Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Budujemy Dom - podstawa domu

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  137
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralny

O Budujemy Dom - podstawa domu

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

4143 wyświetleń profilu
 1. Kwestia gustu to jedno, ale dobrze też, by dach współgrał z architekturą budynku. Do nowoczesnych brył pasuje np. coś takiego:
 2. A rolety albo markizy w oknach Pani ma?
 3. Aż się prosi o jakieś większe przeszklenie/świetlik w tej lukarnie.
 4. Takie drzwi powinny mieć też wzmocnioną konstrukcję, np.:
 5. Proszę zerknąć na kilka linków: http://www.budujemydom.pl/chemia-budowlana/785-impregnaty-do-drewna-co-znajdziemy-na-rynku http://www.altax.pl/6-bledow-najczesciej-popelnianych-przy-impregnacji-drewna/ https://www.vidaron.pl/poradnik/ochrona-i-dekoracja-drewna-wewnatrz-i-na-zewnatrz-co-daje-lepsza-ochrone-impregnat-czy-lakierobejca
 6. To prawda, ale nawet wybierając ten sam rodzaj pokrycia, można zapłacić zupełnie inną cenę. Bez problemu znajdziemy dachówkę ceramiczną za 30-40 zł/m kw., ale i za dwukrotnie więcej. Te ręcznie formowane kosztują nawet ponad 200 zł/m kw. Podobne różnice występują w przypadku blachy dachowej. Oczywiście pokrycie to nie jedyny element kosztorysu dachu.
 7. Czy sytuacja już się jakoś wyjaśniła?
 8. Przewidziana technologia jest jak najbardziej prawidłowa, a zresztą nie ma innej możliwości połączenia stropów na różnych poziomach.
 9. Przykładowe ceny: https://budohurt24.pl/pl/c/Plyta-rezolowa/619
 10. Panele winylowe są cichsze - dzięki warstwie korka, która tłumi dźwięki.
 11. Nie tylko Anglicy - u nas też jest spory wybór takich produktów, bez problemu dostępnych np. w marketach budowlanych.
 12. Skoro sprawa jest w sądzie, to pewnie opinia forumowiczów w tej sprawie niewiele zmieni...
 13. Trudno radzić bez dokładnych informacji, ale generalnie niesprzyjające warunki gruntowe są wskazaniem do wykonania płyty.
 14. Np. to:
 15. Tutaj znajdują się prawidłowe odległości łaty podkalenicowej od kalenicy - w zależności od pochylenia dachu: http://www.monier.pl/fileadmin/bu-files/pl/do_pobrania/karty_techniczne/Karta_techniczna_dachowka_Rubin_13V.pdf