Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Knauf - chemia budowlana

Eksperci Knauf - chemia budowlana

Zaloguj się, aby obserwować  

Eksperci Knauf - Najlepsze produkty do budowy i remontu

Grupa Knauf to jeden z wiodących producentów nowoczesnych materiałów budowlanych na świecie. Oferujemy systemy suchej zabudowy, tynki wewnętrzne gipsowe i cementowo-wapienne, masy i gładzie szpachlowe, kleje do glazury, masy samopoziomujące i wylewki oraz systemy ociepleń budynków – kleje, tynki dekoracyjne. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.knauf.pl. Eksperci Knauf są do Państwa dyspozycji.

53 tematów w tym forum

• 40 odpowiedzi
    • 13 913 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 1 007 wyświetleń
  1. Ocieplanie ścian 1 2

• 56 odpowiedzi
    • 20 649 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 262 287 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 669 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 499 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 1 205 wyświetleń
  2. renowacja ścian

• 11 odpowiedzi
    • 971 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 2 467 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 901 wyświetleń
  3. Krzywe ściany i sufit

• 17 odpowiedzi
    • 1 879 wyświetleń
  4. lambda ściany

• 4 odpowiedzi
    • 1 349 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 8 660 wyświetleń
  5. Krzywe tynki a gładź? 1 2

• 70 odpowiedzi
    • 5 250 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 1 941 wyświetleń
  6. Uchwyty noniuszowe

• 0 odpowiedzi
    • 1 572 wyświetleń
  7. Płyty OSB czy GK 1 2

• 55 odpowiedzi
    • 82 521 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4 540 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 2 880 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2 840 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4 050 wyświetleń
  8. styropian na fundament

• 4 odpowiedzi
    • 4 957 wyświetleń
    • 31 odpowiedzi
    • 19 454 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 4 917 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 4 918 wyświetleń
    • 28 odpowiedzi
    • 5 850 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5 187 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 6 932 wyświetleń
  9. Zdrapanie MP75 z regipsu

• 3 odpowiedzi
    • 7 193 wyświetleń
  10. Wybor gotowej gladzi polimerowej

• 5 odpowiedzi
    • 6 637 wyświetleń
  11. Tynk gipsowy i ocieplenie budynku.

• 5 odpowiedzi
    • 7 156 wyświetleń
  12. Czy warto kupić ten dom?

• 6 odpowiedzi
    • 9 106 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 6 907 wyświetleń
    • 103 odpowiedzi
    • 19 533 wyświetleń
    • 5 odpowiedzi
    • 8 014 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 7 613 wyświetleń
    • 22 odpowiedzi
    • 8 524 wyświetleń
    • 99 odpowiedzi
    • 13 758 wyświetleń
    • 10 odpowiedzi
    • 12 171 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 5 394 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 6 932 wyświetleń
  13. Ciche poddasze

• 1 odpowiedź
    • 6 526 wyświetleń
  14. Zabezpieczenie dachu

• 7 odpowiedzi
    • 6 807 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 4 027 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 18 233 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 6 672 wyświetleń
  15. kafelkowanie

• 11 odpowiedzi
    • 7 409 wyświetleń
    • 26 odpowiedzi
    • 16 490 wyświetleń
    • 14 odpowiedzi
    • 9 626 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 10 290 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Po długim researchu wybrałem Nano z mikrofalą Pruszyńskiego i Click L moletowany z mikrofalą od Budmatu. Chciałbym Ruuki ale mnie nie stać:)   Co do powłok, nadal mam zagwostke - interesuje mnie Purmat od Pruszyńskiego i X-matt czy Rough Mat od Budmatu. Ceny według cenników podobne, jednak Purmat ma grubość powłoki 50μm a RoughMat 36μm, X-matt (GreenCoat Crown BT) ma 32μm, Purmat niby 30 lat gwarancji, X-Mat 50 lat gwarancji. XMatt i RoughMat to stal szwedzka SSAB, Purmat to nie wiem w ogóle co to za stal, na stronie Pruszyńskiego informacje są dosyć zdawkowe...   Ktos coś?:)  
    • Cytat z gwarancji na PURLAK/PURMAT). "Gwarancja obejmuje: Stan powłoki organicznej, która będzie przylegać do blachy, nie będzie pękać ani rozwarstwiać się, wyłączając drobne rozwarstwienia na brzegach ciętych. Powłoka organiczna nie będzie zmieniać nasycenia koloru w stopniu znacznym, nierównomiernym pod warunkiem jednakowego oddziaływania warunków atmosferycznych na całą powierzchnię powłoki."  
    • A na czym polega ta Państwa gwarancja na 30 lat?
    • Gość Wiola
      Witam , mam pytanie. mam mozliwosc , zrobienia podlogowki na parterze + grzejniki na pietrze i poddaszu, badz wszystko podlogowka wodna , czyli parter pietro i poddasz. W podlogowce maja byc wyprowadzone zawory w kazdym pomieszczeniu , nie powinny byc wyprowadzone termostaty? badz panel jeden np. na parterze z regulacja temperatury do kazdego pokoju ?? co Panstwo mi radzicie?
    • Proponuję zainwestować 300-500 zł i zatrudnić wykwalifikowaną osobę która wszystko zmierzy i spisze do protokołu. To na pewno nie będą stracone pieniądze. 
    • Witam, Jestem tuż przed odbiorem mieszkania od dewelopera potrzebuje porady od osób z doswiadczeniem. Na co zwrócić uwagę aby uniknąć problemow podczas wykańczenia mieszkania? Z gory dziekuje za pomoc.
    • Dzień dobry, W ofertach na zakup blachodachówek mogą pojawiać się dwa różne określenia metrów kwadratowych - m2 całkowity lub m2 efektywny. W ofertach czy cennikach będą to dwie różne wartości wynikające z tego, że montaż blachodachówki wymaga zakładania części arkusza jeden na drugim (na zakład), co oznacza stratę części arkusza. Cena za metr całkowity to cena arkuszy przed montażem. Cena podawana za m2 całkowity będzie więc niższa niż ta podawana za m2 efektywny. W cennikach Blachy Pruszyński podawane są zarówno ceny za m2 całkowity jak i za m2 efektywny.  
    • Czym się różnią te dwie wartości. Co jest ważniejsze przy wyborze pokrycia, dlaczego w cennikach są różne ceny przy tych wartościach?
    • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...