Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Takiowaki

Uczestnik
 • Posty

  439
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  2

Takiowaki last won the day on listopada 26

Takiowaki had the most liked content!

Reputacja

4 Neutralny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  59
 1. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Po całości ogrzewanie podłogowe, zasilane z powietrznej PC Szkic zrobiłem szybki w paincie tej "otwartej przestrzeni" Póki co jest bez działówek Czerwony prostokąt to przewidywana lokalizacja narożnego kominka (dyskusja o jego istnieniu niekonieczna, ogródek też nie każdemu jest potrzebny) Cały czas nad małym dgp się zastanawiam... Pomieszczenie w centrum to planowana spiżarka. Czarny prostokąt w spiżarce to istniejący otwór na komin. Przebiega przez wszystkie kondygnacje. 100 x 55 Lokalizacja to pierwsze piętro, nad garażem Okna 180 x 170 - 3 sztuki Wejście z otwartej klatki schodowej. Na lewo z klatki krótki korytarz, a z niego dojście do łazienki i sypialni. Nad poddasze z przeznaczeniem na pokoje dzieciakom. Plus pomieszczenie nad spiżarką do montażu centralki rekuperacji Dobrze zaprojektowana instalacja chyba mi kuchni nie przegrzeje nadmiernie, jednocześnie w salonie emitując ciepełko odczuwalne w stopy.
 2. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że się nigdy nie wyrówna. Może dążyć do tego, przy dostarczeniu odpowiedniej ilości energii, odpowiedniej do zniwelowania strat. Ewentualnie przegrzejemy pomieszczenie powyżej odczuwalnej komfortowej temperatury. Dobrze myślę?
 3. mhtyl zbanowany

  Nie będę się wypowiadał Może redakcja wyda oświadczenie
 4. mhtyl zbanowany

  Może zrobił na banie jakiś skok w bok?
 5. mhtyl zbanowany

  To zrób zdjęcie choinki zapakowanej w worek stojącej w garażu. To odda nastrój tajemniczości i oczekiwania na nadejście Pana. Pan Henryk ma na imię, tak?
 6. mhtyl zbanowany

  No to zdjęcie rób i tu wstawiaj, zrobimy atmosferę
 7. mhtyl zbanowany

  Kto po choinkę skoczy?
 8. mhtyl zbanowany

  A ja w domu posprzątałem
 9. mhtyl zbanowany

  Będziemy obchodzić miesięcznice?
 10. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Wystarczy, że żona sie rozgrzeje w kuchni nad garnkami, w salonie sobie już poradzę Czyli wypada dodatkowo ładować w bufor i grzać równomiernie delikatniutko, a nie okresowo z większą mocą... Chyba, że grzejąc nocą w tańszej taryfie pompa ciepła zapewni komfort na cały dzień (6-22) bez bufora? Ale to już odrębny temat. Finalnie: Ciepła podłoga jest pe.
 11. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Czyli np. używając rekuperacji do mieszania powietrza, uwzględniając układ pomieszczeń (otwarta przestrzeń) nie udałoby się strefowo zwiększyć temperaturę podłogi znacząco nie zwiększając w tej części temperatury powietrza? Np. W układzie kuchnia-jadalnia-salon zasilać wyżej salon? Tak z ciekawości pytam, sam nad podłogówką i jej zasilaniem się zastanawiam.
 12. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  A nie ma możliwości podwyższenia i sterowania temperaturą pomieszczeń poprzez np rekuperację?
 13. Ogrzewanie podłogowe, aby było ciepło w stopy

  Znaczy na podłogówce nie można ustawić 45*? Wtedy chyba już lekko będzie grzać...
 14. Dom pasywny, kopuła Autorus

  Strusia widzę świecącego?
 15. Sam się rozglądam za jakimś małym narożnym i cuś takiego znalazłem: https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1497/zibi-12-lewy-bs ewentualnie zwykły: http://www.kominki-elmes.pl/jupiter-510-k-wkład-kominkowy-ruegg-pl.html wszystko słabowate?
×