Skocz do zawartości

Eksperci Arbet

Firma
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Eksperci Arbet's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Aby poprawnie zaprojektować izolację cieplną ścian, należy wziąć pod uwagę planowaną izolacyjność cieplną przegrody oraz wymagania obowiązujących przepisów budowlanych, zawartych w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Ostatnie zmiany w powyższym rozporządzeniu, obowiązujące od 1 stycznia 2014 r., są konsekwencją wdrożenia w Polsce dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Nowoprojektowane budynki muszą spełniać jednocześnie wymagania co do maksymalnego rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (wskaźnik EP) oraz co do minimalnej izolacyjności termicznej przegród (współczynnik UC). Obie wartości (EP oraz UC) są coraz bardziej rygorystyczne, a zmiany przewidziane są do 2021 r. Od stycznia 2017 r. wartość współczynnika UC(max) dla ścian będzie wynosić 0,23 [W/m2K]. Wiąże się to z koniecznością stosowania płyt styropianowych o większej grubości lub o niższym deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła (?D). Możliwe jest również łączenie obu wariantów, zwłaszcza w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. Przy stosowaniu podstawowych odmian płyt styropianowych, produkowanych przez Fabrykę Styropianu ARBET, w celu spełnienia wymagań w zakresie współczynnika UC(max), powinien nastąpić wzrost grubości płyt, o 1 cm dla odmiany fasada EXPERT i fasada GRAFIT oraz o 2 cm dla odmiany fasada CLASSIC.
  2. Witam, Styropapę możemy mocować na 2 sposoby - za pomocą łączników mechanicznych lub na dedykowany klej (opcjonalnie bitumiczne masy klejowe). W strefach narażonych na podwiewanie wiatrem (np. strefy narożne), należy dodatkowo zastosować łączniki mechaniczne. Bez względu na sposób mocowania, bardzo ważnym etapem przed przystąpieniem do układania Styropapy jest właściwe przygotowanie podłoża. Musi ono zostać bardzo dobrze oczyszczone z brudu oraz starych nierówności. Przed mocowaniem mechanicznym Styropapy należy rozprowadzić/ułożyć warstwę paroizolacyjną. Może być ona wykonana ze specjalnych membran bitumicznych lub folii polietylenowej. Przed montażem Styropapy na klej stare pokrycie trzeba dobrze zagruntować roztworem bitumicznym a następnie odczekać do wyschnięcia naniesionej powłoki. Więcej informacji zawartych jest w instrukcji. Zapraszam do lektury. Namawiam też do zlecenia prac wykwalifikowanej ekipie.
  3. Nie ma jednoznacznie określonego czasu, po którym można ocieplić dom styropianem. Jest to uzależnione od ilości tzw. wilgoci technologicznej, zawartej w ścianach, wskutek wbudowania świeżych i wilgotnych elementów konstrukcyjnych (cegieł, bloczków) oraz zaprawy. Zasada jest jedna – im później, tym lepiej, jednak nawet dość szybkie ocieplenie ścian nie musi wiązać się z problemami. Wilgoć technologiczna i tak zostanie usunięta ze ścian, ale nastąpi to w dłuższym okresie czasu, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na wentylację pomieszczeń. Natomiast decydując się na ocieplenie ścian w późniejszym okresie – trzeba będzie ponosić większe koszty na ogrzewanie budynku. Myślę, że rozsądne jest ocieplenie ścian po około 6 do 12 miesiącach od momentu wzniesienia i zapewnienie sprawnej wentylacji pomieszczeń.
×
×
  • Utwórz nowe...