Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Eksperci Hörmann

Firma
 • Posty

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Eksperci Hörmann

 • Ranga
  Profesjonalista

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli chcemy, by temperatura w garażu, który znajduje się w bryle budynku była wyższa, musimy pomyśleć nie tylko o dobrej izolacji przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz o bardzo ciepłych drzwiach łączących go z domem, ale także o ograniczeniu strat ciepła przez powierzchnię bramy garażowej. Powinniśmy wtedy zamontować bardzo dobrze izolowaną termicznie bramę segmentową, taką jak brama LPU 67 Thermo firmy Hörmann. Współczynnik przenikania ciepła tej bramy, zbudowanej z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną oraz wyposażonej w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów i w podwójną uszczelkę progową, wynosi około 1,0 W/(m2K). Ale izolacyjność cieplna bramy może być jeszcze wyższa, jeśli podczas montażu zabezpieczymy jej połączenie z murem, do którego jest zamocowana. Najlepszym rozwiązaniem jest tu montaż zestawu ThermoFrame firmy Hörmann. Składający się z dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz z kątownika z tworzywa sztucznego zestaw ogranicza do minimum powstawanie mostków termicznych, jakie tworzą się pomiędzy ścianą garażu a ościeżnicą, a tym samym znacząco wpływa na dodatkową poprawę izolacyjności cieplnej bramy.
 2. Wszystko zależy od usytuowania i budowy garażu oraz potrzeb inwestora. W garażu wolnostojącym najtańszym rozwiązaniem jest brama uchylna. Ale jeśli garaż ma niewielki podjazd lub wychodzi bezpośrednio na ulicę - lepsza będzie nieocieplona brama segmentowa, która nie zabiera miejsca przed garażem podczas otwierania i zamykania. Brama segmentowa jest też bardziej stabilna i sztywna oraz bardziej praktyczna i bezpieczna w użytkowaniu. Gdy garaż znajduje się w bryle budynku – brama powinna być jak najcieplejsza. To tak samo ważne jak dobra izolacja przylegających do części mieszkalnej ścian i sufitu oraz ciepłe drzwi łączące garaż z domem. Gdy zależy nam na utrzymaniu stałej wysokiej temperatury w garażu, powinniśmy zamontować dobrze izolowaną bramę zbudowaną z segmentów o grubości 67 mm z przegrodą termiczną oraz wyposażoną w podwójne uszczelki wargowe na łączeniach segmentów i w podwójną uszczelkę progową. Izolacyjność cieplna takiej bramy wynosi około 1,0 W/(m2K). A może być jeszcze wyższa, jeśli podczas montażu, za pomocą dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz specjalnego kątownika z tworzywa sztucznego, do minimum ograniczymy powstawanie mostków termicznych między ościeżnicą a ścianą garażu. Kiedy jednak garaż ma wyjątkowo niskie nadproże lub inne względy konstrukcyjne, jak nachylenie dachu czy prowadzone instalacje, uniemożliwiają chowanie lub mocowanie bramy pod stropem, warto poszukać dobrze ocieplonej bocznej bramy segmentowej lub bramy rolowanej.
 3. Energooszczędność, bezpieczeństwo, ciekawy design i przystępna cena - to cechy produktów oferowanych w tym roku przez firmę Hörmann w specjalnej promocji. Ucieczce ciepła z garażu i domu zapobiegają dobrze izolowane termicznie bramy segmentowe oraz energooszczędne drzwi wejściowe. W tegorocznej promocji firmy Hörmann są to zbudowane z pełnych segmentów o grubości 42 mm i wyposażone w wysokiej jakości uszczelki bramy RenoMatic i RenoMatic light oraz stalowe i aluminiowe drzwi wejściowe Thermo65 oraz ThermoSafe. Zarówno skrzydła, jak i aluminiowe ościeżnice tych drzwi posiadają przegrody termiczne. Dzięki temu Themo65 o grubości skrzydła 65 mm mają współczynnik przenikania ciepła UD na poziomie 0,87 W/(m2K), a ThermoSafe z płytą o grubości 73 mm osiągają UD nawet około 0,8 W/(m2K). Ponadto 6 promocyjnych wzorów drzwi Thermo65 standardowo oferowanych jest z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2, a wszystkie wzory drzwi ThermoSafe mają klasę przeciwwłamaniową RC 3. Pełne bezpieczeństwo bram RenoMatic gwarantuje napęd ProMatic z systemem sterowania radiowego BiSecur i 128-bitowym kodowaniem sygnału. Zaletą tej promocyjnej oferty jest też szeroka paleta atrakcyjnych wzorów. Ciekawą propozycją są naświetla boczne do drzwi Thermo65. Te o szerokości 400-550 mm można zamówić w klasie RC 2. Promocja potrwa do końca roku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą promocyjną oraz prospektem drzwi zewnętrznych
 4. Bramy boczne HST spełniają dwie funkcje – bramy garażowej oraz drzwi wejściowych do garażu, dzięki czemu są bardziej funkcjonalne i z powodzeniem zastępują bramy segmentowe z dodatkowymi drzwiami przejściowymi. Poziomy układ bramy – ruch segmentów w kierunku poziomym – jest związany z zupełnie inną konstrukcja prowadnic, w których porusza się brama, w porównaniu do klasycznej bramy segmentowej, zachowując jednocześnie wysokie walory energooszczędności i bezpieczeństwa. Wielkość sprzedaży bram bocznych jest znacznie niższa niż tradycyjnych bram segmentowych. Te wszystkie argumenty wpływają na wysokość ceny bram bocznych HST firmy Hörmann.
