetleń
  1. Książka reklamacji

• 79 odpowiedzi
    • 11322 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2119 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 2271 wyświetleń
    • 853 odpowiedzi
    • 576827 wyświetleń
  2. mhtyl zbanowany

• 115 odpowiedzi
    • 7567 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2596 wyświetleń
  3. Kolory Forum

• 5 odpowiedzi
    • 3109 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3102 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 3221 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 3278 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 3984 wyświetleń
  4. Znikające tematy

• 15 odpowiedzi
    • 3290 wyświetleń
    • 17 odpowiedzi
    • 1815 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 3069 wyświetleń
  5. Kto pisze nie na temat?

• 111 odpowiedzi
    • 8808 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 3480 wyświetleń
    • 42 odpowiedzi
    • 4454 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 3305 wyświetleń
    • 18 odpowiedzi
    • 3635 wyświetleń
    • 430 odpowiedzi
    • 20954 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4329 wyświetleń
  6. Nazywamy kolory Forum

• 21 odpowiedzi
    • 3471 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 3434 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 3375 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 18665 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 3838 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 8084 wyświetleń
  7. Sprząta dalej, czy już posprzątał?

• 37 odpowiedzi
    • 4766 wyświetleń
  8. Likwidacja konta :)

• 69 odpowiedzi
    • 10858 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 5529 wyświetleń
  9. Blogi budowlane

• 11 odpowiedzi
    • 4720 wyświetleń
  10. Forum wolno działa

• 122 odpowiedzi
    • 55043 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4531 wyświetleń
  11. Znikneły napisane posty

• 73 odpowiedzi
    • 13781 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5153 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 10332 wyświetleń
  12. Problem z ankietą

• 2 odpowiedzi
    • 6002 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 5710 wyświetleń
  13. Trzymajmy się meritum

• 7 odpowiedzi
    • 5380 wyświetleń
  14. Opinie o budujemydom.pl

• 18 odpowiedzi
    • 13076 wyświetleń
    • 13 odpowiedzi
    • 24806 wyświetleń
  15. Info - profil Irbis Strzecharstwo został zawieszony

• 33 odpowiedzi
    • 8814 wyświetleń
    • 59 odpowiedzi
    • 13991 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 9467 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 7563 wyświetleń
    • 41 odpowiedzi
    • 10501 wyświetleń
    • 45 odpowiedzi
    • 34732 wyświetleń
    • 29 odpowiedzi
    • 11794 wyświetleń
  16. statystki wyświetleń

