Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - podstawa domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  224
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

O Budujemy Dom - podstawa domu

 • Ranga
  Bywa

Ostatnio na profilu byli

5804 wyświetleń profilu
 1. Budujemy Dom - podstawa domu

  Budowa dachu czy pietra

  Zmiany w konstrukcji stropu wymagają fachowej oceny, więc ekspert jak najbardziej potrzebny.
 2. Budujemy Dom - podstawa domu

  Budowa dachu czy pietra

  Pierwsza opcja będzie dużo tańsza. Jeśli konstrukcja dachu jest w dobrym stanie (powinien to stwierdzić konstruktor), wystarczy tylko folia dachowa oraz ruszt z łat i kontrłat (pod blachodachówkę nie trzeba wykonywać pełnego deskowania). Koszt najtańszego pokrycia to ok. 30 zł/m2, więc całość zależy od powierzchni dachu.
 3. Budujemy Dom - podstawa domu

  Popękane ściany starego domu + oddzielna klatka

  Cóż dodać - samo zrobienie wejścia nie jest technicznie trudne - o ile zgodzi się na to konstruktor. Większym problemem są te pęknięcia ścian i tu też nie obędzie się bez sprawdzenia na miejscu, co jest tego przyczyną i jak wzmocnić budynek.
 4. Budujemy Dom - podstawa domu

  Czyste Powietrze - dopłaty do kotłów i termomodernizacji

  https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-czyste-powietrze/ "Od 19 września obywatele będą mogli składać wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej drogą elektroniczną."
 5. Budujemy Dom - podstawa domu

  dach

  "nie chce robic tego od wewnątrz bo mam ładne drewno na suficie którego nie chcę zrywać." Czyli pozostaje opcja ocieplenia od zewnątrz, co wiąże się z koniecznością ułożenia nowego pokrycia.
 6. Budujemy Dom - podstawa domu

  dach

  Tu przedstawiono sposób ocieplenia dachu od zewnątrz - to tzw. ocieplenie nakrokwiowe: https://www.rockwool.pl/aplikacje/poddasza/Izolacja-nakrokwiowa-dachu-skosnego/
 7. Budujemy Dom - podstawa domu

  Balkon - szczelina

  A jaka ma być nawierzchnia na balkonie (jeśli większe koszty nie wchodzą w grę)? Zostaje ta sztuczna trawa? Jeśli tak, to można po prostu niewielkim kosztem zakryć szczelinę blaszanym kołnierzem.
 8. Budujemy Dom - podstawa domu

  Kupno materaca

  Gwoli ścisłości - jest Ikea w Warszawie, w dzielnicy Targówek.
 9. To, niestety, nie jest odosobniony przypadek...
 10. Ofertę akurat tej firmy z Ząbek znam, ale oni zdaje się robią skrzydła o szerokości maks. 90 cm, z ościeżnicą wpuszczaną w ściany. Miałem na myśli to, że ciężko znaleźć coś "masowego". Wszak na zamówienie, za odpowiednie pieniądze, można zrobić prawie wszystko:) Tak czy siak, w tym przypadku problemem jest ich zamocowanie.
 11. Budujemy Dom - podstawa domu

  Sposoby walki ze smogiem w Polsce, czyli program Czyste Powietrze

  Ciekawostka: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23857293,polski-pomysl-na-walke-ze-smogiem-okaze-sie-przelomowy-tanie.html#MTstream
 12. Budujemy Dom - podstawa domu

  Łączenie kuchni z pokojem a instalacja gazowa?

  To wcale nie jest wyjątkowa sytuacja. Zdarza się, że w regulaminie wspólnot mieszkaniowych (spółdzielni) są zapisy mówiące o tym, że prace związane z ingerencją w ściany wymagają zgody zarządu.
 13. Ciężko znaleźć drzwi o takiej wysokości. Niektórzy producenci oferują jednak drzwi, do których można dokupić naświetle górne, ale taka konstrukcja musi mieć solidne oparcie.
 14. Budujemy Dom - podstawa domu

  Wanna, brodzik czy taki panel z płytkami?

  Niekoniecznie dla nowobogackich. Raczej dla starszych osób, które najczęściej właśnie zamożne nie są. Swoją drogą nie widzę powodu, dla którego te wanny są tak drogie. Może jak się upowszechnią, to ceny spadną...
 15. Budujemy Dom - podstawa domu

  Plastikowa kratka na podjazd

  Kluczowa jest tu solidna podbudowa. W wykopie o głębokości 30–40 cm wysypuje się ok. 25 cm grubego żwiru, który tworzy warstwę nośną. Na nim rozkłada się geowłókninę. W przypadku, gdy panele będą wypełniane kruszywem, tworzy się jeszcze warstwę podkładową - ok. 5 cm piasku. Przy wypełnieniu trawą, piasek należy wymieszać z kompostem.
×