Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Szukam ekipy, materiałów na budowę

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Piszcie, co szukacie i odpowiadajcie, gdzie to znaleźć.

426 tematów w tym forum

• 2 odpowiedzi
    • 2118 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 2560 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 171 wyświetleń
    • 125 odpowiedzi
    • 84391 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 120 wyświetleń
    • 87 odpowiedzi
    • 70157 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 31209 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 170 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 404 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 959 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 296 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 597 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 414 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 387 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 446 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 415 wyświetleń
    • 21 odpowiedzi
    • 16005 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 593 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 408 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 791 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 531 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 542 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 774 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 743 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 924 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 961 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6814 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1967 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1081 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 9185 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1300 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2008 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 2969 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1556 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 23780 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1725 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1381 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4785 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1985 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1751 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1294 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1845 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1482 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 2376 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1440 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1824 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1616 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1746 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 1717 wyświetleń
    • 0 odpowiedzi
    • 2088 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • FAQ, czyli jak poruszać się po Forum

• Najnowsze posty

• Chodzi o to, że zbiornik w obecnym hydroforze masz malutki i przy zapotrzebowaniu po prostu nie nadążą, szybciej oddaje wodę niż pompa nadąży podać do zbiornika. Gdyby zbiornik był większy to automatycznie pompa nadążyła by z podaniem wody. A jeżeli nie masz zamiaru wymiany zbiornika to trzeba wymienić pompę  która będzie posiadać większą wydajność.
    • Miało, ale patrz powyżej - Rysiu napisał, że może być u nas. Natomiast - jakkolwiek będzie , ja się dostosuję do wszystkiego 
    • Witam serdecznie
      Zakupiłem piec Państwa firmy Buderus Gb 072+Rc-300rf+zasobnik 100 l, do tego zakupiłem jeszcze kominek z płaszczem wodnym oraz sterownik ecoKOM 200 Classic

I mam problem poniewaz zaden z instalatorów a było ich juz 4 nie potrafi spiac pieca Buderus gb 072 + sterownik rc-300rf+ plum ec200 classic.   Kazdy kto był z serwisantów  twierdzi ze sie nie da, ze nie wspolpracuje on z piecem. Sam juz nie wiem, moze Państwo beda mogli mi pomoc w tej sprawie, badz podac informacje jak mam rozmawiac z instalatorami.

Sprawa niby prosta- chodzi o to aby jak kominek nie bedzie juz grzał za mocno i wygasnie załaczył sie piec gazowy.Chciałabym aby po rozpaleniu kominka piec sie wyłączał a jak kominek bedzie wygasał i spadnie temperatura załaczył sie piec, abym rano nie miał zimno w domku.

Zakupiłem sterownik z przekażnikiem(Finder 44.62.7.006.0000 z podstawka). W załaczeniu przesyłam zdjecie zacisków dla osprzetu zewnetrznego z pieca(instrukcja pieca). Sterownik ma wyjscie h ktore ponoc daje takie mozliwości. W załaczeniu instrukcja -str. 15, oraz zdjecie z pieca z podłaczonymi modułami. Posiadam moduł Mm100, sterownik rc-300rf, 2 OBIEGI GRZEWCZE INFORMACJA Do włączenia/wyłączenia zewnętrznego źródła ciepła można wykorzystać wyjście "H" sterownika kominkowego oraz wejście zestyku regulatora temperatury lub przyłącze zestyku przełączającego kotła gazowego. Niestety, nigdzie w instrukcji nie znalazłem jak jaki wpływ na pracę kotła ma sygnał z pierwszego wejścia. Sygnał (rozwarcie styków) wejścia drugiego będzie skutkował wyłączeniem się palnika.
      W zależności od konfiguracji wyjścia "H" w sterowniku kominkowym (opis na stronie 15 załączonej instrukcji) w momencie kiedy kominek się rozgrzeje (np. wyjście H skonfigurowane tak, aby sygnał był dawany po osiągnięciu odpowiedniej temperatury płaszcza kominka) poprzez przekaźnik rozłączane są styki "zewnętrznego zestyku przełączającego" co z kolei skutkuje wyłączeniem palnika. W momencie kiedy kominek wygasa, spada temperatura płaszcza wodnego, przestaje być podawany sygnał na wyjście "H" i kocioł gazowy wraca do normalnej pracy.
      Pozdrawiam serdecznie

Grzegorz ecoKOM 200-Classic_instrukcja instalacji i uzytkowania_wydanie 7.1.pdf
    • Może mój projekt okaże się w czymś pomocny:  https://forum.budujemydom.pl/topic/11215-dziennik-pezeta/?do=findComment&comment=349890   A tu ostateczna wersja i zrealizowana. Działa: podłogówka - projekt.
    • Hmm, pytań sporo i bardzo konkretne. Trzeba by trafić na inwestora, który miał do czynienia z wymienionymi produktami. Z obserwacji wynika jednak, że ta metoda nie cieszy się wśród użytkowników forum dużą popularnością - pewnie stąd brak odpowiedzi.
    • W jednym z odcinków Wielkie projekty - Australia gość miał podłogę ze szlifowanego betonu i nie wiedział jak zrobić listwy przyścienne. W końcu wymyślił listwy w postaci krawędziaka drewnianego wpuszczonego w podłogę przy ścianach, ale nie wystającego poza poziom podłogi. Musiał tylko z tynkiem i farbą zjechać w ten rowek, w którym później te listwy układał. Muszę przyznać, że wyglądało to zaje... ten, dobrze!  
    • Gość Piotr Całka
      Koleny zamach na kieszen najubozszych. Zamiast pomoc tym ludziom inwestowac w zielone zrodla cha ich karac i zmuszac. Kompletny debilizm .
    • Witam, tez zastanawiam się nad postawieniem takiego domku, tylko martwię się co na to urzędnicy, szukając informacji w internecie spotykam się z sprzecznymi informacjami. czy ktoś już mieszka w takim domku? jak to wygląda od strony prawnej? dodam ze chciałbym zamieszkac w takim domku z rodzina po odpowiednim dociepleniu i obudowaniu i zadaszeniu tak aby domek holenderski przypominal maly domek mieszkalny. chciałbym również przytwierdzić go w jakiś sposób do gruntu
    • Jak dla mnie to wszystko jeden grzyb. Miałem verto, bass polska, długo nie wytrzymały użytku domowego. Miałem. Wkrętarke i szlifierke. Lepiej kupić coś markowego, albo jak ja teraz z racji używania rzadko sprzętu czego co ma 3 lata gwarancji np mcalister
    • ewentualnie jajoszczypiący... ogólnie wydaje mi się, że forum chwilę dłużej się wczytuje. W czasie ładowania jest standardowa szata, by na koniec wskoczyć na właściwą. No i właśnie gdy ktoś czasami wyczyści historię łącznie z ciasteczkami, to trzeba od nowa ustawiać...
  • Doradcy redakcyjni i firmowi