Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Takiowaki

Uczestnik
 • Posty

  1 543
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  8

Wszystko napisane przez Takiowaki

 1. Ależ oczywiście. Wszystko możesz podłączyć bezpośrednio do kanalizacji. Jedyny mankament to zapach wydobywający się z odpływu. Sprecyzuj, dlaczego istniejący syfon zakłóca odpływ wody. Pion kanalizacyjnych gdzie masz wyprowadzony i czym zakończony?
 2. Wysokość do krokwi wynosi? Ile jest okien powyżej 1,5m x 1,5m? Jakiej grubości warstwa izolacji? Jeden kolor? Wstawki typu bonie, deska elewacyjna, tynk mozaikowy, odcinanie innym kolorem? Jakie parapety?
 3. Zakres. Niech rozpiszą Ci jaka cena za konkretną czynność. Bez tego to nawet umowy nie podpiszesz, bo przecież co będzie obejmować?
 4. W dalszym ciągu to wina dekarzy. Prawidłowo wykonane pokrycie nie "trzepocze" na wietrze i nie cieknie w kluczowych miejscach. Ale za 40-50 zł za m2 nikt Wam tego poprawnie nie wykona...
 5. 60-80 netto/m2 ze wszystkimi obróbkami.
 6. A 10 lat mija... To dopiero nastąpił rozwój technologii 😉
 7. Głupoty piszecie. Odpowiednie proporcje, frakcje kruszywa, plastyfikator, zagęszczenie buławą i b20 spokojnie wyjdzie z betoniarki.
 8. No na logikę nie powinno 😉
 9. O ile ma wystarczającej długości przewód 🤔
 10. Wstaw trójnik za syfonem przy ścianie. W niego uszczelka redukcyjna 50/25. Wydane 8zł plus wykonane jedno cięcie i masz problem z głowy.
 11. Jeżeli klej się trzyma styropianu, to i będzie się trzymał wcześniejszej warstwy kleju.
 12. Zejdziesz 100 zł, a klient pokocha Cię dwa razy mocniej 😁
 13. Mi by wychodziło po dniówkach 2400 😁😁
 14. Dzie tam. Zaciagasz klej pacą zębatą 10-12 na uprzednio przetarty i odpylony styropian. Zatapiasz siatkę i wygładzasz. Optymalnie powinno być 3-4mm kleju. Siatka po zatopieniu nie może być widoczna. Przy sprawnej ekipie i dobrej pogodzie idzie to na raz. A skurcz chyba tylko przy źle przygotowanej mieszance lub zbyt gorącej atmosferze bez siatek ochronnych... A jeżeli idzie o dokładanie warstwy. Ten sam produkt. Najpierw sprawdzić równość. Ewentualnie szpachelką zeskrobać delikatnie. Zaciągnąć szeroką.
 15. Zależy, ile czasu poświęcił na dopieszczanie mebli. Mniej, niż 1500 bym nie śpiewał za robociznę... Ale jak mówiłem. Sporo zależy od doświadczenia i tempa pracy.
 16. Tylko na roboczogodziny liczyć.
 17. Niezgodny z wytycznymi producenta styropianu, czy producenta kleju? Bo przy rozpatrywaniu reklamacji zwykle ani jeden, ani drugi się nie poczuwa... W zasadzie im więcej zaleceń przy montażu, tym większa odpowiedzialność na wykonawcy. A klienci jakoś nie widzą różnicy, czy kleimy styropian biały, czy grafitowy....
 18. Więc jak ocenić zdjęcia z odpadającymi płytami? Wina braku osłon i długotrwałej ekspozycji, błędu w doborze kleju, przygotowaniu mieszanki czy niestarannym/nieprawidłowym wykonaniu? Swiss też się zabezpiecza takim podpunktem...
 19. Zdecydowanie. Radzę doczytać u niektórych producentów systemów. Biały zostawiam w spokoju. Grafitowy zawsze. Choć zaraz pewnie się odezwą, że się zabezpieczają na wypadek słabego produktu 😎
×
×
 • Utwórz nowe...