Skocz do zawartości

Eksperci Lindab

Firma
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Eksperci Lindab's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. Witam, w nawiązaniu do pierwszego pytania: Obrotowy wymiennik ciepła - ma kształt walca, napędzanego dodatkowym silnikiem do którego wpada na przemian świeże i zużyte powietrze, może dochodzić do niewielkiego mieszania zapachów, sprawność cieplna - do 80 %. Krzyżowy wymiennik ciepła - zbudowany z prostopadle ułożonych kanałów, a przepływające strumienie powietrza krzyżują się wewnątrz wymiennika, dlatego nie mieszają się zapachy, wilgoć oraz zanieczyszczenia, sprawność cieplna - dochodzi do 70 %. Przeciwprądowy wymiennik ciepła - zbudowany jest z aluminiowych lamel pomiędzy którymi naprzemiennie przepływają strumienie ciepłego i zimnego powietrza. Płyty te mają grubość 0,2 mm i to za ich pośrednictwem dochodzi do przenikania ciepła pomiędzy strumieniami. Specjalne karbowanie lamel powoduje turbulentny przepływ powietrza co dodatkowo zwiększa sprawność odzysku ciepła - dochodzi do 95%. Pozdrawiam
  2. Przy prawidłowym montażu blachodachówki i właściwym zastosowaniu odpowiednio dobranych uszczelek, śnieg nie powinien się dostawać pod pokrycie dachowe. Natomiast niewielkie ilości śniegu znajdującego się na membranie paroprzepuszczalnej (o ile jest ona zamontowana w właściwy sposób) przy odwilży spłynie do rynny, podobnie jak w innych porach roku - para wodna, która może się skraplać po wewnętrznej stronie pokrycia. Niewielkie ilości śniegu nawianego pod pokrycie dachowe, są częstym zjawiskiem przy zastosowaniu niektórych modeli dachówek. Jest to zjawisko które nie świadczy, o złym wykonaniu pracy dekarskiej. Jeżeli ilość śniegu jest "symboliczna" to nie ma powodów do obaw, o ile jak już wspomniałem membrana paroprzepuszczalna jest zamontowana prawidłowo. Osobiście pod gąsiory jako uszczelnienie zalecam taśmę kalenicową. Jest ona niezbyt często stosowana przy blachodachówkach, ze względów ekonomicznych i mentalnych. Zastosowanie uszczelki nie jest, oczywiście żadnym błędem - o ile jest odpowiednio dobrana i zamontowana.
  3. Idealnym rozwiązaniem pokrycia dachu płaskiego, jest zastosowanie blachy na rąbek stojący, który możemy stosować już od 3,6° kąta nachylenia dachu. Pokrycie to zapewnia, że nowy dach doskonale wkomponuje się zarówno w starą zabudowę jak i między nowoczesną architekturę budynków. Cienka blacha płaska to ponadczasowy, łatwo formowalny materiał. Nie wymaga żadnej konserwacji, jest ognioodporny a jego naturalne piękno można podziwiać przez wiele lat. Wykwalifikowany specjalista jest w stanie dostosować ten materiał do dowolnego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu. Przez zastosowanie powłoki HBP, mamy szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu możemy nadać naszemu budynkowi indywidualny charakter.
×
×
  • Utwórz nowe...