Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest ze słupkiem ruchomym w oknie pixel? Zależy mi na jak najwiekszych przeszkleniach przy niewielkich wymiarach okien. Słyszałem jednak że ruchomy słupek może sprawić że okno opadnie. Czy jest to sprawa którą da sięzałatwić porządną regulacją czy to po prostu efekt uboczny i należy sie z tym liczyć?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, spinoza30 napisał:

 Zależy mi na jak najwiekszych przeszkleniach przy niewielkich wymiarach okien. 

Przetłumacz na nasze, co na na myśli - największe przeszklenia przy niewielkich wymiarach okien?

Słupek ruchomy jest po to aby po otwarciu skrzydeł nie ograniczać przestrzeni i stosuje się te słupki przeważnie w drzwiach tarasowych podwójnych. Nie musisz się martwić, nic się złego nie będzie działo  jeżeli będziesz miał okna ze słupkami ruchomymi. Nic nie opadnie, nie ma takiej możliwości przy prawidłowym wykonie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

przy standardowych wymiarach okien nie zachodzi żadna obawa o nadmierne obciążenie okna przez zastosowanie ruchomego słupka. Nawet w przypadku, gdy mamy okno o dużych, niestandardowych wymiarach, ryzyko opadnięcia zachodzi tylko, gdy stale otwarte są oba skrzydła. Ruchomy słupek to rozwiązanie testowane przez wiele lat, sprawdzone i trwałe.

Pozdrawiam.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, spinoza30 napisał:

Moje drugie pytanie miało dotyczyć właśnie dużych okien. a jak jest z drzwiami tarasowymi? Nie ukrywam, że chętnie widziałbym piękne, szerokie wejście, zamiast pociętych słupkami zwykłych drzwi balkonowych. Jeśli nie ruchomy słupek, to co w takim razie?

Nie ma obawy, nie rozumiem ja Ci napisałem a jeszcze expert potwierdził a Ty dalej masz obawy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, spinoza30 napisał:

Moje drugie pytanie miało dotyczyć właśnie dużych okien. a jak jest z drzwiami tarasowymi? Nie ukrywam, że chętnie widziałbym piękne, szerokie wejście, zamiast pociętych słupkami zwykłych drzwi balkonowych. Jeśli nie ruchomy słupek, to co w takim razie?

Szanowny Panie,

do drzwi tarasowych proponujemy nasze rozwiązanie - systemy PSK, PSK-Z lub PSK Atrium. W przypadku zastosowania drzwi uchylno-przesuwnych problem z nadmiernym obciążeniem skrzydła nie nastąpi, a niejako przy okazji uzyska Pan pożądaną szerokość wejścia (do 1,5m światła przejścia przy maksymalnej szerokosci skrzydła 1,6m). Niemniej jednak także standardowe rozwiązania z ruchomym słupkiem zdadzą egzamin, bez obaw.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami: https://oknoplast.com.pl/drzwi-tarasowe/drzwi-tarasowe-psk-i-psk-z/

Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chyba tak...   Jaką farbą malowałeś? Co było pod spodem? myta ściana? Gruntowane?   żeby się nie skończyło na zeskrobaniu na całej ścianie
  • No, pojawia się... Ale przecież LPG jest użytkowany przy niższych temperaturach... wprawdzie skład zimowego gazu jest nieco inny, ale dalej jest w nim i butan i propan... Letni LPG bez problemu pracuje i do -15 stopni... Sam butan ma temperaturę wrzenia -0,5 stopnia, ale w mieszance, zależnie od składu zachowuje się nieco inaczej...    A szronienie butli następuje ZAWSZE przy intensywnym odparowywaniu z ciekłej fazy gazu {np. CO2), czy mieszanki - tak jak LPG, czy tutaj propan-butan...   W pomysł z zanurzeniem butli w wodzie (nawet podgrzewanej -  ABY TUTAJ NIE NA OGNISKU) jest bardzo dobrym pomysłem!!!
  • Zerwij to co odpadło , przy okazji zahacz o to co zostało ....zlezie dużo więcej na moje oko...
  • Nie zgadzam się z przedmówcą...ja zawsze uważalem - że zamiast zapraszać specjalistów (chyba, że jest to sprawdzona ekipa, która robiła instalacje u kogoś bliskiego) - to lepiej jest samemu zainteresować się tematem. Nabyć wiedzę, dopiero potem można rozesłąć (sporo) zapytań oferowych, kilka najlepszych(cenowo) firm zaprosić na wizję lokalna i dopiero potem wybierać finalnie instalatora. Sposób praktykowany przeze mnie przez wiele lat, sprawdza się znakomiecie - czy to dotyczy Pomp ciepła, wentylacji mechanicznej, czy PV - zawsze się u mnie sprawdził...
  • A co ma wentylowanie podłogi do "oddychania ścian"? Wracając do podłogi drewnianej - być może pod spodem są jakieś pomieszczenia produkujące nadmiar wilgoci: kuchnia, łazienka. Wentylacja podłogi widać skutecznie ta wilgoc usuwała. Do dobrze że znowu działa.   To są wentylacje pomieszczenia - nie ściany - kratki wentylacyjne chyba wychodzą na pokoje. Powinny być otwarte. Ewentualnie okresowo można je przymknać w razie dużych meozów- ale zasadniczo powinny wentylować pomieszczenia.  Jeśli masz stare okna, to one są na tyle nieszczelne, że zapewniają nawiew świeżego powietrza, które potem "użyte" przez domowników, wychodzi tymi wentylacjami w ścianach (tzw cyrkulacja, wymiana powietrza). Jesli masz nowe okna, powinny mieć nawietrzniki, albo możliwość rozstrzelnienia. Ta cyrkulacja usunie nadmierną wilgoć z domu i wysuszy nastepstwa zawilgocenia ścian.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...