Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Rettig Heating sp. z o.o. jest częścią koncernu Rettig ICC Group, największego światowego producenta grzejników. Sztandarową marką koncernu Rettig ICC jest Purmo, niekwestionowany lider na wielu rynkach europejskich, również w Polsce. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki: płytowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kanałowe, kolumnowe, elektryczne oraz ogrzewanie podłogowe i system rurowy. Eksperci służą Swoją wiedzą. Więcej o firmie Rettig Heating

24 tematów w tym forum

1. Remont instalacji wodnej

• 2 odpowiedzi
    • 142 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 209 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 600 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2795 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1474 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1040 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 1638 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 7868 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 2559 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 3597 wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 8538 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 2784 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7830 wyświetleń
  2. Podłogówka a grzejniki

• 8 odpowiedzi
    • 3090 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 5064 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3737 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 4270 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3222 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 3467 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 4349 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 10255 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 7334 wyświetleń
    • 112 odpowiedzi
    • 29146 wyświetleń
  3. Ustawienia dla podłogówki

• 9 odpowiedzi
    • 23124 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Moim zdaniem, to świetne rozwiązanie aby zaoszczędzić na remoncie starej łazienki. Zamiast kucia starych płytek  i kładzenia nowych, możemy je po prostu zamalować Widziałam dwie łazienki, z malowanymi płytkami. Jedna z nich miała przemalowane na biało ponad 30-letnie brązowe płytki ścienne oraz podłogowe. Na ścianie farba trzyma się świetnie już kilka lat, na podłodze jednak powstało sporo ubytków. Efekt po przemalowaniu był niesamowity: z ciemnej nory (pomimo okna) zrobiła się bardzo jasna, elegancka i nowoczesna przestrzeń. Druga przemalowana łazienka (rok temu), którą oglądałam, także została rozbielona. Jednak czy to wina ściennych płytek (zaledwie kilkunastoletnich), czy farby, a może samego malującego, w każdym bądź razie na pierwszy rzut oka widać, że płytki są jakby chropowate (a nie gładkie jak w pierwszej łazience), czy też może raczej jest to wrażenie, że przebija spod nich oryginalny kolor (pamiętam, że to był jasny błękit w "mazy/smugi"). Moim zdaniem wyglądają gorzej niż przed malowaniem
    • Witam, również mam problem z sinizną. Deski tarasowe modrzewiowe z tartaku. Suche 25% wilgotności. Impregnowane gruntem altax przeciw grzybowi i sinieniu, następnie olej altax pieczołowicie naniesiony po godzinach spędzonych przed internetem. I co, 3 dni deszczu i flek czarny jak się patrzy. I jak słucham wszystkich tych mądrych głów co to podają różne wymyślne powody takiej sytuacji, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Takich przypadków jest tak dużo, że wydaje mi się, że problem jest ze środkami. Ta technologia jest po prostu do d.py i tyle w temacie. Nie jest niezawodna i tyle. Nie powinna  trafić na rynek. Przecież jak ja bym miał 70m2 zniszczonego tarasu jak koleżanka wyżej, to ... nie  powiem co bym zrobił, bo mógłbym mieć kłopoty. U górali leży w stosach modrzew, surowy. Leje na niego, sypie śnieg i świeci słońce. Ale nie widziałem, żeby był tak siny jak moje deski po 3 dniach opadów. Producent się do tego nie przyzna. A powodów do odrzucenia reklamacji... bo za grubo, bo za cienko, bo za wilgotno, bo pory. Przepraszam, ale misiałem to z siebie wyrzucić.
