Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

crea00

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O crea00

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dobrze, to praktycznie temat poprawnej zabudowy przedścianek oraz sufitów jest już rozwiązany. Pojawiła się kolejna niepewność z mojej strony, mianowicie chodzi o ewentualne zawilgocenie ścian. Czy konstrukcja da wszystkich ścian (tych zewnętrznych oraz wewnętrznych) będzie prawidłowa? 2xpłyta gk na stelażu plus wełna. Czy powinienem zastosować folię, chociaż dla ścian, które sąsiadują z dworem? Czy może nad sufitem powyprowadzać kilka przewodów z komina wentylacyjnego, żeby zapewnić jakąś wentylację tych przedścianek (które nie będą zabudowane płytą aż pod strop).
 2. No w tym wypadku sufit obwodowo byłby miejscami z klina. Czyli zrobić tak jak rozrysowałem to na pierwszym rysunku? Stelaże od podłogi aż pod strop, a następnie osobno sufity, a obwodowe sufitów do profili CD przedścianek. Teraz z tego powodu występuje kolejna wątpliwość, czy muszę zabudowywać płytami ścianki działowe i przedścianki aż pod strop? Sufit będzie obniżany o 30cm, więc czy wystarczy zabudować płytami np 10cm powyżej projektowanego sufitu?
 3. Rozrysowałem warianty połączeń. Proszę o poradę, które rozwiązanie będzie bardziej trwałe i odporniejsze na ewentualne pękania. Rysunki podglądowe, sufit będzie na pojedynczym płytowaniu. Oraz czy takie połączenie przedścianki z działową kotwioną do cegły będzie poprawne? Pytam, gdyż w zeszytach technicznych systemów nie znalazłem rozwiązań interesujących mnie połączeń.
 4. Czyli dla przedścianek nie montuję profilu ud na suficie, tylko profile pionowe przymocuję tzw. esami do ściany z cegły. Ścianki działowe będą miały poprowadzoną konstrukcję aż do stropu.
 5. Chciałbym podziękować za zaangażowanie w tym temacie. Czyli wnioskuję z tego, że pierwszą czynnością będzie wykonanie konstrukcji sufitu podwieszanego, który będzie obniżony o 30cm względem istniejącego sufitu. Profile obwodowe do ścian z cegły, konstrukcja krzyżowa na wieszakach noniuszowych, kręconych do dźwigarów stropu powyżej. W miejscu gdzie planowane są ścianki działowe, konstrukcja wzmocniona, mocowana do stropu (jeszcze nie wiem jak). Ponadto w miejscu oznaczonym kreską w kolorze bordowym będzie ścianka szklana w stylu industrialnym z przesuwnym jednym skrzydłem (załącznik). Prosiłbym o pomoc w określeniu technologi wzmocnienia. Po wykonaniu sufitu montuję profile obwodowe dla przedścianek, które montowane będą w posadzce i ; tutaj problem: czy montować profile sufitowe przedścianek w suficie z GK, czy profil przedścianki zamocować w taki sposób jak w załączniku na ostatnim zdjęciu lub za pomocą wieszaków bezpośrednich, tuż pod sufitem?
 6. Czyli konstrukcja ścianki działowej mocowana jest do obniżonego sufitu?
 7. Dzień dobry. Potrzebuję porady w kwestii prawidłowego wykonania suchej zabudowy. Mieszkanie znajduje się w kamienicy na stropach drewnianych ze ślepym pułapem i ma wysokość 290cm. Planowane obniżenie wysokości do 260cm. Przeglądając zeszyty systemowe sufitów podwieszanych i przedścianek, nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jak wykonać prawidłowo połączenie sufitu z przedścianką na stelażu. Wykonujemy stelaż dla przedścianki do wysokości całego pomieszczenia 290cm, montujemy płyty, a następnie montujemy sufit podwieszany instalując profile obwodowe do przedścianki, Wykonujemy stelaż dla przedścianki do wysokości planowanej wysokości pomieszczenia 260cm, montujemy płyty, następnie montujemy sufit podwieszany instalując profile obwodowe do ścian z cegły, Wykonujemy sufit obniżany montując profile obwodowe do cegły, a następnie montujemy stelaż przedścianek i montujemy płyty. Kolejną kwestią jest prawidłowe wykonanie ścianek działowych. Czy konstrukcja z profili ścianek działowych lepiej powinna być przymocowana do stropu, czy do sufitu podwieszanego? W załączniku przedstawiam planowane ścianki. Z góry dziękuję za pomoc w tym temacie.
 8. Dzień dobry. Niedawno spełniłem swoje marzenie kupując mieszkania w odrestaurowanej kamienicy z 1880r. Mieszkanie jest do generalnego remontu, i mam już za sobą zrzucenie starych tynków ze ścian i sufitów. Tę "najbrudniejszą" robotę wykonuję systemem gospodarczym, co pozwoli mi zaoszczędzić fundusze, które będę mógł dołożyć do etapu wykańczania wnętrza. Aktualnie zastanawiam się jak podejść do sufitu. Jak widać na zdjęciu - deska i tynk na słomie: Wnętrze sufitu wygląda następująco: 18 cm pustej przestrzeni. W mieszkaniu będą sufity obniżane o 30 cm względem stanu istniejącego, a pustą przestrzeń mam zamiar wypełnić wełną oraz folią. Czy wygłuszać tę pustą przestrzeń w stropie wełną?
×
×
 • Utwórz nowe...