Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Eksperci Rettig Heating - grzejniki, ogrzewanie podłogowe, system rurowy

Rettig Heating sp. z o.o. jest częścią koncernu Rettig ICC Group, największego światowego producenta grzejników. Sztandarową marką koncernu Rettig ICC jest Purmo, niekwestionowany lider na wielu rynkach europejskich, również w Polsce. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki: płytowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kanałowe, kolumnowe, elektryczne oraz ogrzewanie podłogowe i system rurowy. Eksperci służą Swoją wiedzą. Więcej o firmie Rettig Heating

16 tematów w tym forum

• 1 odpowiedź
    • 394 wyświetleń
    • 7 odpowiedzi
    • 939 wyświetleń
    • 3 odpowiedzi
    • 487 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 730 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 5928 wyświetleń
    • 8 odpowiedzi
    • 1006 wyświetleń
    • 1 odpowiedź
    • 736 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1762 wyświetleń
    • 6 odpowiedzi
    • 2344 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1353 wyświetleń
    • 2 odpowiedzi
    • 1498 wyświetleń
    • 4 odpowiedzi
    • 2469 wyświetleń
    • 19 odpowiedzi
    • 5798 wyświetleń
    • 11 odpowiedzi
    • 5233 wyświetleń
    • 112 odpowiedzi
    • 20129 wyświetleń
    • 9 odpowiedzi
    • 18771 wyświetleń
Zaloguj się, aby obserwować  
  • Najnowsze posty

• Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o dywan myślałam o jasno szarym i sofę w podobnym kolorze. Meble mam upatrzone takie jak na zdjęciu poniżej. Ścianę na której będzie meblościanka chce wyróżnić ciemniejszym kolorem szarym.  Tylko czy to wszystko się że sobą zgra? 😊   Pozdrawiam
    • Ale do następnych pomiarów jest pięć lat i przez te pięć lat już wiedzieć nie będziemy. Znaczy użytkownik wiedział nie będzie.
    • Komin powinien być albo osiatkowany i zaciągnięty klejem żeby wpuścić blachę w tynk, albo goły i obrobiony najpierw i dopiero ocieplenie  na obróbce komina.  Kozubek trzeba pokryć blachą razem z tyłem komina, bez kozubka jest jedna blacha z tyłu, z kozubkiem dwie łączone w jedną razem z tymi 2 trójkątami i podwinięciem jeszcze  na dachu  nad nimi, poćwicz najpierw na jakimś  sztywnym papierze, jak za mało utniesz dodaj kawałek i zszyj go zszywkami, na koniec wyjdzie blacha taka jaką potrzebujesz.   Jak komin obrabiasz na wełence, musisz obróbki zrobić delikatnie, nie da się klepać blach do wełny.    
    • Gość Piotr
      "Tak wykonane połączenie jest poważnym błędem i przyczyną wielu awarii. Pęknięcie żyły lub wysunięcie jej z zacisku oznacza przerwę w obwodzie i reszta gniazdek traci zasilanie. Jeszcze gorzej, gdy stanie się tak z przewodem ochronnym. Nawet nie będziemy wiedzieć, iż tej ochrony już nie mamy! Poza tym, pojedynczy przewód miedziany o przekroju żyły 2,5 mm² jest dość sztywny, a tutaj mamy tych żył aż sześć! Próba ukształtowania ich w taki sposób aby zmieścić w puszce jeszcze gniazdo, często prowadzi do uszkodzeń jego elementów, do wyłamania części i/lub do poluzowania zacisku śrubowego, a to z kolei do jego wypalenia się w czasie użytkowania" A właśnie będziemy wiedzieć, że tej ochrony nie mamy gdy dopełnimy wszystkich starań i zostaną wykonane pomiary impedancji pętli zwarciowej, które są obligatoryjne dla każdej nowo wykonanej instalacji elektrycznej obiektu budowlanego
    • Wykonanie instalacji bezpuszkowej pozornie nie powinno nastręczać elektrykowi żadnych trudności. Przewód zasilający prowadzimy od domowej rozdzielnicy bezpośrednio do puszki jednego z gniazdek obwodu, potem do kolejnego i tak aż do ostatniego. Tak jak pokazano to na znanym już nam rysunku.

Pełna treść artykułu pod adresem:
      http://www.budujemydom.pl/instalacje-elektryczne/21507-bezpuszkowa-instalacja-gniazdek-wtyczkowych-krok-po-kroku
    • pocisnę temat wydaje mi się, że większym kłopotem niż komin i nawiew jest kwestia przerabiania starej grawitacyjnej instalacji z otwartym naczyniem wzbiorczym. I znalazłem taką opcję pieca do takich instalacji z wydajną, jak piszą, pompą . Piec kondensacyjny chyba dwu-obiegowy (dwuobiegowy to to samo co dwufunkcyjny?). Tu mam pytania : 1. jesli grawitacja dobrze działa - można pompę wyłączyć? 2. co jest bardziej ekonomiczne - piec dwu-obiegowy, dwa piece - co i łazienkowy - no i co sądzisz o dodatkowym zasobniku. Wszystko to przy opcji piec co w piwnicy, a łazienkowy (opcja) jakieś 3, 4 m bliżej kuchni, łazienki i w cieplejszej strefie (bo nie w piwnicy). Ma to znaczenie? 3. Ostatnia opcja - piec 2 - obiegowy przerzucony na poddasze - wtedy wiadomo - z pompą i bez grawitacji - ale czy to wymaga przeróbki rurażu istniejącego (tego grawitacyjnego) - czyli rujnowanie chałupy (rury mam ukryte). Ciągle mam dylemat z moim ogrzewaniem i rok na decyzję   
    • Gość Krzysiej
      Jaka jest różnica w grubości ścianki w rurze kanalizacyjnej szarej i białej ?
    • Na wszelki wypadek bym zamocował tylko ten boczny słupek koło przejścia - bo tam jest największa dźwignia - i to usztywni dokładnie ściankę. Dzięki temu i zamocowaniu z drugiego boku w ścianie - mocowanie w podłodze nie bedzie narażone na wyrywanie - będzie tylko siła pionowa. Nie wiadomo, jaką ma tą podłogę - animus pokazał mocowanie do betonu - super sztywne - ale tu jest inaczej - a jak mu się obluzują te wkręty w deskach, to ścianka zacznie się kiwać. Tylko o to mi chodzi.  o ten słaby punkt mi chodzi - strzałki to siła:
    • zenek, zlituj sie i daj spokój z tym stropem, uczepiłeś sie jego jak rzep psiego ogona. To jest stara jak świat kamienica, co tam ma dojrzeć jak jest na suficie pół metra farby, a podłogę ma zrywać aby zaspokoić twoją ciekawość? Gościu che postawić ściankę działowa a nie Mur Chiński.
    • Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "grawerka", ale tym urządzeniem można rzeżbić w materiale miękkim jak typowym dłutem:  
  • Doradcy redakcyjni i firmowi