Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci OKNOPLAST - okna i drzwi z PVC

Eksperci OKNOPLAST - okna i drzwi z PVC

OKNOPLAST to dynamicznie rozwijającą się firma, o ugruntowanej pozycji lidera branży stolarki PVC w Europie. Oferta firmy obejmuje: energooszczędne okna plastikowe i dodatki okienne, drzwi zewnętrzne, rolety zewnętrzne, fachowe doradztwo. Siedzibą firmy jest Ochmanów k/Krakowa, ale OKNOPLAST ma swoje oddziały i sieć dystrybucyjną w całej Polsce. Produkty firmy zdobywają liczne nagrody m.in. okna energooszczędne Winergetic Premium, Platinium Evolution2 oraz okna Platinium. Eksperci są do Państwa dyspozycji. Więcej o firmie Oknoplast

20 tematów w tym forum

• 20 odpowiedzi
    • 31251 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1039 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4876 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 1251 wyświetleń
    • 23 odpowiedzi
    • 5432 wyświetleń
    • 20 odpowiedzi
    • 3368 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 2811 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4233 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4826 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 4897 wyświetleń
  1. Okna-jakie wybrać?

• 10 odpowiedzi
    • 5958 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5015 wyświetleń
  2. Zabezpieczenie okien

• 5 odpowiedzi
    • 4671 wyświetleń
  3. Okna energooszczędne

• 62 odpowiedzi
    • 32298 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 6497 wyświetleń
  4. Nietypowe drzwi tarasowe

• 1 odpowiedź
    • 4403 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5786 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 16959 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 22849 wyświetleń
  5. Tajemniczy Win-Click

• 4 odpowiedzi
    • 8407 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Jeżeli ściana nie ma zewnętrznego ocieplenia to najlepiej jak pozostanie szczelina powietrzna pomiedzy wełną a cegłami. Taka 12 cm ścian z cegły przemarza więc bezpiecznie jest pozostawić wentylowaną szczelinę powietrzną. Dodatkowo od wewnątrz zastosować paroizolację.
    • A dalej??? To w najtańszym układzie jeszcze dodatkowo ok. 1,5 tys złotych za metr kw. Co Ciebie skłania do zakupu tego domu? Jakieś specjalnie korzystne położenie? Dom stoi tuż przy granicy działki - jak duża jest ta działka?   Tak jak aaaa pisze, taniej i dokładnie tak jak będziesz chciał - wybudujesz nowy dom...
    • Ja też Magnat Ceramic, niemniej przyjrzę się uważnie temu testowi. Ale wątpię, że coś się pozmienia w moich preferencjach. Do tej pory nie było na to szans.
    • Takie samo rozwiązanie widziałem w najmniejszym apartamencie na świecie w Krakowie, ale cały apartament ma 2,5 m2 powierzchni także musieli gdzieś wszystko upchnąć  
    • Ja rok temu zakupiłem kosiarkę firmy World z napędem, silnik Briggs Quatum, chyba 6 KM (stary silnik Briggsa więc moc jest taka jak być powinna jak przeliwczycie KW na KM). Bardzo solidna, najlepiej wykonana z tych co były do wyboru, a były Stigi, Oleo Maki itd, co mogę powiedzieć kosi bardzo dobrze, kosztowała 1900zł, na pewno możesz kupić taniej jeżeli nie potrzebny Ci napęd, bo są wersje bez.
    • Dokladnie ludzie mają jakieś dziwne ograniczenia, a zamieszkanie może tylko pomóc, bo masz okazję poznać swojego partnera podczas codziennych zajęć i poprzebywać tak jak to będzie po ślubie. Wtedy możecie podjąć decyzję co dalej, jak fajnie to można planować coś więcej, jak się nie układa to już masz odpowiedź czy warto w tym trwać dalej. 
    • Zastanów się dobrze.... Nie wiem jakie są ceny w twoim regionie i ile planujesz wydać na kupno tego budynku, ale jak chcesz robić wszystko oprócz ścian, to może się okazać, że taniej wyjdzie wybudowanie od nowa domu od podobnym metrażu. 
    • Ja tego nie rozumiem, jak można tak człowiekowi robić pod górkę? Ok względy bezpieczeństwa tak zgadzam się, ale gmina powinna przynajmniej podać przyczynę decyzji. Musi być dojazd do działki i koniec.
    • Zakres remontu jak najbardziej sensowny, ciekaw jestem czy wszystko będzie robione przez zleceniobiorców czy coś jednak DIY ?
    • Te opóźnienia proceduralne wynikają z 2 rzeczy - ugoda podpisana, ale jeszcze nie było rzeczoznawcy. Gorzej - niektóre kopalnie nie mają już swoich rzeczoznawców (pozwalniali się, bo za mało im płacili) i będzie przetarg dopiero. Ale może to i dobrze, bo pod koniec roku ma ruszyć ostatnia ściana z której mogą być jakieś wpływy na mój dom(w początkowej fazie eksploatacji). Więc dlatego taki a nie inny planowany termin remontu.   Przede wszystkim chodzi o malowanie/ odświeżenie całego domu, dochodzą do tego kwestie wynikające ze szkód:likwidacją pęknięć płyt kg, pęknięcia tynków, ponowne osadzenie drzwi wejściowych(może wystarczy regulacja, ale pewności nie mam) Drobne przeróbki elektryki (może przy okazji przygotować kable pod planowane panele PV) - tu i ówdzie przydałoby się jakieś dodatkowe gniazdko (itp) Wreszcie - zrobienie tego, co od dawna powinno zostać zrobione, czyli reasumując:   Zakres robót parter:  drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian+malowanie poddasze: drobne przeróbki elektryki,usunięcie pęknięć ścian i sufitów(płyty k-g)+malowanie (opcja dodatkowa - instalacja 3 klimatyzatorów do pokojów) piwnica: malowanie+zrobienie kuchni polowej + wyprowadzić kabel/kable pod planowaną bramę ogrodzeniową+drobne przeróbki+montaż 4 drzwi wewnętrznych garaż: część tynków do skucia,tynkowanie,malowanie, skucie kawałka chudziaka,zainstalowanie do istniejącej rury odpowiedniego odpływu liniowego, wylewka ze spadkiem,  (tak, żeby woda z opadów śniegu który wjechał razem z autem do garażu przestała być problemem - nie jest to duży problem, ale właśnie w tej sposób, przez moją nieuwagę załatwione zostały tynki w garażu) + okładzina na wylewkę. Na ostatnim miejscu jest zrobienie ogrodzenia - chociaż tutaj priorytet zaczyna być wyższy, bo niedawno 2 razy nawiedziły nas w nocy prawdopodobnie dziki (w poprzednich latach pojawiały się różne zwierzaki, ale dziki nigdy). Zryły trochę działkę..więc... Piszę "prawdopodobnie", bo nikt ich nie widział, widać tylko poryty teren. więcej szczegółów (metraże) podam później
  • Doradcy redakcyjni i firmowi