Skocz do zawartości

Ekspert KREISEL

Firma
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Ekspert KREISEL's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

 1. Styropian wykorzystuje się najczęściej do ociepleń zewnętrznych. Jest też niezwykle popularnym materiałem do ocieplenia podłóg, a także stropodachów. W przypadku stropów, wewnątrz pomieszczeń korzysta się raczej z wełny mineralnej. Dziej się tak ze względu na klasyfikację ogniową.
 2. System naprawy betonu oferuje również firma KREISEL (zaprawy 451, 456 i 460). Nasze produkty można łatwo zamówić na Allegro lub w naszym sklepie internetowym. Zastosowanie jest zależne od wybranej zaprawy - szczegóły dostępne w kartach technicznych produktów dostępnych pod poniższymi linkami: 451 456 460
 3. Największym problemem wizulanym są te “dziury” ze zdjęć. W tym przypadku najlepiej wypełnić je gładzią gipsową. Odchyłki od pionu nie stanowią problemu wizualnego. Całość przeszlifować, zagruntować np. GRUNTOLITEM-W 301 i pomalować.
 4. Proponujemy wygładzić ścianę gładzią gotową np. GIPSEL PLUS 603, a po jej wyschnięciu szlifować.
 5. SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.
 6. W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
 7. Najlepszym produktem do wyrównywania podłóg jest Wylewka Express 419. Jest ona uniwersalna i można ją stosować w zakresie od 2 do 100mm. Ilość potrzebnego produktu na 1 m2 na 1cm grubości to ok 15kg, dla podanych wymiarów potrzebnych byłoby ok 150kg produktu (6 worków), polecamy jednak dobrze wymierzyć poziomy, tak aby produktu nie zabrakło w trakcie aplikacji.
 8. Najlepszym wyborem będą tu tynki silikonowe. Mają właściwości samoczyszczące, są trwalsze i bardzo dobrze zabezpieczają przed działaniem alg, glonów czy grzybów pleśniowych. W przypadku zabrudzeń nie ma problemów z ich czyszczeniem np. myjką wysokociśnieniową. Kolor tynków silikonowych jest też bardziej trwały. Co do malowania, to tynki gotowe: czyli takie które dostarcza się w wiadrach nie wymagają malowania, ponieważ dostarczane są już w zamówionym kolorze np. TYNK SILIKON PROTECT 031 Oferta tynków KREISEL dostępna pod linkiem: https://www.kreisel.pl/produkty/tynki-cienkowarstwowe
 9. Wszelkiego rodzaju farby wewnętrzne, gładzie gipsowe itp. nie są podłożami pod płytki ceramiczne, dlatego też należy je usunąć. Zwykła farba, gładź, często dobrze trzyma podłoża, niestety wyroby te mają bardzo słabą wytrzymałość, są miękkie, co powoduje, że w kontakcie z klejem odspajają się. Inaczej należy podejść do lamperii olejnych, jeśli są trwałe dobrze przyczepne, wtedy można wykonać mostek sczepny ze specjalnego gruntu: np. KREISEL 307 lub cienko przeszpachlować elastycznym klejem do płytek, jeśli jednak nie są stabilne trzeba je usunąć.
 10. Powodów może być kilka np.: złe ułożenie płyt styropianowych (powinny być w tym miejscu odpowiednio wycięte) oraz dodatkowego diagonalnego zbrojenia siatki w narożach otworów okiennych i drzwiowych. Siatkę diagonalną wkleja się za pomocą zaprawy STYRLEP 220 (dla styropianu) lub STYRLEP-W 240 (dla wełny mineralnej). W miejscach tych powstają naprężenia, które powodują ukośne pęknięcia w warstwie zbrojącej, a czasem (gdy nie zauważymy ich wcześniej) także w tynku.
 11. Wylewki samopoziomującej na papie się nie wykonuje. Zawsze będzie problem - będzie pękać. Uratować też się za bardzo nie da. Na papie należy wykonać warstwę jastrychu, betonu np. BETON B-25 442 o grubości min 35mm, wtedy będzie to dobrze funkcjonowało. Wylewki samopoziomujące np. Wylewkę samopoziomującą 419 stosuje się na warstwy związane z podłożem, a więc bezpośrednio na beton.
 12. W takim przypadku najlepiej jednak położyć beton lub wylewkę samopoziomującą. Proponuję beton np.: B-25 442 lub np. Wylewkę Samopoziomującą EXPRESS 419 firmy KREISEL. Wykonanie wyrównania podłoża tylko styropianem może nie być najlepszym pomysłem, pod wpływem ciężaru np. szafka, stół, będzie się on wgniatać, odkształcać.
 13. Styropian do ociepleń poddasza raczej nie jest stosowany, nie przepuszcza pary wodnej i nie jest niepalny (dlatego najlepiej - bezpieczniej, zastosować wełnę). Z kolei tapetę powinniśmy przyklejać na równe podłoże. Warto je zagruntować, np. GRUNTOLITEM-W 301 https://www.kreisel.pl/produkt/gruntolit-w-301-wodny-srodek-gruntujacy. Jeśli jest nierówne polecamy wyrównać, najszybciej będzie gładzią gotowa np. ROLL GIPSEL 696 https://www.kreisel.pl/produkt/roll-gipsel-696-gotowa-gladz-polimerowa-przeznaczona-do-nakladania-recznego-walkiem-i-natryskowo lub GIPSEL Plus 603 https://www.kreisel.pl/produkt/gipsel-plus-603-gotowa-gladz-polimerowa.
 14. Prowadzenie prac zimą to zawsze ryzyko. Szczególnie narażone są zaprawy świeże, przed związaniem. Zaprawy klejące czy też do zatapiania siatki najlepiej wiążą w temperaturach powyżej 5 °C. W temperaturze między 0 a 5°C szybkość wiązania cementu bardzo spada, a poniżej zera zgodnie ze wszelkimi prawami przyrody woda zmienia się w lód. Oczywiście istnieją sposoby, aby sobie pomóc w takich temperaturach. Możemy np. skorzystać z produktów zimowych o krótkim czasie wiązania. Są to LEPSTYR-Z 211 (zaprawa do klejenia styropianu) oraz STYRLEP-Z 221 (do klejenia i zatapiania siatki). Te zaprawy możemy bezpiecznie stosować w temperaturach > 0°C niegroźny im jest spadek temperatur poniżej zera po kilku godzinach. Z kolei do klejenia w temperaturach ujemnych najlepiej sprawdzi się KLEJ POLIURETANOWY 250. Do zapraw cementowych możemy też dodać środki obniżające temperaturę pracy. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto przeczytać ich instrukcję stosowania. Prace elewacyjne to także wykończenie tynkiem lub farbą. Do gotowych produktów polecamy środek ANTYMRÓZ 1000, który przyspiesza wiązanie i poprawia odporność na wilgoć czy deszcz.
 15. Farbę należy usunąć. W przypadku wątpliwości najlepiej zajrzeć do karty technicznej dostępnej na naszej stronie internetowej -> GOTOWY KLEJ DO PŁYTEK
×
×
 • Utwórz nowe...