Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Rettig Heating sp. z o.o. jest częścią koncernu Rettig ICC Group, największego światowego producenta grzejników. Sztandarową marką koncernu Rettig ICC jest Purmo, niekwestionowany lider na wielu rynkach europejskich, również w Polsce. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki: płytowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kanałowe, kolumnowe, elektryczne oraz ogrzewanie podłogowe i system rurowy. Eksperci służą Swoją wiedzą. Więcej o firmie Rettig Heating

29 tematów w tym forum

• 34 odpowiedzi
    • 21,4k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 9,6k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 4k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 12,6k wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7,1k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 8,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 8k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 9,8k wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 16,2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 7,8k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 7,9k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 42,5k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 8,8k wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 18,8k wyświetleń
    • 27 odpowiedzi
    • 20,8k wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 11,2k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 14,3k wyświetleń
  1. Podłogówka a grzejniki

• 8 odpowiedzi
    • 11,2k wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 20,5k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 10,7k wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 12,1k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 9,7k wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 11,2k wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 13,9k wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 29,6k wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 19,2k wyświetleń
    • 112 odpowiedzi
    • 74,9k wyświetleń
  2. Ustawienia dla podłogówki

• 9 odpowiedzi
    • 45,2k wyświetleń
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Od kilku lat sukcesywnie zmieniają się przepisy budowlane dotyczące współczynnika przenikania ciepła, zaostrzając normy obejmujące izolacyjność przegród. Ostatnia zmiana miała miejsce w styczniu 2021 roku. Dlatego wybierając odpowiedni materiał do ocieplenia, trzeba mieć pewność, że zagwarantuje on nam uzyskanie zgodnego z normą współczynnika przenikania ciepła - obecnie nie większego niż Uc = 0,15 W/(m2 × K). Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/puls-branzy/52505-kalkulator-welny-online-oblicz-ile-materialu-potrzebujesz
    • Ja mam duży garaż dwustanowiskowy w bryle budynku, a w zasadzie to przyklejony do budynku - i to była bardzo dobra decyzja. Tak samo jak piwnica, ale to inny temat Mam sporo różnych znajomych - ci z domami bez podpiwniczenia i i garażem (jednostanowiskowym, bo tak jest najczęściej) - auta zostawiają na zewnątrz budynku, a garaż pełni funkcje magazynowe.    Sprawa podatkowa też ma znaczenie....Dom mam energooszczędny, nie widzę tutaj żadnych wad z tego tytułu, ściana garaż/dom jest dodatkowo ocieplona. Spalin ani paliwa nie czuję (może to dlatego, że jest wentylacja, a drzwi szczelne?) - a wjechanie do garażu samochodem i przejście do domu jest bardzo wygodne. 
    • Pewnie, ze tak. Ale w artykule wspomniana Pani nie daje żadnego argumentu podważającego moją tezę. Dlatego jestem pewien, że jej chodzi wyłącznie o pantofelki, bez liczenia się z kosztami czy innymi potrzebami. Na 100%.     Nie zgadzam się. Pomieszczenia typu "drobny warsztat" też potrzebują ogrzewania i dojścia do nich bez zakładania płaszcza i brania parasola. więc usytuowanie ich na końcu działki jest niecelowe. Natomiast koszty oddzielnego budynku... Pani Redaktor, na pewno Pani dobrze liczy? Mam wątpliwości. I proszę uwzględnić, że ani fundamenty, ani ściany garażu oddzielnego nie muszą mieć wytrzymałości dodatkowo uwzględniających dwie kondygnacje na górze (a co, jedno pięterko teraz, a drugie postawi syn albo zięć) O reszcie wymogów dla elementów obiektu typu strop, docieplenie, inne, zmilczę. Bo nawet daszek na garażu będzie inny niż dach na domu. Czyli nie te wymogi i nie te koszty. Proszę sprawdzić w praktyce.     PS. Generalna zasada jest taka: Droga ziemia - dom w gorę. Tania działka - po cholerę budować w gorę, to drogo w wykonawstwie i w eksploatacji. Lepiej budować szerzej i nisko.
    • Gość Czytelnik
      O czym mówi ten artykuł? "Koszt takiej rolety to 160 zł". Ale za co? Podejrzewam że za m2 ale przydałoby się to sprecyzować a nie liczyć na domysły czytelników. To tak jakby napisać napisać że mieszkanie można kupić za 8000 zł.
    • Oba produkty są bardzo podobne. Wysoki brodzik z siedziskiem ma sporo zalet, ale jeśli w łazience jest miejsce to zdecydowanie lepiej kupić wersję 90 x 90 cm. Ten 80 x 80 cm nie będzie komfortowy w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli ma służyć też do mycia małych dzieci. Większa kabina i szersze wejście będzie wygodniejsze również dla dorosłych.
    • Nie generalizowałabym. Nie każdy facet lubi, umie, musi majsterkować, naprawiać, etc. Niektórzy wolą zapłacić i nie musieć tego robić. Wówczas argument o męskim decydującym głośnie w sprawie garażu się nie sprawdzi. Niektóre panie lepiej ogarniają techniczną rzeczywistość niż nie jeden mężczyzna (niestety :). Czasy podziału na czynności męskie i damskie minęły. Obecnie każdy robi to co lubi.   Nie tylko wielkość działki ma znaczenie, ale głownie to do czego garaż ma służyć. Jeżeli ma być w nim "warsztat" i magazyn na rowery, hulajnogi, sprzęt ogrodowy, a nie miejsce do parkowania samochodów, to rozsądniejsze wydaje się usytuowanie go na końcu działki. Ale taki budynek na pewno będzie droższy w budowie niż zaprojektowany w bryle domu.    
    • Zgadza się. Tylko, żeby efektywnie wykorzystać RFID trzeba tę technologię umiejętnie wdrożyć, a to już nie jest wcale takie proste. Tutaj warto zaufać doświadczonemu partnerowi, który zanim będzie wdrażał system RFID, przeprowadzi przedwdrożeniową analizę środowiska i dobierze odpowiedni sprzęt.
    • W naszym przypadku sprawdza się karma mokra z Doliny Noteci. A przy ostatnim zamówieniu dorzuciłam do koszyka karmę suszoną tez z Doliny i mojej psince bardzo posmakowała. Oczywiście zanim ją kupiłam sprawdzałam skład i tutaj lekkie zaskoczenie, według producenta karma zawiera ok 80% mięsa i podrobów plus warzywa i owoce ale to w zależności od smaku. U nas się sprawdza ale nie zrezygnowaliśmy z mokrej bo Nika ją po prostu lubi :-)
    • Nie nazywaj garażu garażem, nazwij go np. budynkiem gospodarczym, to nie będziesz płacił. To raz. A dwa - pod uwagę należy również brać koszty metra kw. działki. Tania działka - garaż oddzielny.   I sprawa najważniejsza. Panie w tej dyskusji biorą pod uwagę jedynie to, żeby sobie bucików nie ubrudzić, idąc z mieszkania i wsiadając do auta. A życie składa się z mnóstwa innych czynności, do których faceci potrzebują garażu i go wykorzystują, a także wykorzystywać będą. Więc to oni winni mieć głos decydujący w tej kwestii.
    • A to widziałeś?     https://www.onet.pl/styl-zycia/architekturaibiznespl/nietypowy-dom-na-zgloszenie-odlewana-z-pianobetonu-kopula-do-mieszkania/kg58vjm,30bc1058
  • Doradcy redakcyjni i firmowi

• Utwórz nowe...