Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ocieplenie domu wełną mineralną - krok po kroku


Recommended Posts

Moim zdaniem jeśli chodzi o wełnę mineralną to isover ma obecnie najlepsze produkty na rynku. Jakbym jeszcze raz docieplenie miał robić to zdecydowanie postawiłbym na produkty tej firmy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
14 godzin temu, Gość do Olesa napisał:

Styropian jest znacznie gorszy od welny. Nie tlumi akustycznie, nie oddycha, jest latwopalny i sztuczny. Odrobne nizsza cena kompletnie nie rekompensuje tych wszystkich wad.

Ale łatwiej go dać w grubszej warstwie, łatwiej przymocować, jest wiatrochronny (czyli szczelny), nie przesunie się na ścianie, nie osiądzie, jest nienasiąkliwy.

I DLATEGO JEST DYLEMAT - CO LEPSZE?

STYROPIAN CZY WEŁNA?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...

Jeśli porównać właściwości styropianu i wełny stricte pod kątem właściwości termoizolacyjnych, styropian ma lepszy współczynnik przewodzenia ciepła – jego grafitowa odmiana posiada lambdę nawet 0,031 W/mK, a więc jest lepszym izolatorem. Jeśli chodzi o palność, styropian należy do kategorii E, czyli materiałów samogasnących. Ponadto jest nienasiąkliwy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Sprawia to, że jest bardzo dobrym materiałem do ocieplania fasad budynków w systemie ETICS. Wełna mineralna sprawdza się natomiast lepiej w termoizolacjach od wewnątrz – drewnianych poddaszy czy budynków szkieletowych, gdzie lepiej zastosować materiał o niskim współczynniku oporu dyfuzyjnego pary wodnej i ze względu na obecność drewna - niepalny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wbrew obiegowym opiniom styropian nie jest całkowicie szczelny, bo przepuszcza parę wodną (tzw. oddychanie), choć w mniejszym zakresie niż wełna mineralna. Wilgoć nie jest jednak odprowadzana z budynku przez przegrody budowlane, tylko systemem wentylacji.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Gość Michał
A którą stroną należy przyklejać wełnę do ściny mam Rookwool Frontrock 18 cm. Napisów nie maja żadnych tylko jedna strona jest bardziej twardsza od drugiej
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...