Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty

kawulak

Uczestnik
 • Posty

  158
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

O kawulak

 • Ranga
  Bywa
 1. Wanna czy prysznic?

  Ja też wolę prysznic. A za 1400 zł można mieć fajny prysznic i wcale przecież nie taki najmniejszy - 90x90 bez żadnego oszukiwania na zaokrąglonych drzwiach jest jak najbardziej wystarczającą powierzchnią do wygodnej, codziennej kąpieli.
 2. Z zenkiem się zgadzam (chociaż z mhtylem i stachem bardzo często też) Styropian twardy jest konieczny przy parterowym budynku. Wiele osób jest przekonanych, że największe straty ciepła to stolarka okienna. A to nieprawda, najwięcej ucieka od strony gruntu.
 3. Wanna czy prysznic?

  1400 zł to nie jest taki niewielki budżet. Pisałem o marce Roca, w wymiarze 90x90 kupisz model Town. Z opisywaną tu przez nas powłoką Maxi Clean. Fakt, są kabiny za 3 tys zł i więcej, ale 1400 absolutnie powinno wystarczyć do udanego zakupu. Jeśli oczywiście rozmawiamy tu o normalnym wymiarze.
 4. Żaluzje

  Ja myślę, że teraz i to i tamto jest trwałe. Żaluzje zresztą przecież poruszają się często na zwykłym sznurku. A tutaj zresztą chodzi o co innego. Co innego chronić przed światłem, a co innego robić kompletny cień.
 5. Pierw brama czy ogrodzenie ?

  Ok 2000 zł to zwyczajowa cena za dobrej klasy automatykę, a akurat BFT należy do jednych z najlepszych marek na rynku. Myślę zresztą, że napędy, które jednak ciągle pracują w warunkach kurzu wcale nie są takie nieodporne na działanie tych czynników zewnętrznych.
 6. A może po prostu warto zastosować styropian twardy? Nie wiem jaki to strop, ale styropian wyjdzie zdecydowanie taniej i unikniesz przykrych doświadczeń, które wiążą się z ocieplaniem wełną.
 7. Karyna, jak będziesz wymieniać, że papier wszystko przyjmie, a w praktyce konieczne jest też dobre zamontowanie tych okien. Bo oczywiście - na parametry zwracać uwagę trzeba, ale z drugiej strony też pilnować, by miały szanse faktycznie takie być.
 8. Dzięki, ja raczej staram się czytać te wszystkie informacje, ale kupować chcę w miarę na szybko.
 9. Czyli jednak jest gładź, którą można stosować w łazience (mowa o tym Renova). Bo z pewnych źródeł wiem, że do łazienki powinno stosować się tynki, z uwagi właśnie na większą wilgotność. Może któryś z ekspertów zająć stanowisko w tym temacie?
 10. Wanna, brodzik czy taki panel z płytkami?

  Edek, takie rzeczy faktycznie czasami się przydają. Obejrzę sobie.
 11. Wanna czy prysznic?

  No właśnie to jest to.
 12. Najlepiej chyba zapytać od pytania do jakiegoś producenta. Do 2021 jeszcze trochę czasu, ale jak zależy Ci na spełnianiu najnowszych norm, to wiedz, że okna również muszę być bardzo dobrze zamontowane, by norma była faktyczna, a nie tylko papierowa.
 13. Ja myślę, że tak jak okna zwykle spełniają założenia norm ciepła, to większe ryzyko niskiej izolacji występuje podczas montażu. I warto w ten dobry montaż zainwestować. A o mostkach napisał już zenek.
 14. Wanna czy prysznic?

  Zdaje się, że szyby prysznicowe mogą być pokryte podobnym wynalazkiem?
 15. Wystrój ściany przy kominku?

  Moim zdaniem wystarczy farba, ja jeszcze dodam, że akrylowe w takich warunkach zdają egzamin. Niedroga Śnieżka akrylowa u mnie w kotłowni trzyma już 7 lat i nie ma nic co uzasadniałoby ponowne malowanie.