Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Qubacen

Uczestnik
 • Posty

  990
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  7

Reputacja

61 Neutralny

O Qubacen

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  129
 1. Nie mam bladego pojęcia czy człowiek pisał bo handlarz czy tak myślał serio. Ale ja mu co nieco racji przyznam. Pisałem tu gdzieś kiedyś na forum, że co nieco mnie drażni bezwładność podłogówki w dni takie jak chociażby dziś. W nocy było -10 teraz jest w okolicach 0 i do tego piękne słoneczko. Taras i przeszklenie mam od południa - efekt: właśnie wietrzę i przy okazji "studzę" podłogę bo troszkę za ciepło a nocą będę groszkował w piecu....
 2. 20m2 jak na domek to mimo wszystko za mało (musisz mieć kotłownie - nie koniecznie węglową ale jakieś miejsce na bojler, hydrofor pompę ciepła, ewentualnie piec czy co tam sobie umyślisz), do tego dodaj pomieszczenie na majsterkowanie (no chyba, że masz na tyle kasy, że nie lubisz tego typu zajęć i nie będziesz nic takiego robił). Draagon - napisał że wyposażenie to 8kilozłoty - powiedzmy, że zgodzę się: TV - 1000zł, pralka - 1200zł, zmywarka - 1200zł, kuchenka (zarówno indukcja + piekarnik, jak i zwykła wolnostojąca) od 1500 do 3000 (zestaw), zmywarka - 1500zł, lodówkozamrażarka - 1500zł, okap - 600zł, mikrofala - 300zł, czajnik elektryczny - 100zł, odkurzacz - 150zł. Ja bym raczej szacował na min. 10kilo PLNów. Co do kosztów to czy byś budował tradycyjnie, czy szkieletora to płyta fundamentowa to około 10000 do 15000 (począwszy od geodety na wianku skończywszy) oczywiście może być znacznie więcej Dla przykładu mój dom (pow. użytkowa 105m2 - jak na aviatarze) stan surowy otwarty za robociznę + materiały (ytong) kosztował mnie 84000zł w 2013r. Z tym, że mój dom mam podstawę 9metrów * 11 metrów (czyli 5*więcej niż chcesz) do tego ma poddasze czyli 10*więcej niż chcesz. A tak pół żartem pół serio to skoro chcesz tak jak Drzymała to zupełnie serio pomyśl o domku holenderskim. Kiedyś taki widziałem na żywo i byłem pod ogromnym wrażeniem. Niestety jest jeden minus - ogrzać go to sporo kasy. Ale co tam na kosztach "budowy" zjeżdżasz do minimum.
 3. Nie wiem ale jest to okno dakea good KDV M8A B700
 4. I to jest konkret i przykład jak można walczyć o ochronę środowiska.
 5. Temat już nieco przeterminowany - bo zgłosiłem reklamację i czekam ale u mnie przy dzisiejszym mrozie -17 zamarzły. A przy -28st wyglądało to tak: P.S. Mam 5 takich okien, każde jedno tak samo w każdym dolnym rogu.
 6. Wtrącę swoje przemyślenia... Wydaje mi się, że cała sprawa tego zanieczyszczenia jest mooocno przereklamowana bo: - ludzie mający na to środki lub nowobudujący się palą węglem/groszkiem albo alternatywnymi źródłami ogrzewają chałupy; - ludzie coraz bardziej ocieplają domy - a co za tym idzie jednak te zapotrzebowanie na ciepło spada; - segreguję śmieci i widzę ile tego produkuję miesięcznie - nie sprawdzałem ale podejrzewam, że za miesiąc zbierania poszło by to w komin za jedną noc (śmiem twierdzić, że nawet nie całą); - patologia i upośledzenie umysłowe jest była i będzie - takim to kary nie pomogą (brak możliwości egzekucji) - stąd jakiś procent palących czymsieda jest był i będzie; - samochody trują (fakt) ale ktoś (ktoś kto się zna - ale nie pamiętam kto) liczył jak to wygląda w Londynie. Tam jest jakiś zakaz wjazdu dla ciężarówek. Więc ów naukowiec policzył, że wszystkie te ciężarówki za cały dzień jeżdżenia po stolicy UK produkują mniej zanieczyszczeń ni jeden Jet startujący na Heathrow.... - Zakażą palenia węglem? I co może miasto Warszawa,Kraków jakoś to łykną ale co z okolicznymi wsiami? Miliony domów mają już jutro piece wymieniać? Niby jak? Za co? Nawet pracujący w kredytach nie dadzą rady udźwignąć tego finansowo - więc masowo oleją takie nakazy..... - Od Gierka każdy ale to absolutnie każdy rząd w polsce pompuje w górnictwo - nie sądzę aby coś się miało zmienić od jutra.... Dlatego ja myślę, że rozdmuchanie tematu ma coś na celu - albo przykrycie jakiejś potężnej afery, albo kolejne dofinansowywania górnictwa (co by niby miało dać jakościowo lepszy węgiel), albo jeszcze jakieś inne Bóg wi co. Gdyby rząd (lub samorząd) chciał naprawdę coś zrobić to dofinansowywałby bardzo znacząco alternatywne źródła energii lub udzielał nieoprocentowanych długoletnich kredytów. A na chwilę obecną to finansuje to unia i to w niewielkim stopniu.
