Skocz do zawartości

Gladz szpachlowa polimerowa


Recommended Posts

Napisano

Witam serdecznie, kladlem dzis na scianie gotowa gladz szpachlowa polimerowa marki Knauf. Po okolo godzinie od skonczenia gladz zaczela pekac , "rozwarstwiac sie". Dodam jeszcze ze sciana zostala porzadnie wyczyszczona oraz zagruntowana. Nie wiem na czym polega problem, jest w stanie ktos pomoc ? Z gory bardzo dziekuje. Dodaje zdjecia.

20190209_200143.jpg

20190209_200207.jpg

Napisano

Może coś nie tak z produktem?

Data ważności dobra?

Może jakiś przemrożony?

 

Gladź polimerowa jest elastyczna.

Dziwne.

No chyba że faktycznie za cienka lub za gruba wsrstwa albo za ciepło w pomieszczeniu?

 

Napisano

Daty nie sprawdzalem, kladlem ja u tesciów. Za chwile bede na miejscu i sprawdze jak wyglada po calonocnym schnieciu. Za cienko lub za grubo tez raczej nie jest, kladlem juz gladz nie raz i nie spotkalem sie z czyms takim jeszcze. Temperatura zwykla pokojowa, gladz stala w pokoju wiec przemarzniecie tez raczej odpada, chyba ze byla zle magazynowana. W kazdym badz razie dziekuje za odpowiedzi i gdyby ktos jeszcze cos wiedzial na ten temat to prosze o kontakt. Pozdrawiam

Napisano
11 minut temu, Marcin Kugaj napisał:

kladlem juz gladz nie raz 

Tak powiadasz...

Możliwy jest wpływ gruntowania - albo za dużo gruntu, tworzy się szklista powierzchnia, do której nie przylega gładź, albo za mało, i wtedy woda zbyt szybko migruje a gładź nie ma warunków na równomierne wysychanie.

 

 

Ale po przeczytaniu wprowadzającego postu, pomyślałem - tak jak MrTomo o terminie używania i przemrożeniu...

Grubość warstwy również jest intotna, i to o wiele bardziej, niż w przypadku gładzi gipsowej!

23 minuty temu, Marcin Kugaj napisał:

gladz stala w pokoju

Od kiedy? A wcześniej? W różnych warunkach przechowują w składavh budowlanyvh, czy slkepach...

Napisano

Budynek ocieplony, a sciana nie jest zewnetrzna. Za sciana sasiedzi maja kuchnie, moze to byc jakas wilgoc ? Polozylem dzis druga warstwe, wyskoczylo to jeszcze w kilku miejscach, ale juz znacznie mniejsze, wydaje mi sie ze podczas szlifowania moze to zniknac, a jesli nie to 3 warstwa.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Szanowny Panie,
Jeżeli przyczyną byłaby wilgoć, to najprawdopodobniej wcześniej pojawiłyby się tego oznaki (plamy, grzyb, odpadanie tynku lub farby). Problemem może być wadliwy materiał. Warto zrobić test, nakładając gładź na innej powierzchni. W przyszłości może Pan wykorzystać grunt ACRYL-PUTZ® GU 40 oraz gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® ST10 START.

Napisano

Szanowny Panie, aby podać przyczynę problemu, jaki pojawił się na ścianie, potrzebujemy więcej informacji. Proszę napisać, jaki grunt został użyty? Czy ma Pan pewność, że ściany są suche? Jaką gładź polimerową Knauf Pan zastosował – czy mógłby Pan podać jej nazwę? Jakiej grubości warstwa gładzi została nałożona? Po uzyskaniu tych informacji będziemy mogli zaproponować pomoc w rozwiązaniu problemu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu jakiejś tapety białej na sufit, ale nic nie znalazłem.   Szukam takiej, gdzie nie będzie widać łączeń i miała delikatny wzór. Tak jak ta, ale niestety nie ma jej już na rynku:     Widział ktoś może coś ciekawego?
    • Sprawdzona metoda zabezpieczenia domu z bala przed UV bez efektu żółknięcia. Używam zestawu OSMO: WR Aqua 4001, 429 Naturalny Efekt i 420 UV-Ochrona – daje świetny, surowy wygląd i trwałość. Pełny opis tutaj: [link]
    • Przypominam podsumowanie mojego poprzedniego wpisu - wiążąca jest dopiero interpretacja przepisów wydana przez sąd, jego wyrok w konkretnej sprawie. Niestety, tak jak w tym przypadku przez dewelopera, bywa to wykorzystywane do tworzenia dość karkołomnych interpretacji. Chociaż i sądom też zdarzają się dość dziwne oraz wzajemnie sprzeczne wyroki.  Proszę spojrzeć jeszcze raz na brzmienie § 308. Podano w nim liczbę kondygnacji (przynajmniej 2 nadziemne), jako obligujące do zastosowania dalszych zapisów. Nie ma tam zawężenia do budynków wielorodzinnych. Najwyraźniej prawodawca nie miał więc intencji zastosowania takiego zawężenia, Tym bardziej, że w wielu innych przepisach tego samego rozporządzenia jest wyrażone wprost rozróżnienie na budynki wielorodzinne i jednorodzinne.  Argument o zmianie przepisów lub ich interpretacji od 2022 r. także jest nietrafiony. Ta część rozporządzenia (§ 308), brzmi tak samo od momentu przyjęcia jego pierwotnej wersji jeszcze w roku 2002, czyli 20 lat wcześniej. Fakt, że budynek został oddany do użytkowania , zaś nadzór budowlany nie wnosił uwag wcale nie znaczy, że wszystko wykonano prawidłowo. Jego przedstawiciele mogli czegoś nie sprawdzić, nie zauważyć itd.  Wreszcie mamy kwestię zasadniczą, czyli przywołany już § 146. 1.    § 146. 1. Wyloty przewodów kominowych powinny być dostępne do czyszczenia i okresowej kontroli, z uwzględnieniem przepisów § 308.   Proponuję zacząć od zadania deweloperowi pytania (na piśmie) jak w takim razie realizowany jest obowiązek wynikający z tego przepisu? Na jakiej podstawie twierdzi, że wystarcza do tego ruchoma drabina? Jeżeli odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca następnym krokiem powinno być zwrócenie się z tymi samymi pytaniami do nadzoru budowlanego.    Osobiście uważam, że w tym przypadku powinno być zapewnione wejście na dach od zewnątrz, po drabinie stałej. Słusznie Pan zauważył, że wejście na dach przez wyłaz, z jednego z domów tworzących budynek szeregowy, nie zapewnia faktycznie dostępu na dach w celach opisanych w § 146. 1.  Dlatego przypominam o cytowanym już § 101. 1.   § 101. 1. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych względami użytkowymi, jako dojście i przejście między różnymi poziomami mogą służyć drabiny lub klamry, trwale zamocowane do konstrukcji.    Nie bardzo widzę w tej sytuacji możliwość obrony stanowiska, że drabina ruchoma jest wystarczająca. 
    • No właśnie - wewnętrzne schody w mieszkaniu to nie jest klatka schodowa. Klatka schodowa jest wydzielona ścianami i wejście do lokali jest przez drzwi. Dlatego moim zdaniem powinna być ta drabina, bo zachodzi szczególny przypadek (dom wielolokalowy bez klatki schodowej).
    • W praktyce zdążą zareagować obydwa. Najczęściej.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...