Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

odaro

Uczestnik
 • Posty

  441
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O odaro

 • Ranga
  Bywa

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  606
 1. Budmat ma ciekawy pas podrynowy razem z listwą startową do blachy płaskiej na rąbek (clik) http://www.budmat.com/pl/produkt/listwa-startowa-do-prime-click-ls-14-142 Domyślam się że nawiercone otwory są po to żeby umożliwić wlot powietrza pod połać dachową. Tylko że produkt jest na indywidualne zamówienie czyli w praktyce może być nie osiągalny. Tutaj też jakieś rozwiązanie wentylacji połaci dachowej
 2. Odległość od okapu do ogniomurka to 8,14m Cały dach ma wymiary 11,13 x 8,14 co daje ok. 91m2 powierzchni połaci plus do tego ogniomurek na dwie strony Niestety mimo niewielkiego nachylenia cały dach jest widoczny z ulicy bo jest od niej oddalony ok. 25m.
 3. Czyli jak to rozwiązać. Dużo rzeczy na budowie sam robiłem ale dachu się nie podejmuje Dopytuje bo chce wiedzieć jak to zrobić prawidłowo i nie wysłuchiwać panie zawsze tak robiłem i było dobrzxe.
 4. A jak jest podwójny pas nadrynowy? Jeden na papie wstępnego krycia a drugi pod pokryciem z blachy. A co z wylotem szczeliny wentylacyjnej. Po przeciwległej stronie do okapu mam ogniomurek Komin jest prawie centralnie Witand czy stosujesz wkręty do poziomowania łat? https://www.google.pl/search?q=wkręty+do+poziomowania+łat&oq=wkręty+do&aqs=chrome.0.69i59j0j69i57j69i61j69i60l2.8245j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Co o nich sądzisz? A jak jest rynna zamocowana wysoko na desce okapowej to nie upośldza to ruchu powietrza przy wlocie pod pasem nadrynnyowym? Czy może wtedy trzeba montować rynnę nisko na desce okapowej żeby powietrze mogło się przedostać pod pasem nadrynnowym.
 5. To jeszcze jedno pytanie techniczne jak przy blasze na rąbek zrobić prawidłowo wlot dla szczeliny wentylacyjnej pokrycia.
 6. A myślicie że blacha na rąbek w kolorze czekoladowobrązowy RAL 8017 to bobry pomysł. Wszystkie dachy z blachy na rąbek jakie widziałem były w kolorze grafitowym Tak na szybko nic nie ma ale dach jest jednospadowy z ogniomurkiem z jednego boku i z tyłu. Na dachu jest duży komin ustawiony dłuższym wymiarem wzdłuż spadku dachu.
 7. Tak to się zgadzam że papa i deskowanie daje dodatkowe zabezpieczenie ale przy blachodachówce podobno trudno jest zrobić obróbkę komina przy takim małym spadku żeby nie było przecieków. Np. na tym filmie instruktażowym Ruukki podaję że blacha na rąbek jest od 8 stopni ale jak jest komin albo okno to już musi być 15 stopni. Jak dla mnie ciekawe to dość ciekawe zastrzeżenie. https://www.youtube.com/watch?v=Jckr1wb_XMQ No właśnie blacha trapezowa kojarzy mi się z hala przemysłową.
 8. Dokładnie to jaki rodzaj pokrycia z blachy wybrać? Czy na dach jednospadowy na budynku gospodarczym o spadku 12 stopni ( nie procent) można zastosować jakiś rodzaj blachodachówki? Na dachu jest pełne deskowanie i papa podkładowa. Połać dachowa jest skierowana dokładnie na zachód - nacinające deszcze od zachodu. Wprawdzie Pruszyński podaje że jego blachodachówki można stosować od 9 stopni ale sprzedawca twierdzi spadek jest zbyt mały i mogą być przecieki i nieszczelności pokrycia. Sprzedawca proponuje blachę trapezową albo blachę na rąbek Blacha trapezowa nie za bardzo mi się podoba natomiast trudno znaleźć wykonawcę na blachę na rąbek. Poza tym boję się błędów wykonawczych przy montażu blachy na rąbek i widocznego falowania blachy. Czy brać blachodachówkę czy szukać dobrego wykonawcy blachy na rąbek.
 9. Powiem szczerze że argumenty Redakcji Budujemy Dom bardziej do mnie przemawiają więc pewnie złożę wniosek do zarządcy drogi i już. Mam nadziej że cała dyskusja przyda się innym osobom czytającym forum. Bo jak się okazuje brak zgłoszenia czy pozwolenia na budowę ogrodzenia do 2.2m w prawie budowlanym wcale nie oznacza że można budować ogrodzenie bez żadnych zgłoszeń lub uzgodnień.
 10. Mam takie same spostrzeżenia niestety U mnie to w sumie nie wiem czy to gminna i jakaś osiedlowa ale ogrodzenie mam na granicy działki czyli znacznie, znacznie bliżej niż 6m.
 11. Dobrze by było jakby Redakcja Budujemy Dom która inaczej interpretuje przepisy zabrała głos. Istotne wg mnie jest to że jest do działka niezabudowana.
 12. Dlaczego w Polsce ludzie którzy chcą postępować uczciwie i zgodnie z przepisami prawa są wyśmiewani.
 13. Tak czytałem prawo budowlane ale jest jeszcze ustawa o drogach publicznych której już nie miałem siły przeczytać. Ja też poproszę
 14. Ostatecznie też kupiłem Vidaron koncentrat 1:9
 15. A tutaj link gdzie ogrodzenie to czasami urządzenie budowlane a czasami obiekt budowlany https://www.google.pl/search?q=ogrodzenie+działki+niezabudowanej&oq=ogrodzenie+na+działce+nie&aqs=chrome.2.69i57j0l3.10170j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
×