Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Opinie, komentarze

Fora

 1. Sondaże

  Opinie użytkowników na temat wyborów, które dokonali budując dom jednorodzinny.
  1 801
  postów
 2. Książka życzeń i zażaleń

  Skargi i zażalenia w sprawach zawinionych przez administrację, niesolidnych producentów, dostawców, wykonawców itp.
  2 015
  postów
 3. Hurtownie na cenzurowanym

  Opinie o hurtowniach w Twojej okolicy (kliknij też www.budujemydom.pl/hurtownie-budowlane).
  3 206
  postów
 4. Do administratora Forum

  Tutaj prosimy wpisywać wszelkie pochwały i negatywne opinie na temat funkcjonowania Forum.BudujemyDom.pl
  6 145
  postów
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Zakupiłem dom w stanie SSO wraz z piwnicą. Dom od znajomego  więc  wiem jak było wszystko robione. Dom z poddaszem użytkowanym oraz piwnicą. Jestem na etapie wylewek i ogrzewania podłogowego. W całym domu zaplanowałem ogrzewanie podłogowe oraz piwnice (na wszelki wypadek). Piwnice póki co nie będą mieszkalne lecz będzie tam graciarnia itp. Mam mały problem ze styropianem w piwnicy. Na podłogę na gotowo mam zostawione tylko 12cm gdzie muszę się wyrobić ze styropianem. Znajomy nie planował tam podłogówki tylko liczył ze da 5cm syro +wylewka. Tak jak wspominałem ja daje podłogówkę i teraz pytanie czy 5cm wystarczy czy będą duże straty?  Pytam bo teoretycznie mógłbym wrzucić do piwnicy 5cm+5CM ale pierwszy schód byłby niższy o 5cm. Wolałbym tego uniknąć. Teraz pytanko czy jeśli dam 5cm XPS 0,34 lambda na podłogę to odczuje jakaś różnice w stracie ciepła względem np 5cm eps100 0,36. Tak jak wspominałem raczej rzadko będzie grzane w piwnicy (albo w ogóle) ale mimo to zdecydowałem się tam na podłogowe bo nie wiadomo co będzie za parę lat.. Pytanie  czy 5cm na upartego będzie ok no i czy xps coś poprawi przy tej grubości czy lepiej obniżyć 1 schód i dać 10cm ? Dodam ze cala piwnica jest w ziemi a jej ściany są ocieplone 8cm xps. Ogrzewanie będzie gazowe. Bardzo proszę o porady..
  • Czy się rozpędzamy, a wszystko na to wskazuje, to trzeba kilka dni poczekać.  
  • Tiaaaa........ nabieramy tempa ..
  • Polska już dziś  +320   zmarło   +8 osób.
  • Zwracam się z kolejnym pytaniem. Jestem na końcowym etapie instalacji elektrycznej i zastanawia mnie wykonanie pionowego wyprowadzenie kabli od rozdzielni. Czy to tak ma wyglądać ? Wszystko będzie zatynkowane, pomijając brak estetyki to czy nie jest to ewentualny problem techniczny ? Niektóre kable są poprzeplatane.
  • - Zdarza się, że nie mamy dostępu nawet do zwykłych maseczek chirurgicznych. Cała Polska mogła zaś oglądać posłów w maseczkach z filtrem - mówi Interii prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. - Nie wysyłajcie nas z szablami na czołgi - apeluje do polityków.   https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-prezes-naczelnej-rady-lekarskiej-ponad-100-lekarzy-zakazonyc,nId,4417720   Będzie zmiana prezesa Poczty Polskiej. Pracę ma stracić Przemysław Sypniewski - ustalili dziennikarze RMF FM. Rząd uważa, że Sypniewski nie da sobie rady z potężną operacją, jaką są korespondencyjne wybory prezydenckie.  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prezes-poczty-polskiej-straci-prace-rzad-naciska-na-wybory-k,nId,4419812     Gdyby plan Porozumienia się nie powiódł, obóz władzy ma rozważać jeszcze jeden scenariusz. By Gowin wyszedł z twarzą (politycy Porozumienia powtarzają, że wybory nie mogą się odbyć 10 maja), rząd miałby wprowadzić na krótko stan klęski żywiołowej. Tylko po to, by przełożyć datę 10 maja o kilka miesięcy. Wówczas Gowin miałby zgodzić się na głosowanie korespondencyjne, a cały obóz rządzący miałby czas, by przygotować odpowiednio wybory w formie listownej. https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-gowin-w-centrum-uwagi-co-z-wyborami-prezydenckimi-1,nId,4419404
  • Ze względu na poszanowanie zdrowia psychicznego - mojego oczywiście. Zapłaciłem i podziękowałem. Wcześniej przedstawiłem zdanie inspektora odnośnie wymiany klinów i właściciel firmy po krótkim marudzeniu oświadczył, że wymieni. Wymienili na poprzełamywane kawałki jakiejś plastikowej listwy, bo cytuje" takie kliny to kosztują". Podobno byłem pierwszym klientem, który zażądał takiej korekty. Można ? Można!  
  • To nie to samo. Tutaj szczegółowo opisali, jak działa koronawirus. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1950662,1,choroby-wspolistniejace-jak-dziala-na-nie-koronawirus.read
  • Jeśli ścianka jest działowa i zbudowana z cegły to ma już swój ciężar, dokładanie kamienia naturalnego może znacznie obciążyć strop. Proszę poradzić się architekta, który uwzględni wszystkie czynniki i da zielone światło lub odradzi murowanie. Dekoracja ściany powinna pasować do aranżacji pokoju, gdyby dodał Pan zdjęcia wnętrza to może moglibyśmy podpowiedzieć jakieś inne ciekawe pomysły, poza kamieniem?  
  • Płytki na suficie nie są problematyczne ze względu na wilgoć, ale na to, że trudno jest je tam zainstalować. Projekt łazienki jest bardzo klaustrofobiczny. Wnętrze sprawia wrażenie pudełka wyłożonego ze wszystkich stron płytkami. Czy ten projekt robił Pan w firmie, która sprzedaje okładziny ceramiczne? Bo tak wygląda. Jeśli się Pan zdecyduje na jego realizację to kafle na suficie można swobodnie odpuścić bez większej straty dla aranżacji.
 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×
×
 • Utwórz nowe...