Skocz do zawartości

Eksperci Knauf

Firma
 • Posty

  234
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Eksperci Knauf last won the day on października 18 2018

Eksperci Knauf had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Eksperci Knauf's Achievements

Bywa

Bywa (2/4)

6

Reputacja

 1. Szanowny Panie, może w poprzednim poście nie napisaliśmy wystarczająco jasno, krok po kroku, dlatego w ramach uzupełnienia poprzedniej porady, jeszcze kilka wyjaśnień. Naprawę można wykonać w następujący sposób - naciąć pęknięcie, zagruntować, wypełnić masą Uniflott. Poczekać aż wyschnie i dostanie skurczu (wciągnie masę), uzupełnić ponownie. Pozostawić do wyschnięcia, przeszlifować i zagruntować. Jako warstwę finiszową zastosować gładź, np. wspomniany wcześniej Super Finish. Ewentualnie można zastosować farbę gruntująco-malującą Knauf GruntiFarba https://knauf.pl/produkty/knauf-gruntifarba i pominąć gładź - decyzja zależy od oceny powierzchni na miejscu. Odnośnie Uniflotta - można nim uzupełniać pęknięcia nawet w miękkim tynku gipsowym - to bardzo wszechstronny produkt.
 2. Szanowny Panie, Powierzchnię z ubytkami (porowatą, popękaną) należy najpierw poszpachlować grubszą warstwą masy np. Knauf Uniflott https://knauf.pl/produkty/knauf-uniflott lub Knauf G-K Start https://knauf.pl/produkty/knauf-g-k-start, następnie zagruntować i finiszowo wykończyć nakładając całopowierzchniowo dwie warstwy gładzi. Polecamy gotowe masy cienkowarstowe, np. Super Finish https://knauf.pl/produkty/knauf-super-finish lub https://knauf.pl/produkty/knauf-fillfinish-light Używając Super Finish uzyska Pan twardą powierzchnię, odporną na uszkodzenia. W tym przypadku należy pamiętać, że szlifowanie należy wykonać do 3 dni od nałożenia gładzi, bo potem rozpoczyna się proces twardnienia materiału. Powodzenia, Knauf
 3. Szanowna Pani, Nie wiemy, jakiego systemu użyli wykonawcy. W przypadku systemów Knauf rozstaw profili rzeczywiście powinien być co 40 cm, na kołkach stalowych. Płyt nie przykręca się do profili obwodowych - tutaj wykonawcy mieli racje. Konstrukcja pracuje, ale nie ma konieczności zostawiania szczeliny pomiędzy ścianą a sufitem, należy wykonać połączenie ślizgowe z zastosowaniem taśmy Knauf Trenn-Fix. Jak wykonać połączenie ślizgowe prezentujemy w filmie https://www.youtube.com/watch?v=_M-B1o09Atg&t=133s Gotowa masa Knauf Super Finish służy do cienkowarstwowego szpachlowania całopowierzchniowego, a nie do spoinowania połączeń płyt G-K. Do spoinowania służy gotowa masa Knauf Fill & Finish Light lub masy proszkowe Knauf Uniflott lub Knauf G-K Start Spoinowanie płyt G-K prezentujemy w filmie https://www.youtube.com/watch?v=aSxPCkPECJM Odnośnie naprawy pęknięć, to nie wiemy dokładnie, w jakich miejscach one powstały. W miejscach pęknięć należy zrobić wyżłobienia, następnie wypełnić powstałe ubytki masą Knauf Uniflott, która jest wyjątkowo elastyczna i wytrzymała na powstawanie pęknięć. W warstwę masy należy zatopić taśmę flizelinową. Następnie, po całkowitym wyschnięciu konieczne jest wykonanie zbrojenia na nowo, czyli ponownie nałożenie warstwy masy Uniflott, zatopienie taśmy flizelinowej, a najlepiej taśmy hybrydowej Knauf Kurt i po wyschnięciu znów warstwy masy Uniflott. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z ekspertem Knauf: Grzegorz Rudek, tel. 695 390 298, który odpowie na Pani ewentualne dodatkowe pytania. Pozdrawiamy, Knauf
 4. Szanowni Państwo, Nie ma żadnych przeciwwskazań do położenia tynku gipsowego w domu, który jeszcze przez jakiś czas nie będzie zamieszkany, należy jednak pamiętać, że w okresie zimowym, nie powinniśmy dopuścić do spadku temperatury poniżej +5 stopni C.
