Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

el-instalator

Uczestnik
 • Posty

  745
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  6

el-instalator last won the day on października 15 2015

el-instalator had the most liked content!

Reputacja

32 Neutralny

O el-instalator

 • Ranga
  Aktywny

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeżeli woda tylko do podlewania roslin, to płukaniem nie musisz sie specjalnie przejmować. Najwyżej roślinki dostaną trochę nawozu
 2. A ile taka przyjemność kosztuje? Bo to podstawowa kwestia, ile trzeba dopłacic względem samego kotła.
 3. Oba te odcinki. Chodzi mi o spuszczanie wody ze wszystkich rur, w których może zamarznąć. Nie wiem jak w tym przypadku zapewniono możliwość odwodnienia rur znajdujących się płytko w gruncie oraz ponad gruntem. Zakładam, że skoro zakład wodociągowy oferuje taką wersję ze skrzynką ponad poziomem terenu, jakoś to rozwiązali. Chodziło mi też o to, żeby spuszczanie wody było wygodne. Jeżeli nie jest, zaczyna się myślenie w stylu: Może teraz jej jeszcze nie spuszczać? Mrozu pewnie nie będzie.
 4. Dla mnie to trochę ryzykowna wersja. Bardzo pilnujcie tego spuszczania wody pod koniec jesieni. I zróbcie wygodne odwodnienie, przez otwarcie zaworu. Ja z początku musiałem w studzience wykręcać taki koreczek zaślepiający. Dość szybko wymieniłem go na mały zaworek kulowy. Wygoda ogromna, szczególnie gdy nabierałem wody w zimie, tylko chwilowo ją uruchamiając.
 5. Wielke dzięki, Demo. Byłem wczoraj na wsi - dwa okna podregulowałem zgodnie z instrukcją. Ten najtrudniejszy przypadek zostawiam sobie na weekend, jak będę miał więcej czasu.
 6. Jak się ma dawne oznaczenie styropianu podłogowego EPS 100, do obecnego styropianu sprzedawanego jako dach podłoga. Doczytałem, że odporność na ściskanie oznaczone jest jako CS (10), tyle że wartość tego parametru to zwykle 80, w którymś nawet zgodnie z deklaracją – 60. Czy taki styropian dach/podłoga z CS(10) 80 jest tak samo odporny na ściskanie jak dawny EPS 100?
 7. Okucia są Winkhausa, wiec popularne. Wydaje mi się, że powinno dać się je podregulować kluczem imbusowym na śrubach. Robiłem coś takiego parę lat temu na innych oknach. Tylko nie bardzo już pamiętam, którą śrubą w jakiej płaszczyźnie regulowało się okno. Na ślepo nie chcę kręcić, żeby nie napsuć więcej. Miałem taki fajny poradnik, tam wyznaczało się chyba ile skrzydło ma nachodzić na ramę. Niestety, gdzieś mi wsiąkł.
 8. A jak zabezpieczyć wełnę w przepuście przed wodą? Wiadomo piony to łazienka i kuchnia, a tam zawsze może być woda na podłodze. Może taką osłonę na rury podkleić przy podłodze na silikon?
 9. Poszukuję jakiegoś dobrego poradnika dotyczącego regulacji okien. Miałem taką broszurkę ale gdzieś wsiąkła. Muszę kilka skrzydeł nieco poprawić, największy problem jest ze skrzydłem, które dobrze otwiera się i zamyka w pozycji rozwiernej, ale za to trzeba je unosić, żeby domknąć z pozycji uchylonej.
 10. A zaraz, któryś z naszych mądrych elektryków każe ja uziemić Pomysły z uziemianiem wieszaka na ręczniki już były.
 11. Spotkałem sie z twierdzeniem, że w wyłącznikach różnicowoprądowych zasilanie należy przyłączć od góry, do górnych zacisków. Inni twierdzą, że nie ma to znaczenia, ja też nie pamiętam, żeby producenci stawiali taki wymóg. Czy firma ABB ma jakieś wytyczne w tym zakresie?
 12. Ekspert z firmy trochę chyba jednak przesadził. Poduszka powietrzna, jeżeli w ogóle gdzieś powstanie w płaszczu, to powyżej położonego wyżej króćca - oznaczonego odpływ wody grzewczej. Wystarczyłaby przy tym minimalna modyfikacja ze strony producenta, przeniesienie tego króćca, żeby problemu nie było. A sprawa dużej różnicy w cenie pomiedzy zbiornikami poziomymi i pionowymi pozostaje niewyjaśniona :(
 13. Po mojemu to niedobry pomysł. Ciepło zamiast poza budynek trafi do piwnicy czyli jego części. No i w takim razie ile będzie w stanie go przyjąć. Chyba że ma to być tymczasowy sposób na dogrzanie i osuszenie piwnicy - właśnie z tymi otwartymi oknami.
 14. Czy ten wykonawca może wskazać swoich poprzednich klientów? Jeżeli oni użytkują studnie od dłuzszego czasu i wszystko jest w porzadku to dobry znak. Mam jeszcze taką obserwację, żeby zwrócić uwagę na rury osłonowe. Niektórzy na tym oszczędzają. Zamiast studniarskich, dają zwykłe kanalizacyjne. A niektórzy nie dają ich nawet wcale.
 15. Dzięki. Znalazłem na elektrodzie wątek chyba dokładnie z tym napędem o którym piszesz, właśnie na wąskich słupkach: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2316949.html Wygląda, że się mieszczą Tylko mam mętlik w głowie, jaka powinna być w końcu długość tego przedniego i tylnego wspornika.
×
×
 • Utwórz nowe...