Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

ata11

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O ata11

 • Ranga
  Początkujący
 1. ok, wpusty. Deski zostały obejrzane przez przedstawiciela producenta. Wynik ogledzin wg przedstawiciela producenta: "Podczas oględzin stwierdzono występujące nieregularnie w różnych miejscach podłogi deszczułki drewniane których płaszczyzna powierzchniowa nie licuje się z płaszczyzną całkowitą powierzchni drewna. Z uwagi na specyfikę produktu jakim jest naturalne lite drewno dębowe , zgodnie z normami produktu jak również zgodnie z Warunkami Technicznymi Wykonania I Odbioru Robót Budowlanych dopuszczone są odchyłki wysokości występujące zarówno w produkcie przed mo
 2. Jak powinna wyglądać poprawnie ułożona deska podłogowa? Gotowa deska lakierowana dębowa,układana na "klik" i przyklejana do podłogi. Bory Polskie. Czy może mieć niektóre deski o milimetr/dwa wyżej niż inne? Nie wiem czy aferę robic czy nie;-).
 3. O matko, załamałam się.... Planowałam kupić okap o wydajności ok. 600 m3/h, aby zminimalizować wyziewy. A tu nagle tylko tyle, ile w instrukcji? A w niej piszą o standardzie instalacji wentylacyjnej: instalacja wewnętrzna bytowa mechaniczna jednorurowa, niezależny pion do podłączenia okapu kuchennego o wydajności maksymalnej do 190 m3/h..... Czyli mogę zainstalować byle jaki okap z RTV AGD.... I dusić się w wyziewach obiadowych... O matko, kto to wymyśłił... A ja zamontuję większy okap to czym to grozi?
 4. To mieszkanie w bloku, 5 piętro z sześciu, narożny lokal. Wywietrzniki w oknach są też firmy aereco, z tego co mi się kojarzy to model EXR Higro.
 5. No cóż, rzadko będę zaglądać pod spód szafki, w którą będzie wbudowany okap, na zewnątrz widać będzie tylko szafkę, góra i dół tyle samo- po 60 cm, więc wizualnie mało mnie to obchodzi. Najbardziej obchodzi mnie czy na wydajności okapu nie stracę albo na sprawności wentylacji.A czemuż to okap o mocy 600 czegoś tam ma nie wentylować pomieszczenia?
 6. Kuchenka indukcyjna bedzie wymiarów standardowo ok. 60 cm. Okapy do zabudowy, które nas interesują, są wymiarów od 50 do 60 długości. http://www.okapykuchenne.pl/wyprzedaz-okap-do-zabudowy-falmec-wkad-okapu-grupa-silnikowa-a-50-800m3-h.html https://e-okapykuchenne.pl/wklady-do-zabudowy/falmec-grupa-silnikowa-a-2511-.html Czy jeśli okap byłby krótszy o 10 cm niz długość kuchenki to zmniejsza to wentylację? Jest to niepożądane?
 7. Wentylacja do okapu to ta dziura niżej po prawej. Wentyacja grawitacyjna to ta wyżej , bardziej przytulona do belki nośnej. Wentylacyjna dziura grawitacyjna jest wypełniona kratką firmy Aereco model BXC, ale bez zasilania bateriami. Po drugiej stronie belki, vis a vis ściany, jest usytuowane duze okno (od góry do dołu) z wentylacyjnymi otworami regulowanymi u góry. Ustalone jest wstępnie, że rura grawitacyjnej wentylacji zostanie doprowadzona z dziury w pionie do szafki kuchennej przedłużeniem rury i kratka będzie szczelnie osadzona w drzwiach szafki kuchennej. Powietrze więc będzi
 8. Jest druga dziura, wentylacja grawitacyjna. Jak się otworzy okno, to nawet ciagnie... JEśłi chodzi o okap, to architekt niestety nie przewidział ustawienia w w tym samym miejscu/pionie tzw.3fazy i okapu kuchennego, stąd pomysł, by przeciagnąć któreś z nich w inne miejsce, by się spotkały. Tk, jak powinno być, nie?
 9. Tak, to dziura wentylacyjna ( z jakimiś skrzydełkami) przeznaczona pod okap (standard developerski). Czyli ok?
 10. Czy dużo straci na funkcjonalności okap, że jeśli rura do niego zostanie przedłużona o około 1,5 m? Dodatkowo musi ominąć przeszkodę w postaci belki nośnej, czyli najpierw zejść ok. 30 cm w dół, potem przejść pod belką i po drugiej stronie zostac zamontowana do okapu. W rezultacie będzie to coś w stylu O belka O ->tu okap dopiero. I___________I Czy mocny wyciąg (min.600, bo to i tak duże pomieszczenie- 32 m) byłby w stanie zniwelować ew.niedogodności takiego podłączenia???
×
×
 • Utwórz nowe...