Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Takiowaki

Uczestnik
 • Posty

  1391
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

Takiowaki last won the day on marca 10

Takiowaki had the most liked content!

Reputacja

29 Neutralny

O Takiowaki

 • Ranga
  Ostoja forum

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  377

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To jest siatka do zabezpieczania szczeliny wentylacyjnej. Kupuje ja się w rolkach o pewnej szerokości i iluś tam metrach bieżących w zależności od producenta i materiału ( może być metalowa lub z pvc) Pas startowy wygina również dekarz (taniej wyjdzie ). Możesz dodatkowo zamówić u producenta podgięcie krawędzi początkowej w panelu na rąbek (w zasadzie przyspieszy montaż)
 2. przy takim kącie nachylenia połaci i ogniomurze na końcu ruch powietrza sam w sobie będzie "upośledzony". Sam chcesz to pokryć?
 3. komin ustawiony centralnie, przy którejś ze ścian, czy może przy ogniomurze? szczelina tak jak zawsze, aczkolwiek bardziej się zastanów nad przeciwległym końcem połaci. Jest wlot, wylot też musi być.
 4. Pokaż rzut połaci tego budynku
 5. zamów trapez, ale o wyższym przetłoczeniu np t35. Pani chyba blachę dachową tylko w katalogu widziała...
 6. będziesz przerabiał instalację, bo zauważyłeś potencjalne straty na przesyle? Zaizoluj odcinek jak najlepiej.
 7. ... a w ciągu tych siedmiu godzin według Ciebie o ile może spaść temperatura wewnątrz przy odpowiedniej izolacji budynku?
 8. Wszystko najlepiej dopasować do stylu rodziny i rytmu życia w domu. Gdy pracuje się 7:00-17:00, dzieci też większość dnia w szkole, nie masz przepastnej kubatury domu, nie urządzasz kąpieli w wannie pełnej wody co drugi dzień- nie zużyjesz tyle na ogrzewanie, a na pewno nie na CWU. Dobierając maty/grzejniki elektryczne - ewentualnie promienniki nie zainwestujesz wcale takich dużych pieniędzy. A kwestia komina nie musi być taka przesądzona. Nie planujesz mechanicznej z odzyskiem? I oczywiście kwestia zainwestowania w ocieplenie budynku. Bo co z tego, że znajdziesz teoretycznie tanie źródło grzania, skoro też niemałe pieniążki trzeba włożyć w izolację dachu/ścian/posadzki/piwnicy, a do tego okna... Na budowę patrz jak na jeden wielki organizm. Lekkie upośledzenie któregoś organu rzutuje na działaniu całego ciała.
 9. Przecież to elementy całej układanki. Mówię, żebyś nie patrzył na żaden zwrot, bo de facto takiego nie uzyskasz. Wszędzie płacisz Ty, nikt Ci ponad wydatek pieniążków nie da Załóż sobie perspektywę 15lat użytkowania danej instalacji wraz z montażem i wybierz najtańszą. Gwarantuję, że nie masz takich prognoz co do cen surowców opałowych. Do tego zmieniają się rządy, fundusze, podatki...
 10. A Ty dalej z tym zwrotem... Zapamiętaj. Jeżeli w domu nie pracujesz i nie wykorzystujesz go do osiągania jakiegokolwiek dochodu to nie pracuje on na Ciebie. Jest jakby luksusem, na którego stać pracujących. Płacisz za swoją wymyśloną wygodę. W innym przypadku rodzina 4-osobowa w dość optymalnych warunkach zmieści się i na 40-metrowej parterówce. Więc po co zamierzasz budować 10x10 z trzema kondygnacjami? Żeby tylko wydać swoje zarobione pieniążki?
 11. Znaczy na czym Państwo się opieracie w takiej sugestii? Jakieś konkretne właściwości powłoki silikatowej w stosunku do zieleni i wilgotności na zewnątrz?
 12. Takiowaki

  Ślubne dylematy

  My też z podstawówki się znamy, a dokładnie 14 lat przed ślubem. Co prawda żadnych spektakularnych wspólnych ślizgów w zimowej atmosferze, ale... Jest dobrze Nawet bardzo
 13. Wzywamy mędrca @bajbaga
×