 7. W wiatrołapie starczy Ci jedno gniazdko i to samo tyczy się tarasu. Na strychu daj dwa gniazda - jedno abyś korzystał a drugie do podłączenia centralki alarmowej - chyba, że przewidujesz ją w innym miejscu, bądź nie będziesz robił instalacji alarmowej.
 8. Uśredniałem..... Ale do meritum - poczytałem, m.in. linka od Ciebie i wchodzi mi na to, że najbardziej opłacalna (dla mnie) byłaby instalacja solarna dla CWU. Wg moich wyliczeń wychodzi mi na to, że: -Instalacja z dopłatą 60% kosztowałaby mnie około 4000PLN; -CWU przy paleniu węglem miesięcznie kosztuje mnie 140PLN, czyli od maja do października 840PLN (zakładam, że w tych miesiącach instalacja by działała w sposób zadowalający); -Koszt eksploatacji instalacji solarnej to około 150PLN rocznie (info z neta) Podsumowując 4000/(840-150)=5,79 Czyli czas zwrotu to około 6lat. A potem latem Ciepła woda za 150PLN rocznie. Czy się mylę, czy ktoś ma doświadczenia praktyczne i podpowie coś czego tu nie uwzględniłem? P.S. Przy solarach nie musiałbym węglować w środku lata co byłoby dodatkowym plusem aczkolwiek nie jest to dla mnie priorytetem.
 9. Odświerzę temat Mam taką zagawozdkę, bo u mnie wprowadzili takie coś: "[...]Z analizy dotychczasowych działań przewidujemy, że będzie to 60 %, zatem pozostałą część kosztów – 40 % musi zapewnić z własnych środków finansowych właściciel nieruchomości. [...] - 10 tys.zł. dla instalacji kolektorów słonecznych dla rodziny 4 osobowej, - 45 tys.zł. dla instalacji gruntowej pompy ciepła z odwiertem dla budynku o średniej izolacyjności cieplnej przegród (ścian i stropów) i powierzchni użytkowej około 100 m2, - 12 tys. zł dla instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 kW, planując rodzaj i zakres instalacji do zgłoszenia należy zakładać, że 40 % określonych wyżej kosztów właściciel nieruchomości musi pokryć z własnych środków,[...]" Skłaniam się ku instalacji fotowoltaicznej - ale może coś podpowiecie/doradzicie. Kiedyś liczyłem, że w lato potrzebuję węgla na ciepłą wodę za około 140zł/miesiąc czyli około 1000 zł sezon albo prądu za około 160zł/miesiąc czyli około 1100 zł sezon. Czyli kolektory zwróciłyby się po 4latach (teoretycznie). Jak Wasze organoleptyczne doświadczenia? I podpowiedzcie czy warto pakować się w solary czy w fotowoltaikę.
 10. Parę lat temu mój wujek miał taki problem i wodociągi mu powiedziały że na jego terenie to niech on się martwi. On ze stoickim spokojem odpowiedział, że ma to w poważaniu, że to ich woda ucieka bo licznik ma w domu i jemu to nie przeszkadza. Przyjechali bez mrugnięcia i zrobili. Z tym, że to było kilka lat temu - nie mam pojęcia jak jest na Twoim terenie i czy np przepisy nie stanowią inaczej. Np.: że masz obowiązek zadbania o stan wodociągu od zasuwy do licznika.
 11. Z rożnych powodów nie codziennie tu jestem i nie śledzę wszystkiego na bieżąco - więc jeśli ktoś o tym wspomniał to sorry. Dlaczego tak mi się dzieje, że jeśli nacisnę "nowe posty" to wyświetla mi się to co zostało napisane ostatnio, ale jak kliknę w to, to wskakuję w wątek w miejsce gdzie byłem ostatnio. TZN: przykładowo widzę, że w "przemyśleniach..." ktoś napisał "bry.." klikam i znajduję się na zupełnie innym poście oddalonym o kilka stron wstecz... A kolejna sprawa to taka, że brakuje czegoś takiego jak "dzisiejsze/ostatnie posty". Po kliknięciu w "nowych postach" w jakiś wątek, jak już z niego wyjdę to dokopanie się do niego (tego wątku) to czasami tragedia.
 12. I abyśta grze(sz/cz)ne byli ... Wesołych i obżartych.
 13. Wrota Hadesu - są czaderskie i na żadnym forum tego (podejrzewam) nie ma