Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Rafał Madejson

Naprawa zniszczonego tynku

Recommended Posts

gips szpachlowy + gladz gipsowa nie byla zagruntowana do tynku od dewelopera i trzeba calosc zrywac

moj fachowiec od zrywania tego robil to recznie ale mocno pooral sam tynk ktory byl w bdb stanie, co teraz mam z tym zrobic?

powciskac gips szpachlowy w te dziury jakas mala szpachelka czy od razu jechac blichowka tylko czy wypelni mi ona idealnie te dziury? na 2 scianie przy zrywaniu dokopalismy sie do uniflota ktory kryl zalozone rok temu kable i tam juz widac gola cegle czyli tam tynku nie ma juz na 1cm

moje pytanko wiec jak to wszystko wyrownac zeby sie dorownac do orginalnego tynku ktory w wielu miejscach wciaz jest nienaruszony i wyglada jak nowka

35be21c4abd9292ee7806dc5e78c903e_big.jpg

No to gruntowanie, a potem paca. I nie gips szpachlowy a znacznie lepiej tynk maszynowy. Wyrównać ścianę, a na to gładź gipsowa.

ok mozesz polecic jaki grunt na tynk oraz sam tynk? rozumiem ze po tynku szlifujemy i jeszcze raz tym samym gruntem 

nie lepiej gips szpachlowy zamiast gladzi? jest mocniejszy

Przy wyborze masy do wyrównania trzeba zwrócić uwagę na zakres zalecanych grubości np. tynk gipsowy nie powinien być cieńszy niż 1 cm, choć są masy od 0,5 cm (tynk cienkowarstwowy). Dobrym, choć drogim materiałem są gładzie polimerowe w odmianie grubowarstwowej, a następnie wykańczającej.

Dlatego wspomniałem o tynku maszynowym. Stosowałem go u siebie w bardziej drastycznej sytuacji, gdzie tynk odpadał całymi płatami. Kładliśmy zarówno warstwy milimetrowe jak i 3 - 4 centymetry. Po kilku latach jak na razie nie ma zastrzeżeń.

6 godzin temu, Rafał Madejson napisał:

nie lepiej gips szpachlowy zamiast gladzi? jest mocniejszy

A co, chcesz powiększyć nośność ścian?

Chcesz gips, dawaj gips. Ja tam wolę gładź dolomitową.

Tego typu  uszkodzenia tynku gładziłem GIPSARem, albo GIPSARem UNI - wzmocnionym polimerami, chociaż koledzy używali CEKOLu C-45, nieco twardszego i ciut trudniejszego w szlifowaniu...

Robiłem najczęściej produktami Atlasa, więc poleciłbym grunt UNI-GRUNT,  po wyschnięciu GIPSAR.

14 minut temu, uroboros napisał:

Tego typu  uszkodzenia tynku gładziłem GIPSARem, albo GIPSARem UNI - wzmocnionym polimerami, chociaż koledzy używali CEKOLu C-45, nieco twardszego i ciut trudniejszego w szlifowaniu...

Robiłem najczęściej produktami Atlasa, więc poleciłbym grunt UNI-GRUNT,  po wyschnięciu GIPSAR.

Też próbowaliśmy, kilka ścian tak wykańczaliśmy, jednak zwykły tynk maszynowy okazał się właśnie niezbyt twardy i łatwiej wyrównywało się ścianę. No i był sporo tańszy. 

A trochę tych worków się zużyło...

40 minut temu, retrofood napisał:

jednak zwykły tynk maszynowy okazał się właśnie niezbyt twardy

Może zastosować Goldband , miękki to on nie jest jak zwiąże ..

3 godziny temu, Rafał Madejson napisał:

tym goldbandem tez mozna nakladac 1mm do 1cm? bo takie mam dziury na scianie

Pewnie. 1 cm to pikuś.

20 minut temu, Rafał Madejson napisał:

tak tak ale czy 1mm, bo producent twierdzi ze minimum to 8

Kolego, widziałeś aby tynk miał grubość 1 mm? Taka grubość, tzn 1 mm może mieć gładź a nie tynk.

Czymkolwiek. Wszystkie wspomniane masy nadają się do tego. Tylko wcześniej zagruntuj ścianę.

Chemia budowlana: tynki, szpachle, gładzie to teraz wybór przeogromny. Każdy ma Swoje doświadczenia z jakimś sprawdzonym produktem - sprawdzonym oczywiście na Swojej ścianie.

Wychodzi na to, że "osiołkowi w żłoby dano" ale to dobry objaw :)

Szanowny Panie,

Na podstawie zdjęcia małego fragmentu ściany, ciężko ocenić w pełni sytuację. W opisanej sytuacji proponujemy jednak zamiast tynku ręcznego Knauf Goldband https://knauf.pl/produkty/knauf-goldband zastosować gładź gipsową Knauf MP Finish https://knauf.pl/produkty/knauf-mp-finish , która może być nakładana w grubszych warstwach – nawet do 5 mm jednorazowo. Jest idealna do uzupełniania ubytków. Świetnie sprawdza się również jako gładź cienkowarstwowa. Kolor masy jest zbliżony do koloru tynku gipsowego. Gładź tworzy perfekcyjnie gładkie powierzchnie, gotowe do malowania.  

