Skocz do zawartości

Jak postawić ścianę z płyty g-k?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
To tylko 5% wiadomosci do postawienia sciany z płyt gk wsumie nic niewnoszące i wyrwane ze srodka całego procesu montażu. Lepiej autor wcale jak by niepisał jak ma mieszać w głowach a potem sciany pękają a przecież zrobilismy jak napisane HEHEHEHE..
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Text wycięty z jakiegoś poradnika DIY ( Do it yourself) metodą(Ctrl+c)bez znajomości tematu, podstaw czy zasad budownictwa. Po prostu laik dla laika. Typowe w tych czasach, gdzie piekarz stawia ścianki K/G a zegarmistrz montuje okna.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Wygląda na to, ze technologia jest sprawdzona i popularna. Interesuje mnie jednak sprawa typowego remontu a nie stawiania ścianek w mieszkaniu oddanym przez Dewelopera. Załóżmy, że mam w salonie panele, czy inną posadzkę. Czy wtedy mogę "wystartować" od poziomu istniejącej posadzki, czy czeka mnie robienie bruzd na profile podłogowe??
Link do komentarza
22 minuty temu, Gość bystry napisał:

Wygląda na to, ze technologia jest sprawdzona i popularna. Interesuje mnie jednak sprawa typowego remontu a nie stawiania ścianek w mieszkaniu oddanym przez Dewelopera. Załóżmy, że mam w salonie panele, czy inną posadzkę. Czy wtedy mogę "wystartować" od poziomu istniejącej posadzki, czy czeka mnie robienie bruzd na profile podłogowe??

Jak uważasz. Możesz zrobić i tak, i tak. Jak Ci wygodniej.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych coraz częściej wykorzystywane są w budownictwie jednorodzinnych, np. do aranżacji wnętrz. Takie, wykonane w technologii suchej zabudowy, konstrukcje są łatwe w montażu/demontażu, co pozwala na sprawne przearanżowanie wnętrza w przypadku np. zmiany koncepcji. 

W trakcie planowania prac remontowych Inwestorzy często zastanawiają się, czy będą mogli postawić ściankę działową bezpośrednio na panelach lub parkiecie?  W przypadku gdy mamy do czynienia z tzw. podłogą pływającą, zalecamy nie stawiać konstrukcji ścianki bezpośrednio na okładzinie.  Profil podłogowi radzimy umieścić do wcześniej wykonanego w panelach wycięcia.  Przy wykonaniu szczeliny należy pamiętać o pozostawieniu dylatacji oddzielających profil od okładziny.  Dylatacja powinna wynosić około 1cm po każdej stronie, dzięki czemu podłoga będzie mogła dalej swobodnie pracować.

Jeśli mamy do czynienia z parkietem na stałe zamontowanym z podłożem, możliwe jest postawienie ścianki bezpośrednio na nim.  Oczywiście profil podłogowy przed przykręceniem parkietu należy okleić specjalną, wykonaną z pianki polietylenowej, taśmą akustyczną  https://knauf.pl/produkty/knauf-tasma-akustyczna-50-mm.


W wątku pojawiły się również pytania na temat rozstawu profili pionowych.  Aby poprawnie rozstawić profile CW w konstrukcji ścianki działowej, należy wziąć pod uwagę takie parametry jak: wysokość planowanej ściany oraz ciężar jaki na konstrukcji będzie spoczywał.  To właśnie od uzyskanych wartości, zależy to w jakim rozstawie należy montować profile. 

Wszelkie informacje nt. jak poprawnie i bezpiecznie wykonać ściankę szkieletową mogą Państwo  znaleźć w zeszytach technicznych, które znajdują się na naszej stronie internetowej pod poniższym linkiem. 

https://knauf.pl/dokumentacja-techniczna

Przedstawione w zeszytach technicznych, w formie tabelarycznej, dane pozwolą Państwu wykonać prace remontowe zgodnie ze sztuką budowlaną.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 2 lata temu...
Gość ktoś pisze, ktoś ilustuje
Krok 7. Cytat: "Przy jednowarstwowym opłytowaniu - wkręty rozmieszczamy co 20 cm i tylko na słupkach, a nie na profilach UW." A teraz zobaczcie ilustrację do kroku 7.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...