 5. Aby udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytanie o izolacje drzwi potrzebujemy szczegółowej informacji o jaki rodzaj izolacji chodzi- termiczną (cieplną), akustyczną czy może przeciwwilgociową?
 6. W sytuacji gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się montaż dobrze ocieplonej bramy garażowej. Segmenty bramy o grubości 42 mm z wypełnieniem z pianki poliuretanowej charakteryzują się efektywną izolacyjnością cieplną. Dodatkowo zastosowanie ciepłej ościeżnicy, która zapewnia termiczne oddzielenie od ściany budynku polepsza parametry cieplne bramy nawet o 15%. Dobra izolacja termiczna w krótkim czasie przełoży się na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.
 7. Idealna – zalecana sytuacja – to montaż bramy garażowej jako elementu końcowego, po zakończeniu wszelkich prac budowlanych w pomieszczeniu garażowym oraz po wykonaniu docelowej posadzki i pokryć ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Na etapie prowadzenia budowy stosować zamknięcie zastępcze tzw. „budowlane”. Stosując się do tej zasady mamy pewność, iż płyta bramy nie ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu, elementy mechaniczne nie będą podlegały przyśpieszonemu zużyciu na skutek kontaktu z pyłem, piaskiem Itp.
 8. Wymiar bramy segmentowej: 2900 x 2040 mm nie jest wymiarem znormowanym. Najbardziej zbliżony wymiar znormowany bramy segmentowej LPU 42 to 3000 x 2125 mm i wówczas cena takiej bramy wynosi 3051 zł netto. Podana cena dotyczy bramy z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Woodgrain. W przypadku wyboru innego wzoru bramy, koloru i struktury powierzchni cena bramy ulegnie zmianie. Cena napędu SupraMatic E z jednym pilotem do bramy o tej wielkości wynosi 1502 zł netto. Podane ceny są cenami netto i należy do nich dodać podatek VAT w wysokości 8% lub 23%. Wysokość podatku VAT regulują przepisy podatkowe. Równocześnie zachęcamy do kontaktu ze sprzedawcą, ponieważ od kwietnia b.r. rozpocznie się sprzedaż bram segmentowych w cenach promocyjnych.
