Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kawulak

Uczestnik
 • Posty

  202
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutralny

O kawulak

 • Ranga
  Bywa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. kawulak

  Czy ściana oddycha?

  Rozumiem, że farby określane jako ceramiczne tyczy się ta sama reguła - można swobodnie ich używać, nawet z uwzględnieniem tych kryteriów, które tutaj są opisywane?
 2. Ja np. teraz mam bramę segmentową i w zasadzie jestem ograniczony możliwościami napędu (BFT Tiziano). Współpracuje tylko z uchylnymi i segmentowymi. Nie chciałbym uchylnej, więc pozostaje mi w zasadzie tylko jeden typ bramy. Moim zdaniem już poza sprawą napędu jest najpraktyczniejsza.
 3. kawulak

  Czy ściana oddycha?

  Może wreszcie zgłębię ten temat. Bo tyczy się również pokrycia ścian I to czy można swobodnie stosować farby lateksowe czy niekoniecznie.
 4. kawulak

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  retrofood - wentylacja jest tak oczywista, że może dlatego nie została wspomniana. Oczywiście, że w łazience musi być odpowiednia wentylacja. Ale czasami pewne rzeczy przekraczają budżet. Mam umiarkowanie dobrą wentylację - właśnie takie, jak piszesz półśrodki, mogą być języczkiem u wagi, które pozwolą uniknąć dodatkowych lokatorów w łazience.
 5. W zimę wspomniane przeze mnie ograniczniki magnetyczne - bardzo się przydadzą.
 6. kawulak

  Farba zamiast płytek w małej łazience.

  Ja niestety nie do końca orientuję się jaka gładź jest najlepsza do jakich zastosowań. Rozumiem, że wapienna do pokoi o podwyższonej wilgotności i łazienek. A do zwykłych zastosowań w pomieszczeniach typu salon? No chodzi o zwykłe pokoje. Też może być wapienna czy np. lepiej gipsowa?
 7. kawulak

  co najlepiej na taras

  Modrzew - bardzo dobry gatunek drewna, z tym, że olejowanie drewnianego tarasu będzie konieczne raz na rok przynajmniej.
 8. Ja w ogóle zdecydowałem się na łysą bramę + napęd BFT, więc jeśli zdecydowałbyś się na SOMFY to w ogóle warto rozważać już napęd dowolnego uznanego producenta.
 9. Też się wielu rzeczy powinienem jeszcze nauczyć i moje sugestie, których nie jestem pewien poprzedzam kwestią, że na czuja ja zrobiłbym to tak.
 10. mhtyl, proszę czytać mój post ze zrozumieniem. Napisałem o mojej wersji na pół gwizdka i absolutnie nie doradzałem gładzi w piwnicy.
 11. Gładź po przestrzeń gdzie nie ma być płytek... Nie lepiej wszystko otynkować? Chociaż mam trochę Acryl Putzu trochę, to ja bym po linii najmniejszego oporu gładzią potraktował (pewnie bym później żałował).
 12. kawulak

  wybór koloru ścian

  śJa brałem testery od Śnieżki i powiem super sprawa. Ni to w internece ni to w katalogu papierowym nie zobaczysz jak kolor wygląda tak naprawdę. A u Śnieżki właśnie jeden tester kosztuje mniej niż 4 zł, więc to niedużo.
 13. No to już jest nas z zestawem od BFT o jednego więcej.
 14. A nie lepiej byłoby użyć takiego środka w tym przypadku na zasadzie przezorny zawsze ubezpieczony?
 15. kawulak

  Farba do sufitu i ścian

  Ja rekomenduję Magnata. Dobra farba, jeśli nie malowałaś wcześniej. Zwłaszcza sufitu. Jest teraz jeszcze jakaś nowa wersja ekologiczna tej farby - Pokój Dziecka i Sypialnia.
×