Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

radus124

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O radus124

 • Ranga
  Początkujący
 1. To mnie trochę uspokoiłeś. Wieniec w tym miejscu w całości lezy na murze. Jeśli chodzi o zbrojenie stropu, to w tym miejscu belki idą prostopadle do ściany, także kuli między zbrojeniem na ścianą. Z tego co sprawdzałem zbrojenie stropu i żeber rozdzielczych jest nienaruszone.
 2. Witam, Forumowicze potrzebuje Waszej porady. Hydraulicy bez konsultacji ze mną wkuli pion kanalizacyjny w ścianę i przekuli się przez wieniec zewnętrzny (wykuli jakieś 13 cm z 25 cm, na długości 20 cm) i do tego przecięli jeden drut zbrojeniowy. Pytanie na ile to jest ryzykowne dla konstrukcji budynku i pytanie jak to można naprawić? Zostawić tą rurę i zalać betonem? Rurę mieli puścić po ścianie i zrobić dziurę w stropie bez ruszania wieńca. Budynek jednorodzinny z dwoma stropami typu ackermann. Fundament i ława z betonu. Ława szeroka na 60 cm i miejscami n
 3. Dziękuję za odpowiedź. Mam do Pana jeszcze jedno pytanie. Chodzi o górną warstwę fundamentu. Mianowicie po wylaniu fundamentu górą przypiekło trochę Słońce i zaczęło ścinać wierzchnią warstwę, dlatego po około 6h polałem go wodą. Dziś mam wrażenie, że beton na wierzchu jest słabszy, dodatkowo łuszczyła się cieniutka warstewka. Mam wrażenie, że łatwo się w nim kuje od góry, ale to może być moje subiektywne odczucie. Beton B20. Czy to może być jakaś wada betonu? Czy za wcześnie polałem wodą?
 4. Witam, Niedawno zacząłem budować domek. Wykonawcy wylali mi ławy fundamentowe 60x40 i miejscami 70x40. Beton nie był wibrowany - ubijali i wyrównywali od góry ręcznie. Fundamenty wysokie na 1m i szerokie na 30 cm wylewane w szalunki - bez wibrowania. Nakłuwane od góry przy wyrównywaniu. Tu rodzą się moje wątpliwości - czy brak wibrowania wpływa na te prace i je dyskwalifikuje? Kierownik budowy twierdzi, że jeśli beton był lany z pompy i rozgarniany to nie ma problemu. Proszę o pomoc w temacie.
×
×
 • Utwórz nowe...