 5. To zależy w jaki sposób ten garaż będzie użytkowany. Sam fakt, że nie będzie w nim systemu ogrzewania, nie oznacza, że nie można go dogrzewać krótkotrwale np. nagrzewnicą, aby uzyskać bardziej komfortową temperaturę, np. na czas wykonywania jakichś prac. Wtedy zastosowanie takiego ocieplenia może być uzasadnione. Zminimalizuje to straty ciepła na zewnątrz i pozwoli dłużej utrzymać oczekiwaną temperaturę w garażu.
 6. W sezonie zimowym grunt znajdujący się tuż pod ogrzewanym budynkiem ma wyższą temperaturę niż ten po zewnętrznej stronie ścian fundamentowych, więc przepływ energii cieplnej przez wewnętrzną stronę fundamentu będzie mniejszy. Izolację od wewnątrz można więc jak najbardziej zastosować, ale tylko w celu dodatkowego obniżenia strat ciepła. Podstawą jest solidne ocieplenie ścian fundamentowych od strony zewnętrznej z użyciem odpowiedniego styropianu hydrofobowego. W tej roli dobrze sprawdzi się też styropian formowany ciśnieniowo Knauf Therm Expert Hydro z domieszką grafitu oraz frezowanymi krawędziami, które pozwalają zwiększyć szczelność warstwy izolacji i zredukować mostki termiczne.
 7. Zgadza się, do wykończenia takiej ściany należy podejść tak samo jak w przypadku ociepleń zewnętrznych w systemie ETICS. Jeśli chodzi o możliwość wykraplania się wilgoci, raczej nie powinno być z tym problemu jeśli piwnica jest sucha, a zewnętrzna hydroizolacja jest w dobrym stanie. Ogólnie zaleca się izolować ściany piwnicy ciągłą warstwą hydrofobowego styropianu od zewnątrz, co pozwala osiągnąć pożądany efekt ocieplenia i eliminuje ryzyko wystąpienia problemu z wilgocią.
 8. Szanowny Panie, w Pana przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie wylewka anhydrytowa produkowana na bazie spoiw firmy Knauf w technologii „transmix”. Dlaczego? Po pierwsze w sytuacji, gdy skos dachu praktycznie „schodzi” do stropu dużo łatwiej będzie aplikować i układać wylewki o właściwościach samopoziomujących. Po drugie, sposób pompowania wylewki i dostawa samego materiału odbywa się bez zbędnego bałaganu na budowie. Po trzecie, może Pan zwiększyć grubość warstwy izolacji termicznej do 6 cm kosztem wylewki, której grubość 4 cm w tym przypadku będzie wystarczająca. Jeżeli poddasze będzie pełniło funkcje tzw. pomieszczeń gospodarczych o niewielkim obciążeniu ruchem pieszym, to proponujemy lekko przeszlifować powierzchnię wylewki do uzyskania jednolitej barwy/struktury i zagruntowanie środkiem gruntujący Knauf Estrichgrund. Taka forma wykończenia zabezpieczy wylewkę przed ścieraniem i pyleniem. Słupy i murłaty należy oddzielić od wylewki za pomocą brzegowych taśm dylatacyjnych, np. Knauf 8/100. Gdyby chciał Pan uzyskać więcej szczegółowych informacji, to zachęcamy do kontaktu z Product Managerem systemów podłogowych Knauf. Kontakt: Leszek Rudek, tel. 601964634. Pozdrawiamy, Knauf
 9. To prawda, w ślad za najniższą ceną może iść obniżony wkład surowcowy, a w związku z tym – niska jakość płyt styropianowych. Jakość styropianu można zgrubnie sprawdzić samodzielnie, przeprowadzając prosty test, tu znajdują się informacje, jak to zrobić krok po kroku: https://www.knauf-industries.pl/article,103.html
 10. Są też arkusze kalkulacyjne, które pozwalają dodatkowo przeliczyć cenę płyt styropianowych z m3 na m2, np. można spojrzeć tu: https://www.knauf-industries.pl/article,130,wyliczenie--ceny-za-1-m2.html Warto przeprowadzić taki eksperyment przez zakupem styropianu, bo może okazać się, że ułożenie grubszej warstwy styropianu białego może okazać się porównywalne cenowo w stosunku do cieńszej warstwy styropianu grafitowego.
 11. Problemy z odspajaniem się szarego styropianu w dużej mierze można przypisać niewłaściwemu przechowywaniu i aplikacji w warunkach dużego nasłonecznienia. Styropian z domieszką grafitu należy chronić przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych, a przed nałożeniem kleju uszorstnić jego powierzchnię. Dotrzymanie tych zasad pozwoli uniknąć takiego ryzyka.