3 godziny temu, Eksperci Knauf napisał:

ciężko ocenić w pełni sytuację. W opisanej sytuacji proponujemy jednak  

Myśleliście nad tym cały kwartał? :icon_eek: A jak on nie czekał na was i zatkał dziury plasteliną?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Też tak uważam. Z Uk przyleciało ich od cholery układać sobie nowe, lepsze życie. Uwierzyli rządowym mediom, że tu cud, miód i orzeszki. Będzie płacz i zgrzytanie zębów.  
    • Nie - cytuję tutaj różne gazety i portale - i to są dostępne wiadomości za friko.! Z Polski i z zagranicy - i troche bardziej poczytne i z lepszymi tradycjami, niz GW!   Jeśli idzie o Ukochanego Przywódcę - któz to jest i komu tak donosisz to żarcie....głodomorek musi być... No i co on ma do artykułów w internecie za darmo? jak by były płatne, to by był syty??? nie rozumiem..   Słowo ponoć wszystko zniesie.  Więc ponoć koronawirus zdechł, wszystko wróciło do normy, a wybory będą za 5 lat, bo PiS postanowił wysłuchć petycji retrofooda i spółki. Poza tym ponoć  retrofood jest proszony przez prezesa by zastąpił Adriana za 5 lat, bo adrian będzie za stary, a retrofood jest wiecznie młody i jary (a to słowo się tobrzę z Jarkiem kojarzy  Jarkowi).   I Prezes ponoć  by chciał się dowiedzieć, jak on to robi? No że jest taki, no...jarkowy! Dlatego zostanie Prezydentem. I ponoć  uroboros sie wkurzył, że to nie on dostał taką propozycję, a przecież do już opanowanych zawodów filologa i edytora tekstu, tudziez innych wielu - chętnie by dorzucił skąd inąd prosty, żeby nie powiedzieć prostacki - fach polityka. A że jest wiecznie młody i jary - to wie każdy kto usiłował nadążyć za nim w licznych wędrówkach po okolicznych lasach ii bezdrożach, o których legendy krążą na Forum. I ponoć  ponoć Prezes się zmieszał, głupio mu sie zrobiło - i ponoć  uroboros zostanie Premierem, Naczelnym sił zbrojnych i szefem radiokomitetu - bo Prezes uznał, że nie ma lepszych kandydatów, a uroboros sprosta spokojnie, i już.   A  ponoć  zenek , jak to usłyszał, to się zaczął turlać z zazdrości - że to nie on dostał tych propozycji - a sprostał  by przecież wszystkim czterem naraz swobodnie. No i ponoć  się turla biedak, turla w sromocie...patrząc. jak jego oponenci robią lody w polityce.                
    • To w imię ważniejszych celów - NIE KŁAM!!!  W imię wyższych celów twój guru nie powinien robić tego, co robi... i co...??? robi? - robi!!! W imię wyższych celów... a co będę się wysilał jak ty - jak ten cytowany przez ciebie Łysek z pokładu Idy - w klapkach i do przodu   To jest ZENKOWANIE właśnie i to o podrywaniu, też!!!     A kto w ogóle pozwolił ci na wejście na ten portal??? Co ci ksiądz powie na spowiedzi??? klątwy się nie boisz???   Tiaaaa... a twoja prasa też??? powiedz to im   możesz się dowiedzieć i w innych miejscach,  a nie w tej wyklinanej gazecie...   RĘCE PRECZ OD TEGO PORTALU!!!      
    • Dzwoniąc do Starostwa powiedziano mi dzisiaj, że ta ustawa już nie obwiązuje. Obecna ustawa którą się bierze pod uwagę to: "USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nie-ruchomości"   Jednym słowem zgłupiałem.... już nie wiem kto ma rację w tym temacie ? I gdzie można otrzymać pewne info.   A może ktoś wie w jaki sposób oblicza się kwotę takiego wykupu ?  
    • Gość bb
      Dostaliśmy pozwolenie na budowę i w tym roku planujemy ją rozpocząć. Mamy podpisaną umowę z TAURONEM. Kto ma zamontować "skrzynkę" (czyli "złącze")? TAURON czy ktoś inny? Dzwoniłem do TAURONA, bo w umowie jest podana data 10 czerwca 2020 r., ale oczywiście ich punkty obsługi klienta są obecnie zamknięte z powodu epidemii, a na infolinii siedzą ludzie, którzy wyklepali jedną formułkę na pamięć i wszystkich spuszczają po sznurku - więc odbiłem się od ściany inie dowiedziałem się niczego...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...