Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kawulak

Uczestnik
 • Posty

  209
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kawulak

 1. Dobra farba pomaga uniknąć grzyba - ja mam akurat Magnata, ale ogólnie serie Kuchnia Łazienka każdej farby powinna robić różnicę. Oczywiście zwracam również uwagę na jakość wentylacji.
 2. Masz rację - osoba, sama powinna obejrzeć taki poradnik przed zabraniem się do pracy i zdecydować czy czuje się na siłach by coś takiego zrobić samodzielnie.
 3. Ale jeśli jesteś już zdecydowany na Vidaron to możesz chyba bezproblemowo zamówić sobie ten bezpodkładowy przez internet? Czy jest jakaś przeszkoda?
 4. Ogólnie struktury dekoracyjne to bardzo fajna sprawa - kiedyś interesowałem się tymi od Magnata, w końcu odpuściłem, ale nie dlatego, że mi się nie podobały. Z poradników wysnułem wniosek, że stosunkowo łatwo jest też je nałożyć na ścianę samodzielnie. Powodzenia!
 5. Ja też używam Vidaronu mimo tych zapewnień o dobrym poziomie tych okrętowych. Ale aż taka moc nie jest mi potrzebna. Nie mówiąc już o tym, że to pewnie jest przy skali ilości drewna w moim domu niewykonalne.
 6. Rozumiem, że farby określane jako ceramiczne tyczy się ta sama reguła - można swobodnie ich używać, nawet z uwzględnieniem tych kryteriów, które tutaj są opisywane?
 7. Ja np. teraz mam bramę segmentową i w zasadzie jestem ograniczony możliwościami napędu (BFT Tiziano). Współpracuje tylko z uchylnymi i segmentowymi. Nie chciałbym uchylnej, więc pozostaje mi w zasadzie tylko jeden typ bramy. Moim zdaniem już poza sprawą napędu jest najpraktyczniejsza.
 8. Może wreszcie zgłębię ten temat. Bo tyczy się również pokrycia ścian I to czy można swobodnie stosować farby lateksowe czy niekoniecznie.
 9. retrofood - wentylacja jest tak oczywista, że może dlatego nie została wspomniana. Oczywiście, że w łazience musi być odpowiednia wentylacja. Ale czasami pewne rzeczy przekraczają budżet. Mam umiarkowanie dobrą wentylację - właśnie takie, jak piszesz półśrodki, mogą być języczkiem u wagi, które pozwolą uniknąć dodatkowych lokatorów w łazience.
 10. W zimę wspomniane przeze mnie ograniczniki magnetyczne - bardzo się przydadzą.
 11. Ja niestety nie do końca orientuję się jaka gładź jest najlepsza do jakich zastosowań. Rozumiem, że wapienna do pokoi o podwyższonej wilgotności i łazienek. A do zwykłych zastosowań w pomieszczeniach typu salon? No chodzi o zwykłe pokoje. Też może być wapienna czy np. lepiej gipsowa?
 12. Modrzew - bardzo dobry gatunek drewna, z tym, że olejowanie drewnianego tarasu będzie konieczne raz na rok przynajmniej.
 13. Ja w ogóle zdecydowałem się na łysą bramę + napęd BFT, więc jeśli zdecydowałbyś się na SOMFY to w ogóle warto rozważać już napęd dowolnego uznanego producenta.
 14. Też się wielu rzeczy powinienem jeszcze nauczyć i moje sugestie, których nie jestem pewien poprzedzam kwestią, że na czuja ja zrobiłbym to tak.
 15. mhtyl, proszę czytać mój post ze zrozumieniem. Napisałem o mojej wersji na pół gwizdka i absolutnie nie doradzałem gładzi w piwnicy.
 16. Gładź po przestrzeń gdzie nie ma być płytek... Nie lepiej wszystko otynkować? Chociaż mam trochę Acryl Putzu trochę, to ja bym po linii najmniejszego oporu gładzią potraktował (pewnie bym później żałował).
 17. śJa brałem testery od Śnieżki i powiem super sprawa. Ni to w internece ni to w katalogu papierowym nie zobaczysz jak kolor wygląda tak naprawdę. A u Śnieżki właśnie jeden tester kosztuje mniej niż 4 zł, więc to niedużo.
 18. A nie lepiej byłoby użyć takiego środka w tym przypadku na zasadzie przezorny zawsze ubezpieczony?
 19. Ja rekomenduję Magnata. Dobra farba, jeśli nie malowałaś wcześniej. Zwłaszcza sufitu. Jest teraz jeszcze jakaś nowa wersja ekologiczna tej farby - Pokój Dziecka i Sypialnia.
 20. Ja się skusiłem na Acryl Putz i jakoś też mi się udało. Też w zasadzie dopiero się uczę. Malowałem wiele razy, ale gładzenie ścian to nadal dla mnie coś nowego.
 21. Ważne, by przy wyborze nie kierować się jedynie mocą wypisaną na papierze, ale wziąć pod uwagę też jakość serwisu (nawet jeśli możemy być pewni napędu przez wiele lat), zawsze lepiej jest naprawić niż musieć w przyszłości kupować nowe. Polecam też przychylnie spojrzeć na nowoczesne technologie jak podłączenie do sieci domowej, możliwość włączenia napędu do systemu nowoczesnego domu itd.
 22. Renova to taka gładź, która nadaje się dla początkujących. Więc jeśli się takim czujesz to rada Eksperta Śnieżki jest sensowna.
×
×
 • Utwórz nowe...