Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Smile

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Smile

 • Ranga
  Członek Klanu WybieramyDom.pl
 1. W układach mieszających w rozdzielaczach są pompy, wyglądają tak, jak na załączonym zdjęciu. Dotychczasowy wykonawca "zobowiązał się", że w razie decyzji o demontażu zwróci koszt pomp. Raczej jednak w to wątpię ...
 2. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Odświeżam temat ponieważ otrzymaliśmy dwie nowe propozycje na dokończenie naszej instalacji: 1. - Likwidacja układów mieszających w zamontowanych rozdzielaczach. - Kocioł kondensacyjny Viessmann Vitodens 222-F 19 kW z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.; - pompa cyrkulacyjna c.w.u. ze sterowaniem czasowym z poziomu sterownika w kotle; - grupa pompowa podwójna Divicon ze sprzęgłem i automatyką pogodową Viessmann. 2. - Pozostawienie układów mieszających w zamontowanych rozdzielaczach; - Kocioł kondensacyjny Viessmann Vitodens 100-W 19 kW ze stojącym zasobnikiem c.w.u.; - pompa cyrkulacyjna c.w.u. ze sterowaniem czasowym, - sprzęgło hydrauliczne. Zaproponowano jeszcze trzecie rozwiązanie z zastosowaniem kotła Vitodens 222-F i resztą instalacji jak w ofercie nr 2. Przedstawione nam oferty znacznie różnią się cenowo. Ponieważ bardzo zależy nam, aby tym razem nie popełnić błędu przy wyborze, bardzo proszę o sugestie i opinie na temat przedstawionych rozwiązań. (Dla przypomnienia: dom jednorodzinny o pow. ok. 180 m2, zainstalowano na całości ogrzewanie podłogowe. 2 rozdzielacze Gorgiel Rs- PTM z układami mieszającymi; jeden na parterze – 7 obwodów, drugi na piętrze – 9 obwodów. Żadnych dodatkowych grzejników. ) Dziękuję i pozdrawiam.
 3. Witam ponownie i odświeżam rozpoczęty przeze mnie wątek. Mój instalator, po zapoznaniu się z zamieszczonymi na forum uwagami do wykonanej w moim domu instalacji, zwrócił się do mnie z taką oto prośbą: „Proszę dosłać do ekspertów dodatkowe pytanie - jak nastawić pompę hydrauliczną obsługującą cały dom na wydatki przepływów spełniające kryteria graniczne: minimalny przepływ na najmniejszym obiegu sterowanym termostatem i maksymalny, gdy otwarte są wszystkie obiegi . Oczywiście, można przewidzieć sprzęgło i dwie pompy każda na jedną kondygnację. Sterowanie zaworami termostatycznymi poprzez listwę. Listwa z opcją pracy pompy uruchamia pompę w momencie wystąpienia zapotrzebowania z termostatu na dowolnym obiegu zasilanym z obsługiwanego rozdzielacza. Co do zasilania z kotła BUDEUS typ GB kondensacyjny przy nastawie sterowania pogodowego, w temperaturach zewnętrznych poniżej 5st.C uruchamia się ochrona przeciwzamrożeniowa , kocioł pracuje ciągle. Temperatura wody kotłowej ustalona pogodowa jednakże nie spadnie poniżej 30st.C. Przy zapotrzebowaniu na niższy parametr wody grzewczej (np. 25st.C) kocioł startuje, bez mała natychmiastowo przegrzewa się ponad ustalona temperaturę czynnika i wyłącza się. Stąd brało się moje stwierdzenie o sensie buforowania.” Jeżeli mogę liczyć na komentarze powyższego wątku - z góry bardzo dziękuję.
 4. Witam ponownie. Udało mi się uzyskać od mojego instalatora wyjaśnienia, dlaczego zamontował u mnie rozdzielacze z pompami mieszającymi przy kotle kondensacyjnym i 100% podłogówki: "wykonanie rozdzielaczy z układami mieszania jest konieczne z uwagi na separację obiegów kotła z własną pompą, parteru z własną i piętra z własną. Przepływy i opory przepływu łączne są za duże dla pompy kotłowej. Z kolei kocioł, aby mógł normalnie pracować musi mieć nadwyżkę temperatury. W przeciwnym razie jedna z kondygnacji – może być „upośledzona” z zasilaniem różne i zmienne przepływy w zależności od ilości czynnych odbiorników. Gdyby był bufor energetyczny to sytuacja byłaby inna." Jak to oceniacie? Pozdrawiam.
 5. Dzień dobry. W moim domu jednorodzinnym o pow. ok. 180 m2 zainstalowano na całości ogrzewanie podłogowe. 2 rozdzielacze Gorgiel Rs- PTM; jeden na parterze – 8 obwodów, drugi na piętrze – 9 obwodów. Żadnych dodatkowych grzejników. Źródłem ciepła ma być kocioł kondensacyjny marki Buderus - GB 172 – 14T150 S z RC35. Moje wątpliwości dotyczą następujących kwestii: 1. Czy przy zastosowaniu wyłącznie ogrzewania podłogowego, nie było błędem zamontowanie rozdzielaczy z mieszaczami? Jeżeli tak, to z jakimi konsekwencjami należy się liczyć? (Ponadto instalator planuje do kotłowni pompę cyrkulacyjną elektroniczną BUE 15 WILO, moduł sprzęgła i moduł mieszacza). 2. Okazało się, że nie ma połączenia kablowego (sterowania) między rozdzielaczami, a planowanym kotłem. Czy takie połączenie powinno być, i co może się dziać, gdy nie zostanie to uzupełnione? 3. Zaplanowaliśmy sterowanie temperaturą dla każdego pomieszczenia osobno. Instalator jednak (już po wykonaniu przez nas wylewki) poinformował, że postanowił nie montować sterowania w łazienkach ze względu na „wymagane najwyższe temperatury” w takich pomieszczeniach. Ponadto okazało się, że do przyszłych termostatów poprowadzono kable dwużyłowe, co ogranicza nas w wyborze rodzaju systemów sterowania. Czy osobne sterowanie dla łazienek rzeczywiście jest zbędne? Jeżeli jest bardzo źle, to czy coś można z tym wszystkim zrobić na etapie, kiedy mamy już wykonane wylewki? Bardzo proszę o opinie i wszelkie spostrzeżenia i sugestie. Wiem, że nieco za późno na takie weryfikacje ale na tyle zaufaliśmy naszemu instalatorowi, że dopiero „odkrywane” niedociągnięcia z jego strony i sugestie innych wykonawców, zmusiły nas do sprawdzania rzetelności instalatora. Pozdrawiam.
 6. Smile

