Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - podstawa domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  86
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutralny

O Budujemy Dom - podstawa domu

 1. Coś w tym jest - z tego powodu niektórzy boją się np. odkurzacza centralnego...
 2. Tu chyba nie ma mądrego - trzeba skalkulować, ile pochłonie remont i zastanowić się czy warto, skoro w domu przebywa się tylko w kilka weekendów w roku.
 3. Producent popularnej pianki do klejenia styropianu informuje, że nadaje się ona do mocowania także płyt grafitowych. Zaleca tylko przeszlifowanie płyty w miejscach, gdzie nakładana będzie pianka.
 4. Niekoniecznie. Wieszaki na stelaż mocuje się też do lica krokwi:
 5. Być może nie wszyscy znają tę sekcję na stronie budujemydom.pl - aktualne stawki wykonawców pokryć dachowych: http://www.budujemydom.pl/dachy-i-rynny/k/576-Stawki-wykonawcow
 6. A gdzie wystąpił problem? Mykologa trzeba szukać blisko siebie.
 7. Najważniejsze, aby samemu nie usuwać azbestowego pokrycia. Bo rzeczywiście leżący na dachu eternit nie jest groźny, ale już przy demontażu i przełamaniu płyt dochodzi do szkodliwego pylenia. A więc rozbiórka takiego dachu tylko z wyspecjalizowaną firmą.
 8. No tak, ale niektórych ciężko przekonać, że warto inwestować w zdrowie - vide sytuacja ze smogiem.
 9. Od nowego roku ruszyło kilka regionalnych programów dofinansowania usuwania pokryć zawierających azbest. Warto sprawdzać na stronach urzędów marszałkowskich i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, jakie są możliwości w tym zakresie. Kilka przykładowych linków: https://www.wfos.szczecin.pl/azbest.html http://rpo.lubelskie.pl/strona-72-co_mozna_zrealizowac.html http://www.wfosigw.zgora.pl/artykul/strona-glowna-aktualnosci-programy/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-azbest-2017 http://www.wfosigw.torun.pl/aktualnosc-229-utylizacja_azbestu_ogloszenie_naboru.html
 10. Wygląda to tak, jakby niestarannie nałożono piankę na ramę okna. Najlepiej byłoby więc uszczelnić przestrzeń, bo inaczej problem będzie powracał.
 11. Hmm, pytań sporo i bardzo konkretne. Trzeba by trafić na inwestora, który miał do czynienia z wymienionymi produktami. Z obserwacji wynika jednak, że ta metoda nie cieszy się wśród użytkowników forum dużą popularnością - pewnie stąd brak odpowiedzi.
 12. Aluminium nadal jest dość drogie, ale można znaleźć produkty w rozsądnych cenach. Choć wybór jest mocno ograniczony, bo to wciąż niezbyt rozpowszechnione rozwiązanie,
 13. Witam, widzę że tematy się dublują, proponuję kontynuować dyskusję tu:
 14. Jak już pisałem w tym wątku - może przyczyn należy szukać w niedokładnym uszczelnieniu podczas montowania okien?
 15. Nie powinno być problemu - większość producentów ma w ofercie zarówno pokrycia, jak i akcesoria dachowe.