• 2 odpowiedzi
    • 6587 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nikt nie wspomina, bo takich kosztów nie ma. Upraszczając: Piszesz zgłoszenie do ZE, a ZE na swój koszt instaluje licznik "dwustronny"  i finito   
    • Cenna uwaga z tym szybkim przyklejaniem, faktycznie tak może być. Oczywiście na suficie same przewody a gniazdka np na ściance kolankowej i tam też folia. Jako to jest z uszczelnianiem takich miejsc ? Im więcej czytam tym bardziej jestem przerażony tym jak ma to być szczelne. Mówią że takie miejsca mają być zaklejone, uszczelnione taśmą aby para nie przedostawała się w 100%. To chyba jest niewykonalne ?   Przyczepienie folii do legarów jest niewłaściwym sposobem wykonania takiej izolacji ?
    • Układasz wełnę, przewiązujesz sznurkiem na zygzak po wbitych wcześniej papiakach a potem układasz wełnę wzdłuż profili a na sam koniec przyklejasz folię na taśmę dwustronną. To przyklejanie folii radziłbym Ci zrobić krotko przed mocowaniem płyt k-g po to aby folia się nie odkleiła.   Na suficie masz gniazdka? Do oświetlenia wystarczy jak przewód przeciągniesz/przebijesz przez folię i tak zostawisz.
    • No co z tego? Takie pisanie jest to zamydlanie ludziom oczu, praktycznie wszyscy piszą o fotowoltanice czy solarach w samych superlatywach i taki szary człowieczek łyknie to bo z  natury człowiek jest chytry i jak dojrzy że można coś dostać "za darmo" to taki Kowalski skorzysta, a że potem będzie sobie (być może) w brodę pluł to już tego  kto mu sprzedał fotowalnike  to jemu to dynda. Więc ponawiam zapytanie z postu #58  
    • W kuchni przecież musi być kanał wentylacyjny, jak nie dwa to przynajmniej jeden, więc otóż to po co kuć   
    • Gość Martynaaa
      Ja jestem mloda samotna matka z 2dzieci malych. Zaraz znow bezrobotna ... Mam dzialke poszukuje domku drewnianego calorocznego do 40tys no moze 30tys. Jak starac sie o jakikolwiek kredyt na taki dom ???;/
    • Pięknie tam u Ciebie i Kot słodki, co do okapu to każdy wy wentyluje Ci kuchnie nie ma problemu, najważniejszym problemem jest głośność (zapytaj Cieszki). Jeżeli masz kuchnię niegazową to ilość zanieczyszczeń nie jest aż tak wielka i na twoim miejscu zrobiłbym tak: 1) Nie kuł żadnej dziury 2) Kupiłbym i zainstalował wyciąg re cyrkulacyjny z filtrem np taki https://allegro.pl/akpo-okap-wk-4-nero-60-czarny-i7611153013.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+do+zabudowy&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=CjwKCAjwpKveBRAwEiwAo4PqmxsaxJxEy8AXoItzy2Dy6PFLNyHPIP0n0ii9gjCm9KMr7rIi2-QvsBoC-kgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CK2btafClN4CFVAdGAodR2EJSQ ma głośność 48 dB i jest tani  3) separator tłuszczu można myć w zmywarce i dzięki temu filtr węglowy starcza na bardzo długo 4) wykuć otwór na dwór możesz zawsze ale co weź pod uwagę że w zimie może ci się osadzać lód i szron pomijam mroźne wiatry i straty ciepła. 5) mój okap jest na prawdę cichy Bożenka może potwierdzić   
    • Uff, jak dobrze, że jesteście i tak szybko odpowiadacie .  Tymczasem sprawa blatu rozwiązała się w ten sposób, że wczoraj wieczorem przyszedł sms , iż panowie będą za tydzień i nie podejmą próby reanimacji, tylko przywiozą nowy kawałek blatu. Będą to więc kleić na miejscu. Mogę zatem zadzwonić i pogawędzić na temat kleju, ewentualnie kupić sama stosowny.  Mam tak połączony blat, jak Uroboros pokazał. Napęcznienie jest na tyle delikatne, że praktycznie niewidoczne. Wyczuwa się je pod palcami. Moje obawy są związane z tym, co dalej w tak naruszonej strukturze. Zaniepokoiło mnie to, że nic tam nie zostało wylane w sensie dosłownym. Mogłam pochlapać "przy okazji" . Potem zrobię zdjęcie. Panowie chcieli od początku dać taką listwę maskującą, o której pisze Sola. Oczywiście w czasie solidnego zalania pewnie nic taka listwa nie daje, ale w tym konkretnym przypadku spełniłaby swoją funkcję. Tyle że mój zmysł estetyczny od razu wykluczył takie rozwiązanie. Jeśli chodzi o blat właściwy, to został zupełnie świadomie wybrany. Owszem drewno jest szlachetne, ale...Poprzedni blat, który Olek lekceważąco nazywa "paździoch', a ja  równie lekceważąco określam,  że jest z "papendekla" wytrzymał 20 lat, praktycznie bez usterek. Fakt, był w jednym kawałku. Mogę go przetrzeć wilgotną szmatką, postawić gorący garnek bez obaw. Nie zrezygnuję z tego. Skoro jesteśmy w kuchni , to wrzucam temat na dziś. Okap. Jednak się zdecydowałam. Na 100 %. Po Waszych wcześniejszych uwagach i tym, co przeczytałam będzie z wyciągiem. Wywalę dziurę na zewnątrz ( ja, myślałby kto ). Waham się pomiędzy dwoma modelami. Jeden ma moc maksymalną 600, drugi 440 przy tej samej głośności. I tak się zastanawiam, czy ta mniejsza wydajność nie będzie wystarczająca w mojej siedmiometrowej kuchni ( wys. 2,7)? Drążę temat, bo nigdy nie miałam okapu, ale kuchnia miała dużą kubaturę.  Jeśli chodzi o estetykę, to mocniejszy jest biały jak kuchenka i piekarnik, a słabszy jest kremowy, jak meble. Temat mufy poruszę później. Teraz jeszcze dwa słowa o tym, jak się skończył rozwój osobisty kota Teodora. Ano tak, że ubzdurał sobie, że chyba jest też psem. Zaczął nam towarzyszyć w spacerach na pobliskie łąki. Wprawdzie zachowuje bezpieczną odległość, gdy psy galopują, ale wyraźnie jest w grupie. Na zdjęciu łąki jesienią i  trzej muszkieterowie.  
    • Witam, Przygotowuję poddasze użytkowe i jestem na etapie ocieplenia sufitu. Pojawiły się teraz wątpliwości co do najkorzystniejszego umiejscowienia folii paroizolacyjnej. Czy nabijać ją do belek stropowych od spodu a następnie papiakiami przewiązać sznurek i dopiero wypełniać wełną luki między legarami czy może od razu przybijać papiaki, przewiązać sznurkiem i wypełniać wełną a na koniec folię przyklejać taśmą dwustronną do stelaża sufitowego ?   Nie wiem czy ma to znaczenie ale po suficie będą jeszcze szły profile ścianek działowych a ponad sufitem od góry na legarach będzie płyta osb. Będzie tam stryszek.   Proszę o wasze sugestie. Chciałbym zachować jak najszczelniejszą warstwę paroizolacji a czekają jeszcze przewody do oświetlenia, gniazdka itp.   Pozdrawiam.
    • niektórzy to się zatrzymali w rozwoju jakieś 30 lat temu...
  • Doradcy redakcyjni i firmowi