Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

Eksperci Knauf

Firma
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutralny

O Eksperci Knauf

 • Ranga
  Profesjonalista
 1. Rozbudowa poddasza to nie lada wyzwanie przed którym staje każdy Inwestor. Zanim przystąpimy do realizacji takiej inwestycji, powinniśmy przede wszystkim określić, jakiego efektu oczekujemy? Pan określił już dwa najważniejsze wymogi, czyli odpowiednią akustykę oraz komfort cieplny. My uzupełnimy Pańskie kryteria o jeszcze jeden parametr - bezpieczeństwo. Knauf posiada w ofercie kompleksowe rozwiązanie systemowe dzięki któremu zabudowane poddasze będzie przytulne, wolne od hałasów, a przede wszystkim bezpieczne dla mieszkańców. Zachęcamy do zapoznania się z naszym systemem zabudowy poddasza na konstrukcji jednopoziomowej z okładziną z płyt gipsowo-kartonowych Knauf D612.PL. http://knauf.pl/systemy/d612pl-knauf-zabudowa-poddasza. W zależności od potrzeb i panujących warunków technicznych, może Pan dobrać odpowiedni element systemu. Przykładowo, jeśli zależy Panu na doskonałej izolacji akustycznej oraz dużej odporności na ogień, może Pan zastosować okładzinę z płyty gipsowo-kartonowej KNAUF A20. Zachęcamy również do zapoznania się z napisanym przez naszych ekspertów poradnikiem w którym w 8 prostych krokach radzimy w jak poprawnie zabudować poddasze?
 2. @stach – Szanowny Panie, podaliśmy przykładowe dane dla porównania. Ściana w systemie suchej zabudowy też może być cieńsza/grubsza. Napisaliśmy też, że koszt wykonania jest niemal identyczny, w obydwu przypadkach uwzględniając zatrudnienie fachowca. Nie piszemy, które rozwiązanie jest lepsze, bądź gorsze – zawsze taką decyzję powinien podejmować inwestor, bo każdy ma inne preferencje i inne wymagania.
 3. @zenek – cieszymy się, że nasze rady są pomocne! W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.
 4. Szanowny Panie, radzimy zacząć od wzmocnienia podłoża – powinno być stabilne. Następnie, tak jak radził już inny forumowicz, najlepiej będzie wyrównać podłoże i dopiero przejść do klejenia gresu. Z naszej oferty możemy do tego celu polecić dwa produkty: masę naprawczo-wyrównującą http://knauf.pl/produkty/knauf-m1-repair-, którą można nałożyć warstwą o grubości 3-50 mm oraz klej klasy C2TES1 - K4 Elastyczny Plus http://knauf.pl/produkty/knauf-k4-elastyczny-plus-.
 5. Wykonywanie docieplenia na już istniejącym ociepleniu wymaga szczególnej ostrożności. Należy się upewnić, czy obecna warstwa izolacji jest wystarczająco trwała, by zamocować na niej kolejną. Jeżeli nowa warstwa styropianu odpada razem ze starym tynkiem, to niestety ten warunek nie jest spełniony. Po przyklejeniu styropianu i próbie odklejenia go, zerwanie powinno nastąpić w styropianie, a nie pomiędzy poszczególnymi warstwami materiałów. Wykonywanie docieplenia w opisany przez Pana sposób jest niezgodne ze sztuką budowlaną. O tym, jak prawidłowo docieplić stary budynek i na co zwrócić szczególną uwagę, może Pan przeczytać na naszej stronie w dziale PORADY -> Jak docieplić stary budynek?
 6. Taka ściana zajmie mniej miejsca w pokoju niż np. ściana z bloczków Ytong, a na tym na pewno Panu zależy. Dla porównania, ściana działowa z bloczków Ytong 11.5 na zaprawie murarskiej do cienkich spoin, plus 2 x tynk cem-wap, plus 2 x gładź gipsowa ma szerokość około 15,7 cm, a koszt wykonania m2 (licząc wynajęcie fachowca), to około 120 zł. Ściana działowa z płyt gipsowo-kartonowych zwykłych o grubości 12,5 mm, z 2-stronnym, 1-warstwowym pokryciem, na rusztach z profili metalowych o szer. 50 mm, wypełnionych wełną mineralną do izolacji ścian działowych o grub. 50 mm ma szerokość około 7,5 cm. Koszt wykonania ściany jest porównywalny. Szczegółowe informacje na temat konstrukcji ściany działowej w systemie Knauf W111 może Pan znaleźć na naszej stronie internetowej http://knauf.pl/systemy/w111pl-knauf-sciana-szkieletowa.
 7. @gumisklb45 Proszę bardzo, cieszymy się, że nasza odpowiedź była dla Pana pomocna. Jeżeli ma Pan więcej pytań odnośnie zastosowania naszych produktów, to zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą technicznym. Listę kontaktów do doradców znajdzie Pan na naszej stronie http://knauf.pl/lista-doradcow-technicznych