 12. Szanowny Panie, Tynki gipsowe nie wymagają obligatoryjnie zastosowania gładzi. Użycie gładzi zależy od Pana odczucia estetycznego – jeżeli uważa Pan, że powierzchnia tynku jest wystarczająco gładka, efekt wizualny jest Pana zdaniem zadowalający, to nie musi Pan stosować gładzi. Jeżeli jednak Pana zdaniem na tynku występują drobne niedoskonałości, które będą widoczne po malowaniu i które są według Pana nieakceptowalne, to warto wykonać szpachlowanie cienkowarstwowe, aby powierzchnia ścian i sufitów była perfekcyjnie gładka. Proszę też pamiętać, że drobne niedoskonałości tynku zwykle są bardziej widoczne po pomalowaniu farbą, to zależy od rodzaju wybranej farby. Do wygładzenia tynków gipsowych polecamy gotową masę szpachlową Knauf Super Finish.To gotowa fabrycznie przygotowana masa w wiaderku, którą bardzo wygodnie się nakłada i rozprowadza na powierzchni, po nałożeniu jest łatwa do szlifowania i obróbki. Uzyskana powierzchnia stanowi doskonałe podłoże do dalszych prac wykończeniowych, czyli malowania dowolnym rodzajem farby. Przed nałożeniem masy Knauf Super Finish linkowanie do powierzchnię tynku należy zagruntować środkiem gruntującym Knauf Universalgrund Odnośnie gruntowania przed malowaniem – najlepiej zastosować się do wskazówek zawartych na opakowaniu wybranej farby. Producenci wskazują, czy konieczne jest gruntowanie, a jeżeli tak, to jakim środkiem. Gdyby Pan miał więcej pytań, to zapraszamy do kontaktu.
 13. Grubość i parametr przewodzenia ciepła materiału termoizolacyjnego należy dobierać w taki sposób, by parametr ocieplonej ściany był zgodny z obowiązującymi warunkami technicznymi. Standard termoizolacyjności ścian zewnętrznych określa współczynnik U, który od 2017 roku nie powinien przekraczać wartości 0,23 W/m2K, a od 2021 roku – 0,20 W/m2K. Jak widać, wymagania związane z termoizolacyjnością przegród budowlanych stopniowo zaostrzają się, dlatego warto rozważyć wybór materiału o lepszych właściwościach termoizolacyjnych, bo to przyszłościowa inwestycja. Jednym z najlepszych izolatorów jest styropian grafitowy o parametrze 0,031 W/mK, dla porównania najtańszy biały styropian posiada współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,042 W/mK. Rozpatrując koszty termomodernizacji, należy mieć na względzie nie tylko na jednorazowy wydatek na materiał, ale poziom przyszłych oszczędności na ogrzewaniu, a także komfort mieszkania.
 14. Żeby rozwiązać problem smogu, potrzebne jest systemowe rozwiązane i faktycznie nie wszystkich stać na wymianę pieca na urządzenie najnowszej generacji. Zamiast koncentrować się na kosztownym remoncie instalacji grzewczej, może warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które pozwolą zmniejszyć ogólne zapotrzebowanie budynków na energię, co przełoży się również na mniejsze spalanie węgla. Najtańszym i najbardziej efektywnym sposobem na zmniejszenie ilości emisji jest ocieplanie budynków metodą ETICS przy użyciu styropianu EPS, najlepiej grafitowego o parametrze przewodzenia ciepła 0,031 W/mK.
 15. Szanowny Panie, Forumowicze po raz kolejny mają rację Rysy, przetarcia będą widoczne po pomalowaniu farbą. Gładź stwardniała, a fachowiec prawdopodobnie ustawił zbyt duże obroty i użył zbyt dużo siły przy szlifowaniu. W tej sytuacji najlepiej położyć raz jeszcze cienką warstwę gładzi na ścianie (np. Knauf Super Finish), poczekać aż wyschnie i przeszlifować powierzchnię przy użyciu drobnoziarnistego papieru ściernego #220. Trzeba to zrobić delikatnie, z wyczuciem, żeby nie zeszlifować nowej warstwy i znowu nie odkryć rys i przetarć, których chce się Pan pozbyć. W następnym kroku gruntujemy powierzchnię i można ją pomalować. Powodzenia!
×
×
 • Utwórz nowe...