Skocz do zawartości

Wybor gotowej gladzi polimerowej


Recommended Posts

Czesc wszystkim,


Szukam gotowej gladzi polimerowej, ktora chcialbym nalozyc na wszystkie sciany pod malowanie.
Niestety dostepnych produktow jest tak duzo, ze ciezko sie zdecydowac na cokolwiek.
Wstepnie rozwazam Knauf Goldband lub Rotband (roznica w cenie 1zl na wiadrze). Co lepsze? Co polecicie?

Zalezy mi na gotowym produkcie - nie mam czasu na rozrabianie, a gladz chcialem polozyc po pracy.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Kupiłem w Castoramie i wypróbowałem Goldbanda... takie małe wiaderko 3kg, żeby położyć na klatce przed malowaniem po wymianie drzwi wejściowych. Szczerze? Jestem troche rozczarowany, ale nie wiem czy to wina produktu, czy moja.

Do rzeczy: Z wierzchu masa była twardsza niż na spodzie. Ciężko było ją wymieszać, szpachelka wyginała mi się w literę C - myślałem że ją złamie a nie wymieszam. W końcu udało się, wymieszałem, konsystencja miekkiego masla. Przy paca robily sie takie jakby warstwy, cos jak na rysunku poniżej:
http://lh3.ggpht.com/_83tmosUe46o/S4q_L0n9HvI/AAAAAAAADCg/X4YkL4OiQTg/s720/IMG_3203.JPG

Czy to ja robie coś nie tak, czy trafiłem na taki produkt?

BTW: W Castoramie kupiłem też przy okazji 5kg wiaderko Smig C-50 (zbrojonej masy do plyt g/k). Pierwszy raz kupilem Smiga w Castoramie, do tej pory bralem w OBI. Ten z Castoramy też jest twardszy, zawiera grudki ... dla porównania tego z OBI nie musiałem nawet mieszać i nakladając szpachelka uzyskiwałem niemal idealnie równą powierzchnie - co więcej wyglądała lepiej niż ta gładź.

Co do tego fragmentu ściany pod progiem który zrobiłem Goldbandem - myśle ze poczekam az wyschnie, przetre papierem sciernym i ew przeszpachluje jeszcze raz Rotbandem z OBI...

Link do komentarza

Tak, sprawdzalem. Produkt nie byl przeterminowany.

 

Tak jak pisalem wczesniej, przelecialem to jeszcze raz Rotbandem z OBI. Konsystencja, kolor, zapach ... generalnie pwiedzialbym to samo co Goldband. Nie bylo w nim jednak grudek, nic zaschnietego, pecherzykow powietrza, itp. Powiedzialbym idealna masa o takiej samej konsystencji na wierzchu i w srodku. Tez ciezko sie miesza ale nie az tak tak Goldband z Castoramy. Poza tym po przemieszaniu stwierdzam, ze w sumie to nie trzeba bylo go mieszac.

 

Idealnie nie jest, ale to juz chyba brak mojej wprawy w nakladaniu tego typu produktow, mimo to nieco latwiej i szybciej mi poszlo, co wiecej takie nierownosci mam tylko po bokach, gdzie sciana byla niedokonca rowna i czym sie specjalnie nie przejmuje - w koncu to tylko klatka schodowa ;) Na 99% powierzchni lustro, jedynie u gory zrobil mi sie maly waleczek po odklejeniu tasmy z progu, ale to sobie przeszlifuje delikatnie siatka scierna jak wyschnie :D

 

Jutro zobacze jak to wyszlo ;) i jak bedzie ok, to przejade cale drzwi wokol, bo dzis skusilem sie na probe zrobic tylko fragment pod progiem.

Edytowano przez Belliash (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szanowny Państwo,
 

zachęcam do wypróbowania gotowej do użycia, wykończeniowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ, którą można nakładać ręcznie i maszynowo. Gładź charakteryzuje się lekką, jednolitą konsystencją, w trakcje nakładania nie zmienia swojej konsystencji. Po wyschnięciu bardzo łatwo się szlifuje, tworzy gładką, śnieżnobiałą powierzchnię. Wyrób należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta.
 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...