 8. Wyrównanie ścian za pomocą tak zwanych suchych tynków, to bardzo dobre rozwiązanie. Przyklejenie płyt gipsowo-kartonowych to najprostszy sposób na uzyskanie równych i gładkich powierzchni ścian. Warto przy tym jednak pamiętać o kilku zasadach: 1. Zawsze należy rozpoczynać pracę od odpowiedniego przygotowania podłoża - oczyszczenia i zagruntowania. 2. Klejąc płytę gipsową do podłoży o nierównościach nie większych niż 2 cm stosujemy klejenie tzw. metodą "na placki". Wyznaczamy na ścianie szerokość płyty i na tej powierzchni nakładamy klej w rozstawie co około 35 cm wzdłuż środka klejenia. Natomiast na obrzeżach nakładamy placki gęściej – co 20 cm. Placki powinny mieć około 10 cm średnicy i maksymalną grubość po przyklejeniu 2 cm. Płytę przyklejamy w taki sposób, aby od podłogi pozostała szczelina około 20 mm, a przy suficie około 10 mm. Szczeliny umożliwią cyrkulację powietrza pod płytą i prawidłowe schnięcie kleju. 3. Ustawienie już przyklejonych płyt można korygować tylko przez 10 minut, później jest to niemożliwe, bo klej zwiąże płyty z podłożem. Do wykonania suchych tynków można użyć płyt gipsowo-kartonowych o grubości 9,5 mm lub 12,5 mm oraz specjalnego kleju, np. Knauf Perlfix T. Instrukcja wykonania suchych tynków i film instruktażowy krok po kroku znajduje się na naszej stronie http://knauf.pl/filmy/jak-wykonac-suche-tynki Zachęcamy do obejrzenia przed rozpoczęciem prac.
 9. Szanowny Panie, budowlaniec dobrze Panu doradzał – nie trzeba uzupełniać spoin. Jeżeli ściana z cegieł jest w dobrym stanie, to można ją ocieplić styropianem w systemie Knauf Therm http://knauf.pl/systemy/knauf-thermo-p321bpl Do przyklejania płyt ze styropianu polecamy klej Knauf KS 300 http://knauf.pl/produkty/knauf-ks-300 Proszę tylko pamiętać, aby pokryć klejem minimum 40% powierzchni płyty izolacyjnej.
 10. Szanowny Panie, jeżeli ściany są równe to tak jak pisze forumowicz @stach- wystarczy wpuścić instalację elektryczną w ściany i wyrównać powierzchnię masą naprawczą, np. Knauf M1 Repair http://knauf.pl/produkty/knauf-m1-repair- Po wyschnięciu, powierzchnię należy zagruntować środkiem głęboko penetrującym, który poprawi przyczepność, np. Knauf Universalgrund http://knauf.pl/produkty/knauf-universalgrund- Następnie może Pan już kleić płytki – proszę tylko pamiętać o doborze odpowiedniego kleju w zależności od rodzaju płytek, które Pan wybierze. Inny klej sprawdzi się przy małych formatach kafli, inny przy płytkach wielkoformatowych. Więcej na ten temat może Pan przeczytać na naszej stronie http://knauf.pl/porady/jak-wybrac-odpowiedni-klej-do-plytek. Jeżeli nie chce Pan układać płytek na całej ścianie, to wtedy może Pan albo otynkować powierzchnię – rekomendujemy zastosowanie tynku cementowo-wapiennego, albo wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe. Jeżeli będzie Pan miał jeszcze jakieś pytania, to bardzo chętnie na nie odpowiemy.
 11. Szanowny Panie, płyt gipsowo-kartonowych nie szpachluje się pod płytki, bo to obniża ich przyczepność. Jeżeli remontowanym pomieszczeniem jest łazienka, to wystarczy zaszpachlować spoiny masą Knauf Uniflott Impregnowany http://knauf.pl/produkty/knauf-uniflott-impregnowany. Jeżeli będzie Pan miał jeszcze jakieś pytania, to bardzo chętnie na nie odpowiemy.
 12. Szanowny Panie, jako producent tynku Knauf MP 75 zachęcamy zawsze do sprawdzania informacji w karcie technicznej. Kartę tynku MP 75 można pobrać z naszej strony internetowej http://knauf.pl/produkty/knauf-mp-75 Inni forumowicze dobrze Panu radzili, aby nie kłaść płytek na nie do końca wyschnięty tynk. Przed nałożeniem kleju wilgotność resztkowa podłoża nie może przekroczyć 1%, czyli tynk musi całkowicie wyschnąć. Nieprawdą jest natomiast, że na tynku nie można kłaść płytek – oczywiście, że można i takie rozwiązanie jest praktykowane przez wykonawców. Otynkowaną powierzchnię należy zagruntować środkiem głęboko gruntującym Knauf Tiefengrund. Następnie można przyklejać płytki klejem odpowiednio dobranym do rodzaju okładziny. Do płytek gresowych polecamy klej Knauf K2 Gres/Klinkier http://knauf.pl/produkty/knauf-k2-gresklinkier, do mozaiki i płytek marmurowych rekomendujemy klej na bazie białego cementu Knauf K5 Marmur/Granit http://knauf.pl/produkty/knauf-k5-marmurkamien-. W tak zwanych strefach mokrych należy wykonać hydroizolację z folii w płynie Knauf Hydro Flex http://knauf.pl/produkty/knauf-hydro-flex- Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania w związku z zastosowaniem tynków gipsowych, to chętnie na nie odpowiemy.