 9. W odpowiedzi na pytanie krótkie porównanie bram: Bramy segmentowe LPU - grubość segmentu 42mm, - możliwość zastosowania dodatkowych uszczelek ThermoFrame, - możliwość domontowania napędu w późniejszym czasie, - różnorodność powierzchni i wzorów, - korzystniejsze cenowo, - możliwość doboru prowadzenia w zależności od wysokości nadproża. Bramy rolowane Rollmatic - grubość profilu ok. 15mm, - różnorodność kolorów, - możliwość montażu na zewnątrz budynku, - wymagana mała głębokość zabudowy, Bramy segmentowe ze względu na dobrą izolacyjność cieplną i korzystną cenę są głównym produktem garażowym u nas w firmie. Generalnie można je stosować do min. 90% garaży. Natomiast gdy warunki zabudowy nie pozwalają na zamontowanie bramy segmentowej, możemy w to miejsce zamontować bramę rolowaną. Jednak przepaść we współczynniku przenikania ciepła pomiędzy tymi bramami powoduje, że większość klientów wybiera bramy segmentowe. Dla porównania współczynnika przenikania ciepła (wymiar 2500x2125 okleina Golden Oak z napędem) - brama segmentowa – współczynnik 1,5 W/m2K - brama rolowana – współczynnik 4,7 W/m2K Pozdrawiam! Zbigniew Kościelniak Dyrektor Przedstawicielstwa Hörmann Polska Sp. z o.o. w Poznaniu
 10. Są dwie "szkoły". Obydwie mają swoje wady i zalety. Formalnie zaś – nie ma to znaczenia. Montaż drzwi z ościeżnicą jest w tym sensie trudniejszy, bo cały element jest sporo cięższy. Trzeba bowiem zamontować jednocześnie i ościeżnicę i wiszące na niej skrzydło. Ponieważ całość jest cięższa, to trudniej ją dobrze ustawiać przed zabetonowaniem. Można jednak to zrobić, wstawiając odpowiednie podkładki dystansowe, zarówno pomiędzy skrzydłem drzwi, a ościeżnicą, jak i oczywiście odpowiednie kliny, kontrujące całość w ścianie (bezwzględna zasada: pion/poziom/ płaszczyzna montażu). Zdejmując skrzydło z ościeżnicy (wybijając sworznie zawiasów konstrukcyjnych) - montaż jest o tyle łatwiejszy, bo sama ościeżnica jest lekka. Jednak jej nieprecyzyjny montaż, nie uwzględniający ugięcia profilu ościeżnicy i ewentualnego jej odkształcenia, po późniejszym zawieszeniu skrzydła, to gwarancja nieudanego montażu. Taki montaż wymaga niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego wcześniejszego "skontrowania" profili ościeżnicy przed zawieszeniem skrzydła. Chodzi w praktyce o to, aby po jego zawieszeniu, działające w dół ramię siły, związane z kilkudziesięciokilogramowym obciążeniem – nie spowodowało przemieszczenia się zamocowanych wcześniej na dyble, przy pomocy kotew, profili ościeżnicy. Można oczywiście, ościeżnicę zaraz po jej zadyblowaniu i odpowiednim precyzyjnymj ustawieniu - od razu zabetonować, ale nie rekomendowałbym tego, ponieważ nie będziemy mieli już później żadnego manewru w zakresie regulacji, gdyby coś nie poszło tak, jak trzeba. Dzięki odpowiedniemu skontrowaniu drzwi, przy pomocy dybli kotwiących ościeżnicę w murze, za pomocą odpowiednich klinów i podkładek dystansowych – powinniśmy uzyskać zamierzony efekt. Należy pamiętać o najważniejszej zasadzie, o której już wspomniałem wcześniej: podczas montażu należy zachować bezwzględnie piony, poziomy i płaszczyznę montażu. Druga ważna zasada, to taka, że skrzydło drzwi po jego osadzeniu w ościeżnicy, powinno znajdować się możliwie precyzyjnie w osi symetrii ościeżnicy, tzn. szczeliny z każdej strony powinny być niemal takie same. Uwaga! Drzwi HPL30- A-1 są drzwiami rewersyjnymi (prawo-lewymi). Po ustaleniu kierunku ich otwierania – dolny profil ościeżnicy 4-stronnej może być odjęty, tj. umiejętnie odcięty lub oderwany od pionowych słupków pionowych ościeżnicy. Do Siego Roku!
 11. Dokładny sposób montażu oraz wszelkie kroki, jakie należy przedsięwziąć, w celu zamontowania drzwi przeciwpożarowych HPL30 A-1, znajdują się w instrukcji montażu i konserwacji drzwi. Dokument ten znajduje się (wraz z uszczelką ościeżnicową, zwiniętą w kształt "ślimaka" w opakowaniu foliowym, przymocowanym bezpośrednio na blacie skrzydła drzwi. Na wszelki wypadek (gdyby dokument ten z jakiegokolwiek powodu się zagubił), przesyłam w załączeniu dokument "instrukcji" w wersji elektronicznej (w formacie PDF hormann_instrukcja_montazu_i_konserwacji.pdf). W instrukcji (w bardzo przystępnej i zrozumiałej formie, za pomocą piktogramów) znajdują się wszystkie poszczególne kroki (także w zakresie demontażu ościeżnicy, a tym samym „wybijania” sworzni zawiasów konstrukcyjnych), w celu zamontowania drzwi przeciwpożarowych w otworze budowlanym. Zwracam uwagę, że drzwi przeciwpożarowe, oprócz klasycznego ich zadyblowania, powinny zostać dokładnie zabetonowane (szczelina pomiędzy ścianą montażową, a ościeżnicą, powinna zostać wypełniona szczelnie zaprawą cementowo-wapienną, a nie np. pianką poliuretanową). W przypadku dalszych kłopotów z montażem drzwi, konieczne jest zwrócenie się o pomoc do lokalnego dystrybutora lub naszego regionalnego partnera handlowego (dealera). Dariusz Potrzebski Dyrektor sprzedaży produktów obiektowych w firmie Hörmann Polska sp. z o.o.