  AMBER i AMBER II / MTM Styl

  Cześć wszystkim! Błagam o pilne podpowiedzi tych, którzy mają drzwi w jadalni (w szczególności Katalizę bo wiem, że je ma:) i tych, którzy zastanawiali się, czy je wykonywać. Muszę szybko podjąc decyzję czy te drzwi robić, czy nie... Dlatego też, jeżeli je macie, to proszę podpowiedzcie - jak one się sprawdzają? Czy są w miarę wygodne, czy za każdym razem, aby wyjść trzeba odsuwać stół i krzesła? Czy rzeczywiście z nich korzystacie i czy byście je zrobili drugi raz? A jeżeli zrezygnowaliście, to także proszę przedstawcie swoje argumenty przeciw . Będę ogromnie wdzięczna za Wasze uwagi. Pozdrawiam!
 7. Smile

  AMBER i AMBER II / MTM Styl

  Witam! Nas więźba kosztowała 7.700 zł za niecałe 10 m3 (300 zł transport). Cieśla za swoją robotę wziął 30 zł/m2 (wyliczył 235 m2 dachu). Dodatkowo musieliśmy mu zapłacić za struganie krokwi pod nadbitkę - 1500 zł. Teraz czekamy aż mrozy trochę odpuszczą, aby za swoją pracę mógł się wziąć dekarz ;) Pozdrawiam!
 8. No właśnie, a co było nie tak z Vetrexem u tych osób? Montaż, problemy z reklamacją, coś nie tak z produktem ... ?
 9. Witam. Mam ogromną prośbę, o jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi - które okna wybrać: V90+ (Veka) firmy Vetrex, czy Rehau Geneo firmy Nexbau? Muszę w tym tygodniu podjąć ostateczną decyzję. Obie oferty wydają mi się porównywalne pod względem jakości i parametrów produktu (cenowo też podobnie, chociaż trochę na korzyść Vetrexu)... Jestem jednak laikiem w kwestii okien, dlatego też za wszelkie uwagi i porównania będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam!
 10. Smile

  AMBER i AMBER II / MTM Styl

  I jeszcze jedno: jaki rodzaj rolet zewnętrznych stosowaliście: nadstawne, elewacyjne, integro...? Właśnie zgłębiam ten temat i od plusów i minusów każdego systemu mam mętlik w głowie... Mam nadzieję, że ktoś wreszcie zajrzy na forum i coś mi podpowie
 11. Smile

  AMBER i AMBER II / MTM Styl

  Pytanie do wszystkich, którzy zrównywali poziom posadzki w salonie z resztą pomieszczeń - jak wysokie macie okna w narożniku? U mnie wstępnie wychodzą wysokie na 261 cm, odległość od sufitu - 17 cm. Zastanawiam się, czy tak będzie ok.., czy może lepiej troszkę je "skrócić"... Na dniach muszę podjąc decyzję, dlatego proszę o pilne podpowiedzi. Pozdrawiam!
 12. Smile

  AMBER i AMBER II / MTM Styl

  Witam i też przyłączam się do budujących Ambera (odbicie lustrzane) ;) Już na początku mam prośbę o poradę i sugestie - chodzi o słup pod balkonem. Z tego, co się orientuję, zgodnie z projektem ma on konstrukcję stalową.Wykonawca jednak namawia nas, abyśmy zrobili ten słup żelbetowy ze względu na koszty, robociznę itd. ... Czy to jest dobre rozwiązanie Podobnie chciał nas namówić na zmianę stalowego słupa w narożniku w salonie ale tu się nie daliśmy! ;) bo zależy nam na takim efekcie wizualnym, jak w oryginale... Nie chcą jednak nasi wykonawcy odpuścić tego słupa pod balkonem i wciąż straszą "trudami" i kosztami przy jego wykonaniu... Proszę o jakieś podpowiedzi! Pozdrawiam!
×