Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Budujemy Dom - podstawa domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  440
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Budujemy Dom - podstawa domu last won the day on maja 17 2021

Budujemy Dom - podstawa domu had the most liked content!

Reputacja

26 Neutralny

O Budujemy Dom - podstawa domu

 • Ranga
  Bywa

Ostatnio na profilu byli

10 278 wyświetleń profilu
 1. ? No właśnie tam pokazany jest system montażu, w którym kołki zakotwione są w murze.
 2. Chciał dobrze, przecież markiza nie trzymałaby się styropianu...
 3. Podwójne opłytowanie stosuje się np. po to, by zwiększyć izolacyjność akustyczną ściany działowej, albo po to, aby zwiększyć jej wytrzymałość, bo np. chcemy zawiesić na niej jakieś cięższe szafki. Rzeczywiście, alternatywą jest zastosowanie np. płyt gipsowo-włóknowych, które są znacznie wytrzymalsze od płyt g-k.
 4. Skoro nie da się dokupić takich drzwi, to chyba nie ma wyjścia... Ewentualnie można spróbować skontaktować się z producentem tej kabiny i kupić same drzwi.
 5. Oczywiście, że do zasilania pompy potrzeba prądu. Gdyby nie to, byłoby to urządzenie niemal idealne:) W przypadku pomp o dobrych parametrach zdecydowana ilość energii pochodzi jednak z otoczenia. Stąd taka ich popularność w ostatnim czasie.
 6. Tu krótki opis i rysunki z układem warstw: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-pod-klucz/a/11116-technologia-budowy-domu-z-bali
 7. Pomalowanie płytek na pewno sporo zmieni, tylko nie będzie łatwo dokładnie pokryć farbą tych wypukłych elementów z wzorami, bo najłatwiej jest malować gładkie powierzchnie. Te przestrogi są niestety słuszne, bo wiele osób skarży się na efekty już po roku, dwóch od pomalowania płytek. Niezależnie od tego, jakiej farby używali. Dużego wyboru nie ma, ostatnio na rynku pojawiła się farba, która nie wymaga użycia podkładu, co znacząco przyspiesza prace. Ciekawe czy w tym przypadku efekty będą lepsze.
 8. Teraz już na to za późno, ale może komuś przyda się rada z tego poradnika: https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/22623-podpowiadamy-co-nalezy-wiedziec-kupujac-styropian Zważenie paczki to zaś prosty test, który może przeprowadzić każdy amator.
 9. Samo zmycie ścian może nie wystarczyć. Jak powiedział przedmówca, zapach może pozostawać głębiej niż tylko na powierzchni ścian.
 10. Osłonięcie zagrzybionych ścian płytami g-k, obojętne w jakim kolorze, to złe rozwiązanie. Trzeba usunąć przyczyny zawilgocenia, pozbyć się grzyba i dopiero potem remontować ściany.
 11. Oczywiście, ze blachówki się różnią od siebie. Wyglądem, grubością przetłoczenia, rodzajem i grubością zastosowanej blachy, rodzajem powłok zewnętrznych itp. Zazwyczaj lepsze jakościowo są droższe i objęte są dłuższą gwarancją.
 12. Proszę zerknąć, tu była dyskusja na podobny temat:
 13. Niestety to nie jest niezwykła cena. Słyszałem już o wycenach rzędu 2 tys. za wykończenie metra mieszkania w stanie deweloperskim.
 14. Proszę zerknąć tu: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/porady/10160-jakie-sa-strefy-ochronne-w-lazienkach
 15. Trzeba uzmysłowić sąsiadowi, że w Polsce nie można stosować azbestu od... 25 lat. A najlepiej sprawę zgłosić do gminy.
×
×
 • Utwórz nowe...