 12. Witam Podany wymiar bramy segmentowej: 5250 x 2100 mm nie jest wymiarem znormowanym. Cena bramy segmentowej LPU 40 (grubość segmentów 42 mm) firmy Hörmann w wymiarze specjalnym wynosi 5191 zł netto. Najbardziej zbliżony wymiar znormowany bramy segmentowej wynosi 5500 x 2125 mm i wówczas koszt zakupu tej bramy to 4414 zł netto. Podana cena dotyczy bramy z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Woodgrain. W przypadku wyboru innego wzoru bramy, koloru i struktury powierzchni cena bramy ulegnie zmianie. Podane ceny są cenami netto i należy do nich dodać podatek VAT w wysokości 8% lub 23%. Wysokość podatku VAT regulują przepisy podatkowe. Pozdrawiam
 13. Witam, Załączam plik graficzny, na którym widoczne są 4 warianty. Mam nadzieję, że rysunek okaże się pomocny w rozwianiu wątpliwości.
 14. Szanowni Państwo Podczas montażu drzwi zewnętrznych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na izolację pod progiem, żeby warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone. Pod progiem musi zostać umieszczona specjalna konstrukcja o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła. Firma Hörmann, oprócz drzwi oferuje również odpowiednie profile do wpuszczenia w posadzkę. Należy też pamiętać, że płaszczyzna montażowa musi być zgodna z płaszczyzną izolacji, a przestrzeń między otworem a drzwiami należy uszczelnić taśmą rozprężną. Analogiczna jest sytuacja podczas montażu bramy garażowej. Świadomi inwestorzy powinni umieścić w posadzce profil rozdzielający warstwę betonu. W ofercie bram garażowych firmy Hörmann takich profili jednak nie ma. Przygotowując posadzkę w garażu, należy również zwrócić uwagę na prawidłowe jej wypoziomowanie, które będzie gwarantowało odpływ wody na styku brama-posadzka. Unikniemy wówczas problemów związanych z zatrzymywaniem się wody i przymarzaniem uszczelki progowej. Z poważaniem Krzysztof Horała
 15. Szanowni Państwo Energooszczędność jest obecnie dominującym trendem w budownictwie jednorodzinnym. To efekt regulacji europejskich zaostrzających wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków i dążących do ograniczenia zużycia energii. Firma Hörmann nie tylko doskonale wpisuje się w ten nurt, ale nawet go wyprzedza. Dzięki innowacyjnym technologiom i najnowocześniejszym materiałom powstają produkty, których parametry techniczne znacznie przewyższają określone przepisami wymagania. Takie jak np. drzwi wejściowe ThermoCarbon, których współczynnik przenikania ciepła (UD nawet 0,47 W/m²K) prawie dwukrotnie przekracza wymagania stawiane drzwiom w domach pasywnych czy jedyny w swoim rodzaju system uszczelek ThermoFrame, który zastosowany w bramach segmentowych o blisko 30% poprawia ich izolacyjność cieplną. Na nic jednak zdadzą się bramy i drzwi o najlepszych nawet parametrach cieplnych, jeśli będą one niewłaściwie zamontowane. Konieczny jest FACHOWY MONTAŻ. Podczas montażu drzwi przede wszystkim należy zwrócić uwagę na izolację pod progiem, żeby warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone. Pod progiem musi zostać umieszczona specjalna konstrukcja o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła. Należy też pamiętać, że płaszczyzna montażowa musi być zgodna z płaszczyzną izolacji, a przestrzeń między otworem a drzwiami należy uszczelnić taśmą rozprężną. Montując natomiast dobrze ocieploną segmentową bramę garażową warto pamiętać o tym, aby ograniczyć powstawanie mostków termicznych, jakie tworzą się na styku ościeżnicy ze ścianą garażu. Najlepszym rozwiązaniem jest tu montaż zestawu ThermoFrame firmy Hörmann. Ten składający się z dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz z kątownika z tworzywa sztucznego zestaw eliminuje mostki termiczne pomiędzy murem a ościeżnicą, a tym samym znacząco wpływa na poprawę izolacyjności cieplnej bramy. Tak więc fachowy, profesjonalny montaż nie tylko pozwoli zachować wysoką termoizolacyjność nowoczesnych bram i drzwi, ale może ją nawet jeszcze poprawić. Z poważaniem Krzysztof Horała
×