Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Qubacen

Uczestnik
 • Zawartość

  982
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Reputacja

61 Neutralny

O Qubacen

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  92
 1. Uśredniałem..... Ale do meritum - poczytałem, m.in. linka od Ciebie i wchodzi mi na to, że najbardziej opłacalna (dla mnie) byłaby instalacja solarna dla CWU. Wg moich wyliczeń wychodzi mi na to, że: -Instalacja z dopłatą 60% kosztowałaby mnie około 4000PLN; -CWU przy paleniu węglem miesięcznie kosztuje mnie 140PLN, czyli od maja do października 840PLN (zakładam, że w tych miesiącach instalacja by działała w sposób zadowalający); -Koszt eksploatacji instalacji solarnej to około 150PLN rocznie (info z neta) Podsumowując 4000/(840-150)=5,79 Czyli czas zwrotu to około 6lat. A potem latem Ciepła woda za 150PLN rocznie. Czy się mylę, czy ktoś ma doświadczenia praktyczne i podpowie coś czego tu nie uwzględniłem? P.S. Przy solarach nie musiałbym węglować w środku lata co byłoby dodatkowym plusem aczkolwiek nie jest to dla mnie priorytetem.
 2. Odświerzę temat Mam taką zagawozdkę, bo u mnie wprowadzili takie coś: "[...]Z analizy dotychczasowych działań przewidujemy, że będzie to 60 %, zatem pozostałą część kosztów – 40 % musi zapewnić z własnych środków finansowych właściciel nieruchomości. [...] - 10 tys.zł. dla instalacji kolektorów słonecznych dla rodziny 4 osobowej, - 45 tys.zł. dla instalacji gruntowej pompy ciepła z odwiertem dla budynku o średniej izolacyjności cieplnej przegród (ścian i stropów) i powierzchni użytkowej około 100 m2, - 12 tys. zł dla instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW, planując rodzaj i zakres instalacji do zgłoszenia należy zakładać, że 40 % określonych wyżej kosztów właściciel nieruchomości musi pokryć z własnych środków,[...]" Skłaniam się ku instalacji fotowoltaicznej - ale może coś podpowiecie/doradzicie. Kiedyś liczyłem, że w lato potrzebuję węgla na ciepłą wodę za około 140zł/miesiąc czyli około 1000 zł sezon albo prądu za około 160zł/miesiąc czyli około 1100 zł sezon. Czyli kolektory zwróciłyby się po 4latach (teoretycznie). Jak Wasze organoleptyczne doświadczenia? I podpowiedzcie czy warto pakować się w solary czy w fotowoltaikę.
 3. Parę lat temu mój wujek miał taki problem i wodociągi mu powiedziały że na jego terenie to niech on się martwi. On ze stoickim spokojem odpowiedział, że ma to w poważaniu, że to ich woda ucieka bo licznik ma w domu i jemu to nie przeszkadza. Przyjechali bez mrugnięcia i zrobili. Z tym, że to było kilka lat temu - nie mam pojęcia jak jest na Twoim terenie i czy np przepisy nie stanowią inaczej. Np.: że masz obowiązek zadbania o stan wodociągu od zasuwy do licznika.
 4. Z rożnych powodów nie codziennie tu jestem i nie śledzę wszystkiego na bieżąco - więc jeśli ktoś o tym wspomniał to sorry. Dlaczego tak mi się dzieje, że jeśli nacisnę "nowe posty" to wyświetla mi się to co zostało napisane ostatnio, ale jak kliknę w to, to wskakuję w wątek w miejsce gdzie byłem ostatnio. TZN: przykładowo widzę, że w "przemyśleniach..." ktoś napisał "bry.." klikam i znajduję się na zupełnie innym poście oddalonym o kilka stron wstecz... A kolejna sprawa to taka, że brakuje czegoś takiego jak "dzisiejsze/ostatnie posty". Po kliknięciu w "nowych postach" w jakiś wątek, jak już z niego wyjdę to dokopanie się do niego (tego wątku) to czasami tragedia.
 5. I abyśta grze(sz/cz)ne byli ... Wesołych i obżartych.
 6. Wrota Hadesu - są czaderskie i na żadnym forum tego (podejrzewam) nie ma
 7. Dachówkę mam grafitową... Okna mam "winczester" - i znowu doopa blaada
 8. Czy to są plamy mokre czy tylko paskudnie wyglądające? Jeżeli suche to wydaje mi się, że to efekt padających deszczy przed zaizolowaniem stropu - w sensie nie był dosuszony (albo wręcz stała woda) kiedy izolowali dach. Jeśli tak to nawet nie trzeba dawać tynku bo farba załatwi wizualnie sprawę. Ale jeżeli te plamy są choćby minimalnie wilgotne to cały mój post wywal z pamięci.
 9. Dalej ilość pkt się nie zgadza.....
 10. Nic mi to mówi.... Znaczy się odpowiedni miernik w łapę i wtedy się dowiem? Znaczy nie żeby mi jakoś okrutnie zależało ale z czystej ciekawości chciałem wiedzieć do jakiej klasy mój piec się zalicza.
 11. Nie to żebym chciał się kłócić ale jeśli tak sobie wymyślili nasi włodarze to może to być szybko - bo w końcu oni tylko zakażą produkcji i obrotu od dnia... Garstka producentów im nie podskoczy a więksi producenci wycofają z produkcji kilka modeli, spluną na podłogę, ewentualnie powiedzą kurr%wa jego zaje$$bana mać...
 12. KILK W związku z tym: "Ma on sprawić, że dostępne będą w sprzedaży oraz dopuszczone do montaży wyłącznie kotły o najlepszych parametrach emisyjnych, czyli klasy piątej" Pytam się jaki to jest piec "klasy piątej"? Taki piec to która klasa?