Skocz do zawartości

Dawid Narloch

Uczestnik
  • Posty

    32
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Dawid Narloch's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak wspomniałem, w garażu mam tynk gipsowy. Czy można tu kłaść izolację, czy też skuć tynk na suficie?. Poleca Pan wełnę, czy może multipor?. Rozumiem że styropian z jakiś względów odpada...
  2. W garażu jest obecnie około 11 stopni, brama automatyczna ocieplona 2750x2150. W pokoju chciałbym mieć 21 atopni
  3. Jest piwnica nieogrzewana gdzie na podłodze jest 12 cm styropianu. Nad piwnicą jest garaż nie ogrzewany.
  4. Garaż nad piwnicą nieogrzewanym. W piwnicy ściany ocieplone, na podłodze 12 cm styropianu.
  5. Nad pokojem jest poddasze nieużytkowe, a tam jest położone 25 cm wełny (lamda 0,036).
  6. Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie. Garaż jest już otynkowany (tynk gipsowy). Czy w takim przypadku skuć tynk z sufitu czy można bez obaw kłaść wełnę na tynk
  7. Witam W sypialni, która znajduje się nad garażem nieogrzewanym, jest chłodniej o około 1,5 stopnia niż w innych pomieszczeniach. W domu jest 100% ogrzewania podłogowego + rekuperacja. Patrząc od dołu (garażu), jest strop -> 10 cm styropianu->folia ->ogrzewanie->wylewka anhydrytowa-> podkład ->panele. Jak mógłbym poprawić warunki w tym pomieszczeniu? Czy należy jeszcze ocieplić strop od strony garażu? A może zwiększyć przepływ na rotametrach dla tego pomieszczenia. Z góry dziękuję za pomoc.
  8. Witam Szykując mocowania pod kinkiety, natrafiłem wiertłem na przewód. Została uszkodzona izolacja zewnętrzna, i lekko izolacja od przewodu ochronnego. Przewód neutralny oraz fazowy nieuszkodzony. I teraz wiem, że najlepiej byłoby skuć tynk, puszka i tam zarobić. Ale może jest inne wyjście? Otóż sprawdziłem jest to przewód, który idzie na zewnątrz, i będzie służył jako oświetlenie w podbitce. Jeżeli się nie mylę to tam i tak wykorzystuję tylko dwa przewody (bez uziemienia), lampki LED. Więc może wystarczy po prostu zaizolować, taśmą w płynie lub czymś podobnym? Zdjęcie poniżej
  9. Wow. Ale temat zszedł z drogi.... Zwykły problem z stopniem, doprowadził do Pani Kai... Dobrze, że nie wybuchła tu żadna wojna idei :) Dzięki z przypomnienie kolegom tematu :) Przepraszam, że długo nie odpisywałem ale sprawy prywatne uniemożliwiły mi na wejście na forum. Prawdopodobnie zrobię tak jak podpowiada kolega podczytywacz, lub wcześniej doradzał Pan Janusz Werner wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem.
  10. Ok. Skuje do równego. Mam tylko takie pytanie. Stopień będzie wtedy leżał , część na betonie, i część na wylewce. Czy to nie spowoduje w przyszłości jakiś problemów? Rozumiem, że stopień przytwierdzić tylko do betonu (bo anhydryt będzie pracował)
  11. Super, pomysł mi się bardzo podoba i tak chyba zrobię 😀
  12. Ok. A jak technicznie to wykonać? Tzn. Chciałbym stopień na całą szerokość. Czyli stopień byłby po części na wylewce anhydrytowej, a po części na betonie. Czy tak może być ?(anhydryt pracuje, a beton chyba nie)Czy mogę wykonać stopień na dwóch różnych podłożach? Czy możecie coś doradzić?
  13. Witam Poniżej przesyłam zdjęcie gdzie: 1) to wylewka anhydrytowa 2) wylewka betonowa pod drzwi balkonowe 3) styrodur na którym osadzone są drzwi balkonowe Niestety wylewka betonowa wyszło o 1 cm wyżej jak wylewka anhydrytowa. Pomyślałem, że mogę tam zrobić stopień przed drzwiami, w postaci styropianu EPS 100, zaciągnąć klejem i siatką, a potem na to płytki (wszędzie na podłodze będą panele) Natomiast, znajomy radzi aby zamiast styropianu dać tam belkę drewnianą i na to przykleić panele (podłoga wtedy będzie jednolita z stopniem). Pytanie czy to dobry pomysł, czy na takiej małej przestrzeni jak przykleję panele, to czy nie będą się one wypaczać (w końcu panele układa się jako podłogę pływającą) Drugie pytanie, czy stopień zrobić tylko na szerokość wylewki betonowej, czy też na szerokość ściany (stopień będzie częściowo na wylewce betonowej i posadzce anhydrytowej), boje się że jak tak zrobię stopień to ze względu na dwa różne materiały + ogrzewanie podłogowe w przyszłości ten stopień może popękać,
  14. Ok. Ale zostawiając taki duży otwór mam mostek termiczny. Zakrywając całkowicie, to na klatce schodowej na strych nie będę miał wentylacji, (możliwość grzyba, skraplania się wody). Myślałem, że robiąc mały otwór pozbywam się problemu z brakiem wentylacji, a i straty ciepła nie będą duże. Ale oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje.
  15. Ok. Dziękuję za porady - wełna już zakupiona. Teraz tylko pytanie. Czy się nie martwić, położyć wełnę, a problem zniknie? (strop wchłonie wodę i wyjdzie do pomieszczeń poniżej), czy też przed położeniem wełny pozbyć się wilgoci, a dopiero potem kłaść wełnę. Czy możecie wspomóc też w pozostałych sprawach (ten duży otwór na strych?). Wymiana powietrza na strychu jest zapewniona, są otwory w ścianach szczytowych. a jeżeli to było by za mało, zawsze mogę uchylić mała okna (2 okna po przeciwległych ścianach)
×
×
  • Utwórz nowe...