    • Miałem omnigenę poprzednio i pupy nie urwało.    Obecnie kopiłem taki hydroforek https://allegro.pl/hydrofor-24l-ibo-aj-50-60-inox-wirnikowa-gratis-i6070588102.html dałem z przesyłką 294 zł jest to na prawdę bardzo dobrej jakości, firma ibo robi z resztą inne pompy https://allegro.pl/uzytkownik/HydroMarioPL/nawadnianie-pompy-i-hydrofory-85214?order=pd. Ja mam wodę na około 14 metrach 2 zawory zwrotne i taki mały zestaw i na prawdę śmiga to zadowalająco. Może się męcz z tą głębinówką co to ma na celu?
    • Bardzo prawdopodobne . Myślę sobie natomiast, że nazwanie Twojego domku "kurniczkiem" przy 140 m jest pewnym hmm, nadużyciem folklorystycznym . A liczba mnoga u Animusa to pewnie także te panny, które Mu zawsze towarzyszą .
    • Lustro wody jest na głębokości 4,5 m. Odległość studni od kotłowni to jakieś 16-20 m.  Udało mi się rano zrobić pewne rozeznanie i tak jestem niemalże zdecydowana. Wybrałam pompę firmy Omnigena. Są dwa modele, które biorę pod uwagę: 1. 3,5 SC 5/ 17 2. 4 SZ 3-10 Ta druga ma puszkę rozruchową osobno i ciut mniejszą wydajność, ta pierwsza zawiera kondensator wbudowany. Sprzedawca mówi, że każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Mnie kusi ta pierwsza z uwagi na większą wydajność. 
    • Podajesz cenę wraz z materiałem, tak? Nie do końca chyba zrozumiałeś, chodzi o to że jak ściany będą równo wymurowane to wystarczy tynk cienkowarstwowy. Tylko mała uwaga, przy samej gładzi będą przebijać spoiny.
    • Cena za ten domek w takim stanie jaki jest teraz nie jest wygórowana, gdyby jeszcze udało się coś utargować było by super. Mury jak na zdjęciu wyglądają zdrowo, wymagają jedynie ocieplenia. W środku najgorszą robotę masz już zrobioną, przygotowane wszystko do wylewki i takie tam. Co do pomieszczeń na poddaszu to musiałbyś doliczyć schody i ocieplić dach oraz zrobić zabudowę, najprościej z płyt karton-gips. Jeżeli robiłbyś wykończenie systemem gospodarczym to strzelam tak około jeszcze 100 tys byś musiał włożyć. Biorąc pod uwagę cenę 135tys i 100tys  za wykończenie miałbyś niezły domek za 235 tys, czyli za dość atrakcyjną cenę.
    • Właśnie jak to zawsze bywa rozchodzi się o kasę... Za tynki maszynowe trzeba zapłacić ok 30 zł za metr, a podejrzewam że klej plus ewentualna siatka wychodzą dużo taniej. Najchętniej to zamowił bym firmę i niech robią ale trzeba trochę zaoszczędzić kase i jakieś prace samemu wykonać. Chyba że jak to kolega uroboros napisał że jak firma się postara to ściany będą równe i bez tynków się obejdzie. 
    • No to chyba ja zawiniłem w takim razie przepraszam, że nie uprzedziłem aby założyli dziennik na FBD a nie  na FM. I chyba pisanie w temacie nie jest Twoją słabą stroną. A jaki ja niby link wstawiłem? Coś Ci sie pokiełbasiło. I wytłumacz mi swoją myśl że ludzie nie chcą budować bez ścianki kolankowej bo utracą p.u.? Język się zmienia chyba tylko u Ciebie. Mnie jak nauczyli w szkole tak do dziś pamiętam i nie słyszałem aby coś zmieniło się w języku polskim. Takim stwierdzeniem uświadomiłaś mnie i innych, że jesteś śmierdzącym leniem pisząc niechlujnie.  Powiadasz, że zmiany wymuszają użytkownicy, jacy użytkownicy? chyba tacy jak ty.  Wychodzi na to, że robisz to z premedytacją bo nie chcę ci sie pisać "ą" czy "ę" , a wiesz że tym sposobem łamiesz zasady Regulaminu? Ale co tam, laski nie nie musisz mi  robić, pisz jak chcesz, ciekawe jak długo  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi