Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

finlandia

Uczestnik
 • Posty

  314
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

finlandia last won the day on stycznia 21 2021

finlandia had the most liked content!

Reputacja

36 Neutralny

O finlandia

 • Ranga
  Bywa
 1. Jak poszła dalsza renowacja? na moje oko to kolor "orzech" (ciemny?), lepsze foty może by rozwiały wątpliwości. Czasem na ramce międzyszybowej są napisy z nazwą producenta.
 2. Uszkodzenia w tym miejscu powstają zawsze w pierwszej kolejności (tu zalega najdłużej woda), dlatego stosuje się w tym miejscu tzw. okapnik na skrzydło. Da się to zamontować na tym etapie.
 3. Dużo piszesz, ale też jesteś mocno w błędzie co do jednej sprawy: 99% znanych mi kart gwarancyjnych zawiera wykluczenie obowiązywania gwarancji w temacie pęknięć szyb. Po prostu szyba ma prawo sama pęknąć, szczególnie termicznie. Producent pakietów nie ma nic do rzeczy. Dlatego warto się od tego ubezpieczyć.
 4. Nie wykluczone także, że rozetka jest zamontowana niesymetrycznie w stosunku do otworu i blokuje wyjęcie klucza. Co to za producent drzwi/ zamków?
 5. W zależności od konkretnego umiejscowienia zaczepu. Po obrocie tą śrubą bardziej wytarta część zaczepu powinna się przesunąć bardziej w stronę zewnętrzną. W mojej ocenie ta regulacja nie musi pomóc. U siebie odczułem nie tylko problemy z zamykaniem, ale i paradoksalnie - większy przewiew na styku skrzydło / rama.
 6. A czy możecie wrzucić foto tych nieszczęsnych uszczelek które macie w oknach?
 7. Jak ciągnie, tzn. że jest nieszczelnie. Może przedmuch między listwą a oknem, a może gdzieś z boku. Jak to wygląda od zewnątrz?
 8. To i ja coś dorzucę od siebie: koszt owej ościeżnicy do ok 300zł (+/- 50zł) +wspomniany wyżej montaż.
 9. Jani, Dziękuję za dobre słowo. Przyznaję że ostatnio tu nie zaglądałem, bo w porę bym troszkę ostudził emocje ( o ile pobieżny przegląd tematu na to pozwala). Masy w płynie są jak najbardziej ok. Mam nadzieję, że doszły do skutku. Zmartwiło mnie jeszcze jedno : okno przesuwne HST... ale na fotce jest tylko PSK....
 10. Zawsze montuję na krótkie wkręty (1-2cm). Jeszcze nie słyszałem by się wyrobił. Za to danie dużego wkręta który wejdzie stal jest istotnym uszkodzeniem okna (traci izolacyjność cieplną)
 11. Chciałem "zabłysnąć" ale kolega Staruszek (jakby nie patrzeć , już po 50tce? ) mnie ubiegł i wszystko ładnie opisał. Regulujemy obracając śrubę ze zdjęcia.
 12. A czy w tym przypadku nie wystarczy klamka bez sprężyny wspomagającej? ..
 13. Regularna konserwacja polega na umyciu okien i przetarciu ich szmatką z woskiem. Malowanie - czyli renowację robi się raz na 10 lat. Przy drugiej renowacji drewna Twój plastik będzie już zasilał śmietniki...
 14. Wg mnie Veka to ma lepszy profil niż Plastimet (kwestia zaufania do marki) ale Monolit to producent robiący najtaniej jak się da i obawiam się że ich okno z Veki bedzie niewiele warte. W tym przypadku wybrałbym Plastimet. Widzałem ich wadliwe okna, ale i serwis w akcji (wymieniali okna). Kazda inna firma by to odrzuciła.
 15. Sprawdzisz to poziomicą. Ale wg mnie to mało prawdopodobne. Trzeba sprawdzić kilka aspektów -od wykluczenia błedu montażu, wspomnienej regulacji po ew. korektę mocowania zamka i jego zaczepu. Jeśli jest potrzeba to osadź zaczep zamka głębiej podcinając frez w ościeżnicy.
×
×
 • Utwórz nowe...